Minunile lumii

DeletedUser

Guest
Domnilor admini , inca nu avem un raspuns concret , de fapt ce ma intereseaza mai mult inca nu ati facut ce trebuia facut cu minunea de pe insula 61613 . va contraziceti propriile reguli :


xblaandy

Admin
Echipa Grepolis


Atunci cand alianta care construieste minunea lumii nu mai detine nici un oras pe insula in care a fost inceputa constructia atunci constructia va fi distrusa.
Fiecare alianta isi poate construi independent minunile lumii aceasta avand ca scop oferirea jucatoarilor aliantei respective niste bonusuri in Lumea Eroilor care se va deschide, jocul pe lumile normale de joc va continua in mod normal.


Chiar va bateti joc de noi ??!!?? Sau luati si aplicati regulamentul dupa bunul plac??!!??
 

DeletedUser7794

Guest
incercati sa vorbiti cu suporul acolo vetiinelege mai bine
 

DeletedUser

Guest
Domnilor admini , inca nu avem un raspuns concret , de fapt ce ma intereseaza mai mult inca nu ati facut ce trebuia facut cu minunea de pe insula 61613 . va contraziceti propriile reguli :


xblaandy

Admin
Echipa Grepolis


Atunci cand alianta care construieste minunea lumii nu mai detine nici un oras pe insula in care a fost inceputa constructia atunci constructia va fi distrusa.
Fiecare alianta isi poate construi independent minunile lumii aceasta avand ca scop oferirea jucatoarilor aliantei respective niste bonusuri in Lumea Eroilor care se va deschide, jocul pe lumile normale de joc va continua in mod normal.


Chiar va bateti joc de noi ??!!?? Sau luati si aplicati regulamentul dupa bunul plac??!!??

Nu e vorba de neaplicarea regulamentului deoarece nu noi suntem responsabilii cu daramanrea sau constructia unei minuni. Regulamentul jocului nici macar nu pomeneste de minunile jocului. E vorba de modul in care a actionat jocul in sine, pus in fata unei situatii. Am sa va mai rog sa asteptati un raspuns sigur din partea noastra in privinta a ceea ce ar fi trebuit sa se intample..

In alta ordine de idee, aceasta situatie s-a intamplat cel putin in circumstante suspecte... Inteleg de ce doriti raspunsuri, insa nu vad de ce sunteti asa suparati din moment ce nu s-a depus un nici un efort pentru daramarea acelei minuni...
 

DeletedUser5719

Guest
cea mai mare "teapa " pe grepolis este introducerea minunilor.se pierde din farmecul jocului clar.in afara de asta mi se pare o mare prostie sa termini 7 minuni si dupa aia sa stai sa le aperi continu.de ce nu sa creat sistemul de a face minunile si de a le sigila ? scopul lor este de a deschide lumea eroilor fiind ca o cheie de acces spre ea.asa trebuie sa stam sa aparam 140 de orase adica o bataie de joc fata de acest tip de joc.degeaba ni sa dat un scop de a face constructiile daca el nu se vede la orizont si aici ma refer la lumea eroilor care se va deschide la pastele cailor,la minunile ridicate care trebuie aparate non-stop de cei care nu au ridicat minunile si de invidia lor .chiar nu inteleg pe unii care au pierdut in cursa asta de ce se mai incapatineaza sa intrerupa minunea altei aliante cind ei au 1-2 minuni la level 9 si restul la level 4.scopul e comun aici sa deschidem lumea eroilor numai ca unii sunt super invidiosi si tot incearca sa atace minunile.poate ne ilumineaza si pe noi administratorii dupa ce in prealabil discuta cu cei de la innogames de ce trebuie sa fie asa sistemul asta ? :">
 

DeletedUser

Guest
cea mai mare "teapa " pe grepolis este introducerea minunilor.se pierde din farmecul jocului clar.in afara de asta mi se pare o mare prostie sa termini 7 minuni si dupa aia sa stai sa le aperi continu.de ce nu sa creat sistemul de a face minunile si de a le sigila ? scopul lor este de a deschide lumea eroilor fiind ca o cheie de acces spre ea.asa trebuie sa stam sa aparam 140 de orase adica o bataie de joc fata de acest tip de joc.degeaba ni sa dat un scop de a face constructiile daca el nu se vede la orizont si aici ma refer la lumea eroilor care se va deschide la pastele cailor,la minunile ridicate care trebuie aparate non-stop de cei care nu au ridicat minunile si de invidia lor .chiar nu inteleg pe unii care au pierdut in cursa asta de ce se mai incapatineaza sa intrerupa minunea altei aliante cind ei au 1-2 minuni la level 9 si restul la level 4.scopul e comun aici sa deschidem lumea eroilor numai ca unii sunt super invidiosi si tot incearca sa atace minunile.poate ne ilumineaza si pe noi administratorii dupa ce in prealabil discuta cu cei de la innogames de ce trebuie sa fie asa sistemul asta ? :">

Bogdane:D,cam la ce fel de raspuns te astepti ??:D
Eu la unul in care "motanul" o sa fie la dezvoltatorii germani B-)tu ...?????
 

DeletedUser5719

Guest
Eu sper la unul coerent nu de genul copy-paste.daca altcineva vede altfel lucrurile este rugat sa arunce becul aici in gradina asta sa vada si ochiul meu adevarul ca sunt cam chior
 

DeletedUser

Guest
Bogdane ,Norbit e on ,acum ca e Administrator ...sa vedem coerenta...
pardon a fost ..dar nu a raspuns...cred ca NU vei primi ceva ce te va multumi ...ci ala ..cu "motanul " la INNO...placa..asa a hotarat dezvoltatorul ....sau ceva adaptat!!
sa asteptam ...si ...mai stiu una:):p
Si tacerea e un raspuns,acum n-or sti nici ei ...ca sa zic ...dar cu "motanul " tot primesti ..nu mai astepta "becul "...ca e la lumanare ..ca pe timpul lui "nea Nae"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
pai nu prea vad rostul apararii lor asidue decat asa, de dragul de a le pastra, din momentul in care o alianta le-a finalizat pe toate 7 si a primit certificarea de "stapanul lumii"
pentru ca nu conteaza decat cine le-a terminat pe toate prima oara, medaliile se dau o singura data si orice alta tentativa ulterioara e doar de palmares, fara nici un bonus aferent pe lumea respectiva sau in viitoarea lume a eroilor

cel putin eu asa stiu si sper sa nu gresesc
 

DeletedUser

Guest
pentru ca nu conteaza decat cine le-a terminat pe toate prima oara, medaliile se dau o singura data si orice alta tentativa ulterioara e doar de palmares, fara nici un bonus aferent pe lumea respectiva sau in viitoarea lume a eroilor

cel putin eu asa stiu si sper sa nu gresesc
De unde stii,?ceva oficial nu presupuneri :D
E scris undeva ca,sa presupunem ca le-am ridicat ,am luat medalia si "papirusul" si pe urma pot sa le daram linistit pana la ZERO ...si rezultatul va fi acelasi ??:-/
 

DeletedUser

Guest
Mi se pare ca s-a si intamplat deja ca o alianta sa ridice 4/7 minuni, iar o alta sa-i darame si sa construiasca dupa ea... Rezultatul e cel spus mai sus de Tania, doar prima alianta ce termina 4/7, respectiv 7/7 conteaza.

Bine-nteles, atata timp cat o alianta detine o minune la nivelul 10, acesteia i se aplica bonusul respectivei minuni.
 

DeletedUser

Guest
@ TAnia >>>Bine-nteles, atata timp cat o alianta detine o minune la nivelul 10, acesteia i se aplica bonusul respectivei minuni.

@Norbit>>:D,raspunsul pentru Bogdan ???this is the question>>>poate ne ilumineaza si pe noi administratorii dupa ce in prealabil discuta cu cei de la innogames de ce trebuie sa fie asa sistemul asta ? B-)
 

DeletedUser

Guest
@ TAnia >>>Bine-nteles, atata timp cat o alianta detine o minune la nivelul 10, acesteia i se aplica bonusul respectivei minuni.

Defapt asta e raspunsul pentru Bogdan. Asta-i motivul pentru care ai darama o minune a altei aliante dupa ce s-a depasit pragul de 4/7, respectiv pragul de 7/7.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5719

Guest
este aiurea ca sa stai sa aperi 140 de orase .vad ca majoriatea de aici sunt de aceasi parere .mai rau sa facut cu minunile va asigur.
 

DeletedUser

Guest
Poti alege sa le ignori si sa joci ca pana acum... Nu vad nici o problema in a face asta... Minunile doar dau un "scop" jocului, pentru cei care-l doresc...
 

DeletedUser

Guest
Corect ........insa Bogdan a spus ceva mai sus in text altceva......cat sa le mai aparam .?..ca au trecut 2luni ..si eroii .."s-au ratacit in padure",daca ve-ti citi mai atent ...si cred ca ati facut-o ..:D,avea o intrebare acolo ..gen de ce nu ....
la asta asteptam eu raspunsul cu "motanul",sa imi dai si mie o data satisfactie!!;)
Mai mult ..daca o sa mai intarziati mult ..o sa renunte toti ....si nu o sa mai fie "beneficii " deloc ....ca devin fantome si se darama minunile:D:p
Si o intrebare .....cum adica ..o alianta va beneficia de bonusul minunilor cat timp detine o minune ,sa inteleg ca daca mergem in HW,si renuntam la conturile ce au ridicat minunea ..SA DUS BONUSUL??????? Pai atunci de ce mai se dau "papiruse "????
De amorul artei ??
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Bubulica, fiecare minune construita la nivelul 10 ofera un bonus pe lumea de joc (nu pe lumea eroilor).

Cat despre deschiderea lumii eroilor, undeva in primul sfert al acestui an... Adica luna aceasta sau luna viitoare se va deschide si prima lume a eroilor.. Deschiderea prematura a lumii, in timp ce ea inca e problematica din punct de vedere tehnic, nu cred ca e dorita de nimeni.
 

DeletedUser

Guest
Bubulica, fiecare minune construita la nivelul 10 ofera un bonus pe lumea de joc (nu pe lumea eroilor).
eeeee....cu ASTA ..cred ca i-ai rapus pe toti.:D....cam tarziu sa le spui asa ceva...
VAd multi colegi detinatori de "papiruse"........stiati stimati colegi ..."smecheria " asta?????
tare nu ..????
 

DeletedUser

Guest
alooo aloooooo...nici chiar asa ...Jucatorii care construiesc cel putin 4 din cele 7 minuni la nivelul 10 in acelasi timp in versiunea 2.0 a unei lumi vor primi distinctia “Invingatorul Lumii”. Jucatorii cu aceasta distinctie vor juca in Lumea Eroilor cu un bonus de 10% al favorurilor (500+50=550) ca o recompensa pentru eforturile lor.
ce crezi ca am aterizat acum:p....hai sa-ti vad zambetul acum ...asteptam iar ..
 

DeletedUser

Guest
Parerea mea ca simplu cetatean e simpla.
Aceea lume unde minunile sau incheiat trebuia inchisa odata cu desemnarea aliantei castigatoare.
Ca aperi sau nu aperi minunile,e alta mancare de peste, dar oricum aceea lume ce are scopul atins asi pierde din atractivitate .Devine o lume moarta cu o groaza de inactivi si orase fantoma.
 
Sus