Discutii libere

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
pai o sa ma las pe mana designerului...imi doresc ca semnatura, numele meu,adica "vupaumugi" ( un pic stilizat,nici eu nu stiu prea bine). ramane ca imaginatia designerului sa faca restul.

De-as fi eu grafician, ti-as face o semnatura cu un maimutoi in baobab . Asta ma inspira numele tau . Pacat ca nu sunt . Auzi, nu vrei un film? hahaha
 

DeletedUser1604

Guest
De-as fi eu grafician, ti-as face o semnatura cu un maimutoi in baobab . Asta ma inspira numele tau . Pacat ca nu sunt . Auzi, nu vrei un film? hahaha

Iar raspunsul tau,te defineste ca pe un imbecil incult.Daca ai fi pus mana si pe alte carti in afara de cele cu poze poate ai fi stiut ca numele meu e al unui personaj din cartile lui Karl May.
P.S.nu stiam ca ciobanii au acces la internet.
 

DeletedUser

Guest
Iar raspunsul tau,te defineste ca pe un imbecil incult.Daca ai fi pus mana si pe alte carti in afara de cele cu poze poate ai fi stiut ca numele meu e al unui personaj din cartile lui Karl May.
P.S.nu stiam ca ciobanii au acces la internet.

Zici ca ai citit toata colectia lu Karl May? Si tu esti idolul lu' Chuck Norris? Imi pare rau sa te dezamagesc dar NU MA INTERESEAZA de unde ti-ai procurat numele . Sincer nickname-ul tau ar merge ca uns pe west la apasi . Nu aici la greci unde primeaza filozofia antica .

Pies: Nici eu nu stiam ca poftesti dupa telemeaua de stegozaur !!! hahaha
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
vupaumugi, te rog sa nu-l mai faci pe Domnu Gicu imbecil incult, el nu are de unde sa stie cine era personajul Vupa Umugi (de care si eu am uitat, acum mi-am amintit) din cartile cu Winnettou pentru ca el nu citeste Karl May, el citeste numai Dostoevski si Kant.

Am sa-ti fac semnatura, lasa-mi un pic de timp.. :)
 

DeletedUser1604

Guest
Fiecare e liber sa citeasca ce vrea,cartile de Karl May sunt cartile copilariei mele( pe care cateodata le recitesc si acum cu placere ),ce nu mi-a placut, a fost ca m-a insultat intr-un mod total gratuit. Am incercat si eu sa citesc Dovstoieski dar m-am plictisit teribil dupa primele 100 de pagini,prefer un Sinkiewicz sau un James Clavel :)
 

DeletedUser

Guest
Nu te-am insultat bre. Eu spun ce gandesc(Ca asa a facut si bunicu. A facut ce a gandit ...hahaha).Daca mie asta-mi inspira nickname-ul tau !!! Eu am un fix cu nickname-urile . Un nickname trebuie sa fie reprezentativ .
 

DeletedUser

Guest
pe clara nu ti-o las, n-ai nicio sansa :D Daca vrei sa te ocupi de vulturul in picaj, n-am nimic impotriva.. :p

Multumesc
cz50.gif
...

app, cu cine pot sa fac si eu spam pe aici ?... ca pe radu si pe bulisor i-au trimis colegii tai in vacanta
cz12.gif

inca lucram la capitolul asta :p
Asa-i la inceput, e mai greu, da' o sa vina lumea, o sa apara chipuri noi, obiceiuri noi... :D
 

DeletedUser598

Guest
Daca ati postat cererea de avatar/semnatura,poi asteptati cand o sa va faca cineva. Nu spamati cu intrebari de genu: Imi face si mie cineva? Da de ce asa greu mi se face? etc. CUm a scris autorul la inceput,toti ucreaza voluntar. Cand am eu timp,fac ceva,cand are altul timp,o sa faca. Azi sau maine tot o sa fie cererea dvs. luata pentru prelucrare. Deci,daca ati sat pana acuma fara/sau cu o semnatura,poi cred ca veti putea astepta si inca ceva timp pana veti primi o alta lucrare. Multumesc!!!!
 

DeletedUser

Guest
baga un striptis ceva, sa vezi cum apar, ca randunelele :D
Referitor la emoticoane - si pe mine m-a lovit din plin cand am vazut cat sunt de hidoase, tre' sa fac un set de emoticoane si sa le dau mai departe la imparatie, sa fie aprobate, bla bla.. vedem, e in stadiu de proiect :D
 

DeletedUser598

Guest
Poi domnule cavalleras,daca e senctiunea ta inseamna ca trebuie sa fie totul la gramada,fara a da de capat unde e o cerere,unde e rapuns,unde e specificare etc?? Daca e tema de creare de avatare si semnaturi,sa fie pentru,si daca vrei sati scarpini prietenii la limba,poti creea tot aici si un subiect cu spam...Si acolo discutati. Dar ma rog, treaba ta...
+ pentru domnu clarisima: Eu nu sunt deloc nervos,imaginatia ta de spamer isi face doar treaba. Imi place ordinea,de aia am postat. Dar cum a zis cavaleras:
nu-i lua in seama, asculta ce zice io, ca-i sectiunea mea - deci,asculta ce zice "io" si continua treaba...
Sanatate baieti! ;)
 

DeletedUser598

Guest
nerazulule stai calm tati, ca era in spirit de gluma. :)
E un joc totusi, suntem aici sa ne distram, sa ne simtim bine, si sunt putini carora le place sa le sufle moderatoru'n ceafa - vezi ca ai spamat acolo, ai avertisment dincolo s.a.m.d. :)

Am sa curat topicul de discutiile off-topic, si il vei avea nou noutz, ca scos din cutie, stralucind de curatenie..
3.gif

Da da da tati. Eu inteleg ideea ta ,dar,devine inervant atunci cand cauti ceva ce vrei sa specifici lucrand la ceva,si in timp de o ora apar 20 de postari cu diferite chestii care nu prea intereseaza pe nimeni decat pe cele 2 persoane care discuta.
Eu nu am nimic impotriva spamului...creeaza un subiect aparte cu numele de: "Spamerii tineri si frumosi" si datsii tatii de dimineata pana in seara acolo.
Tu scuze,dar pe mine ma deranjeaza galagia sii dezordinea la subiect care e destinat pentru o alta treaba.
Asta e ... Suntem diferiti oameni cu diferite interese,opinii,propuneri si gusturi...
 

DeletedUser598

Guest
nu-i nimic... da' hai sa lamurim ceva...

1. tu te-ai referit la cei care nu au rabdare sa-si astepte semnaturile...
2. eu eram ironica si incercam sa fac spam intr-un loc nepermis... (nervosu' e un amic de-al meu de pe un alt joc - era o gluma pe care nu aveai cum sa o intelegi...)
3. cavalleras, mi-a dat liber sa fac un pic de spam ca face el curat mai tarziu... ceea ce apreciez...

oricum, discutiile nu se leaga, asa ca nu-si au rost replicile acide in continuare ;)

o seara frumoasa!... si poate ne mai auzim!

Am inteles. :)
O seara frumoasa si toate cele bune. Numai decat ne auzim... ;)
 

DeletedUser

Guest
cavalleras, am o intrebare.
Mi-am facut o semnatura noua, dar nu stiu cu ce program as putea face ca flacarile sa arda..daca ma intelegi. Imaginile folosite sunt statice.
Ce am facut eu e extrem de simplu. 4 layere suprapuse si m-am jucat la opacitate. N-am incercat in corel draw daca se poate ca nu am timp, in photoshop nu am gasit. Posibil sa fie, dar nu stiu eu.
Ai vreo idee?
 

DeletedUser

Guest
Imi cer scuze ca am ajuns sa postez peaici asa ceva dar cit ai fi de corect nu poti lupta in fata unui om cu atitea conturi cine este in masura rog sa ia masuri respectsi o zi buna
 

DeletedUser

Guest
cavalleras, am o intrebare.
Mi-am facut o semnatura noua, dar nu stiu cu ce program as putea face ca flacarile sa arda..daca ma intelegi. Imaginile folosite sunt statice.
Ce am facut eu e extrem de simplu. 4 layere suprapuse si m-am jucat la opacitate. N-am incercat in corel draw daca se poate ca nu am timp, in photoshop nu am gasit. Posibil sa fie, dar nu stiu eu.
Ai vreo idee?

Ca sa faci flacarile sa arda, nici eu nu stiu cum.. doar sa iei frame cu frame.. altfel nu stiu cum s-ar putea.

Eu am facut niste semnaturi cu flacari - in care foloseam flacari deja existente.. adica iei gif-ul si il inserezi cumva la tine in semnatura, sa-l faci sa se incadreze frumos per ansamblu, sa para ca e "de acolo"".

Corel Draw nu face animatii, n-ai cum sa faci cu el flacari care ard.. poate Corel Rave sa te ajute.. dar, repet, n-ai cum sa generezi flacari - nu exista un "generator de flacari" (sau daca exista, el e un plugin separat, sau un programel separat, n-are legatura cu photoshop sau corel).


[9:57:16 AM] bucur stefan cristian: razvy marian pe 07.10.2011 la ora 08:38
de ce crezi ca am fost blocat? :)) acum incep sa mi le strang. am avut 6 conturi si mi-am cucerit orasekle incet incet ori cu asta ori cu just horia acum am ramas in 3. mersi de grija. cand ai nevoie de ajutor i-am zis si lui gabi imi ziceti si sarim cand vreti voi pe ianuarie. o zi buna
CRISTI281 pe 07.10.2011 la ora 08:35
frate sa nu te prinda astia ca te rup ramii cu unul

razvy marian pe 07.10.2011 la ora 08:34
am 3 conturi pe marea asta dintre care asta e unul dintre ele.
CRISTI281 pe 07.10.2011 la ora 08:33
cum asa?

razvy marian pe 07.10.2011 la ora 08:29
Salut cristi sunt just horia
mai stiu ca joaca pe :1 just joria 2 razvi marian, neatinsul ,citat din mesinger: just_horia .: pai eu am printesa, just horia, alex bsk, razvan, neatinsulk.

Depune un ticket te rog aici, se vor ocupa colegii mei sa verifice problema, si daca se confirma, vor lua masurile de rigoare. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Frame dupa frame, ma prinde vara lucrand la el :)) Mersi oricum, macar nu mai caut. Daca as fi gasit gif era altceva :)) Asa ca o sa ramana statice.
 

DeletedUser

Guest
ce sa-ti zic, poate exista plugin-uri si nu stiu eu de ele.. :)
 

DeletedUser5815

Guest
4 frame-uri sunt suficiente ... 4 ipostaze de foc cu cate un frame de fade intre ele, eu zic ca dau destul de bine
si asta la repezeala... poate daca as mai baga 2 capete de animatie sa fie trecerea mai lina, cred ca ar parea mult mai natural

fire3.gif
 

DeletedUser

Guest
Da da da tati. Eu inteleg ideea ta ,dar,devine inervant atunci cand cauti ceva ce vrei sa specifici lucrand la ceva,si in timp de o ora apar 20 de postari cu diferite chestii care nu prea intereseaza pe nimeni decat pe cele 2 persoane care discuta.

cavalleras, ma scuzi pentru off-topic dar nu ma pot abtine sa nu comentez.

@NNerZZuuLL: Tu stii cumva definitia cuvantului "inervat"? Daca nu, te rog sa dai o cautare pe dexonline

Bahahahaha.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus