Grepolis 2.0

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3972

Guest
are o interfata mai buna decat cea veche,desi mi-a luat cam mult sa ma obisnuiesc cu deschiderea ferestrelor.dupa ce te obisnuiesti,o sa inceapa sa iti placa:)
 

DeletedUser

Guest
probabil ai dreptate ..da eu nu m'am obisnuit cu ea ..si sper sa nu se implementeza in lumea eta :))
 

DeletedUser

Guest
Pentru cei curiosi si cei ce au intrebari intrati pe serverele de test grepolis si veti vedea acolo cum este G 2.0.
 

DeletedUser4201

Guest
presupun ca trebuie sa umpli toata insula.daca mai sunt alti jucatori sa ii cuceresti si/sau sa colonizezi in locurile libere.


FRATILOR VA ZIC DIN EXPERIENTA!!! NU trebuie sa fie toate locurile de pe insula ocupate de aceeasi alianta. Poti face minunea si cu locuri libere si chiar cu orase care nu apartini nici unei aliante. Nu va speriati aiurea. TOTUL ESTE SA NU MAI FIE ALTE ALIANTE PE INSULA RESPECTIVA!!! Nu mint, este testat pe speed 25. ACU SPER SA NU SE SUCEASCA ASTIA!!!

PS. poti da ai 4 orase pe insula si sa mai ai multi jucatori doar sa nu fie intr-o alianta. Acu daca intra brusc unu de 400 pcte intr o alianta cand tu ai inceput minunea nu mai stiu ce se intampla. Nu prea e cinstit. VEDEM
 

DeletedUser

Guest
salve

Salve,intradevar arata frumos versiunea 2.0.Doar ca am o intrebare.....Se va crea o noua lume,si i se va adauga aceasta versiune ?!....Sau se va baga versiunea pe o lume,care este deja dezvoltata ?!

Multumesc:p
 

DeletedUser

Guest
Se va deschide o lume noua,si incet incet se va implementa grepo 2.0 pe lumile mai vechi
 

DeletedUser

Guest
mie nu mi se pare corect sa se implementeze versiunea 2.0 si pe lumile vechi. jucatorii stiu deja ce au de facut si cum se joaca si acum sa vii sa bulversezi toate regulile cu minuni nu e corect. ptr ca nu toti sunt de acord cu asta si nu e corect sa ii obligi sa joace versiunea 2.0. corect este sa se deschida lumi noi si cine e curios sa joace acolo sa vada cum e, nu sa ma oblige pe mine. e ca si cum ai jucat tenis de camp si vine sa te oblige sa joci tenis de masa ca asa vor unii. ar trebui sa fie la liber, cine vrea sa joace grepolis versiunea 1 sa isi faca cont pe lumile deja existente si cine vrea sa joace grepolis versiunea 2 sa isi faca cont pe lumile noi care se vor deschide
 

DeletedUser

Guest
mie nu mi se pare corect sa se implementeze versiunea 2.0 si pe lumile vechi. jucatorii stiu deja ce au de facut si cum se joaca si acum sa vii sa bulversezi toate regulile cu minuni nu e corect. ptr ca nu toti sunt de acord cu asta si nu e corect sa ii obligi sa joace versiunea 2.0. corect este sa se deschida lumi noi si cine e curios sa joace acolo sa vada cum e, nu sa ma oblige pe mine. e ca si cum ai jucat tenis de camp si vine sa te oblige sa joci tenis de masa ca asa vor unii. ar trebui sa fie la liber, cine vrea sa joace grepolis versiunea 1 sa isi faca cont pe lumile deja existente si cine vrea sa joace grepolis versiunea 2 sa isi faca cont pe lumile noi care se vor deschide
Ceea ce ai zis tu este foarte corect .. ce as implementa eu la lumile actuale , sunt MINUNILE LUMII , pentru ca serverul sa se termine .. sau nu stiu ..
 

DeletedUser

Guest
pai daca baga minunile lumii,in maxim 1 luna e serverul inchis :)).lasa,speram sa nu bage nimic si sa ne lase sa ne jucam linistiti
 

DeletedUser

Guest
pai daca baga minunile lumii,in maxim 1 luna e serverul inchis :)).lasa,speram sa nu bage nimic si sa ne lase sa ne jucam linistiti

Sunt de acord.Deci cum va fi,dupa construirea minunilor se termina runda jocului sau ce?Ar fi un mare "travian".
 

DeletedUser

Guest
Sunt de acord.Deci cum va fi,dupa construirea minunilor se termina runda jocului sau ce?Ar fi un mare "travian".
Daca cineva face cele 4 / 7 minuni , lumea se inchide automat si se deschide o lume a Eroilor , care acolo vor face parte toate aliantele din toate serverele ( cu minunile lumii ) .. sa zicem , sunt 9 servere ( fara 2.0 - sa zicem ca se implementeaza minunile ) vor fii 9 aliante + inca cate lumi se vor mai face cu 2.0 , sa zicem ca vor fii 15 aliante in lumea eroilor ..
 

DeletedUser

Guest
Chiar si dupa ce lumile vechi vor fi upgradate la Grepolis 2.0 nu e sigur ca vor avea posibilitatea de a construi minuni. In plus, chiar daca aceasta posibilitate va fi implementata s-ar putea sa aibe cerinte mai mari (o limita impusa de timp!?) inainte de a putea incepe constructiile. Acum ceva vreme s-a anuntat chiar ca, pentru inceput, lumiile vechi nu vor fi inchise imediat dupa construirea celor 4 minuni... Si din cate am inteles in lumea eroilor vor putea intra si jucatori ce indeplinesc anumite conditii de merit nu doar aliantele castigatoare.
 

DeletedUser

Guest
Faza cu inchiderea lumilor la 4 minuni din 7 m-a surprins...Acum sunt sigur ca o mare parte din jucatorii versiunii 2.0 se vor retrage pe lumile vechi cand vor vedea ca dupa munca si banii depusi in joc se restarteaza lumea.
Se vor mai deschide si versiuni vechi?

[EDIT]Asta scrie pe forum:

Era Minunilor Lumii
Era Minunilor lumii incepe atunci cand urmatoarele cerinte sunt indeplinite:
Lumea exista de mai mult de 9 luni
Numarul punctelor celor mai bune 50 de aliante insumate sunt de cel putin 250 milioane
dupa 9 luni de la inceperea lumii cele 250 de milioane de puncte necesare aliantelor de top vor fi reduse cu 13 milioane/luna

Conditiile de victorie a aliantelor
Daca o alianta va avea sub control 4 din cele 7 minuni ale lumii va castiga lumea. O lume cu eroi va fi deschisa celor mai buni jucatori ai lumii. Lumile cu eroi vor avea setari speciale, configuratii si caracteristici exclusiv pentru ele.

Deci asta echilibreaza complet situatia.Putini jucatori reusesc sa ramana 9 luni pe server.Doar dupa cele 9 luni incep minunile.O alianta se duce pe lumea eroilor la 4/7 minuni.Si sa inteleg ca lumea eroilor va fi o lume in care vor putea participa doar jucatorii din aliantele castigatoare pe servere?
Astept un raspuns de la nu jucator ce stie despre minuni si 2.0...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Tocmai mai sus ziceam ca nu doar aliantele castigatoare. Vor fi si jucatori mari ce pot ajunge in lumea eroilor.

Insa e important ca lumea eroilor sa fie in sine un tel de atins (sa fim seriosi.. in noua luni jocul devine putin plictisitor pentru unii fara un tel). Deci nu va fi disponibila orisicarui jucator decat celor mai buni.

Si din cate stim pana acum, implementarea noii versiuni 2.0 si pe lumile vechi (deja existente) nu va insemna ca acele lumi se vor inchide imediat (probabil invingatorii vor putea continua atat pe lumea normala de joc cat si pe cea a eroilor)... Asta nu va insemna totusi nici ca vor ramane deschise pentru totdeauna.

Intr-un fel e prematur sa vorbim despre asta fiindca nu exista inca o astfel de lume si nici un plan de ceea ce se va intampla, asteptandu-se prima oara reactia jucatorilor la noua versiune de joc.
 

DeletedUser5700

Guest
o probunere

am si eu o propunere pentru verziunea 2.0 daca un jucator cucereste un sat de barbari/tarani si sa fie satul doar al lui si doar el sa ieie resurse din ele ce ziceti?:)
 

DeletedUser5700

Guest
am inteles

am inteles dar pe insula doar eu muncesc imi omor trupe si ei iau resursele de la mn din sate nu mi se pare corect:rolleyes::pro:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus