Pedeapsa scripturi interzise

  • Autor subiect DeletedUser6811
  • Data de început

DeletedUser6811

Guest
Buna ziua,
S-a mai tot discutat despre pedeapsa celor ce folosesc scripturile interzise de multe ori (chiar si eu impreuna cu christy222 am facut un mare taraboi la deschiderea lumi Omicron) dar nu credeam niciodata ca se va ajunge atat de departe in ceea ce priveste abilitatile acestor scripturi.
In urma acestui subiect http://forum.ro.grepolis.com/showthread.php?10025-posibil am decis sa vad exact ce fac ele si vreau sa va spun ca m-am ingrozit.
Cert este ca foarte greu ai sansa sa reusesti sa mai faci ceva in momentul in care te ataca cineva care foloseste aceste scripturi.
Consider ca pedeapsa actuala este extrem de blanda. Ce ma incalzeste pe mine ca i se da 5 zile de ban atacabil cand eu sa zicem ca pierd orasul si pe el il sprijina toata alianta?

Propunerea este ca cei ce sunt prinsi cu folosirea scripturilor interzise sa fie BAN ATACABIL PERMANENT DE LA PRIMA ABATERE. Este clar ca cei ce sunt obisnuiti sa joace asa nu o vor face altfel, cum eu nu pot juca fara administrator si capitan.

Aceasta cale, o consider ultima iar o nerezolvare a ei ma va face sa ma las definitiv de acest joc.

Va rog ca toate postarile sa fie la subiect si sa fie in in limita bunului simt
 

DeletedUser7210

Guest
Am observat ca multi jucatori din top folosesc astfel de programeX( inainte prima incercare era pedepsita cu 5 zile neatacabil:) sper sa trecem la un nou nivel acum,prima incercare ban definitiv:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6873

Guest
Am observat ca multi jucatori din top folosesc astfel de programeX(


Sunt , exista si vor exista , asta este modul lor de joc . Cataline , te obosesti degeaba , exista jocutori cu pile la admini si prin urmare te vei bate cu morile de vant.

Totusi ma bucur sa vad ca ai revenit pe joc , spor !
 

DeletedUser6811

Guest
nu vreau sa cred ca sunt admini care tolereaza asta. daca plecam din start pe directia aceasta inseamna ca jucam degeaba.
prin acest subiect vreau ca Stil sa ne ajute sa implementam acest lucru. stiu ca nu este in totalitate decizia lui si ca apartine celor de la inno dar ma bazez pe ajutorul lui. vreau sa ne spuna ce sa facem si cu ce-l putem ajuta noi ca sa o implementam
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sunt , exista si vor exista , asta este modul lor de joc . Cataline , te obosesti degeaba , exista jocutori cu pile la admini si prin urmare te vei bate cu morile de vant.

Totusi ma bucur sa vad ca ai revenit pe joc , spor !


Ce pile visezi? Au fost banati o gramada pe upsilon....vrei sa spui ca toti aveau pile sau ce?...Pana si fetele din SS atack au fost banate pt scripturi....pe lumea PI...si ma indoiesc ca daca acuma joaca, joaca corect...
Pedepsele sunt intradevar prea blande....tre scris mare la inceput...acolo cand incepi jocu...cu font de 72....daca trisezi iei ban permanent, si la revedere...sa mearga sa joace Heroes, NFS, LOL si alte jocuri...
 

DeletedUser

Guest
Pe serverul englezesc, daca cineva este prins cu scripturi prima pedeapsa este ban atacabil permanent pe lumea respectiva. Daca jucatorul respectiv este prins cu scripturi si pe o alta lume, pedeapsa este ban global. Altfel spus, contul respectiv nu mai poate fi folosit. In opinia mea, asta ar trebui sa fie pedeapsa si pe serverele romanesti.
 

DeletedUser7210

Guest
Pe serverul englezesc, daca cineva este prins cu scripturi prima pedeapsa este ban atacabil permanent pe lumea respectiva. Daca jucatorul respectiv este prins cu scripturi si pe o alta lume, pedeapsa este ban global. Altfel spus, contul respectiv nu mai poate fi folosit. In opinia mea, asta ar trebui sa fie pedeapsa si pe serverele romanesti.

Sper sa ajungem si noi la acest nivel:)
 

DeletedUser

Guest
Pe serverul englezesc, daca cineva este prins cu scripturi prima pedeapsa este ban atacabil permanent pe lumea respectiva. Daca jucatorul respectiv este prins cu scripturi si pe o alta lume, pedeapsa este ban global. Altfel spus, contul respectiv nu mai poate fi folosit. In opinia mea, asta ar trebui sa fie pedeapsa si pe serverele romanesti.

Uite asa ar mai merge.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2039

Guest
Acum (fetele) joaca si nu sunt banate, deci (cred ca) nu folosesc scripturi.
Propunerea lui Kawacom este buna, dar administratorii ce spun ? sunt sanse sa se modifice regulamentul ? exista un precedent in urma caruia a aparut o modificare de regulament atat de drastica facuta de INNO la propunerea jucatorilor ? Si dilema daca e script sau nu se poate verifica ? eu inclin sa-l cred pe Edward1993 ca este curat acolo unde ceilalti il acuza de folosirea scriptului si inclin sa cred ca jucatorii italieni folosesc scripturi, dar nu se pot aplica pedepse bazandune pe instinct. Sunt pentru introducerea pedepsei propuse de Kawacom!
 

DeletedUser7851

Guest
Sunt , exista si vor exista , asta este modul lor de joc . Cataline , te obosesti degeaba , exista jocutori cu pile la admini si prin urmare te vei bate cu morile de vant.

Totusi ma bucur sa vad ca ai revenit pe joc , spor !

Acuzatiile tale sunt total nefondate.
Daca ai dovezi prezinta-le. Daca nu, te rog sa-ti retragi cuvintele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
Acuzatiile tale sunt total nefondate.
Daca ai dovezi prezinta-le. Daca nu, te rog sa retragi cuvintele.

odmm. te rog mult sa nu ne abatem de la subiect si sa gasim o solutie.

de asemenea ii rog pe toti care vor sa atace echipa Grepolis Romania sa se abtina.


CUM PE SERVERUL ENGLEZESC SE POATE DA BAN PERMANENT LA PRIMA ABATERE, NU VAD DE CE NU S-AR PUTEA SI AICI
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am sa te rog sa-mi arati un caz in care pe serverul englezesc s-a dat ban permanent din prima?
 

DeletedUser6811

Guest
Am sa te rog sa-mi arati un caz in care pe serverul englezesc s-a dat ban permanent din prima?

Cred ca nu ai citit tot subiectul de la inceput, sincer. In primul rand nu am afirmat eu lucrul asta ci Robbyn44 (esti admin, sti ca nu are cum sa-ti dovedeasca lucrul asta si il ceri intentinat dar el a jucat acolo), iar in al doilea rand vad ca si tu si odmm nu faceti altceva decat sa va legati de fire de par pentru a iesi din aceasta situatie.
Daca nu aveti raspunsuri concrete si nu puteti ajuta mai bine bagati capul in pamant si vedetiva de treaba voastra.

Va multumesc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
- contul eliashagari1234, banat permanent pe lumea Knossos pe cand era numarul 1 pentru utilizarea de scripturi. Elias nu mai avusese infractiuni anterioare (mai degraba nu fusese prins)
- contul Rablegion, banat permanent pe aceeasi lume, pentru acelasi motiv si in aceeasi zi ca cel de mai sus. Tot jucator de "top", numarul 2 pe aceeasi lume dupa eliasashagari. Rablegion nu mai avusese nici el infractiuni anterioare
- contul ArjaaAine banat permanent pe lumea Helorus pentru folosirea scripturilor. Jucatorul era numarul 1 in clasament in momentul banarii si nu avusese infractiuni anterioare
- contul eliashagari1234 din nou, banat global de aceasta data (pe orice lume a serverului englezesc adica) pentru repetarea infractiunii de boting pe lumea Helorus, dupa ce fusese pedepsit pentru aceeasi infractiune pe lumea Knossos (vezi mai sus)

Astea-s doar cateva pe care mi le amintesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2039

Guest
Dle. Norbit ridica manusa!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12708

Guest
Si mie mi se pare foarte normal,cucerirea unui oras ,prin folosirea unui script e cel putin inselaciune,daca nu furt ,fapte pedepsite foarte aspru peste tot
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
- contul eliashagari1234, banat permanent pe lumea Knossos pe cand era numarul 1 pentru utilizarea de scripturi. Elias nu mai avusese infractiuni anterioare (mai degraba nu fusese prins)
- contul Rablegion, banat permanent pe aceeasi lume, pentru acelasi motiv si in aceeasi zi ca cel de mai sus. Tot jucator de "top", numarul 2 pe aceeasi lume dupa eliasashagari. Rablegion nu mai avusese nici el infractiuni anterioare
- contul ArjaaAine banat permanent pe lumea Helorus pentru folosirea scripturilor. Jucatorul era numarul 1 in clasament in momentul banarii si nu avusese infractiuni anterioare
- contul eliashagari1234 din nou, banat global de aceasta data (pe orice lume a serverului englezesc adica) pentru repetarea infractiunii de boting pe lumea Helorus, dupa ce fusese pedepsit pentru aceeasi infractiune pe lumea Knossos (vezi mai sus)

Astea-s doar cateva pe care mi le amintesc.

Si de unde, ma rog, sti tu ca ei nu mai avusera infractiuni? Ia uite, si asta zicea la fel public (si chiar prietenilor lui)... Si altii din tema respectiva se dadeau la fel de mari nevinovati....

Cat despre numarul 1, 2 din clasament, se intampla frecvent si la noi... E cam irelevant asta... Majoritatea timpului nici nu ne uitam pe ce loc e (cu toata ca infomatia ne sta in fata)

De curiozitate, fiindca chiar nu stiu nimic despre ei si nu vreau sa afirm cu siguranta imposibil domle, ne interesam asupra conturilor si daca exista vreo comunitate in care e permisa banarea pentru scripturi din prima... Daca e posibil, poate reusim astfel sa si inasprim putin din modul de aplicare al regulamentului..

Totusi, revin la o rugaminte mai veche a mea (tot intr-o astfel de tema am avut-o)... Va vad foarte suparati pe cei ce folosesc scripturi, dar nici o data nu interveniti cand sunt pe forum si isi plang de mila.. Atunci ba noi nu avem dovezi, ba suntem prea asprii, ba nu intelegem ca X a jucat totusi 3 ani fara sa faca nimic, etc... (Sunt chiar curios, pe .net ce li se poate spune drept dovada si, mai mult, cam cat timp credeti ca ar rezista o astfel de tema deschisa?)

Deci, in concluzie, daca tot e tema deschisa, spuneti-va parerile voastre realiste, cum ati vrea sau ati considera ca ar fi corect sa procedam in cazul celor ce folosesc scripturi de automatizare (boti)?
 

DeletedUser12708

Guest
Asta se intampla din cauza politicii dumneavoastra gresite legate de confidentialalitate ,din moment ce comiti o infractiune la adresa jocului,mie mi se pare foarte logic sa fie stiuta de toata lumea,atunci cel care ar comite o nu ar mai putea sa nege,cu dovezile in fata
 

DeletedUser2039

Guest
pentru un joc curat, ban permanent pentru scripturi de automatizare
 

Mr Jack

Super Moderator
Asta se intampla din cauza politicii dumneavoastra gresite legate de confidentialalitate ,din moment ce comiti o infractiune la adresa jocului,mie mi se pare foarte logic sa fie stiuta de toata lumea,atunci cel care ar comite o nu ar mai putea sa nege,cu dovezile in fata

si nu e deloc vina jucatorilor care cand e vorba de adversari fac scandal si nu au nevoie de dovezi, dar cand e vorba de colegii lor le gasesc tot timpul scuze.

PS: despre subiectul cu dovezile s-a discutat si s-a explicat , nu mai are rost sa reluam discutia, subiectul este creat pentru pareri cu privire la pedepsele pentru astfel de programe
 
Ultima editare:
Sus