Minunile lumii

DeletedUser

Guest
Daca tot a iesit domnul Norbit ,:D,am sa concluzionez eu:p
Nu aveti bonus pe Lumea eroilor
"Papirusele sunt de palmares."..adica amorul artei ,in HW...echivalentul la "caca maca"..si aici NU vad de ce s-ar stradui CINEVA sa le mai ridice,cica Minunile doar dau un "scop" jocului, pentru cei care-l doresc... ,TARE NU >>????Cine oare isi doreste sa munceasca ca prostu '..sa se certe ,pentru doar ...cum zise ..:p"scopul"jocului...Care o fi "scopul "?:-/
Daca cade minunea...>>>pas bonus...daca stai si le pazesti ..(intrebarea e,daca are rost sa o faci)ai bonus pe care il servesti DOAR in lumea curenta,nefiid valabil in HW.
Oricine poate accede in Lumea Eroilor,conditiile fiind jalnice...:D:D,auzi cica pentru jucatori EXPERIMENTATI :|
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Vezi ca ai gresit concluzia ;) Tu nu faci diferenta intre bonusul fiecarei minuni si bonusul pentru constructia a 4/7 minuni (care se acorda pe lumea eroilor, primei aliante ce reuseste sa construiasca 4/7 minuni)...

Nu te supara, dar de ce scrii asa mare, nestiind macar daca ai dreptate sau nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu am gresit nimic......ai raspuns tu la ceea ce am pus eu mai sus vis a vis de ceea ce stiu sau nu !
2..unii dintre noi suferim de miopie...:psi nu vrem ca toata LUMEA sa se inbolnaveasca..;)
 

DeletedUser

Guest
Ok.. facem altfel, totusi problema din punctul tau de vedere, care este?

Ai bonus pe lumea eroilor daca termini 4/7... Bun... Ai bonus pe lumea normala pentru fiecare minune detinuta la nivelul 10... Bun... Zici ca intelegi asta..

Atunci care e problema?
 

DeletedUser

Guest
:D,ce dragut esti :D
Nu am spus ca suferim unii de miopie si ,am postat pe intelesul tuturor,ce fel e cu minunile???
 

DeletedUser

Guest
Nu ... Ai postat aiurea.. si citez "Nu aveti bonus pe Lumea eroilor".... Imi explici si mie fraza asta?
 

DeletedUser

Guest
DA ...discutia se afla la capitolul "minuni",corect ,..corect .................SPUNE-MI ACUM ca cei care castiga lumea prin munca si ridica cela 7 minuni,au CEVA de castigat!!!,restul sunt mai sus...."bonusurile " alea marete ce ii motiveaza cu siguranta sa le apere ...(cu ghilimelele de rigoare)
peseu: NU mai reedita un raspuns dat(al tau)) ...nu ne mai iese jocul ca sa zic asa si eu ma retrag!!X(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
si ca sa fiu mai exact .....nu e vorba de gramatica ..ci de adaugarea acestei parti >>>>Ai bonus pe lumea eroilor daca termini 4/7... Bun... Ai bonus pe lumea normala pentru fiecare minune detinuta la nivelul 10... Bun... Zici ca intelegi asta..<<<<<
corect ......???
 

DeletedUser5815

Guest
bun, deci stati sa vad daca am inteles corect:

-castigatorii a 4/7 si/sau 7/7 merg cu bonusurile respective pe lumea eroilor
-cei care au ridicat 1, 2 sau 3 minuni la niv 10, fara a fi castigatori pentru ca nu au atins pragul de 4 sau 7 beneficiaza de respectivele bonusuri doar pe lumea normala

in continuare se ridica alte probleme:
- pana cand le aparam? daca le pierdem - ca si castigatori - pierdem bonusurile pe lumea normala dar le mentinem in lumea eroilor? ... sau le pierdem de tot?
-va exista o corelatie intre lumea cu minuni si cea a eroilor dupa ce apare? la modul ca suntem obligati sa le mentinem pe prima lume, odata intrati pe a doua, ca sa nu pierdem bonusurile subit acolo?

cred ca sunt niste probleme destul de spionoase, dat fiind faptul ca destui jucatori, odata ce au incheiat cu minunile, au dat sau au de gand sa dea inceput nou si sa astepte lumea eroilor, fara sa-si mai bata capul cu pastrarea minunatiilor in picioare ...
 

DeletedUser

Guest
GRESIT TOTAL >.citeste ceea ce am explicat eu!!
NU AI NICI UN BONUS .de pe lumea normala..,poti sa le pazesti cat vrei!.mai mult sunt 10000% convins.ca liderii ce sunt on vad ..nu stiau asa ceva..!!
 

DeletedUser5815

Guest
GRESIT TOTAL >.citeste ceea ce am explicat eu!!
NU AI NICI UN BONUS .de pe lumea normala..,poti sa le pazesti cat vrei!.mai mult sunt 10000% convins.ca liderii ce sunt on vad ..nu stiau asa ceva..!!

ba da, cel putin asa inteleg si din raspunsul lui norbit:
Ai bonus pe lumea eroilor daca termini 4/7... Bun... Ai bonus pe lumea normala pentru fiecare minune detinuta la nivelul 10...
 

DeletedUser

Guest
am precizat eu mai sus ce bonus ai .....mai citeste un pic!!.....e undeva ....cam asa 500+50=550,doar favoruri..
 

DeletedUser

Guest
Si da ai un bonus pe lumea normala ..dar NU de pe lumea normala!!
 

DeletedUser

Guest
Defapt asta e raspunsul pentru Bogdan. Asta-i motivul pentru care ai darama o minune a altei aliante dupa ce s-a depasit pragurile de 4/7 sau 7/7.


Norbit, tu esti admin??? Unde si cand ai dat BAC-ul??? SAU MAI BINE SA TE INTREB, AI TRECUT DE CLASA A 4-A???
As vrea sa stiu unde pot sa te raportez pentru grave prejudicii aduse limbii romane???
 

DeletedUser

Guest
Norbit, tu esti admin??? Unde si cand ai dat BAC-ul??? S-AU MAI BINE SA TE INTREB, AI TRECUT DE CLASA A 4-A???
As vrea sa stiu unde pot sa te raportez pentru grave prejudicii aduse limbii romane???
Cu tot respectul ..va rog sa nu schimbam discutia,asa ca e repliere a raspunsurilor!
lasati intemeietotii si liderii sa inteleaga CE SI CUM JOACA,si mai ales pentru CE!!
 

DeletedUser5815

Guest
Norbit, tu esti admin??? Unde si cand ai dat BAC-ul??? S-AU MAI BINE SA TE INTREB, AI TRECUT DE CLASA A 4-A???
As vrea sa stiu unde pot sa te raportez pentru grave prejudicii aduse limbii romane???
ca sa fiu si eu carcotasa pe de-a-ntregul, ai darama e scris corect :) ... la a doua greseala ai dreptate, dar daca tot ai vrut sa fii mai catolic decat Papa, deh ... :p

cat despre subiectul in speta, recunosc ca m-a bulversat complet seara asta
 

DeletedUser

Guest
Odata atins pragul de 4/7 minuni, bonusul respectiv va fi acordat aliantei cand succede pe lumea eroilor indiferent de ceea ce se intampla cu minuniile. E drept, pana cand nu se deschide lumea eroilor, nu pot garanta pentru asta... Insa in principiu, si din tot ce am citit eu pe .net si din alte parti, asa se intampla.

Bonusul acordat de fiecare minune in parte, e doar pe perioada in care o alianta detine o minune la nivelul 10.

@Bubulica: A fost vreodata vorba de un alt bonus pe lumea eroilor?

@skorzeny: Daca nu ai ceva cu adevarat interesant de spus, abtine-te, te rog... Urmatoarele postari de genul acesta iti vor fi sterse.
 

DeletedUser5815

Guest
Odata atins pragul de 4/7 minuni, bonusul respectiv va fi acordat aliantei cand succede pe lumea eroilor indiferent de ceea ce se intampla cu minuniile. E drept, pana cand nu se deschide lumea eroilor, nu pot garanta pentru asta... Insa in principiu, si din tot ce am citit eu pe .net si din alte parti, asa se intampla.
.

deci, pentru ca nu stim exact ce se intampla, pana la inceperea lumii eroilor e mai sanatos sa le pastram... bun, pana aici am inteles cat de cat

Bonusul acordat de fiecare minune in parte, e doar pe perioada in care o alianta detine o minune la nivelul 10..
adica ne luam adio de la celelalte, pe lumea eroilor? :( ... tocmai cand ma invatasem cu depozitul extins, de exemplu? :D
 

DeletedUser

Guest
deci, pentru ca nu stim exact ce se intampla, pana la inceperea lumii eroilor e mai sanatos sa le pastram... bun, pana aici am inteles cat de cat


adica ne luam adio de la celelalte, pe lumea eroilor? :( ... tocmai cand ma invatasem cu depozitul extins, de exemplu? :D

1. Da.. Stiu ca nu-i placut sa nu avem un raspuns concret... Insa nici nu vreau sa mint..
2. Da.. Oricum lumea eroilor e o lume speciala, in care anumite cladiri vor avea alte limite de nivel.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Odata atins pragul de 4/7 minuni, bonusul respectiv va fi acordat aliantei cand succede pe lumea eroilor indiferent de ceea ce se intampla cu minuniile. E drept, pana cand nu se deschide lumea eroilor, nu pot garanta pentru asta... Insa in principiu, si din tot ce am citit eu pe .net si din alte parti, asa se intampla.
Asa spune ...CA NU STII cu siguranta;),si ca e vorba DOAR de acele sporuri de 500+50=550 la favoruri
la levelul asta...nu prea merge cu "in principiu"!!!!
Cant despre avantaje...sunt alea ...din "retorica mea"..de mai sus!!!!
Deci inca o data ...nu am gresit cu NIMIC acolo!!!
Asta ca sa fim nespus de clari!!
Faptul ca am scris mare ....este ca sa se vada si de cei mai batrani, ca mine ,lideri si intemeietori;),bolnavi de miopie pana acum ..;)
 
Sus