Moderatori si moderare

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început

Moderatorul preferat, cel pe care îl apreciez cel mai mult este:

  • 1mpact

    Voturi: 1 1,2%
  • alcsandra21

    Voturi: 6 7,2%
  • AncaBoghian

    Voturi: 21 25,3%
  • gabr13llaa

    Voturi: 25 30,1%
  • Mr Jack

    Voturi: 5 6,0%
  • Norbit

    Voturi: 13 15,7%
  • odmm

    Voturi: 7 8,4%
  • ramyra25tm

    Voturi: 5 6,0%

  • Total votanți
    83
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
deci pot posta aici un mesaj personal de la unul din moderatorii tai in care spune acest lucru?
 

DeletedUser

Guest
mai da ce ? cum conduce gabr13ella cu 24 voturi ? mno ca atunci si eu dau mesaj la toti de pe theta sa intre pe forum si sa il voteze pe Mr Jack ca este mod pe lumea unde jucam. si daac intra cel putin 100 si dau voturi pentru Jack...
 

DeletedUser

Guest
eu nu mai zic nimic de gabriela....stiu ca atunci cand ne citeste mesajele,se simte prost....eu o admir,ma bucur ca avem un moderator ca si ea...dar aici nu s-a votat pe merit,si pe prietenii...
dar,am spus,unul dintre cei nominalizati acolo,sufera enorm de grad....
 

DeletedUser

Guest
a mai spus cineva. ca, cand ai o lista mare de mess si skype nu ai cum sa nu pierzi vreun concurs fie moderator sau jucator ;)
 

DeletedUser7909

Guest
deci pot posta aici un mesaj personal de la unul din moderatorii tai in care spune acest lucru?
Daca tot nu ti-o zice nimeni, ti-o zic eu (am un stil aparte de a ma baga in seama). Postarea unui mesaj PERSONAL in acest topic ma face sa ma intreb unde este bunul tau simt ca apartenent al speciei umane si pe unde s-a dat pierduta etica ta de (fost) moderator.
 

DeletedUser

Guest
frate poate are o treaba personala cu cineva de pe lista de moderatori. daca ea vrea sa il posteze, il posteaza ca nu o tine nimeni legata de maini sa nu poata da copy-paste. Daca nu vr nu posteaza si gata
 

DeletedUser7909

Guest
Danciule. nu ma astept ca tu sa intrelegi subtilitati din astea asa ca te sfatuiesc sa nu te bagi in treburile oamenilor mari.
 

DeletedUser

Guest
nu e un raspuns pozitiv....... imi trebuie aprobare scrisa sa pot posta si el stie asta....
 

DeletedUser

Guest
frate poate are o treaba personala cu cineva de pe lista de moderatori. daca ea vrea sa il posteze, il posteaza ca nu o tine nimeni legata de maini sa nu poata da copy-paste. Daca nu vr nu posteaza si gata

Tacerea din partea lui norbit e un raspuns :).Deci posteaza linistita,ca m-ai facut curios :)

nu o reprezinta pe oana,sunt sigur ca nu o va face..daca are ceva sa-i transmita lui norbit,o va face prin PM,clar nu va afisa acea discutia aici...
 

DeletedUser

Guest
Eii .. Indiferent ca va fi aici sau pe PM, sigur discutia o sa duca la o contrazicere. Personal, as incerca s-o evit.. Dar nu, nu patesti absolut nimic, nici daca postezi public... daca asta intrebai... Ar arata doar urat..
 

DeletedUser

Guest
4. nu am sa sustin niciodata o moderatoare care spune "e ok sa incalc regulamentul cat nu sunt pe sectiunea mea " (nu ma refer la Gabri3lla) si da, consider ca persoana aceea, se stie ea bine, n-are ce cauta

Pe marginea acestui poll se doreste o dezbatere referitoare la votul dat, unde sa se motiveze acest vot, dar si asupra activitatii moderatorilor nominalizati sau pur si simplu parerea fiecaruia despre acesti moderatori, plusurile si minusurile lor. Deci eu consider ca poti da nume fara nici o problema.
 

DeletedUser

Guest
Eii .. Indiferent ca va fi aici sau pe PM, sigur discutia o sa duca la o contrazicere. Personal, as incerca s-o evit.. Dar nu, nu patesti absolut nimic, nici daca postezi public... daca asta intrebai... Ar arata doar urat..

dscutia nu duce la nici o contrazicere din moment ce este foarte clar raspunsul ei...cat despre frumos sau urat..cred ca era mai "frumos " daca era in termeni de corect, just, regulamentar


Pe marginea acestui poll se doreste o dezbatere referitoare la votul dat, unde sa se motiveze acest vot, dar si asupra activitatii moderatorilor nominalizati sau pur si simplu parerea fiecaruia despre acesti moderatori, plusurile si minusurile lor. Deci eu consider ca poti da nume fara nici o problema.

bun, numele este al tau.
ca raspuns cand am atras atentia ca regulamentul forumului stipuleaza:
1.4. Vă rugăm să evitaţi reproşurile cu privire la greşelile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greşelile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât conţinutul mesajului se pierde, puteţi raporta acel mesaj. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
pentru ca nu aveai voie nici ca user sa spui cuiva ca e agramat, nici ca o sa fie un ratat in viata, dapai ca moderator....
am primit raspunsul:

Eu nu moderez sectiunea lumii Zeta. Si ce ai raportat tu acolo e postat sub forma de sfat pentru un copil teribilist de 12 sau 14 ani care crede ca vorbitul agramat si incorect lexical este "cool"

scuze, draga mea, nu-i treaba ta sa dai astfel de sfaturi, ba chiar dimpotriva, tu ar trebui sa penalizezi astfel de "indrumari"

pentru ca
1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a vă provoca "duşmanii" din joc în secţiunea "Politica şi Propagandă", atâta timp cât toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoană nu sunt tolerate nicăieri, atât pe forum cât şi prin sistemul intern de mesagerie.

si ceea ce tu ..nu numai ca nu ai sactionat, dar si comis este atac la persoana, argomente care nu-s legate de joc, etc...(gresit deci la atatea nivele incat nici nu stau sa le mai numar)...iar tu mandra , in loc sa spui, macar imi pare rau, sau n-am stiut(desi erai moderator si treaba ta era sa cunosti regulamentul) spui... nu moderez eu sectiunea! supertare! tot inainte.

moderatorii nu-s censor morum pe forum(judecator de moral), nici nu dau lectii de reusita in viata...


@ Alai
nu o reprezinta pe oana,sunt sigur ca nu o va face..daca are ceva sa-i transmita lui norbit,o va face prin PM,clar nu va afisa acea discutia aici...

well, sa zicem ca am mai zis in pm, am mai zis cand mi-am dat demisia si am mai si raportat....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7909

Guest
Doamna fost moderator (ce-mi place sa zic asta), aveti un spirit judiciar nemaintalnit (slava domnului)! Oare numai mie imi pare ridicola argumentarea pe baza unor reguli/legi pe forumul unui joc? Exista spatii reale sau virtuale, de exemplu acesta, unde daca ne luam prea in serios cadem in penibil.
Doamna Alandala, in ceea ce te priveste am de ales intre:
- protectoarea tinerelor sprite tulburate gramatical (acum junii incriminati au sa purceada la crearea unui avatar-icoana propulsandu-te la statutul de icon al generatiei)
-urmaritoare a literei de lege, demascand lipsa de etica pe principiul "fight fire with fire"
-sau pur si simplu cele de mai sus sunt doar masti pentru interpretarea rolului principal unde personajul isi rezolva vendette personale agatandu-se de diverse nimicuri.
 

DeletedUser

Guest
Mda.. Fara nici o suparare, dar eu ma abtin partial fiindca mi se pare de un foarte mare prost gust singurul raspuns ce ti l-as putea da. M-as simti un fel de Ponta sau Basescu.. Nu ma asteptam la asta chiar din partea ta, dar te rog sa fie ultima oara cand mai spui ceva de genul "am mai zis cand mi-am dat demisia".... Bine!? Ajuta-ma te rog sa te respect pentru faptul ca am fost colegi si prieteni.

Cat despre ce a facut Anca.. Nu a scos nimanui ochii intr-un mod nemotivat si nu a avut o interventie neinteleasa sau considerata "ilegala" pe acest forum. Interpretezi atat regulamentul, cat si raspunsul intr-un mod dorit de tine.. Cred ca oricine a stat la noi pe forum mai mult de o zi poate fi de acord ca nu ne petrecem timpul moderand ad-literam, dupa un set de reguli facute in primul rand doar pentru prevenirea a anumitor situatii.. Cred ca orice om cu putin bun simt a gasit faptul ca nici macar nu trebuie sa cunoasca regulamentul.
 

DeletedUser

Guest
Norbit dar cu atac la persoana la un player de pe forum i se acorda un avertisment si i se iau 5-10 puncte de la discutie. dar la moderatori nu se acorda aceleasi reguli ? asa te intreb pe tine ca manager pe acest forum...

- - - Updated - - -

dar stiti voi vb aceea.. Regulile sunt facute ca sa fie incalcate :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
si ceea ce tu ..nu numai ca nu ai sactionat, dar si comis este atac la persoana, argomente care nu-s legate de joc, etc...(gresit deci la atatea nivele incat nici nu stau sa le mai numar)...iar tu mandra , in loc sa spui, macar imi pare rau, sau n-am stiut(desi erai moderator si treaba ta era sa cunosti regulamentul) spui... nu moderez eu sectiunea! supertare! tot inainte.

Da, imi aduc aminte episodul respectiv. Poate nu e o scuza viabila asta, dar e singura pe care o am pentru ce s-a intamplat atunci, eram la inceput, in primele mele zile ca si moderator, cand inca aveam "reflexe" de jucator rebel care lupta impotriva sistemului :)))

Eu iti multumesc pentru critica si te asigur ca mi-am insusit-o, astfel de greseli nu se vor mai repeta.
 

DeletedUser

Guest
si eu am promis ca nu o sa mai fac "prosti" pe forum si nu voi mai lua ban. si tot am facut prosti si am luat baned. ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus