Grepolis International World

DeletedUser

Guest
This is a great idea, but very difficult to apply it. There is a beta server, and I play on it. It's very cool but because of the time-zones there is no night bonus, and are big problems because of this. Something could be done, but it's very hard. I think this will ramain at the stage of project, or will be done without night bonus.


Post in english, someone will translate it.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Thanks a lot ! Sorry but i didn't found a good translator french to rumano.

Beta is a really good world but... it's the beta, the first player of ZZ3 (the most payed, 8,426 players, 1,059 alliances) get 252 towns.
We could not go up such a late registration

The concept of Grepolis international world is to allow alliances of various countries to communicate, to organize, to join the same world at the opening of it ;)

The survey about settings is coming soon
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare... Acest server international chiar va fi, sau doar asta au propus playerii?
 

DeletedUser

Guest
E o propunere si se asteapta pareri despre idee si din cate am inteles o sa se faca un chestionar in legatura cu setarile lumii. Ce e naspa e bonusul, daca o sa fie sau nu, si asta din cauza fusului orar.
 

DeletedUser

Guest
O sa fie chiar interesanta lumea asta B-) . Cred ca romanii vor fi cei mai buni :)
 

DeletedUser

Guest
eu nu cred ca va fi si bonus ,ca pe sandbox2 nu sa facut bonus de noapte deoarece s-a intrat multi jucatori din tarile lor,deci cred ca va fi fara bonus de noapte restul sper sa se faca aceasta lume
 

DeletedUser

Guest
Super interesanta ideea dar cum vom incapea toti romani intr-o alianta daca vom fi 2-3 mi de doritori sa zicem .
 

DeletedUser

Guest
E o propunere si se asteapta pareri despre idee si din cate am inteles o sa se faca un chestionar in legatura cu setarile lumii. Ce e naspa e bonusul, daca o sa fie sau nu, si asta din cauza fusului orar.

Le lume va fi un ".en". Nu există nu noapte bonus.

Super interesanta ideea dar cum vom incapea toti romani intr-o alianta daca vom fi 2-3 mi de doritori sa zicem .

Sper că va fi mult mai mult decât atât!
Nu va fi diplomație, mai multe țări se pot combina.
Câteva alianțe aceleași țări le ar putea ataca.
 

DeletedUser8998

Guest
Super interesanta ideea dar cum vom incapea toti romani intr-o alianta daca vom fi 2-3 mi de doritori sa zicem .


Stati calmi ca romanii tot romani raman in sensul nu tocmai placut de caracterizare/adica parsivi,nesimtiti si mari viteji
Joc pe serverul de teste si joc cu romani in alianta dar in afara de fostii colegi,putini la numar nu am intalnit decat oameni obositi de viata de roman
 

DeletedUser

Guest
Ai dreptate mr.joker si eu joc pe serverul de texte si am fost intr-o alianta mai "nasoala" adica nu se ajutau intre ei doar putini ajutau si daca primeau nave in oras imediat globale si certuri, ca de ce nu i-am ajutat.
smiley_emoticons_irre4.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8998

Guest
Ca romanii sau alta nationalitate sa joace in aceasi alianta ar fi o varianta ca atunci cand te inscrii pe lumea respectiva sa fie o optiune unde sa iti spui nationalitatea ca mai apoi sistemul de invitatie in alianta sa nu iti dea posibilitatea sa aderezi la alianta japoneza daca tu ai ales sa fi roman
Atunci da atunci poti sa spui ca va fi un joc si un war intre tari,pana atunci e doar un war individual si war de orgoli
 

DeletedUser

Guest
Ai dreptate mr.joker si eu joc pe serverul de texte si am fost intr-o alianta mai "nasoala" adica nu se ajutau intre ei doar putini ajutau si daca primeau nave in oras imediat globale si certuri, ca de ce nu i-am ajutat.

Si acum faci parte dintr-o alianta '' cool '' ?
 

DeletedUser12328

Guest
Bai de ce aberati intr-una....ca romanii sunt cei mai rai si tre sa te feresti de ei....

Inseama ca esti un jucator de nimic , bai jokere .....inseamna ca habar nu ai ce e aia echipa si ca nu ai nici o treaba cu grepolisu......inseamna ca ai jucat doar in cele mai slabe aliante si ai fost mereu batut.......inseamna ca nu stii ce inseamna sa joci alaturi de cei mai buni si sa faci cea mai buna echipa de pe lume.......

Poate n-o sa-ti vina sa crezi dar pe grepolis.ro sunt echipe fffff bune ( gen lupii, demos de pe upsilon, centurionii pe pi , friends pe tau , ss atak pe my si ar mai fi....insa eu doar cu astea am avut onoare sa joc sau sa ma confrunt).....deci las-o mai moale ca romanii sunt de nimic ....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
fiecare comunitate are jucători buni.
Totul este posibil în funcție de poziționarea de fiecare alianță și diplomație !

Cineva ar putea traduce un text cu privire la acest proiect în limba română de la o versiune în limba engleză ?
 

DeletedUser

Guest
Bai de ce aberati intr-una....ca romanii sunt cei mai rai si tre sa te feresti de ei....

Inseama ca esti un jucator de nimic , bai jokere .....inseamna ca habar nu ai ce e aia echipa si ca nu ai nici o treaba cu grepolisu......inseamna ca ai jucat doar in cele mai slabe aliante si ai fost mereu batut.......inseamna ca nu stii ce inseamna sa joci alaturi de cei mai buni si sa faci cea mai buna echipa de pe lume.......

Poate n-o sa-ti vina sa crezi dar pe grepolis.ro sunt echipe fffff bune ( gen lupii, demos de pe upsilon, centurionii pe pi , friends pe tau , ss atak pe my si ar mai fi....insa eu doar cu astea am avut onoare sa joc sau sa ma confrunt).....deci las-o mai moale ca romanii sunt de nimic ....

Pe lumea eroilor ( BETA ) romanii sau facut de CCT daca ma intelegi , iar joker are partea lui de dreptate si iti si spun de ce !

Pe beta sau format 3 aliante ROMANIA UNITED formata numai din romanii dar sa dus pe ... apa sambatei .. nu au fost in stare sa tina alianta in picioare .. sau crezut jucatori foarte experimentati , foarte buni , cei mai tari dar defapt erau cei mai noobi .. nu aveau habar sa conduca o alianta .. daramite 3 aliante .. in cele din urma 2 din cele 3 aliante ( primele 2 ) sau desfiintat si sa dus .. si a ramas a 3-a alianta cu nicku de '' romania united '' dar cum si acolo din nou cu romanii numai puteai sa faci nimic , usor usor sau amestecat cu strainii ( conducatorul este roman ) si asa au reusit sa se mentina pe linia de plutire , din ce am vazut pe statistici sunt pe locul 2 general , locul 1 m43/53 locul 1 atacatori si locul 1 aparatori .. adica pe scurt cu romanii nu faci treaba ! prea orgoliosi , prea buni prea ca la tara
 

DeletedUser12328

Guest
Eu habar nu am ce jucatori au intrat pe beta ( dar din ce spui tu , sunt doar jucatori de pluton ).....

Insa cred , si sunt aproape sigur , ca daca ar intra una din echipele mentionate mai sus , pe un server international , ar face o figura frumoasa .........
 

ciclin

Stie Tot
Eu habar nu am ce jucatori au intrat pe beta ( dar din ce spui tu , sunt doar jucatori de pluton ).....

Insa cred , si sunt aproape sigur , ca daca ar intra una din echipele mentionate mai sus , pe un server international , ar face o figura frumoasa .........


Ai perfecta dreptate , sa mergi o echipa care ai jucat catva timp bun impreuna , ai realizat atatea si atatea .. unde deja sunt inchegate relatiile de joc , se cunosc stilurile de joc , unde nu a disparut respectul intre membri ei , s.a.m.d. , DA , e posibil sa faci o figura frumoasa impotriva oricarei echipe.

Insa daca aduni tot felul de indivizi , de pe te miri unde , care sunt buni doar pe forumul intern de joc , mai sunt si orgoliosi , si pe deasupra noobi .... te faci de ras , ne fac de ras .... mai bine ar sta in banca lor... genul de jucatori.... ma rog....



Sa nu fiu pe langa subiect..... nu mi se pare cine stie ce propunerea asta ....... bafta tuturor!
 

DeletedUser

Guest
această lume internațional este o oportunitate de a face o impresie .... Ce alianță sau alianțe va fi acolo?
 

DeletedUser

Guest
Eu habar nu am ce jucatori au intrat pe beta ( dar din ce spui tu , sunt doar jucatori de pluton ).....

Insa cred , si sunt aproape sigur , ca daca ar intra una din echipele mentionate mai sus , pe un server international , ar face o figura frumoasa .........

Au fost si jucatori de pluton dar si jucatori buni acolo .

Dar ia gandeste putin : lume internationa , jucatori din toata lumea , tu ca jucator bun ii ajuti si pe aia mai putin buni sa se ridice pentru a arata strainilor ca orice ar fii suntem uniti si ramanem impreuna ( asa cum se bat multi zmei de aici cu pumnul in piept ca suntem uniti ca suntem tari ca suntem pe drc.. ) dar cu romanul orgolius care se crede peste alti jucatori , prea inganfat nu faci nimic .. si asa au fost majoritatea care au intrat acolo .. unii sau crezut peste altii , ca ala a condus nu stiu unde , ca ala a terminat nu stiu ce , ca alalalt a facut nu stiu ce .. si in final sa dus la dezbinarea celor 2 aliante .. defpat celor 3 aliante , doar ca in a 3a alianta au mai ramas jucatori .

Si sa iti mai spun ceva , jucatorii buni de azi baga gold la greu , ca altfel nu ar fii o diferenta asa mare .. dar folosesc gold la greu iar asta nu prea se mai numeste joc '' corect '' pentru ca unii nu vor sa bage gold sau poate nu au .. si normal ca ala isi face ( un ex ) 500 de prastii in 2 zile iar celalalt cu gold intr-o zii sau la dezvoltarea orasului si iti dau si aici un exemplu : pe lumea chi pe insula cu mine a picat '' versacebanderas'' , eu in 2 zile si ceva am facut 1500p (fara gold ) iar el avea app 3000, dublu fata de mine .. acum intrebare : A crescut orasul fara gold ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12328

Guest
Iar tre sa va contrazic :(.......

Acel gold este diferenta dintre jucatorii pro si jucatorii care joaca de placere sau sa-si ocupe timpul liber ( acei jucatori de pluton in mare parte).....goldul nu este obligatoriu ...este o obtiune premium care te ajuta in joc si iti da unele beneficii ( e ca in orice alt domeniu....tre sa "bagi bani" ca sa reusesti)...

Revenind la ce ai spus, ca au intrat si jucatori buni.........asta nu este destul ca sa reusesti ( ex centurionii pe phi....au intrat numai cativa membri din echipa care a fost pe pi , intarindu-se la inceput cu jucatori din aliantele mici care le distrusera pana au dat piept lupilor, veniti in "haita" de pe sigma ;)

Asadar nu e destul sa joci cu 10-20 jucatori buni ca sa castigi lumea .....sau ma rog sa faci o figura frumoasa....mai ales daca intri pe un server international unde sunt muuult mai multi jucatori decat pe lumile .ro :)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus