Grepolis International World

DeletedUser9400

Guest
E chiar o idee foarte buna, interesanta propunere. Se mai aude ceva de ea?
 

DeletedUser

Guest
Şi eu consider că această idee este una inovatoare !
Dar observ că momentan nimeni nu mai zice nimic :)
 

DeletedUser9400

Guest
Nu cred ca avem ce spune noi atata timp cat nu ni s-au oferit suficiente detalii despre asa-zisul nou proiect.
 

RANINAGHI

Membru
pai parca ar fi al doilea razboi mondial :))
cu Antanta si Puterile Centrale :))
Dar oricum ideea este foarte buna .. dar totusi nu am putea colabora decta daca am vorbi o singura limba cea ce ar fi foaarte greu din 5 tari sa vorbeasca toti o limba .. si oricum engleza nu prea o cunosc multi repetenti de cls I
As vrea si eu sa se deschide un asa server international
 

DeletedUser12104

Guest
ce-ti trebuie engleza...doar esti in echipa cu romani..si daca esti experimentat incat sa joci acolo...stii butoanele fara scris
 

RANINAGHI

Membru
ideea era sa fie echipe a cateva tari nu doar 1 tara intro alianta ci mai multe sa zicem 3 tari romania franta si ungaria.. cum ai pute avb cu francezii si maghiarii daca nu ai stii decat romana???
ar trebui introdus un translator :)) pt cei care nu stiu sa lege 2 cuvinte in engleza..
 

DeletedUser

Guest
Bună ziua acolo!

Ne pare rău pentru întârziere, am avut un contra timp.
Eu nu pot edita primul mesaj asa ca voi posta aici atunci când este.
Sincer rău pentru Trad traducere Google, cineva poate traduce din textul în limba franceză sau engleză ?

<=================>​

Bună ziua tuturor!

Sunt un jucător francez care vine să vă ofere o experiență unică: Redarea la o lume internațională!

Această idee a venit la mine dupa ce a jucat doi ani și jumătate, vedem de multe ori aceleași porecle.

O lume implicarea comunităților Grepolis Europa (jet lag prea mult cu SUA, Brazilia ...) ar fi:
-Joacă cu noi jucători
-Grupul de mulți jucători din lume cu experiență
-Descoperiți noi tactici, strategii
-Știi ce este cel mai bun alianță: p

Iată modul în care proiectul poate continua:
1-Trimite acest proiect în toate țările europene
2-Dacă nu interesează o mulțime de oameni, o propunere de studiu (care configurații preferați, ceea ce țara în care vă vin de la, aveți un inel?)
3-De îndată ce nu a fost suficient de rezultate și jucătorii motivați, am încheiat ancheta și dezvăluie rezultatele
4-am verifica dacă un server iese cu configurații trecut și să mergem!

Ce crezi?
Vrei să participe la această experiență?​

Sondaj :
În câteva zile

Ideile dvs. :

Ne pare rău pentru traducerea de către Google Trad, în cazul în care cineva ar putea traduce din limba engleză sau franceză, ar fi super cool (mp)


primul mesaj actualizat :)
 

DeletedUser

Guest
Hello,

I'm sorry to repeat myself but the fact remains that the post is too badly translated and your project would only require english speakers.
So please repost it in english. While discouraged, posting in another major international language is allowed on special occasions when it helps with the comprehensiveness of the topic.

Best of luck on creating your team,
 

DeletedUser

Guest
So please repost it in english. While discouraged, posting in another major international language is allowed on special occasions when it helps with the comprehensiveness of the topic.

Thank you !
Sorry for the bad translate :/
If you or someone else can translate... it will be really nice !

The subject :

Hello everyone!

I am a French player who just suggest a unique experience: Playing on an international world!

This idea came to me after playing 2 years and a half, often seeing the same nicknames.

A world involving communities grepolis Europe (jet lag too much with the U.S., Brazil ...) would:
-Playing with new players
-Group on a world many experienced players
-Discover new tactics, strategies
-Know what is the best alliance: p

Here's how the project can proceed:
1-Submit this project to all European Countries
2-If it does not interest a lot of people, a survey proposal (which configurations you prefer, what country you come from, you have a ring?)
3-As soon as there was enough results and motivated players, I ended survey and disclose the results
4-We check if a server goes out with configurations passed and let's go!

What do you think?
Do you want to participate in this experience?

Poll :
In a few days

Your ideas :
-MR NOS : Alliances who want to participate can say it (why not recruit) on his community's thread (here)
-jonorocks1 : Vote on night bonus or not

Countries threads :
England
Germany
Netherlands
Norway
Italy
Greece
Spain
Romania
Portugal
Russia
Denmark
Turkey
Sweden
Czech Republic
Hungary
Slovakia
Finland
 

DeletedUser8998

Guest
Am jucat in varianta internationala dar ideea nu va functiona niciodata cand inca romanii sunt in urma cu anumite idei si principii
Am jucat in aliante romanesti dar atata timp cand un roman va vrea sa fie bagat in seama fara sa faca nimic nu se va face nimic pt ca acel roman sa lase urme
Cam atat am avut de spus
Rusine noua romanilor/Trebuie sa fiti mai uniti pt a trece puntea
 

DeletedUser

Guest
Am jucat in varianta internationala dar ideea nu va functiona niciodata cand inca romanii sunt in urma cu anumite idei si principii
Am jucat in aliante romanesti dar atata timp cand un roman va vrea sa fie bagat in seama fara sa faca nimic nu se va face nimic pt ca acel roman sa lase urme
Cam atat am avut de spus
Rusine noua romanilor/Trebuie sa fiti mai uniti pt a trece puntea

Traducerea te rog,pe francez l-am inteles,pe tine in schimb,nu!
 

DeletedUser3222

Guest
Tradus din franceza :

Vin cu aceasta idee, o lume internationala pentru ca ar fi o adevarata "bomba atomica".
Dupa parerea mea, diferitele comunitati Grepolitane joaca diferet, in plus este ocazia de a juca cu un pachet de jucatori experimentati, poate fi oportunitatea de a vedea in practica noi stategii, a descoperi noi utilitare/scripturi etc...
Pentru a se lansa, m-am gandit la aceasta metoda:
- Relansam fiecare comunitate din europa ( prea mare decalaj orar cu USA, Brazilia.. ) si sa propunem un sondaj ( idei, configurari, din ce tara vine jucatorul, daca are deja o echipa..)
- Sa facem umpic de publicitate fara spam.
- Sa asteptam sa avem destule voturi pentru a publica rezultatele pe fiecare forum
- Sa ne uitam pe diferitele comunitati iesirea unui server cu configurarile votate.[Nu am inteles ce a vrut sa spuna dar totusi]
- Cand este anuntata iesirea serverul-ui, prevenim toate comunitatile si sa trecem la treaba !

Subiecte dedicate :
[Tarile unde s-a mai facut acest topic, inutil de copiat]

Ideiile voastre : [Franta]
- normal313 : sa convenim despre bonusul de noapte
- barbar199999 : Sa putem alege limba in acelasi timp cu alegerea directiei la inceputul lumii.

Voi ce credeti ?
Voi sunteti de acord ?
Care sunt ideeile voastre pentru a avea cât mai multi participanti ?
 

DeletedUser

Guest
cuc !

Îmi pare rău că am întârziat, am fost copleșit, dar am găsit ajuta !

Suntem crearea unui forum dedicat "International Grepolis World" în care fiecare comunitate poate comunica, exprima punctul său de vedere, citit de altă parte, dezbaterea și votul.

Vin imediat înapoi ! Opiniile tale sunt importante, nu ezitați să-i spuneți proiectul dvs. de design !
 

DeletedUser9563

Guest
Am jucat in varianta internationala dar ideea nu va functiona niciodata cand inca romanii sunt in urma cu anumite idei si principii
Am jucat in aliante romanesti dar atata timp cand un roman va vrea sa fie bagat in seama fara sa faca nimic nu se va face nimic pt ca acel roman sa lase urme
Cam atat am avut de spus
Rusine noua romanilor/Trebuie sa fiti mai uniti pt a trece puntea
Aici te inseli domnule.Pe Paros server international exista o adevarata echipa nationala a Romaniei formata din jucatori de pe Iota - aliantele: Bones and Skulls,Big Family,The Best,Panick Attack, Pi - Bones and Skulls,Silent Assasins,Ordinul Dragonului.Centurionii si Centurionii-Incognito, Sigma - din cite stiu doar Bones si alte lumi si aliante de pe Grepolis Romania si cam matura tot ce prind in cale.Sint jucatori care se cunosc de pe lumile romanesti si au ajuns acolo din anumite motive care nu trebuie spuse aici si au dovedit acolo ca pot sa domine acea lume.

- - - Actualizat - - -

I'm sorry to speak english but like you say, google trad is not comprehensive

Can I post the first message in english ? If someone can translate it in roman, it will be really nice.

We organise a grouping of 17 countries on a same world.
Tonight, the world will be disclosed
I don't think your ideea will work.As you sayd there is a time zone difference between each country.Even between european countrys will be hard to do because between western Europe and Eastern Europe there is an hour difference .And in Russia it is even a bigger time zone difference since Russia it is on two continents - Europe and Asis.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
o privire de ansamblu :)

6CYmo6gkRR.png
 
Sus