Pedeapsa scripturi interzise

  • Autor subiect DeletedUser6811
  • Data de început

DeletedUser

Guest
nu-mi dau seama de ce unii dintre voi adminii tot bat moneda pe tema asta, cu iesitul in evidenta. parerea mea pur personala, este ca bubu sugereaza o modalitate de a face lucrurile sa mearga, da o idee, buna sau mai putin buna, dar e o idee, ce ar trebui dezbatuta cu argumente pro si contra. de unde pina unde tragi tu concluzia ca bubu vrea sa iasa in evidenta cu ceva, nu-mi dau seama, poate ne explici si noua.

Nu. Citeste asta
Norbit a spus:
Va rog excludeti posibilitatea ca cineva sa modifice intreg sistemul pentru noi... Vom ridica aceasta problema, insa e foarte putin probabil sa se implementeze de curand, fiindca pur si simplu:
1) Suntem o comunitate mica si interesul din punct de vedere global e sa nu ne pierdem jucatorii banand din prima.
2) Suntem o comunitate mica si jucatorii nostri sunt vestiti pentru propunerile si plangerile de tot felul nefondate si neargumentate
Indiferent, oricum vom incerca sa tragem pentru asa ceva... Insa sa nu va puneti mari sperante pentru asta, practic insemnand ca banul din prima ar iesi din discutie...

Tot ce-a facut Bubu a fost sa-mi spuna ca nu e de acord cu parerea numarul 2, demonstrandu-mi tot odata cata dreptate am :)
Ca idee, uita-te si la tine.. De ce posturile tale trebuie neaparat sa ma contrazica si sa contina o parere despre ce fac si nu fac adminii..


imi dau si eu o parere, cu riscul de a fi acuzat ca si bubu, ca ma dau rotund sau mai stiu eu ce: pina sa comentezi daca crezi sau nu ce spun uni sau altii despre pedepse, nu poti lua legatura cu niste colegi admini din anglia, sau alte tari? ceva de genul: "salut colega, sun X-ulescu, admin in Romania, pot sa ma consult si eu cu tine in anumite privinte?" apoi, sa revii cu un raspuns concret, pt ca sa ne dam cu parerea putem toti. bine, poate nu este posibil, dar m-as mira.

Eu cred ca asta se subintelegea.. Insa pentru asta sunt managerii de comunitate.. Personal, nu cunosc nici un admin de pe lumea internationala de joc si foarte putini din alte parti.
Cat despre datul cu parerea, vezi ca am avut sufiecente posturi in care am prezentat fapte functionale pe baza carora as fi apreciat (si din partea unora am primit) raspunsuri... Ba chiar am fost foarte transparent cu o anumita parte functionala a modalitatii de banare.. Nu e vina mea ca tu tocmai peste paragrafele alea sari..

eu nu am auzit absolut nici o propunere din partea voastra, sau poate nu am citit eu bine. voi ar trebui sa cunoasteti cel mai bine fenomenul, chiar nu este nimic de spus in afara de "nu cred ca in asa fel se procedeaza in afara"?

Citeste din nou... Daca nu le vezi nici acum, atunci te rog abtine-te din a mai raspunde in acest subiect.

Te rog, da-ti cu parerea asupra a ceea ce ai dori sa se intample in privinta interdictiilor... Nu asupra ceea ce ar trebui noi sa facem acum sa raspundem sau cum sa obtinem aprobarea sa banam intr-un anumit fel, etc..

- - - Actualizat - - -

Buna seara,
Vreau sa multumesc tuturor celor ce s-au implicat in acest subiect. Din partea jucatorilor consider o implicare substantiala tinand cont de faptul ca au postat nume grele pe serverul romanesc, asta mi-am si dorit. Sunt putin dezamagit ca nu am vazut o implicare mai mare din partea admnistratorilor si a moderatorilor pentru ca este un subiect care-i vizeaza si pe ei.

Te asigur ca suntem foarte implicati in acest subiect.. Nu vad de ce ai tu impresia diferita.. Doar ca idee, nu exista nimeni din aceasta echipa care sa nu fie de acord cu banarea permanenta de la prima abatere... Membri echipei nu prea se imbulzesc in astfel de teme fiindca prezinta interes si una doua cum cuiva nu-i convine o virgula din postul lor vor sari pe ei... Nu ne dorim asta.. Chiar nu mi-as dori ca tema asta sa ajunga doar o alta lalaiala "Jucatori contra admini" pe care sa fim nevoiti sa o inchidem.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
total de acord, mai ales la pct 3, nu vad de ce ar trebui sa ne luam mereu dupa altii. singura precizare ce as dorii sa o fac, ar fi ca banurile, pt a nu exista discutii de genul celei aratate de norbit, sa se faca mult mai transparent, si nu cu politica pumnului in gura, adica ai gresit pt ca asa spun eu. asta nu va face decit sa duca la alte si alte certuri si polemici interminabile... jucatorii ca adminii favorizeaza, adminii ca jucatorii triseaza.... adica eterna poveste. fabula cu "de ce sa va spunem cum v-am descoperit, ca sa invatati cum sa trisati??" nu cred ca mai tine, sunt o gramada de admini care s-au lasat de adminat si activeaza ca simplii jucatori, ce ar putea stii ce si cum sa ocoleasca, sau o gramada de alte exemple... dupa mine este doar un motiv, pe care pur si simplu nu-l inteleg, de a se continua cu bilciul asta, adica ba ai trisat, ba nu. in regulament era si o prevedere expres, adica un jucator poate fi banat si fara dovezi concrete... adica, chiar daca nu este descoperit ca foloseste ceva ilegal, dar rata de succes a actiunilor lui este de domeniul fantasticului, poate fi banat bine merci. dar, dupa mine ar trebui si publicate actiunile facute de el... iarasi, nu inteleg de ce nu se afiseaza undeva banurile jucatorilor, precum si motivele lor. asa, s-ar descuraja si jucatorii sa triseze, si ai stii si cind banuielile iti sunt indreptatite sau nu vis-a-vis de un player...

A spus ca este total de acord cu propunerea.

Va mai rog inca o data si pe admini/moderatori si pe jucatori, haideti sa ramanem in subiect

- - - Actualizat - - -

Te asigur ca suntem foarte implicati in acest subiect.. Nu vad de ce ai tu impresia diferita.. Doar ca idee, nu exista nimeni din aceasta echipa care sa nu fie de acord cu banarea permanenta de la prima abatere... Membri echipei nu prea se imbulzesc in astfel de teme fiindca prezinta interes si una doua cum cuiva nu-i convine o virgula din postul lor vor sari pe ei... Nu ne dorim asta.. Chiar nu mi-as dori ca tema asta sa ajunga doar o alta lalaiala "Jucatori contra admini" pe care sa fim nevoiti sa o inchidem.

Perfect, atunci eu te rog, cum apare cate o postare care este peste subiect sa o stergi sau daca se poate sa-mi dai drept de moderator pana se inchide tema si le sterg eu personal. Multumesc
 

DeletedUser

Guest
Daca l-ai rugat pe Norbit chestia asta suntem arsi:D
Nu trebuia sa o faci :)
Joke,sa va mai descretiti un pic......
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
daca ai putea sa-mi dai citeva exemple concrete de propuneri, ar fi perfect, recunosc ca poate am sarit peste ele, asa ca te rog, ajuta-ma. de ce sa nu mai postez? o discutie se poarte de ambele parti, daca am omis ceva, lamureste-ma concret, sau e mai convenabil sa-mi inchizi gura?
Din cate stiu, nu cred ca mai cunosc admini din Anglia si pentru asta sunt managerii de comunitate.. E weekend, lucrurile merg mai greu... Tu cam ce altceva te asteptai sa facem?
sa te abtii sa comentezi ce crezi tu ca este probabil sau nu, si sa astepti pina ai un raspuns concret.

//Editat de Norbit: Care dintre noi crezi ar trebui sa inceapa sa faca asta?
Te rog, da-ti cu parerea asupra a ceea ce ai dori sa se intample in privinta interdictiilor... Nu asupra ceea ce ar trebui noi sa facem acum sa raspundem sau cum sa obtinem aprobarea sa banam intr-un anumit fel, etc..
de ce sa nu-mi pot exprima o parere asupra modului cum cred ca ar fi corect sa se procedeze? este interzis undeva? sau te deranjeaza daca-mi exprim dorinta ca judecarea banurilor sa fie mai transparenta? ce parere ai avea de exemplu despre un regulament al adminilor, ce drepturi si ce obligatii au, pe care sa-l stie si jucatorii? ar fi un prim pas?

//Editat: Fiindca vei fi exclus din discutie. Nu voi inchide tema pentru tine. Se discuta un lucru, nu o suta.. In special nu vom redeschide subiecte vechi asupra carora oricum nu ne razgandim.

- - - Actualizat - - -

Perfect, atunci eu te rog, cum apare cate o postare care este peste subiect sa o stergi sau daca se poate sa-mi dai drept de moderator pana se inchide tema si le sterg eu personal. Multumesc

ok, rog un moderator sa-mi sterga postul, cu toate ca ceva legatura cu subiectul cred ca are.

//Editat de Norbit: Singura legatura e ca ai raspuns altei postari. Nu o sterg dar banuiesc ca intelegi rugamintea de a fi ultima pe care o faci aici (cel putin in sensul asta).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
Nu este vorba sa-ti stearga postul.
Va spun sincer, avem sanse extrem de mari sa implementam pedeapsa capitala pentru cei ce folosesc scripturi ilegale dar nu trebuie sa ne abatem de la subiect.
Daca vreti deschidem altul si discutam acolo tot ce ne trece prin cap, dar nu aici.
 

DeletedUser7210

Guest
db23urs/tatal lor...va rog sa nu mai intepati subtil echipa:) daca eu am spus asta sper sa conteze:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
db23urs/tatal lor...va rog sa nu mai intepati subtil echipa:) daca eu am spus asta sper sa conteze:D

nu am intentia sa intep pe nimeni, sper ca unii sa inteleaga ce doresc, cu toate ca sunt acuzat ca bat cimpii. kawacom, pedeapsa asta si altele ar fi bine facute publice, s-a mai cerut parca afisarea pedepselor pt mai multe tipuri de infractiuni. daca s-a facut lucrul asta, rog pe cineva sa-mi dea un link pe privat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Buna, si anume, seara... Rosie in obraji de mandrie si cu inima cat o paine de casa citesc aceasta tema care, cu mana pe inima va spun, m-a impresionat in mod placut, lucru care nu s-a mai intamplat demult aici pe forum. Ma bucur foarte mult ca s-a gasit un canal neutru de comunicare cu ajutorul caruia echipa si jucatorii pot sta fata in fata (ma rog, la nivel imaginar se intampla asta) fara obiecte contondente la indemana, sa discute despre o problema destul de spinoasa dar care afecteaza in mod negativ ambele tabere, de aceea vreau in primul rand sa imi exprim multumirea pentru asta si sa va rog sa o mentinem pe fagasul ei initial altfel isi va pierde esenta.

@db23urs, s-a mai cerut publicarea sistemului de pedepse, dar dezvoltatorul jocului nu permite asta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu am intentia sa intep pe nimeni, sper ca unii sa inteleaga ce doresc, cu toate ca sunt acuzat ca bat cimpii. kawacom, pedeapsa asta si altele ar fi bine facute publice, s-a mai cerut parca afisarea pedepselor pt mai multe tipuri de infractiuni. daca s-a facut lucrul asta, rog pe cineva sa-mi dea un link pe privat.

Nu se vor afisa public.. Sigur, accidental am fost foarte deschis la cum se dau pedepsele acum pentru scripturi si tocmai despre dimensiunea pedepselor stam acum public de vorba, dar mnah...
 

DeletedUser6811

Guest
Buna seara,
Vreau sa multumesc tuturor celor ce s-au implicat in acest subiect. Din partea jucatorilor consider o implicare substantiala tinand cont de faptul ca au postat nume grele pe serverul romanesc, asta mi-am si dorit. Sunt putin dezamagit ca nu am vazut o implicare mai mare din partea admnistratorilor si a moderatorilor pentru ca este un subiect care-i vizeaza si pe ei.
Tin sa-i multumesc in mod special si lui Norbit care, chiar daca intr-un tarziu, incearca sa tina subiectul UP pe tema si sa nu-l mute in alte directii.

Consider ca prin prezenta atator jucatori de top pe acest subiect (eventual daca se considera ca nu sunt suficienti pot face sa se umple acest subiect de postari), este inevitabila decizia aplicari BANULUI PERMANENT DE LA PRIMA ABATERE PENTRU CEI CE FOLOSESC SCRIPTURI ILEGALE.

O neaplicare a ei poate fi considerata o tainuire sau o complacere in aceasta situatie a echipe Grepolis Romania.

Va multumesc si astept punerea in aplicare a pedepsei.
Catalin.

- - - Actualizat - - -

si nca ceva, ban pe IP cum a spus tatal lor este imposibil cum a confirmat si Norbit, trebuie dat ban permanent pe contul respectiv/lumea in cauza si atat. ban pe cont global nu prea are rost pentru ca de obicei cei ce joaca cu scripturi cand intra pe alta lume joaca cu alt cont.

Deci, sa revenim la subiect. Cred ca am fost destul de clar in ce am postat mai sus.
Jucatorii doresc implementarea pedepsei BAN PERMANENT ATACABIL DE LA PRIMA ABATERE, din ce observ si admini si moderatori doresc acelasi lucru.
Ce ne impiedica sa o implementam cat mai urgent?
 

DeletedUser12104

Guest
faptul ca nu se poate implementa fara acordul celor de la inno...si nu cred ca pot pune reguli pentru fiecare comunitate in parte
 

DeletedUser7210

Guest
faptul ca nu se poate implementa fara acordul celor de la inno...si nu cred ca pot pune reguli pentru fiecare comunitate in parte

Totu-i posibil:) te rog sa citesti toate postarile,s-a spus ca o alta comunitate are aceasta regula...acum nu se poate dovedi acest aspect dar eu cred cu tarie ca asa e:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12104

Guest
Totu-i posibil:) te rog sa citesti toate postarile,s-a spus ca o alta comunitate are aceasta regula...acum nu se poate dovedi acest aspect dar eu cred cu tarie ca asa e:)

am zis ceva mai devreme....imi e frica sa citesc tot...dar daca asa e,nu ar strica aceasta propunere la inno :|
 

DeletedUser7210

Guest
am zis ceva mai devreme....imi e frica sa citesc tot...dar daca asa e,nu ar strica aceasta propunere la inno :|

Eu zic sa citesti,acest topic e unul care merita vizualizat in intregime:)

Ps. Am cateva id-uri de skipe ale unor admini/moderatori de pe servarul englez,daca echipa grep vrea sa poarte o discutie cu ei legat de regulament,le pot da adresele pe privat:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
Din ce am mai discutat pe ici pe colo am inteles ca intotdeauna trebuie sa i se dea oricarui jucator o a doua sansa, lucru corect
Atunci consider ca cea mai buna varianta este cea cum a spus si robbyn.
Prima abatere BAN ATACABIL PERMANENT PE LUMEA RESPECTIVA
A doua abatere: BAN PERMANENT PE CONT
 

DeletedUser7210

Guest
Din ce am mai discutat pe ici pe colo am inteles ca intotdeauna trebuie sa i se dea oricarui jucator o a doua sansa, lucru corect
Atunci consider ca cea mai buna varianta este cea cum a spus si robbyn.
Prima abatere BAN ATACABIL PERMANENT PE LUMEA RESPECTIVA
A doua abatere: BAN PERMANENT PE CONT

Corect,e o sanctiune pe masura:) sunt cazuri cand jucatorii folosesc 7-8 luni programele,nu e normal ca pedeapsa sa fie doar 5 zile:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8201

Guest
Din ce am mai discutat pe ici pe colo am inteles ca intotdeauna trebuie sa i se dea oricarui jucator o a doua sansa, lucru corect
Atunci consider ca cea mai buna varianta este cea cum a spus si robbyn.
Prima abatere BAN ATACABIL PERMANENT PE LUMEA RESPECTIVA
A doua abatere: BAN PERMANENT PE CONT

Asta ar fi PERFECT!!!!
Acum sa se si vrea asta. DIn cate vad toti care au postat aici sunt de acord cu banul permanent.Ar trebui sa se tina seama de asta si sa se implementeze.
Nu vrem decat un joc cat mai curat!!!
 

DeletedUser

Guest
Ban permanent?:-s

Am citit o postare (a lui Norbit parca) in care scria ca se dau banuri si daca nu se detecteaza un program. Doar pentru ca jucatorul in cauza da comenzile prea bine si in mod repetat. Poti dezvolta ce inseamna sa dai bine si mod repetat? :-/
 

DeletedUser6811

Guest
Ban permanent?:-s

Am citit o postare (a lui Norbit parca) in care scria ca se dau banuri si daca nu se detecteaza un program. Doar pentru ca jucatorul in cauza da comenzile prea bine si in mod repetat. Poti dezvolta ce inseamna sa dai bine si mod repetat? :-/
edward, ne cunoastem de pe zeta, stiu ca esti un jucator foarte bun.
asta este argumentul adminilor care ti-l spun, dar ei nu se iau in mod special dupa asta, au indiciile lor clare ca folosesti script sau nu, iti garantez asta :). si eu atac la secunda si fac intoarceri si reatacari pana-mi iese (ce este drept n-am ajuns la performanta ta :) ). dar nu-ti fa griji, daca joci curat nu patesti nimic, asta garantat.

ce-ai vrea sa spuna? ca mi-a aparut in baza de date o inregistrare in colaoana x care apare numai cand nu te loghezi drect in joc sau alte detalii tehnice care fac diferenta dintre un joc normal si o logare cu bot ?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus