Grepolis 2.0

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
kalule nu ai citit postel de acum 2-3-4 pagini in care erau precizate si conditiile pentru a putea construii o minune,una din conditii era sa treaca cel putin 9 luni :D

Deci viteza serverului va fi una normala,maxim viteza de pe zeta
 

DeletedUser1044

Guest
salut

salut
ar fi tare daca pe versiunea 2 sar adauga ceva in genul paladinului de pe triburile...
eroi din grecia din care sa putem alege...parerea mea
 

DeletedUser1044

Guest
am si eu o intreare

:D
daca eu sunt singur pe insula si fac parte dintr-o ally , atunci pot construi o minune a lumii:confused:
 

DeletedUser

Guest
presupun ca trebuie sa umpli toata insula.daca mai sunt alti jucatori sa ii cuceresti si/sau sa colonizezi in locurile libere.
 

DeletedUser

Guest
Trebuie sa fie toate cele 20 de locuri de pe insula ocupate de o singura alianta
Insulele mici (care au mai putin de 20 de locuri pt orase) nu se iau in considerare
Poti sa incerci sa-ti faci o minune singur daca ai 20 de orase pe o insula dar este imposibil,costurile sunt extrem de mari pentru un singur jucator,chear pentru o alianta mai mica.
Si sa nu uitam ca daca alta alianta va reusi sa termine aceeasi minune inaintea ta vei pierde toata munca...
 

DeletedUser

Guest
Nu vei pierde toata munca ta,gresesti rau de tot

Fiecare alianta poata sa inceapa constructia unei minuni chiar daca ea este deja construita problema apare atunci cand vrei sa o termini.Jocul nu te va lasa sa o termini pana nu distrugi minunea respectiva,in cazul in care reusesti tu poti atunci sa iti termini minunea.
 

DeletedUser

Guest
Grepolis 2.0..........praf
De ce?
Pai sa le luam pe rand:
-imeniul radial al orasului=furat de la triburile(vai,vai, ce misto:eek:)
-satele de tarani.Cica noul si imbunatatitul sistem de farmare...de nou e nou...da ce imbunatatire? ca trebuie sa stai toata ziua la pc ca sa dai click pe demand/loot?!Da,la inceput te ajuta foarte multe resurele,dar dupa aia...pauza trebuie sa bagi resurse ca nebunu ca sa il ridici la lvl 6(bineinteles,toti jucatorii de pe insula contribuie la ridicare...dar cu cat !?)
Cu sistemul vechi de farmare atacai o data sau de doua ori pe zi(cand aveai timp) si gata iti luai resursele fara probleme(6000/12000),acum cu sistemul asta de doi bani trebuie sa fii on 24h/24h ca sa farmezi "la maxim"
-sistemul de cucerire al satelor de tarani= o prostie!
primele patru sate le cuceresti usor(au pana in 6 unitati)dar celelate patru e aproape imposibil la inceput(au 60 de sabieri!)->ce dai pe mere iei pe pere!
-privirea normala asupra jocului e acum asupra harti si nu asupra orasului!la ce imi trebuie mie sa am harta in fata mereu???:confused:
-plus multe ale bazz-bazzuri inutile

Grepolis 2.0,ce hit...:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Aproape

Ai aproape dreptate,faza ca ai Mereu harta in fata numi place,dar faza cu satele,minunile si mai ales grafica sunt bune:)
Dar totusi nu poti face niciodata o minune,ca daca uni le fac pe toate 4...
 

DeletedUser

Guest
Ma gandeam ca daca s-ar face o lume ar fi aglomeratie mare.Ar fi foarte bine sa deschida 2-3 lumi in acelasi timp pentru a se evita situatiile neplacute.
 

DeletedUser

Guest
Nu contribuie și jucătorii de pe insulă la orașul tău de țărani. Doar tu pui resurse. Fiecare jucător poate cuceri toate insule de pe insulă. Un sat de țărani poate aparține tuturor. Cel puțin așa am înțeles.

Contribuțiile comune sunt doar la minunea lumii.
 

DeletedUser

Guest
Defapt contribuie... Cresterea satului de tarani e comuna. Cucerirea lui si moralul sunt relevante doar jucatorului.
 

DeletedUser

Guest
Întrebare : Am şi eu o întrebare .. aş vrea şi eu explicaţi în priviinţa a unor Propoziţii !

Majoritatea insulelor sunt populate cu sate de ţărani. Vei putea ataca sau
să faci schimb de resurse cu aceste sate de ţărani pentru a obţine
resurse.

Mai târziu în joc vei putea cuceri satele de ţărani.
Cum să cuceresc satele de ţărani ?:|

Satele de ţărani care îţi aparţin îţi pot plăti tribut şi sunt marcate cu steag
verde.
1. Cum să îmi aparţină ? ( Adică să le cuceresc ? )
2. Cum îmi "plătesc tribut" !?

Satele de ţărani care nu-ţi aparţin sunt marcate cu steag rosu.
Mda , asta am înţeles-o din " părţile anterioare "?

___________________________

Sper că nu ne vor pune să colonizăm cioturile de pe insulă, doar ca să avem controlul....
Sau să aştept 30 de ani să dispară un oraş de 175 de puncte....
Mda , aş vrea răspuns şi la această întrebare..

Sau .. nu trebuie să fie chiar toate locurile ? se poate să mai fie un gol pe insulă ( UN LOC DE COLONIZARE ) sau trebuie să fie FULL FULL FULL ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da, satele de țărani pot fi cucerite. Pe măsură ce crește numărul de sate de țărani cucerite pe insulă, crește și armata lor. După ce le spargi armata, ajung sub tutela ta și vor avea steag verde în loc de steag roșu. Acolo vei avea 2 opțiuni, fie să le ceri resurse la un anumit interval de timp(variabil, ai mai multe opțiuni) fie să le ataci(dar le vei scădea dispoziția).

Din câte cunosc, trebuie să fie toate cele 20 de locuri ale unei singure alianțe. Deci răspunsul e da, va trebui să vă obișnuiți și cu ideea de întemeiere a orașelor.
 

DeletedUser

Guest
Da, satele de țărani pot fi cucerite. Pe măsură ce crește numărul de sate de țărani cucerite pe insulă, crește și armata lor. După ce le spargi armata, ajung sub tutela ta și vor avea steag verde în loc de steag roșu. Acolo vei avea 2 opțiuni, fie să le ceri resurse la un anumit interval de timp(variabil, ai mai multe opțiuni) fie să le ataci(dar le vei scădea dispoziția).

Din câte cunosc, trebuie să fie toate cele 20 de locuri ale unei singure alianțe. Deci răspunsul e da, va trebui să vă obișnuiți și cu ideea de întemeiere a orașelor.

urat asa :) , oricum, pe grepo 2.0 se va vedea adevarata competitie :).
 

DeletedUser

Guest
Trebuie sa fie full insula insa sunt jucatorii mai mici si ii pui pe ei sa colonizeze acolo un sat pana detii controlul insulei :D

Sau daca nu ai jucatori mici te chinui si tu.
 

DeletedUser

Guest
Warrior, gândește-te că dacă e urât pentru tine, e urât și pentru ceilalți. Ar fi prea simplu jocul fără această condiție de insulă plină. Nu cred că se va schimba cu ceva competiția, e cam același lucru, până la urmă tot grepolis jucăm nu?
 

DeletedUser

Guest
Warrior, gândește-te că dacă e urât pentru tine, e urât și pentru ceilalți. Ar fi prea simplu jocul fără această condiție de insulă plină. Nu cred că se va schimba cu ceva competiția, e cam același lucru, până la urmă tot grepolis jucăm nu?
Da .. şi în plus , m-am gândit de ce trebuie să fie insula FULL , că dacă e un loc liber ( Decât unu ) , poate îl ia altul .. şi dacă vom avea o minune la Nivelul 2 ( Exemplu ) , ne-o distruge.

Cel mai bine este să te înţelegi cu cei de pe insulă..

Dar mai am o întrebare

Dacă unu este de 175 puncte , l-am invitat în alianţă ( ESTE OMUL CARE "AJUTĂ" INSULA [ PRIN ACEL GOL ]) , Dacă el iese , sau îl dă cineva afară din alianţă .. minunea se v-a distruge?
 

DeletedUser

Guest
Asta nu știu, dar bănuiesc că se pierd doar resursele puse în curs pentru dezvoltarea următorului nivel, nu toată minunea. Cred că minunea se distruge cândalianța dispare complet(de exemplu dizolvare). Așa consider că ar fi normal, nu am jucat prea mult pe beta, cei care au jucat serios acolo poate te pot lămuri.
 

DeletedUser

Guest
Asta nu știu, dar bănuiesc că se pierd doar resursele puse în curs pentru dezvoltarea următorului nivel, nu toată minunea. Cred că minunea se distruge cândalianța dispare complet(de exemplu dizolvare). Așa consider că ar fi normal, nu am jucat prea mult pe beta, cei care au jucat serios acolo poate te pot lămuri.
Şi la jucători de 175 puncte .. ?
că unii intre doar să se afle în treabă ..
şi sper să fie şi pe beta cu minunile lumii , că m-am băgat iar =)) .
Ar fii culmea sa fie full insula de 175 puncte ( numai jucatori ) si eu sa fiu singurul activ =)).
 

DeletedUser

Guest
Grepolis 2.0 are o interfata destul de aiurea ...daca va faceti cont pe grepolis beta ..vetii vedea cum este,am incercat si totusi eu zic ca cea veche este mult mai buna.

Parerea mea !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus