Pack cu mai muţi Zeii.

DeletedUser

Guest
Cod:
Salutare!
Tot eu sunt!


De data asta,cu o altă propunere,zic eu,mult mai interesantă!

Această propunere constă în:

Adaugarea unor noi Zei,ţinând cont că în mitologia greacă erau 12 Zei in Olimp...

Aceştia ar fi următorii:

Hestia

Puteri divine:

Scutul spritual: Unităţile apărătoare vor lupta cu 20% mai motivaţi,timp de 4 ore. (200 de favoruri)
Căldură divină: Zeii sunt darnici,primiţi 500 de resurse lemn,piatră si argint. (70 de favoruri)
Foamete: Scade rezistenţa într-un sat fantomă,cu 20% timp de 12 ore. (140 de favoruri)
Putere mistică: Puterea trupelor terestre creşte cu 20% in atac. (200 de favoruri)

Unităţi mistice

Moirae

Atac: 600
Apărare - armă neascuţită: 400
Apărare - armă ascuţită: 700
Apărare - arme de la distanţă: 200
Viteză: 5
Favoruri: 250

Focul sacru

Atac: 350
Apărare - armă neascuţită: 800
Apărare - armă ascuţită: 500
Apărare - arme de la distanţă: 900
Viteză: 1
Favoruri: 500



Ares

Puteri divine:

Laşitate: Fugi de o lupta. Apăraţi trupele din faţa unei lupte. (100 de favoruri)
Strigăt de luptă: Toate unitatile terestre primesc un impuls de 10% in atacul selectat. (150 de favoruri)
Tactica: Toate unităţile terestre primesc un impuls de 10% în apărare. (150 de favoruri)
Lovitura rapidă: Timpul de călătorie pentru toate atacurile dintr-un oraş este de 20% mai rapidă timp de 12 ore (350 de favoruri)

Unităţi mistice

Scorpionul de foc

Atac - 800
Apărare - armă neascuţită: 800
Apărare - armă ascuţită: 600
Apărare - arme de la distanţă: 700
Viteză: 4
Favoruri: 400

Pasărea Stylla

Atac - 900
Apărare - armă neascuţită: 0
Apărare - armă ascuţită: 100
Apărare - arme de la distanţă: 200
Viteză: 15
Favoruri: 200



Apollo

Puteri divine

Condu Soarele: Carele de lupta vor costa mai puţine resurse timp de 12 ore. (120 de favoruri)
Tir cu arcul: Primiţi cadou 5 arcasi la oraşul selectat. (50 de favoruri)
Lumină: Navele vor călători cu 20% mai bine. (100 de favoruri)
Vindecarea: Pierderile dumneavoastră în atacul selectat sunt cu 10-20% mai mici. (250 de favoruri)

Unităţi mistice

Pasărea Phoenix

Atac - 800
Apărare - armă neascuţită: 400
Apărare - armă ascuţită: 0
Apărare - arme de la distanţă: 800
Viteză: 35
Favoruri: 350

Python

Atac naval - 800
Apărare navală - 500
Viteză: 20
Favoruri: 400

Afrodita

Puteri divine

Cadou din Ceruri: Recrutarea trupelor terestre va fi accelerată cu 50%. (300 de favoruri)
Cadou misterios: 20% din trupele terestre de la Cazarmă vor fi terminate pe loc. (220 de favoruri)
Pofta morţii: Toate trupele din apărare vor lupta cu 30% mai bine timp de 4 ore. (450 de favoruri)
Frumuseţea: Datorită frumuseţii zeiţei Afrodita,20% din trupele care atacă oraşul,se întorc acasă. (400 de favoruri)

Unităţi mistice


Galatea

Atac - 650
Apărare - armă neascuţită: 700
Apărare - armă ascuţită: 400
Apărare - arme de la distanţă: 400
Viteză: 25
Favoruri: 400

Chimera

Atac - 800
Apărare - armă neascuţită: 400
Apărare - armă ascuţită: 250
Apărare - arme de la distanţă: 600
Viteză: 30
Favoruri: 450
Cod:
Imagini:

wrm3ag.jpg

1fby1x.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
foarte buna propunerea dar unit mitice la primul trebuie sa fie mai echilibrate
 

DeletedUser

Guest
In poza sunt 4 zei,iar tu ai zis doar de 3.Cine este al 4-lea?
 

DeletedUser

Guest
In poza sunt 4 zei,iar tu ai zis doar de 3.Cine este al 4-lea?

Da,ai dreptate!Nu am avut timp s+o trec si pe frumoasa Afrodita!

Când ajung acasă,cu siguranţă o voi trece şi pe ea,în listă.

@Briber,le voi echilibra indată ce ajung acasă,cum am spus m-ai sus...
 

DeletedUser

Guest
Foarte interesanta treaba! abia astept sa citeasca vreunul din echipa grepolis sa isi dea cu parerea! :)
 

DeletedUser

Guest
Scutul spritual: Unităţile apărătoare vor lupta cu 20% mai motivaţi,timp de 4 ore. (300de favoruri)
Putere mistică: Puterea trupelor terestre creşte cu 20% in atac. (400 de favoruri)
Laşitate: Fugi de o lupta. Apăraţi trupele din faţa unei lupte. (500 de favoruri)
Strigăt de luptă: Toate unitatile terestre primesc un impuls de 10% in atacul selectat. (200 de favoruri)
Tactica: Toate unităţile terestre primesc un impuls de 10% în apărare. (250 de favoruri)
Nu crezi ca ar fi mai bine asa?
Condu Soarele: Carele de lupta vr costa mai puţine resurse timp de 12 ore. (120 de favoruri)-Cu cat?
Lumină: Navele vor călători cu 20% mai bine. (100 de favoruri)-Mai repede?
Si totusi ai pus la unele trupe atacul/apararea 0.Asta este cam imposibil.
Ideea este buna,dar mai trebuie lucrata.
 

DeletedUser

Guest
Scutul spritual: Unităţile apărătoare vor lupta cu 20% mai motivaţi,timp de 4 ore. (300de favoruri)
Putere mistică: Puterea trupelor terestre creşte cu 20% in atac. (400 de favoruri)
Laşitate: Fugi de o lupta. Apăraţi trupele din faţa unei lupte. (500 de favoruri)
Strigăt de luptă: Toate unitatile terestre primesc un impuls de 10% in atacul selectat. (200 de favoruri)
Tactica: Toate unităţile terestre primesc un impuls de 10% în apărare. (250 de favoruri)
Nu crezi ca ar fi mai bine asa?
Condu Soarele: Carele de lupta vr costa mai puţine resurse timp de 12 ore. (120 de favoruri)-Cu cat?
Lumină: Navele vor călători cu 20% mai bine. (100 de favoruri)-Mai repede?
Si totusi ai pus la unele trupe atacul/apararea 0.Asta este cam imposibil.
Ideea este buna,dar mai trebuie lucrata.

Am pus valoarea 0 la unele trupe mistice,deoarece nu îmi veneau în minte nişte idei prea bune în minte.
Condu Soarele - Vor costa cu 20% mai puţine resurse...
Lumină - Nu,nu m-ai repede...Vor avea o putere mai mare,şi va fi mai folositoare decat "Vântul favorabil" de la Zeus...Care costă 250 de favoruri...

Dacă sunt lăsat puţin timp să gândesc,şi să mai arunc o privire peste această propunere,voi găsi alte lucruri mai importante de adăugat.
 

DeletedUser

Guest
UPDATE!!!

Afrodita a fost adăugată!
Valorile au fost schimbate!
Unele trupe mistice au fost modificate.
 

DeletedUser

Guest
Pro,dar nu si cu Lasitate.Asta chiar e o vraja de 500!Daca eu atac un jucator de 5 ori cu cate o nava de colonizare,el are revolta de la mine,cu 5 clikuri scapa?!
 

DeletedUser

Guest
Pro,dar nu si cu Lasitate.Asta chiar e o vraja de 500!Daca eu atac un jucator de 5 ori cu cate o nava de colonizare,el are revolta de la mine,cu 5 clikuri scapa?!

Se aplică doar asupra atacurilor terestre...Prima dată m-am gândit să o pun la 300 de favoruri,dar...După ce m-am consultat cu câţiva membri din echipa tehnică,am decis să o las la 100 de favoruri...


mam si mai multi zei :))

În mitologia greacă,erau 12 Zei...Aici,de ce nu se aplică acelaşi lucru?
 

DeletedUser8218

Guest
deci u vrei sa adaugam inca 4 zei ........si daca se aproba vom avea 10 :) nu's cam multi
 

DeletedUser

Guest
Dar adauga si Demetra, Hefaistos,Hermes si Dionysos,acum sunt 4.
Hermes si Dionysos-Semizei dar cu puteri mari.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dar adauga si Demetra si Hefaistos.

Cu tot dragul i-aş adăuga,însa este o mică problemă...Pagina din templu,nu accepta decât 4 zei/pagină...Dacă ai observat,în cele două poze,deasupra yeilor,sunt două categorii..."Hera" - La nimereală şi "Gods" + Tot la nimereală...Acum,aştept să văd ce vor spune restul membrilor din echipa tehnică...Fac eu rost si pentru ceilalţi doi Zei...
 
Sus