Familia COLUMNA vs. Rubik

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Bună seara tuturor. Deschid acest subiect pentru a analiza un război, şi anume Familia COLUMNA atacă Rubik.

Fac deschiderea cu mesajul care a deschis acest război.
Mesajele sunt puse în ordine cronologică, nu sunteţi nevoit să citiţi de jos în sus.
Cipp.rian pe 09.10.2010 la ora 20:05
de ce imi ataci colegul?vrei sa incepem si noi atacurile?

Romica01 pe 09.10.2010 la ora 20:21
Salut.
În primul rând ar fi frumos un salut.
În al doilea rând subiectul mesajului nu mi se pare potrivit. (subiectul mesajului este „?”)
În al treilea rând e doar un joc.
În al patrulea e un joc de râzboi, deci prin urmare nu înţeleg prima întrebare.
Legat de a doua întrebare atâta timp cât nu avem niciun tratat diplomatic eu zic că nu e nicio problemă dacă vă atacăm sau viceversa.

Cipp.rian pe 09.10.2010 la ora 20:29
In primul rand de ce te`as saluta?in al doilea rand subiectul cred ca e bine pus,deoarece e o intrebare,in al treilea rand ai dreptate:)va`ti pus pe cap toate columnele:)doar e un joc de rezboi.Succes!

Revin cu primele rapoarte imediat.

Am revenit. Următoare poze sunt rapoartele atacurile lui ion18 către Romica01. Sunt afişate în ordine cronologică.





 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Jenant

Mie mi se pare jenant cum oricine din columna isi poate asuma deptul de a vorbi in numele aliantei..
nu au si ei o structura ierarhica.. o "ceva" acolo sa tina loc de conducere?
 

DeletedUser2703

Guest
Mie mi se pare jenant cum oricine din columna isi poate asuma deptul de a vorbi in numele aliantei..
nu au si ei o structura ierarhica.. o "ceva" acolo sa tina loc de conducere?


Nu inteleg ce te intereseaza pe tine conducerea Familia COLUMNA!Ca sa te informez si pe tine,eu sunt unul dintre intemeietorii acestei familii,si chiar spre suprinderea ta exista si o strucrtura ierarhica:)

Eu zic sa stai in banca ta si sa iti vezi de ai tai,nu sa bagi unde nu`ti fierbe oala.

Acele atacuri pe care le`ati vazut,sunt date de jucatori,pentru scapa de armata,si sa inceapa sa isi reorganizeze orasele!

Eu va urez succes in acest razboi:)si te rog sa incetezi sa mai critici conducerea unei aliante,deoarece nu esti in masura sa faci asa ceva!

Multumesc de intelegere!

Cu respect,
Cipp.rian
 

DeletedUser2541

Guest
dragul meu ierarhie exista

cipp.rian este unul dintre cei 3 principali intemeietori de drept ai familiei columna

exista si o scara erarhica care cuprinde lideri cu experienta si comandanti ,spre informarea ta.

aceste atacuri cred ca sint cazuri izolate sau strategii de joc al acelui jucator

dar nu inteleg de ce se posteaza idiotenii de astea pe forum

nu cred ca la voi in alianta stiu chiar toti sa joace si sa atace

cu respect cludia
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest

Acele atacuri pe care le`ati vazut,sunt date de jucatori,pentru scapa de armata,si sa inceapa sa isi reorganizeze orasele!
Păi nu-mi spune că cineva face o străpungere pentru a scăpa de armată + trimite navă de colonizare + sprijin. Deci pur şi simplu nu găsesc cuvinte pentru această replică.



aceste atacuri cred ca sint cazuri izolate sau strategii de joc al acelui jucator

nu cred ca la voi in alianta stiu chiar toti sa joace si sa atace
Sunt cazuri izolate, dar nu e prima dată când văd aşa ceva din partea voastră, dar din păcate nu pot să dovedesc ce zic aici.
Iar legat de Rubik, încă nu am văzut astfel de rapoarte de la noi.
Aştept în continuare comentarii legat de ce e postat deocamdată.
Sper să mai fim atacaţi, şi cum i-am scris în privat la Cipp.rian, sper să nu mă uitaţi. Aş vrea şi eu ceva puncte de bătălie în defensivă, stau foarte prost acolo.
 

DeletedUser2703

Guest
Mai Failure,este destul de greu sa monitorizezi fiecare jucator,ce si cum ataca,dar fii sigur ca a fost urechit acel jucator,si i`am bagat mintile in cap:)

Mi`a facut placere ca am vorbit cu tine pe joc,dar colegul tau nu a facut bine ca a criticat conducerea familiei...cu ce drept a facut`o?


Poti fi sigur ca bolek79,nu va mai ataca asa dezastruos!

Si in inceheiere,vb cu silentus sa isi vada de "casa" lui:),te rog
 

DeletedUser

Guest
Legat de Silentus...a criticat conducerea alianţei pe propria răspundere (sau nu), nu mi copil sau frate. Este coleg de alianţă cu mine.
Legat de „acel jucător” îs doi de fapt, nu unul.
Ştiu că e greu de aceea e greu să ai o alianţă cum ai tu (aveţi voi) dar nimeni nu va obligat să vă adunaţi atâţia.
 

DeletedUser

Guest
Scop

Scopul meu initial a fost atins, nu am vrut sa critic conducerea Columnei,
- si imi cer scuze pe aceasta cale, in primul rand Conducerii Rubik (sper ca socul a mai trecut pana acum) si in al doilea rand voua celor din conducerea Columnei.

Scopul meu a fost sa ma asigur ca macar unul sau doi intemeietori se uita aici:

Instintare
iooan

iooan pe 06.10.2010 la ora 20:13
SALUT
DACA nu incetati atacul asupralui ilidan intru si eu cu intreaga alianta in razboi cu voi si convoc toate columnele inclusiv toti aliati NOI ne respectam tratatele de alianta . (DECIT sa deschidem un razboi care va fi defavorabil tuturor mai bine cautati alte victime . Ma adresez tie deoarece nu cunosc lideri aliantei voastre.
Cu respect iti urez o seara buna
iooan

Voi ce parere aveti?

Tin sa mentionez ca Ilidan nu este si nu era (cel putin la vremea atacului ) membru al uneia dintre Columne.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
scuzati-ma,subsemnatul ilidan da nu face parte din familia columna.Dar e aliat cu noi.
 

DeletedUser

Guest
@ Silentus: Poţi să-i răspunzi şi să-i spui că eu sunt conducătorul alianţei. Legat de scuzele pentru alianţa Rubik...nu ai de ce să-ţi ceri scuze, prin urmare nu avem pentru ce să te iertăm. Ai greşit întradevăr prin faptul că te-ai legat de conducerea din COLUMNA.

Mă bucur că ilidan are aliaţi, măcar nu e aşa uşor de cucerit.
 

DeletedUser

Guest
credeti ca acesta e sfarsitul razboiului?nu nu este.si va garantez ca aceste gafa nu vor mai abea loc
 

DeletedUser

Guest
@Trayanus tribalus: nu am zis că e sfârşitul războiului, din contră vă aştept cu atacuri. Crezi că deschideam un subiect pentru 12 rapoarte? Dacă era aşa puneam rapoartele în subiectul ”cele mai proaste atacuri lumea Beta”.
 

DeletedUser

Guest
Tin sa mentionez ca Ilidan nu este si nu era (cel putin la vremea atacului ) membru al uneia dintre Columne.

1.in primul rand familia columna isi respecta aliatii.stiu ca poate vei spune ca eu i-am cucerit un polis,dar acum suntem aliati deci situatia e diferita.

2.pur si simplu nu va inteleg.ati inceput sa va mandriti se pare ca.da, ati castigat o batalie din prostia noastra,nu razboiul.si ce?se intampla si la case mai mari nu numai la aliantele din coada clasamentului.si fiti siguri ca bunul nostru coleg ciprian ne-a tinut o lectie lunga dupa aceasta nabadaie.
 

DeletedUser

Guest
1.in primul rand familia columna isi respecta aliatii.stiu ca poate vei spune ca eu i-am cucerit un polis,dar acum suntem aliati deci situatia e diferita.

2.pur si simplu nu va inteleg.ati inceput sa va mandriti se pare ca.da, ati castigat o batalie din prostia noastra,nu razboiul.si ce?se intampla si la case mai mari nu numai la aliantele din coada clasamentului.si fiti siguri ca bunul nostru coleg ciprian ne-a tinut o lectie lunga dupa aceasta nabadaie.

Te înşeli. Voi aţi spus „v-aţi pus pe cap toate COLUMNELE” iar eu când am văzut mi-am zis aşa „de ce să ţinem secret acest război?”. Şi aşa s-a ajuns să „ne mândrim”. Până la urmă eu zic că am cu ce. Un jucător de 200k puncte şi 18 oraşe şi unul 240k puncte şi 22 de oraşe dau astfel de atacuri. Apoi vine un lider şi îmi vinde mere stricate de genul „au vrut să-şi reorganizeze oraşele”.
Cu o străpungere de 5 + 1 atacuri + sprijin amândoi.

Repet, Cipp.rian a declarat război, eu vă aştept. Haidaţi, nu faceţi de ruşine Familia COLUMNA.

@trayanus, nu ai reuşit un spionaj şi nu mai vrei să ataci oraşul? Să-ţi dau orar când suntem ON şi când OFF?
 

DeletedUser

Guest
scuza-ma voi ati provocat razboiul cucerindu-ne 2 orase printr-un noroc extraordinar.deci nu il acuzati pe ciprian degeaba,face ce ar face orice lider.in al doilea rand nu eu am facut urmatoarea afirmatie:
Voi aţi spus „v-aţi pus pe cap toate COLUMNELE”
Si chestia cu spionajul,o sa vedeti pe viitor

Apoi vine un lider şi îmi vinde mere stricate de genul „au vrut să-şi reorganizeze oraşele”.
asta inseamna ca isi apara jucatorii.asta inseamna lider,si sa stii ca,ciprian e un lider devotat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
N-am zis că tu ai zis, ci că voi aţi zis. Se pare că nu faci diferenţa între cele două.
Chestia cu spionajul...abia aştept.
Faza cu „norocul”...pregăteşte-te că venim.
Iar faptul că minte pentru a-şi apăra colegii..ce pot să zic. Felicitări. Dar nu minte pentru ei ci minte pentru a se scoate pe el din rah*t!

Oricum, nu mai scrie nimeni nimic aici? Jucători din alte alianţe, spectatori, ce aveţi de zis?
 

DeletedUser

Guest
Ai dreptate. La fel staţi şi voi, probabil mai rău.

Edit: Unde sunt atacurile? :-/
Mă plictisesc...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus