Moderatori si moderare

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început

Moderatorul preferat, cel pe care îl apreciez cel mai mult este:

  • 1mpact

    Voturi: 1 1,2%
  • alcsandra21

    Voturi: 6 7,2%
  • AncaBoghian

    Voturi: 21 25,3%
  • gabr13llaa

    Voturi: 25 30,1%
  • Mr Jack

    Voturi: 5 6,0%
  • Norbit

    Voturi: 13 15,7%
  • odmm

    Voturi: 7 8,4%
  • ramyra25tm

    Voturi: 5 6,0%

  • Total votanți
    83
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
Ca urmare a discuțiilor purtate cu unii dintre voi, discuții pro și contra echipei de moderare, organizam acest acest sondaj de opinie, pe marginea căruia se va desfășura o dezbatere care se vrea a fi onestă, fără atacuri la persoană, fără reproșuri neargumentate și, mai ales, fără SPAM. Este, dacă vreți, modul nostru de a afla cum să ne îmbunătățim performanțele ca și moderatori și, de ce nu, o modalitate de a face forumul mai atractiv și mai relaxat pentru voi.

Părerea voastră contează și dorim să o ascultăm întotdeauna.


Nota informativa: Datorita faptului ca am vazut cazuri in care liderii unor aliante isi pun colegii sa dea un anumit vot, verificand daca au dat sau nu votul respectiv, s-a luat hotararea ca voturile sa nu mai fie facute publice! Va rog aveti in vedere ca ele nu mai sunt publice nici fata de moderatori. Singura rugaminte a noastra e ca, indiferent de votul acordat si a motivului din spatele lui, decizia sa fie a dumneavoastra.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cel mai bine ar fi dacă ați scoaliza mai mult cu jucători,să-i îndemnați să vină să poseze pe forum,dar nu să-i forțați...să fiți mai prietenși cu ei...
totodată,să aplicați regulile strict pe cei care le încalcă intenționat.
organizați diverse concursuri,cu premii pe forum,nu pe joc...un grad V.I.P,ceva..timp de o lună..bineînțeles,jucător să nu aibă acess la panel,doar să fie recunoscut...
adăugați mai multe grade,3 doar...strategos fiind cel mai mare....e aiurea...modificați structura forumul,cu cel .net,să fie mai colorat,cu alte cuvinte.


ps:alcsandra..fara suparare,mi se pare cea mai buna in ceea ce face...dar,norbit este manager,ce caută el în subiectul ăsta.
 

DeletedUser

Guest
mie cel mai bun moderator mi se pare odmm si restu, Mr Jack este mod pe lumea unde joc, ramyra25tm este destul de comunicativa alecsandra21 la fel, AncaBoghian este putin severa dar merge, Norbit este manager.. pe restu nu ii stiu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9219

Guest
divider-005.gif


tt8813099fltt.gif


divider-027.gif
 

Atașamente

  • az.gif
    az.gif
    10,9 KB · Vizualizări: 5
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pfffff....eu nu as vrea sa votez aici :)!!!!
din cate observ se voteaza de fapt "colega preferata de alianta",m-a rog ,or sti oamenii aia ceva de voteaza in stilul asta!Ceea ce ma frapeaza e ca moderatorul cu cea mai scazuta prestatie pe forum ,ca si numar de interventii ,conduce cu 60%....ciudat!!
0002044F.gif

Interesanta va fi discutia postvotare,si eventualele "masuri' ce se vor lua,daca se va intampla asa ceva!!!
A.....si sa nu uit....nu am sa votez ,insa respect :Odmm,Anca,Norbit,alecsa..!!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Votul e doar informativ, important este sa aflam ce doriti, ce putem face impreuna pe forum, ce propuneri, ce nu va place....parerea voastra conteaza
 

DeletedUser

Guest
00020440.gif
atunci pune-i pe cei ce au votat sa si spuna ce si cum ar dori ......asa ar fi etic din partea dumnealor ,din moment ce au o obtiune!!NU....??
 

DeletedUser

Guest
@ bubulica1 - ai dreptate " interventiile" mele pe forum nu sunt asa de dese precum cele ale colegelor mele, iar in ultimul timp chiar aproape inexistente (din diverse motive !)

... dar ...sunt totusi moderator aici ... ce au facut prieteni mei astazi (pentru ca imi sunt mai mult decat simpli colegi/sau fosti colegi de alianta) este pentru mine impresionant, si le multumesc public pe aceasta cale.

Timp este suficient pentru vot, si sunt sigura ca nu voi castiga acest poll .. va castiga cine merita !


Eu am castigat azi (si nu ma refer la poll)!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Tu il meriti GABI.In primul rand ca si om.Nu vreau sa-i dezapreciez pe ceilalti,dar sunt convins ca am votat bine
 

DeletedUser

Guest
offff...m-ai inteles gresit domnisoara moderator....nu am nimic cu tine ,am si eu scara valorilor proprie!
Scopul acestui polll era altul cred eu ,sau asa cred ca ar trebui sa fie!In mod sigur sunteti constienta ca altul era scopul!!
Faptul ca ai castigat ,e ok ,felicitari,dar dupa cum ai observat trebuiesc ceva discutii pentru a se afla ceea ce odmm a enumerat !
Deci prin urmare daca tot doriti sa multumiti colegilor pentru cadoul facut ,invitatii sa-si prezinte parerile ,obtiunile,etc...viv a vis de ce se cere!!
de votat poate si fiimea cea mica ..crede-ma!!
 

DeletedUser

Guest
Votul e doar informativ, important este sa aflam ce doriti, ce putem face impreuna pe forum, ce propuneri, ce nu va place....parerea voastra conteaza

Vot informativ si corect n-a fost niciodata pe forumul asta :)

Spaga e la putere :)
 

DeletedUser

Guest
Ca urmare a discuțiilor purtate cu unii dintre voi, discuții pro și contra echipei de moderare, organizam acest acest sondaj de opinie, pe marginea căruia se va desfășura o dezbatere care se vrea a fi onestă, fără atacuri la persoană, fără reproșuri neargumentate și, mai ales, fără SPAM. Este, dacă vreți, modul nostru de a afla cum să ne îmbunătățim performanțele ca și moderatori și, de ce nu, o modalitate de a face forumul mai atractiv și mai relaxat pentru voi.

Dupa cum scrie aici, in baza voturilor am dorit o dezbatere intre noi, moderatorii, si voi, jucatorii, referitoare la continutul acestui poll, la rezultatele lui, dar si despre activitatea forumului. Este, daca vreti, o condica de sugestii si reclamatii la adresa echipei de moderatori, cu accentul pus pe "sugestii".

Deci, cu multumirile de rigoare pentru voturi, as vrea sa prezentati si motivele pentru care ati dat votul respectiv.

- - - Updated - - -

Vot informativ si corect n-a fost niciodata pe forumul asta :)

Spaga e la putere :)

:D Poti detalia te rog?
 

DeletedUser5815

Guest
ce au facut prieteni mei astazi (pentru ca imi sunt mai mult decat simpli colegi/sau fosti colegi de alianta) este pentru mine impresionant, si le multumesc public pe aceasta cale.

ideea e sa voteze si "dusmanii", atunci da, inseamna ca se face treaba buna :)

banuiesc ca o sa mi-o iau pe coaja, dar fara suparare: poll-ul e strict pentru activitatea de moderator ... n-are nicio legatura cu prieteniile mai mult sau mai putin virtuale, colegii de joc si atributele umane .... ori ma insel?!

si pe aceasta cale imi fac si mea culpa ca am dat un click fara sa gandesc inainte :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
offff...m-ai inteles gresit domnisoara moderator....nu am nimic cu tine ,am si eu scara valorilor proprie!
Scopul acestui polll era altul cred eu ,sau asa cred ca ar trebui sa fie!In mod sigur sunteti constienta ca altul era scopul!!
Faptul ca ai castigat ,e ok ,felicitari,dar dupa cum ai observat trebuiesc ceva discutii pentru a se afla ceea ce odmm a enumerat !
Deci prin urmare daca tot doriti sa multumiti colegilor pentru cadoul facut ,invitatii sa-si prezinte parerile ,obtiunile,etc...viv a vis de ce se cere!!
de votat poate si fiimea cea mica ..crede-ma!!
Perfect de acord cu bubu, e nevoie de dezbatere pe tema. Ce inseamna moderator ?...un om care sa se ocupe de lumile/temele pentru care a fost uns, sa stie sa explice problemele ce ii apasa pe jucatori...ce inseamna moderator preferat? acel moderator pe care il placi si ii urmaresti comentariile pentru ca sunt aproape de ceea ce gandesti/simti tu, are acel ceva care sa te faca sa-ti doresti sa-l vezi cat mai des pe forum (postand), fara a privi de sus...dupa parerea mea, o deschidere mai mare catre discutiile cu jucatorii, ar fi de bun augur
aceste fiind spuse, mi-am motivat optiunea pentru Anca, unul dintre cele mai deschise personaje al echipei:)
 

DeletedUser7909

Guest
Gura Vrajitoarei numai vraji si adevar graieste. Si ca atare am sa-i dublez postarea si argumentarea. Ce votam noi aici? Presupun ca cel mai cel moderator de pe forumul asta, care intruneste un conglomerat de calitati din categoria "must have".
Adica: prezenta de bun simt pe forum, comunicare cu poporu', cantitati cel putin neglijabile de sarm si prezenta de spirit pentru ca la popor ii trebuie si paine si circ, verticalitate (am lasat-o mai la urma). Aaaaaa. Mai era si obiectivitatea, treaba aia deosebit de dificila cand trebuie sa uiti ca x iti este coleg prin vreo alianta si trebuie sa dai cu parul ca-i alearga gura mai repede decat birema. Si ar mai fi cate ceva, dar nu le stiu eu chiar pe toate.
Incercand cu greu sa ma apropi de o concluzie, am ocolit atatea ca sa va spun ca....bineinteles Anca Boghian!
Va urez in continuare un vot cat mai obiectiv!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Este adevarat faptul ca noi am dorit sa ne sustinem apropiatii. Gabriela a fost cea mai apropiata de noi si am incercat cumva sa vada ca ne pasa. Personal ma asteptam sa fie mult mai multe votari.In proportie de peste 80% din voturi au la baza sustinerea ei din partea unui anume grup de jucator.
Ca si moderator,administrator de forum ,inteligenta,diplomatie,reactie consider ca Norbit este cel mai bun. Nu spun asta,ca este mai sus in grad sau mai stiu eu ce,chiar am fost penalizat,avertizat si ceva discutii in contradictoriu. Este cel mai bun,dar nu o puteam lasa pe gabriela in spate,pana la urma "prietenii stiu de ce" si la bine si la rau acelasi grup unit peste tot si in orice .
 

DeletedUser

Guest
nu o puteam lasa pe gabriela in spate,pana la urma "prietenii stiu de ce" si la bine si la rau acelasi grup unit peste tot si in orice .
Nu contest valoarea nimanui, doar afirm valoarea cuiva dupa standarelede mele... Nu ma intelege gresit, dar cu fraza asta, chiar nu-i faci un bine....nu asta votam aici. E posibil sa o apreciati foarte mult, ca om, coleg, dar pentru asta, ii puteati trimite flori si bomboane alaturi de mesajele de apreciere. Din cate am inteles eu din tema aceasta, este vorba de activitatea forumistica...Daca ma insel, "rog blazoanele dumneavoastra sa scuze bazoanele noastre! "
 

DeletedUser5815

Guest
dar nu o puteam lasa pe gabriela in spate,pana la urma "prietenii stiu de ce" si la bine si la rau acelasi grup unit peste tot si in orice .
sa nu fie cu suparare, dar voi va dati seama ce spuneti aici? si spun "voi" pentru ca banuiesc ca-i o opinie mai mult sau mai putin unanima

aici n-are nicio relevanta pe ce lume a jucat sau joaca un moderator, cat este sau nu de prietenos cu colegii de joc sau ce performanta are in colectivitatea voastra restransa
aici e vorba strict de moderarea pe forum... iar voturile date din obligatie sau simpatie de clan, nu-si au rostul ... si cred ca exagerati pe undeva cu sustinerea interna, cand o extrapolati in activitati care n-au legatura cu afinitatile voastre de joc
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus