Mai exista administratori pe aceasta lume?

  • Autor subiect DeletedUser6464
  • Data de început

DeletedUser7851

Guest
Problemele aparute pe joc se rezolva prin sistemul suport
 

DeletedUser6464

Guest
"Multumesc" moderatorilor ca au sters postarea mea privitoare la raspunsul penibil al unui admin si faptul ca ii indemnam pe jucatori sa nu mai bage bani aiurea in acest joc.
Adevarul doare domnilor......dar nu se merita sa mai bagam bani in jocul vostru care il controlati cum doriti!
Oricum, scarbit de tot ceea ce se intampla....lumea Lambda va fi ultima lume pe care voi juca.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Alegerea iti apartine, dar razboiul nu se termina odata cu prima batalie pierduta.
Te ridici, te scuturi de praf si mergi mai departe.
 

DeletedUser6464

Guest
Alegerea iti apartine, dar razboiul nu se termina odata cu prima batalie pierduta.
Te ridici, te scuturi de praf si mergi mai departe.
sunt de acord cu tine....pacat insa ca ne luptam cu administratorii nu cu jucatorii, ori de asta-mi este mie greata
 

DeletedUser6401

Guest
Ehhh... Si tu acum. Ai uitat ca administratorii sterg tot ce nu le convine? Sunt curios cat va rezista postarea asta.
 

DeletedUser6464

Guest
apropos de faptul ca "adminii nu au voie sa joace" spunea inteleptul Xblaandy.
Domnilor, explicati-mi si mie de ce la atac cu o secunda inainte de nava, ulterior cica "il muta" serverul la 3 ore inainte?
halal explicatii ce le veti da
oficial va anunt ca in maxim doua saptamani, mai multi jcatori care v-au intretinut salariile vor renunta definitiv la grepolis
 

DeletedUser7851

Guest
apropos de faptul ca "adminii nu au voie sa joace" spunea inteleptul Xblaandy.
Domnilor, explicati-mi si mie de ce la atac cu o secunda inainte de nava, ulterior cica "il muta" serverul la 3 ore inainte?
halal explicatii ce le veti da
oficial va anunt ca in maxim doua saptamani, mai multi jcatori care v-au intretinut salariile vor renunta definitiv la grepolis

Moderatorii si administratorii jocului nu primesc salarii. Ceea ce facem noi se numeste voluntariat.
 

DeletedUser

Guest
sfat:incepi o noua aventura pe o alta lume...lambda e o lume "terminata"
ce crezi pt mine lambda nu este o lume "terminata" pt mine inseamna mult mai mult decat iti poti tu imagina, gandeste-te ca daca nu-mi pasa chiar nu ma agitam atat...
 

DeletedUser7082

Guest
daca tot nu vreti sa va mai ocupati de lumea lambda mai bine o inchideti si nu va bateti joc de cei care inca mai joaca...v-am pus o intrebare fff simpla de vreo 3-4 zile si tot nu ati dat nici un raspuns:cum se poate ca un jucatorTonina sa poata sa trimita atacuri si spionaje de pe orasul sau care se afla sub asediu?
poftim un ex mai jos:
OareCineSuntFricosii
Tonina

63.03 a venit mama
gaby-kitty

Sosire
astăzi la ora 14:53:39

Orasul OareCineSuntFricosiieste sub asediu de aseara de la ora 23.59.53 si astazi primesc atac de pe acest oras si nu ca se intoarc ceva trupe la ele acasa ci pur si simplu atac spre alt oras de-al meu.
felicitari Tonina ai reusit sa fii mai tare decit jocul insusi!

Oare nu sunt la curent cu noutatile lumii lambda ... sa pot ataca si eu de pe orase sub asediu???
 

DeletedUser7851

Guest
daca tot nu vreti sa va mai ocupati de lumea lambda mai bine o inchideti si nu va bateti joc de cei care inca mai joaca...v-am pus o intrebare fff simpla de vreo 3-4 zile si tot nu ati dat nici un raspuns:cum se poate ca un jucatorTonina sa poata sa trimita atacuri si spionaje de pe orasul sau care se afla sub asediu?
poftim un ex mai jos:
OareCineSuntFricosii
Tonina

63.03 a venit mama
gaby-kitty

Sosire
astăzi la ora 14:53:39

Orasul OareCineSuntFricosiieste sub asediu de aseara de la ora 23.59.53 si astazi primesc atac de pe acest oras si nu ca se intoarc ceva trupe la ele acasa ci pur si simplu atac spre alt oras de-al meu.
felicitari Tonina ai reusit sa fii mai tare decit jocul insusi!

Oare nu sunt la curent cu noutatile lumii lambda ... sa pot ataca si eu de pe orase sub asediu???


In primul rind vreau sa va amintesc ca problemele legate de joc se pot rezolva folosind sistemul suport
In al doilea rind, daca doriti un raspuns competent trebuie sa aveti putina rabdare
Multumesc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7082

Guest
eroare de server este un raspuns competent? macar nu ne mai duceti cu presu....2 nave am bagat la tonina si de fiecare data acest jucator a dat atacuri si spionaje de pe aceleasi orase aflate sub asediu....ma mir ca nu mi-a scos si navele de pe oras...sa inteleg ca de acum incolo aceste erori vor aparea si data viitoare cand mai bag o nava lui tonina....
 

DeletedUser

Guest
Gaby, eu cred ca ti-am raspuns.. Ca nu ti-a convenit raspunsul sau ca nu-l crezi, e altceva.

Erorile sunt inevitabile in orice joc. Exista un proces constant de imbunatatire a jocului, insa e imposibil ca orice program sa nu contina erori deloc (sa fie perfect).
Desigur, ele nu sunt in avantajul nimanui si se incearca pastrarea unei calitati cat mai ridicate, insa nu pot fi evitate complet.
Din pacate, ne putem doar cere scuze pentru aceste inconveniente si da asigurari ca se vor rezolva cat de curand posibil.

Distractie placuta,
Norbit
 

DeletedUser6464

Guest
Gaby, eu cred ca ti-am raspuns.. Ca nu ti-a convenit raspunsul sau ca nu-l crezi, e altceva.

Erorile sunt inevitabile in orice joc. Exista un proces constant de imbunatatire a jocului, insa e imposibil ca orice program sa nu contina erori deloc (sa fie perfect).
Desigur, ele nu sunt in avantajul nimanui si se incearca pastrarea unei calitati cat mai ridicate, insa nu pot fi evitate complet.
Din pacate, ne putem doar cere scuze pentru aceste inconveniente si da asigurari ca se vor rezolva cat de curand posibil.

Distractie placuta,
Norbit
erori?
dar aceste erori, culmea, se intampla doar la un singur jucator cand are nava in oras?
fara suparare norbit, dar dar alta explicatie plauzibila nu exista?
am sa rog colegii sa-mi bage nava pe oras si am sa incerc si eu sa atac de pe orasul aflat sub asediu, bineinteles fara sa folosesc scripturi
 

DeletedUser7082

Guest
Gaby, eu cred ca ti-am raspuns.. Ca nu ti-a convenit raspunsul sau ca nu-l crezi, e altceva.

Erorile sunt inevitabile in orice joc. Exista un proces constant de imbunatatire a jocului, insa e imposibil ca orice program sa nu contina erori deloc (sa fie perfect).
Desigur, ele nu sunt in avantajul nimanui si se incearca pastrarea unei calitati cat mai ridicate, insa nu pot fi evitate complet.
Din pacate, ne putem doar cere scuze pentru aceste inconveniente si da asigurari ca se vor rezolva cat de curand posibil.

Distractie placuta,
Norbit

explica-mi te rog cum poti numi eroare de server un spionaj dat la ora 22.09,altul la 22.11 si un atac la 23.15----in conditiile in care orasul era sub asediu
 

DeletedUser

Guest
Faptul ca poti e o eroare... E un lucru pe care in mod normal serverul il refuza (de aceea nu pot fi create scripturi de genul acesta)... Daca intr-o anumita conditie poti face acest lucru, e o eroare...
 

DeletedUser6464

Guest
Faptul ca poti e o eroare... E un lucru pe care in mod normal serverul il refuza (de aceea nu pot fi create scripturi de genul acesta)... Daca intr-o anumita conditie poti face acest lucru, e o eroare...
acest raspuns este, cat de cat multumitor dar vad ca suntem singurii care ne plangem
oare doar noua ni se intampla?
Daca intr-o anumita conditie poti face acest lucru
care ar fi aceasta conditie????

- - - Updated - - -

app norbit
cand am facut tichet, tot in legatura cu acest jucator, ca toate atacurile mele si ale colegilor au ajuns dupa ora navei iar sprijinurile au ajuns inaintea navei (nu au fost in aceeasi secunda cu nava) astfel ca ne-am macelarit trupele in sprijinul nostru si ati raspuns, nu deloc suprinzator, ca este eroare de server dar culmea ca toate erorile astea dau la un singur jucator si nemaintalnite de catre toti cei care au jucat sau joaca pe lambda
oare nu este putin cam trasa de par cu eroarea de server?
 

DeletedUser

Guest
Aici gresesti .. Daca problema ce a intalnit-o Gaby e, pentru moment, unica.. Cea cu atacurile ajunse putin dupa suport nu e deloc unica... Problema a aparut pe mai multe lumi de joc (si chiar de mai multe ori pe Lambda).

Apropo de asta, aceea eroare a fost rezolvata in actualizarea 2.29, actualizare ce a fost bagata ieri dimineata pentru a rezolva problema inceperii evenimentului Oktoberfest (nu am apucat sa anunt modificarea de versiune fiindca a trebuit sa fie facuta inainte de data prestabilita pentru comunitatea noastra).

Inca ceva, nu stiu cum vedeti voi aceasta lume, dar pe ea se afla un grup de mai multe aliante cu jucatori destul de activi si implicati. Aproape fiecare problema ce apare cu atacuri/rapoarte/etc. ne e raportata prima oara pe Lambda. Iar asta tine de atentia ce o acordati voi ca jucatori asupra evenimentelor petrecute in joc.
 
Sus