Moderatori si moderare

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început

Moderatorul preferat, cel pe care îl apreciez cel mai mult este:

  • 1mpact

    Voturi: 1 1,2%
  • alcsandra21

    Voturi: 6 7,2%
  • AncaBoghian

    Voturi: 21 25,3%
  • gabr13llaa

    Voturi: 25 30,1%
  • Mr Jack

    Voturi: 5 6,0%
  • Norbit

    Voturi: 13 15,7%
  • odmm

    Voturi: 7 8,4%
  • ramyra25tm

    Voturi: 5 6,0%

  • Total votanți
    83
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7909

Guest
Este adevarat faptul ca noi am dorit sa ne sustinem apropiatii. Gabriela a fost cea mai apropiata de noi si am incercat cumva sa vada ca ne pasa. Personal ma asteptam sa fie mult mai multe votari.In proportie de peste 80% din voturi au la baza sustinerea ei din partea unui anume grup de jucator.
Ca si moderator,administrator de forum ,inteligenta,diplomatie,reactie consider ca Norbit este cel mai bun. Nu spun asta,ca este mai sus in grad sau mai stiu eu ce,chiar am fost penalizat,avertizat si ceva discutii in contradictoriu. Este cel mai bun,dar nu o puteam lasa pe gabriela in spate,pana la urma "prietenii stiu de ce" si la bine si la rau acelasi grup unit peste tot si in orice .

Ma uimeste faptul ca nu realizezi ce defavor ai facut imaginii doamnei moderator gabriela prin acest post. Practic ai spus ceva de genul "Pentru ca esti prietena noastra, esti cea mai buna". A fost o subinteleasa negare a calitatilor dumneaei si apoi o ridicare in slavi prin puterea grupului. Si traiesc cu impresia ca defapt asta voiai sa subliniezi , uniunea grupului ce sa manifesta si aici. Un scaun, va rog!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
damn, nici eu n-o puteam spune mai bine :D
gata, e cazul sa ma inclin! :)
 

DeletedUser7909

Guest
doamna tania, nu-mi mai ziceti din astea ca rosesc si dau in spam.
 

DeletedUser9086

Guest
eu personal chiar o sustin pe Aby pentru calitatile si munca ei, stiu sigur ca trateaza cu maxima responsabilitate problemele ivite si ne-a "luminat" de fiecare data cand am avut vreo nelamurire. cat despre numarul de postari...cum spunea si ea, are motive personale, daca imi amintesc corect s-a intamplat si in cazul lui odmm la un moment dat cand s-a intarziat cu "personalitatea lunii" si sunt convinsa ca exemple se gasesc destule pentru fiecare. sincer fiecare are si o viata personala in afara jocului si trebuie sa respectam acest lucru, este de admirat faptul ca acesti oameni isi rup din timpul lor liber pentru a ne sta la dispozitie. cu restul celor propusi eu personal nu am avut mari tangente dar asta nu inseamna ca nu le respect munca. sunt convinsa ca nu exista cineva care sa ii fi trimis Gabrielei mesaj cu vreo nelamurire si sa nu fi primit raspuns. oare asta nu dovedeste implicare din partea ei?
prin urmare o sustin in continuare pe Aby, cred din tot sufletul ca merita sa castige, si la urma urmei, cum spunea si ea, este timp suficient pentru vot si nimic nu este batut in cuie acum

va urez o seara placuta si linistita tuturor si spor la joc, indiferent pe ce lume jucati
 

DeletedUser7851

Guest
Acest topic se doreste a fi pentru dezbateri, propuneri si mai ales pentru a ne imbunatati activitatea pe forum.
Clasamentul sondajului nu va aduce nici unui moderator medalii, puncte de reputatie, aur sau mai stiu eu ce.
Eforturile noastre de a face forumul atractiv nu vor da roade fara ajutorul vostru.
Poate ar fi trebuit ca acest topic sa se numeasca "Cu voi, pentru voi"
Va astept in continuare parerile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am inteles probema cu dezbaterile....eu insa nu am inteles rolul poll-ului...

Se vrea un fel de ''oda in cinstea maretului conducator'' ( in functie de cine ''castiga'') , sau pur si simplu o tema de dezbatere despre cum un moderator poate sa animeze forumul?
 

DeletedUser7851

Guest
Sigur ca nu dorim nici ode, nici osanale. Suntem destul de maturi incit putem sa citim printre rinduri rezultatele sondajului. Este doar informativ, am mai spus-o.
 

DeletedUser

Guest
Ahh.. ce dragut... dezbatem de ce se voteaza cum se voteaza :)) Pai sar si eu cu parerea (cine stie poate mai obtin un vot, doua :p -- sper ca nimeni nu ia propozitia asta in serios).

Marea majoritate a lumii acorda un asemenea vot dupa prietenii (nu toti). Stiam asta inca de la deschidere, personal nu aveam altfel de pretentii.. Si fie ca sunteti sau nu de acord, pana si un astfel de vot conteaza. Nu ne spune ca este cel mai bun, nici nu stiu daca exista "cel mai bun" moderator, insa voturile (in modul actual) arata moderatorul cu (cea mai mare?) influenta asupra jucatorilor, ca persoana. Ceea ce, pana la urma, e important. Sper doar ca nu se dau mass-uri in alianta cu votati pe X... Asta ar fi intradevar putin imoral.

Mai important, sondajul pana la urma e facut pentru atractie, important pentru noi e creerea (cel putin temporara) a unui spatiu in care puteti veni cu sugestii la adresa noastra.

P.S. Ce caut eu in sondaj? Ehh... Pai nimeni nu poate spune ca nu moderez :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6312

Guest
Daca as vota dupa afinitati, in mod cert i-as vota pe Anca sau pe Jack insa nu acesta e scopul pollului asa ca am votat moderatorul care imi parea cel mai obiectiv si implicat pe forum :)
 

DeletedUser

Guest
Vot informativ si corect n-a fost niciodata pe forumul asta :)

Spaga e la putere :)

sunt sigur ca in spatele calculatorului,se mai gasesc cativa moderatori care sa fie putin invidiosi...
dar,pana acum de ce nu a fost facut un asemenea topic,si tocmai acum s-a creat?
asa,dintr-odata...
asta-mi pare mie ciudat.
si rog sa nu vina vreun moderator sa-mi spuna mie ca nu e adevarat ce spun.
in orice caz,totul a fost deoarece cineva anume,a primit sprijin din partea lumii pe ce o administreaza.
nu vreau sa fiu rau cu gabriela,dar oarecum domnu.zamfira a recunoscut ca a pus preitenii pe primul loc...daca va uitati,jumatate din voturile gabrielei,pe care o respect mult,sunt primite din partea aliantei JUST DO IT.
bravo lor,macar ei au reusit sa stranga 15,20 de jucatori la una asemenea vot.
 

DeletedUser

Guest
@ multumesc zefhi

Va multumesc pentru voturile voastre au insemnat enorm pentru mine, dar va rog din suflet sa ne oprim aici.
O"disputa" pe acest forum nu imi doresc , si nici nu este benefica ! ... topicul se vrea a fi o interactiune intre moderatori si jucatori.

In legatura cu ce spune Mihai de sfaturi si explicatii, va stau la dispozitie, si am raspuns si voi raspunde tuturor celor care mi-au adresat mesaje direct.

Multumesc inca odata, pupicei la toti si o zi placuta !

- - - Updated - - -

in orice caz,totul a fost deoarece cineva anume,a primit sprijin din partea lumii pe ce o administreaza.

Esti gresit informat. Singura lume pe care jos este Achilles (si aici foarte putin din lipsa timpului), si da voturile vin de la colegi mei de alianta, dar daca verifici atent sau te informezi corect eu nu am absolut nici un drept pe lumea Achilles !

nu vreau sa fiu rau cu gabriela,dar oarecum domnu.zamfira a recunoscut ca a pus preitenii pe primul loc...daca va uitati,jumatate din voturile gabrielei,pe care o respect mult,sunt primite din partea aliantei JUST DO IT.
bravo lor,macar ei au reusit sa stranga 15,20 de jucatori la una asemenea vot.

Nu consider ca esti rau cu mine, si da eu mi-am ajutat colegi de fiecare data cand am putut cu sfaturi si raspunsuri la probleme care nu le inteleg (intodeauna il limita regulamentului si fara a incalca nici o regula).
Si tu daca ma intrebai, sau oricine altcineva primea raspunsuri si sfaturi de la mine.. nu este ceva exclusiv JDI.
Iar la mine intodeauna prieteni sunt pe primul plan, nu vad nimic rau aici ... vorbesc cu ei in fiecare seara ... iar JDI are un loc special in viata mea inca de cand nu eream in echipa acestui joc ... de pe vremea lumii BETA !
 

DeletedUser

Guest
sunt sigur ca in spatele calculatorului,se mai gasesc cativa moderatori care sa fie putin invidiosi...
dar,pana acum de ce nu a fost facut un asemenea topic,si tocmai acum s-a creat?
asa,dintr-odata...
asta-mi pare mie ciudat.
si rog sa nu vina vreun moderator sa-mi spuna mie ca nu e adevarat ce spun.
in orice caz,totul a fost deoarece cineva anume,a primit sprijin din partea lumii pe ce o administreaza.
nu vreau sa fiu rau cu gabriela,dar oarecum domnu.zamfira a recunoscut ca a pus preitenii pe primul loc...daca va uitati,jumatate din voturile gabrielei,pe care o respect mult,sunt primite din partea aliantei JUST DO IT.
bravo lor,macar ei au reusit sa stranga 15,20 de jucatori la una asemenea vot.

Eu sper ca nu e nimeni invidios... Cel putin vreau sa cred asta despre colegii mei si sper sa nu ma insel.

Cat despre momentul creeri unui astfel de topic, nu a fost ales un moment anume dintr-un motiv anume.. Au mai fost de foarte multe ori create astfel de teme, iar Odmm a considerat ca ar fi momentul pentru inca o astfel de tema...
 

DeletedUser

Guest
@ multumesc zefhi

Va multumesc pentru voturile voastre au insemnat enorm pentru mine, dar va rog din suflet sa ne oprim aici.
O"disputa" pe acest forum nu imi doresc , si nici nu este benefica ! ... topicul se vrea a fi o interactiune intre moderatori si jucatori.

In legatura cu ce spune Mihai de sfaturi si explicatii, va stau la dispozitie, si am raspuns si voi raspunde tuturor celor care mi-au adresat mesaje direct.

Multumesc inca odata, pupicei la toti si o zi placuta !

- - - Updated - - -



Esti gresit informat. Singura lume pe care jos este Achilles (si aici foarte putin din lipsa timpului), si da voturile vin de la colegi mei de alianta, dar daca verifici atent sau te informezi corect eu nu am absolut nici un drept pe lumea Achilles !



Nu consider ca esti rau cu mine, si da eu mi-am ajutat colegi de fiecare data cand am putut cu sfaturi si raspunsuri la probleme care nu le inteleg (intodeauna il limita regulamentului si fara a incalca nici o regula).
Si tu daca ma intrebai, sau oricine altcineva primea raspunsuri si sfaturi de la mine.. nu este ceva exclusiv JDI.
Iar la mine intodeauna prieteni sunt pe primul plan, nu vad nimic rau aici ... vorbesc cu ei in fiecare seara ... iar JDI are un loc special in viata mea inca de cand nu eream in echipa acestui joc ... de pe vremea lumii BETA !

multumesc ca nu m-ai inteles gresit!
intradevar,sunt gresit informat.si eu joc pe Achillies,culmea,tot in JDI.
nu trebuie sa ai un drept pe respectiva lume,atata timp cat esti moderator pe extern,si coelga lor,din start te vor considera cea mai buna...
te cred ca ti-ai ajutat colegii de fiecare data,am vazut cu ochii mei verzi asta,e bine ca prietenii sunt mereu pe primul plan,dar....tot consider ca daca nu te intalnesti face-to-face cu cei carora le spui "prieteni" nu poti fi sigura de ce fel de persoana se ascunde in respectivul ...
atat am avut de spus,multumesc inca odata ca ti-ai facut timp sa-mi raspunzi,si scuza-mi greselile gramaticale,m-am grabit sa-ti spun,caci trebuie sa emrg sa dau niste atacuri!

Eu sper ca nu e nimeni invidios... Cel putin vreau sa cred asta despre colegii mei si sper sa nu ma insel.

Cat despre momentul creeri unui astfel de topic, nu a fost ales un moment anume dintr-un motiv anume.. Au mai fost de foarte multe ori create astfel de teme, iar Odmm a considerat ca ar fi momentul pentru inca o astfel de tema...

eee....si tu acum...poate sunt eu mai...scuzati-mi expresia,handicapat,si gresesc...dar,crede-ma ca sunt un om la fel ca toti ceilalti,si am spus,un mic adevar...


EDIT: ma bucur ca a aparut alandala,dar imi pare foarte rau ca a renuntat la functie...daca ai era moderatoare,as fi votat-o,pe Oana! :)
fara ea....s-a stricat ceva...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1. acest fel de sondaje au mai fost in vremurile de inceput,( asta e pt ALAI)
2. o consider cea mai buna moderatoare pe ODMM pentru tot ceea ce a realizat pe forum

3 consider ca votul trebuia sa fie cu alegere multipla daca se voia sa fie relevant

4. nu am sa sustin niciodata o moderatoare care spune "e ok sa incalc regulamentul cat nu sunt pe sectiunea mea " (nu ma refer la Gabri3lla) si da, consider ca persoana aceea, se stie ea bine, n-are ce cauta

5. am mai zis pe la 3, dar simt nevoia sa subliniez...daca puteam votam mai multi... si mi se parea normal sa recunosti valoarea fiecaruia.

O zi frumoasa tuturor
 

DeletedUser

Guest
eee....si tu acum...poate sunt eu mai...scuzati-mi expresia,handicapat,si gresesc...dar,crede-ma ca sunt un om la fel ca toti ceilalti,si am spus,un mic adevar...

Nu esti handicapat.. Si ai spus un adevar cum ca cei din JDI au votat-o... (dar nu pentru o lume administrata/moderata, ci pentru ca le e colega)...

Insa am un post pe pagina precedenta in care incerc sa spun ca pana si un asemenea vot e important.
Cu obiectivitate totala nimeni, absolut nimeni nu cred ca a votat. Si sti de ce? Pentru ca nimeni nu a reusit sa aibe un contact suficient de mare cu absolut toti moderatorii.. Nici nu s-a cerut obiectivitate... Daca e pana acolo, nici Mr Jack nu a fost votat altfel (si nu am nimic cu el, doamne fereste)... dar cu siguranta nu a avut timp sa impresioneze pe cineva ca moderator intr-o saptamana :))

Acum, haidati sa incercam terminarea subiectului (nu cred ca mai e ceva de zis pe marginea lui) .. Am prefera sa auzim sugestii sau chiar reclamatii, daca aveti, fata de echipa de moderare.
 

DeletedUser

Guest
4. nu am sa sustin niciodata o moderatoare care spune "e ok sa incalc regulamentul cat nu sunt pe sectiunea mea " (nu ma refer la Gabri3lla) si da, consider ca persoana aceea, se stie ea bine, n-are ce cauta

O zi frumoasa tuturor

Nimeni nu a spus asa ceva. Sau cel putin nimanui nu i s-a permis asa ceva.
 

DeletedUser7851

Guest
1.Invidia nu exista in echipa de moderare. Ne ajutam si ne sprijinim asa cum faceti si voi in cadrul aliantelor.(nimeni nu poate fi on tot timpul, avem si noi viata personala)
2.O cunosc pe Gabriela si stiu sigur ca nu e vorba de spaga, mesaje sau alte "venituri ilicite".
3.Topicul a fost creeat pentru discutii, votul e doar "cireasa de pe tort"
4.Va rog sa va expuneti parerile cu privire la forum
 

DeletedUser

Guest
Nu esti handicapat.. Si ai spus un adevar cum ca cei din JDI au votat-o... (dar nu pentru o lume administrata/moderata, ci pentru ca le e colega)...

Insa am un post pe pagina precedenta in care incerc sa spun ca pana si un asemenea vot e important.
Cu obiectivitate totala nimeni, absolut nimeni nu cred ca a votat. Si sti de ce? Pentru ca nimeni nu a reusit sa aibe un contact suficient de mare cu absolut toti moderatorii.. Nici nu s-a cerut obiectivitate... Daca e pana acolo, nici Mr Jack nu a fost votat altfel (si nu am nimic cu el, doamne fereste)... dar cu siguranta nu a avut timp sa impresioneze pe cineva ca moderator intr-o saptamana :))

Acum, haidati sa incercam terminarea subiectului (nu cred ca mai e ceva de zis pe marginea lui) .. Am prefera sa auzim sugestii sau chiar reclamatii, daca aveti, fata de echipa de moderare.

pe jack?sincer,daca era un sondaj multiplu,facea parte din lista mea personala cu cei mai buni moderatori...
sincer,eu o cunosc foarte bine pe Alexandra,vorbesc cu ea pe skype des,am jucat pe aceasi lume...Doamne fereste,nu am nimic cu niciun moderator,dar...na,impact,care mi s-a parut putin mai activi decat altii,de ce nu are nici macar un vot?de ce ramyra,care intr-un anumit moment,era cea mai lucratoare,are abia 3 voturi...pai,ma duc si eu pe epsilon si dau un global in alianta din care face parte,sa primeasca voturi,imediat primeste 20 de voturi...
am spus mai sus ca nu am nimic cu niciun moderator,defapt am,unul care a inceput sa sufere de grad,nu dau nume...cred ca va realiza singur/a de ce am spus asta....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus