Grepolis International World

DeletedUser

Guest
Având în cativa jucatori nu este dăunătoare

Câteva alianțe cu puțini jucători pot forma o coaliție
 

DeletedUser

Guest
Iar eu treb sa te contrazic din nou pe tine :))

Spune-mi tu unde ai vazut tu pe cineva sa joace din placere ? Majoritatea spun '' da domne , joc din placere '' dar defapt nu este deloc asa .. toata lumea vrea putere , toata lumea sa arate ce poate , toata lumea vrea cat mai sus .. si crede-ma ca am jucat cu tot felul de oameni si spuneau ca '' joaca de placere '' dar defapt nu este asta .. este exact pe invers!
 

DeletedUser

Guest
prin urmare, nu te-ai jucat cu diferite feluri de jucător

există alianțe care niciodată au rupt pactul, jucători care ajută și dau orașe ...
Fiecare alianță doreste puterea, dar un singur sau mai multe coaliție victorie
 

DeletedUser

Guest
Salut si buna seara!

Interesanta oferta,doar ca trebuie planificat din timp totul si ales un server cu viteza relativ buna(2X cel putin).
Solutii in vederea castigarii unui anumit server bun de catre romani sunt destule,doar ca astfel de teluri trebuiesc discutate cu jucatorii influenti(asupra unor grupuri de jucatori). Ei automat stiu cum sa manipuleze echipele si sortii de izbanda nu vor intarzia sa apara,fiecare lider respectand cu strictete intelegerile facute cu ceilalti de la inceputul jocului.
Personal as intra intr-un astfel de joc,m-ar atrage.

Cat despre cei care au o parere proasta despre romani,se inseala amarnic.Ei au dominat alte servere internationale,au avut jucatori in primele randuri la atacatori,aparatori,punctaj,etc. . Un server il stiu sigur,in care o alianta pur romaneasca se situa pe primul loc "New life" condusa de Targesorin.
Eu n-am facut parte din ea,sa nu credeti ca-i venerez,mai mult faceam parte dintr-o alianta tot de romani JDI pe atunci. Ei ocupau locul 1 pe server ca punctaj iar noi ca eram pe primele pozitii ca si luptatori(atacatori,aparatori,luptatori) si totusi nu ne lega nici un fel de pact.
Este vorba de acum vreo 4-5 ani daca nu ma insel,dar numai retin exact serverul respectiv dar poate mai sunt jucatori care au activat la vremea aceeia si ne pot improspata ei memoriile.

Asa ca domnilor care le aduceti ofense jucatorilor romani,abtineti-va,priviti comentariile voastre din exterior si ele va vor lasa un gust amar. Tocmai voi faceti parte din acea categorie de jucatori,cu care nu poti creea o echipa solida care sa faca performanta.Schimbati-va atitudinea fata de ceilalti,fiti mai maleabili si incercati sa fiti voi exemplul ala pozitiv.
 

DeletedUser

Guest
A fost inainte , alta lume , alta moda dar de atunci pana acum sau cam schimbat vremurile iar romanii se cred cum se crede ( nu am zis toti ) dar 90% se cred cum se cred..

Pe beta au fost 3 aliante ( 150 membri total ) numai de romanii .. dar sau suparat 2,3 jucatori si au inceput sa faca in fel si chip , altii iau urmat ca sunt prieteni ca nu stiu ce si chestii d-astea de copii si sa dus totu' draq
 

DeletedUser

Guest
ai dreptate eram 3 aliante.. 150 jucatori.. toate erau bune.. eram pe locul 1 prima alianta pe locul 4-5 a 2-a.. .. eram putin imprastiati.. cand a venit vremea organizari pe mari.. cativa jucatori .. printre care si dansa OCEANIDA numele sau de jucatoare pe serverul ro.. a facut gura mare, pe langa ca i-am acordat incredere si i-am oferit un drept in conducere... i-a sa luat la cearta cu un jucator din alianta a 2-a .. i-am luat dreptul de lider si a inceput sa faca scandal.. astfel jucatori au parasit alianta .. prima alianta sa desfintat.. a 2-a la fel.. iar alianta a 3-a a ramas in picioare.. care este si ROMANIA UNITED condusa de Al-Capone .. dupa scurt timp.. OCEANIDA a fost banata.. alianta ei sa dus draq.. deci ca urmare.. cu uni romani nu se poate face treaba.. mai ales pe un server international.. deoarece sunt foarte orgoliosi in cea ce priveste cine ii conduce.. desi i-am spus si le-am spus ca nu vreau sa fiu superior lor.. prea orgoliosi , prea ca la tara..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu ai cu cine sa faci treaba !!!

Si a 3-a alianta cum de a ramas in picioare?

P.s Nu cumva ei si-au schimbat numele in '' Black - Angel '' ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ba da ROMANIA UNITED a devenit de scurt timp BLACK - ANGEL
au ramas in picioare pt ca au luat-o pe drumul lor pe marea 33 si 53.. si apoi au facut fuziuni cu alte aliante de romani de acolo.. acum am vazut ca si cu straini..
 

DeletedUser

Guest
Si romanii care mai sunt in alianta aia , ne reprezinta cat de cat frumos ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
vă rog : X
Am nevoie de această traducere pentru a începe sondaj

Salutari dragii mei razboinici,

O sa ma prezint, Clickage, membru al comunitatii franceze Grepolis.
La initiativa a cativa jucatori, am decis sa realizam un proiect care a fost deja gandit de unii jucatori pe alte forumuri din alte tari.

Acest proiect este numit: Grepolis International World
Vezi atașament 2226

Aceasta consta in gruparea jucatorilor din fiecare comunitate de Grepolis pentru o mare aventura universala. Pentru comoditate, aceasta va fi pe o lume in limba Engleza, dar va exista un translator Grepolis usor accesibil (pe un site extern) cu fraze pre-traduse.

Un sondaj este in curs de desfasurare pentru jucatorii din toate tarile care vin sa furnizeze setarile lor preferate pentru lume. Jucatori din intreaga lume au raspuns la apel din comunitatile Germania, Anglia, Argentina, Brazilia, Danemarca, Spania, SUA, Finlanda, Franta, Grecia, Ungaria, Italia, Norvegia, Olanda, Polonia, Portugalia, Cehia, Romania, Rusia, Slovacia, Suedia, Thailanda si Turcia. Grepolis International World va asteapta sa veniti sa luptati si sa cuceriti aceste noi mari straine.

Aceasta este o oportunitate de a compara diverse tehnici si de a descoperi o multime de lucruri despre metodele de joc ale altor nationalitati. O lume care sa reuneasca jucatori din toate comunitatile sub un singur banner, acela de Grepolis International World. Ne bazam pe tine si pe alianta ta sa se confrunte cu lumea intr-o atmosfera libera de relaxare.

Survey: http://www.grepolis-international-world.fr.ht
grepolis-survey-2.jpg

Rezumat:
- Permite tuturor comunitatilor sa fie pregatite pentru o "lume internationala de grepolis" . Crearea aliantelor, construirea relatiilor...
-Votul setarilor ale lumii ''grepolis.en'', unde vom juca.
-Postarea rezultatelor sondajului dupa ce are suficiente voturi.
- Prevent everyone when a world "grepolis.en" voted with configurations will be created. (asta nu o pot traduce. poate reuseste cineva)

Ideile voastre:
-
-


Ce credeti despre asta?
Veti participa?
Care sunt ideile voastre pentru a obtine mai multi participanti?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
mulțumesc mult ninjaXP !

Sondajul este deschis, merge voteze! B-)

Un moderator poate pune acest text în primul post?

14041101550295159.jpg

Salutari dragii mei razboinici,

O sa ma prezint, Clickage, membru al comunitatii franceze Grepolis.
La initiativa a cativa jucatori, am decis sa realizam un proiect care a fost deja gandit de unii jucatori pe alte forumuri din alte tari.

Acest proiect este numit: Grepolis International World
grepolis-international-world.jpg

Aceasta consta in gruparea jucatorilor din fiecare comunitate de Grepolis pentru o mare aventura universala. Pentru comoditate, aceasta va fi pe o lume in limba Engleza, dar va exista un translator Grepolis usor accesibil (pe un site extern) cu fraze pre-traduse.

Un sondaj este in curs de desfasurare pentru jucatorii din toate tarile care vin sa furnizeze setarile lor preferate pentru lume. Jucatori din intreaga lume au raspuns la apel din comunitatile Germania, Anglia, Argentina, Brazilia, Danemarca, Spania, SUA, Finlanda, Franta, Grecia, Ungaria, Italia, Norvegia, Olanda, Polonia, Portugalia, Cehia, Romania, Rusia, Slovacia, Suedia, Thailanda qi Turcia. Grepolis International World va asteapta sa veniti sa luptati si sa cuceriti aceste noi mari straine !

Aceasta este o oportunitate de a compara diverse tehnici si de a descoperi o multime de lucruri despre metodele de joc ale altor nationalitati. O lume care sa reuneasca jucatori din toate comunitatile sub un singur banner, acela de Grepolis International World. Ne bazam pe tine si pe alianta ta sa se confrunte cu lumea intr-o atmosfera libera de relaxare.



Rezumat :
- Permite tuturor comunitatilor sa fie pregatite pentru o "lume internationala de grepolis" . Crearea aliantelor, construirea relatiilor...
-Votul setarilor ale lumii ''grepolis.en'', unde vom juca.
-Postarea rezultatelor sondajului dupa ce are suficiente voturi.
- Prevent everyone when a world "grepolis.en" voted with configurations will be created. (asta nu o pot traduce. poate reuseste cineva)


Ideile voastre :
-
-


Ce credeti despre asta?
Veti participa?
Care sunt ideile voastre pentru a obtine mai multi participanti?
 

DeletedUser8998

Guest
Pro acest proiect/votat da

Uite o lume cu setari fix bune pt un jucator cu mult timp liber/asa da

Nouveau monde : Cythère
Créé le samedi 1 mars 2014 12:18 | Écrit par Administrateur
Le 68ie monde Cythère est disponible sur Grepotoolsbox,

Celui-ci est ouvert depuis le Lundi 24 Février 2014, est a pour caractéristiques :

Vitesse du jeu triple (x3) ;
Vitesse de déplacement des unités double (x2) ;
Bonus de nuit activé (23h-06h) ;
Protection des débutants (5 jours) ;
Limite d'alliance : 100 membres ;
Nouveau système de conquête ;
Moral : activé.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu va mai certati atat ca sa il derutati pe baiat. Naspa la beta ca s-a inceput cu 5 orase si nu s-a putut concretiza un nucleu.
Doi la mana: viteza extrem de mare si durata de cucerire 6 ore. E greu sa joci in echipa pe acel gen de lume. Nu imposibil dar foarte greu. Acolo iti dezvolti capacitatile ca jucator independent. Se pot da atacuri organizate in momentul de fata fiind lumea destul de avansata, dar la inceput era foarte greu, pentru ca orasele erau destul de imprastiate. Aliantele de acum vor ramane in continuare. La inceput eram si eu in alianta de pe primul loc, in care predominau romanii. Si la inceput toata lumea s-a grabit pentru cresterea in puncte si ocuparea unei pozitii cat mai bune in clasament si nu a fost pusa alianta pe primul loc. Mai ales ca nu s-a stiut stilul de joc a fiecarei tari si avand posibilitatea sa faci orice foarte repede multi au experimentat si au invatat mai bine jocul.

I have a question. That night bonus depends by the time zones?! If yes, ok, if not without night bonus( i've seen a post saying about night bonus 23-06)

Viteza 3 mi se pare destul de mare, dar ar merge pana la urma.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
A fost naspa pentru cei care nu au stiut sa concretizeze acest lucru cum trebuia . Dar pentru cei care au stiut sa-l concretizeze a fost un avantajul lor iar orasele pe care te-a dat sa joci prima data tii le dat aproape unul de celalalt. :)!

Viteza este una buna si se poate juca si in echipa :)!
 
Ultima editare de un moderator:
Sus