Grepolis 2.0

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3207

Guest
de unde stii tu ca numai tu ai control asupra satelor?????:confused:
 

DeletedUser

Guest
am inteles dar pe insula doar eu muncesc imi omor trupe si ei iau resursele de la mn din sate nu mi se pare corect:rolleyes::pro:

Nu, stai. Aici gresesti.
Resursele nu au cum sa ti le ia. Dispozitia nu e influentata decat de tine.
Trupele nu ti le omori doar tu deoarece un oras trebuie sa fie cucerit de fiecare jucator pentru a lua un polis.
 

DeletedUser5700

Guest
nu de orase

nu vb de orase vb despre satele de tarani si ce voua var comveni sa cuceriti un sat de tarani de pe lumea Kappa si alti sa ia resurse din ele?:supermad:(D)
 

DeletedUser5700

Guest
si

si leonisus nu zic asta zic ca nu mi se pare corect sa cuceresc sate de tarani de pe lumea Kappa si alti sa ia resurse din ele :angry:
 

DeletedUser

Guest
Tu ca sa poti lua resurse din mai multe sate de tarani trebuie sa le cuceresti, la fel trebuie sa procedeze si ceilalti jucatori daca doresc resurse din acele sate de tarani. Un sat de tarani poate fi cucerit in acelasi timp de toti jucatorii de pe insula unde este situat.
 

DeletedUser5700

Guest
si pot

si alti pot sa ia resurse de la mn din sate care le-am cucerit eu?(SH)(scr)
 

DeletedUser

Guest
Da, dar asta nu înseamnă că ai lua mai mult singur, fiecare are aceeași porție, indiferent dacă solicitați resurse 1, 2, 5 etc. jucători.
 

DeletedUser

Guest
Cred ca nu prea intelegeti ceva.

Luam satul A si jucatorii b si c.

La inceput nici unul nu a cucerit satul si satenii nu ii dau nici unuia resurse.

b si-a facut armata si a subjugat satul A.Satenii se tem de el si ii dau resurse.
c inca nu a cucerit satul A si deci satenii nu ii dau resurse.

c e invidios si cucereste si el satul A.Acum pot amandoi sa ia resurse din acel sat,dar taranii le dau la fiecare la fel,iar lui b la fel ca inainte.
:cool:

Ati inteles ??:pro:
 

DeletedUser5700

Guest
nu intelegeti

nu intelegeti ce vreu sa zic asa ca laso balta:( si va mai spun ceva ...:pro::D
 

DeletedUser

Guest
c e invidios si cucereste si el satul A.Acum pot amandoi sa ia resurse din acel sat,dar taranii le dau la fiecare la fel,iar lui b la fel ca inainte.
:cool:

Exact asa trebuie sa se intample.

si alti pot sa ia resurse de la mn din sate care le-am cucerit eu?(SH)(scr)

Daca ai lua numai tu resurse din acel sat sau daca ar lua 20 de jucatori, tot atatea resurse ar veni pe fiecare jucator.
 

DeletedUser

Guest
Versiunea 2.0 a jocului a fost deja lansata.

Va multumim pentru propunerile si parerile voastre de pana acum. Pentru alte propuneri cu privire la Grepolis 2.0 va rog deschideti o tema noua in aceasta sectiune a forumului.

Un joc placut in continuare!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus