Moralitatea..... exista sau a murit?

  • Autor subiect DeletedUser11205
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Si cand credeam ca totul are un Happy End.... pacat ca e doar un joc,medalia mea s-a dus dreacu si eu odata cu ea...

Din punctul meu de vedere raman asa:
Alianta Romania s-a dovedit a fi cea mai longeviva si cea care s-a impus cel mai bine pe acest server. Conducerii lor li se vor recunoaste meritele(baieti chiar meritati) . Numai conteaza cum s-au ridicat,cum au ajuns unde au ajuns, ce emigrari s-au facut catre ce aliante,directii opuse,concepte diferite,reglari de contruri, bla,bla,bla.Romania a castigat serverul deci au meritele lor si trebuiesc felicitati.
Conducerea Romaniei a reusit sa duca alianta pe cele mai inalte culmi ale lumii beta.Este un lucru foarte rar sa poti controla atatia jucatori,buni si foarte buni,sa-i mentii in aceeiasi echipa.Sa fim seriosi acum ca in alianta Romania se regaseau cei mai multi jucatori foarte buni ai acestui server.
Este foarte greu sa-i tii legati,ca baietii astia buni isi cunosc capacitatile si isi permit luxul adesea de a face nazuri,poate de a nu trece peste ceva ce nu le convine.
Oricum din ce imi aduc aminte cred depaseste 50% din efortul depus in aceea alianta este a lui Alin.Xibish era foare impulsiv si celalalt nu prea il cunosc.Liderii lor iar s-au dovedit a fi foarte iscusiti si de apreciat ca s-au inteles de minune cu intemeietori.Asta este munca in echipa si roadele ei. Romania asa arata o alianta model.


Cuxi ramane jucatorul numarul unu,care a condus detasat la numarul de polisuri.La un moment dat imi aduc aminte ca multi,foarte multi jucatori se intrebau cum este posibil sa ajunga atat de departe,era un mister pentru multi,un jucator care nu chiar nu puteai efectiv sa-l ajungi din urma la numarul de orase.
Pe parcurs,am inteles din spusele unor fosti colegi din just ca tipul chiar stie sa se apere foarte bine(nu neaaparat folosind sprijinul de la alti colegi.Fac referire la sprijin in fata navei,spart de colonizari,etc,etc.etc.Daca va ve-ti pune in locul lui nu stiu cati dintre voi ar fi continuat jocul in urma unei presiuni uriase puse pe el.
S-a descurcat cum necum si este de apreciat lucrul asta.
Imi cunosc fosti colegi kissgalicz,mari222,snipergood,bobovis o echipa formidabila de care sunt sigur ca i-au facut viata amara lui cuxi.
Trebuie totusi sa-i recunoastem meritele,rezistenta de care a dat dovada,un psihic de exceptie o o presiune atat de mare. Poate 5 la % din toti jucatorii de grepolis ar fi continuat jocul in situatia lui,95% isi bagau piciorul in el de joc,garantat.
Nu este doar un jucator bun,este un jucator foarte bun.


Permiteti-mi sa ma retrag,mi-am spus punctul meu de vedere,am renuntat de mult la aceasta lume.Depinde de voi in ce relatii vreti sa ramaneti,este decat un joc.
Bafta baietii si succes in continuare.

Si:
Bubulica te sparg daca iar stai cu sticla de benzina dupa tine,promit sa te fulger 4 saptamani de acum in colo .Potol bre!
 

DeletedUser

Guest
Bubulica te sparg daca iar stai cu sticla de benzina dupa tine,promit sa te fulger 4 saptamani de acum in colo .Potol bre!
Pai mai zamfira,tu esti ba cand domnu' ba cand doamna,ba mai mult mai esti si cateodata porcusorul.....eu de cine sa m-a feresc??
Cu fulgerele:))
materia mea preferata,sper sa nu incerci ,de fapt sunt in vacanta dar cand revin,muhahahah....am 79 de la zeus pe ora...le distribui pe tine all day long ,daca vrei B-)
A..si sa nu uit,iti dau eu medalia ,pentru consolare iti ofer Ordinul VIrtutea Militara in grad de Cavaler!
01.jpg
 

DeletedUser10940

Guest
comentariu la SUBIECT
non OFF TOPIC
iau ban pt asta d-soara?
esti pe lumeaa beta implicata in subiectul asta?
ai pierdut vreo Minune prin zona?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sunt moderatorul lumii Beta si chiar daca nu iti place, pot comenta si pot glumi.
 

DeletedUser10940

Guest
vb de-a moaca si in necunostinta de cauza!
altul era subiectul...ceva legat de moralitate
o chestie care poate te depaseste ca Moderarator
dar cum ati inchis subiectul OFF topic unde sa mai postezi si tu
chiar astept BANUL ALA!
 

DeletedUser

Guest
Eu nu am jucat pe lumea Beta ca sa imi pot da cu parerea despre moralitate sau lipsa ei, dar daca te deranjeaza, nu mai comentez nimic. Iar referitor la banul pe care il astepti, ala nu se ia asa usor ;)
 

DeletedUser10940

Guest
MA BUCUR !
o seara placuta in continuare!
cristy222...si tie o seara placuta...nu vad rostul postarii tale dar asta e forumul...mai postam cate unul pe unde apucam (mai adunam o postare doua)
p.s. nu te mai obosi sa postezi,nu te bag in seama
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser578

Guest
@cuxi: esti bun (a se citi "ai bagat un camion de bani in joc si ai avut la dispozitie 24/24 timp pt joc - asta daca chiar ai jucat de unul singur, nu cu inca doi, pe acelasi cont, cum se zvoneste prin sat), esti pe primul loc, esti pur si simplu mirific...ce mai vrei? Te macina probleme de moralitate? Pe bune daca te inteleg, dar, cum e vorba romaneasca, "hotul striga: HOTII!!!" si asta ti-o spun pentru ca imi aduc aminte de tine, ca jucator, cum aveai o gramada de orase si nu trimiteai nici macar o coada de birema sprijin in M45 (eram "colegi", remember, eram "comandant" pe M45?). Ne razboiam cu Romania pe atunci, se dadeau lupte grele, iar tie nu-ti pasa nici cat negru sub unghie, nu te interesa decat sa-ti sporesti numarul oraselor. Tu vorbesti de moralitate??? Nu pot sa ma abtin sa nu-ti spun ca esti jenant (sa-mi fie cu iertare d-lor moderatori) daca ai deschis acest topic si-mi pare rau ca Alin s-a pus la mintea ta si ti-a raspuns la provocarea infantila.
Iti urez multa noroc si "succesuri" fara numar, fara numar si-n sportul individual pe care sunt sigur ca-l practici si-n viata reala.

PS Nu te osteni sa-mi raspunzi.


Imi cunosc fosti colegi kissgalicz,mari222,snipergood,bobovis o echipa formidabila de care sunt sigur ca i-au facut viata amara lui cuxi.

Salut Domnule, ma bucur ca traiesti...bine, sanatos? :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6553

Guest
Cel putin tu nu vorbesti de moralitate.
:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11205

Guest
@bobovis
cu mult inainte de razboaiele cu romania au fost razboaiele cu avatarsul. desigur tu habar nu ai, dar cei care au jucat in M55 stiu foarte bine. voi cei din M45 ati stat bine-mersi la caldut caci just do it-ul avea pact cu romania la acea vreme. cate bireme ai trimis tu sprijin in M55, domnule "comandant", ca noi am luptat acolo vreme indelungata ? cand v-ati trezit atacati de cei din alianta Romania ati trecut incorpore la ei in secunda doi, pana sa ajunga biremele noastre la voi. toti cei amintiti de zamfira si nenea ala multicont pe care il stie tot grepolisul, nu mai e cazul sa-l amintim. noi continuam razboiul cu avatarsul pe M55, razboi pe care l-am dus pana la desfiintarea aliantei. nu puteam avea si grija bebelusilor din M45, imi pare rau .... tu si multi altii, ati jucat mereu numai de partea celor puternici, nu ati avut curajul sa infruntati singuri nici un dusman.

Eu am deschis aici un subiect care poate afecta buna dezvoltare a jocului, mai ales in perioada sa de sfarsit.

Imi pare rau ca absolut nici un moderator nu a binevoit sa ia atitudine. Cu amaraciune trebuie sa spun ca am impresia ca nici nu-i intereseaza. Evita sa se lege la cap daca nu-i doare.
In plus am dat posibilitatea celor care au diverse frustrari legate de joc, si poate nu numai, sa arunce la adresa mea fel de fel de presupuneri care de care mai fanteziste. Au gasit colacul de salvare, justificarea propriilor neajunsuri si impotente.
La o alianta asa de mare si puternica cum e Romania ma asteptam sa am mult mai multe probleme. Alianta nici nu a atacat nemaipomenit si colac peste pupaza in ultimele 2 saptamani s-a dovedit de-a dreptul novice in a-si apara minunile ( asa se intampla cand sacrifici bireme pentru a ridica punctajul favoritului aliantei ) in fata a 3-4 jucatori care au crezut pana la capat in reusita unei actiuni pe final de joc.

Am sa inchei cu un citat...
"Cu cat suntem mai puternici, cu atat ne facem mai multi dusmani. Din aceasta cauza, trebuie sa fim cei mai puternici."
Karel Capek
 
Ultima editare de un moderator:
Sus