Concurs Personalitatea Lunii

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început

DeletedUser1411

Guest
Dar .nu exista oare jucatori care au realizari pe lumea pe care activeaza..si pe deasupra, sa fie si un om cu calitati morale si lingvistice deosebite...?

Eu, una, am cunoscut astfel de persoane..si culmea, nici nu erau in alianta din care facem eu parte!
 

Mr Jack

Super Moderator
imi pare rau, dar eu nu pot sa votez pe cineva pentru calitatile lui morale si lingvistice.. atat timp cat nu-l cunosc .. david658 poate fi de exemplu o persoana cu aceste calitati, dar nu am de unde sa stiu eu ..asa ca nu pot sa-l votez pentru asa ceva
 

DeletedUser

Guest
pentru ce a facut cineva pana acum cred ca se poate face un concurs separat daca se doreste ... ar fi chiar interesat un concurs in care sa se voteze cel mai bun jucator de grepo...

..am spus " cel mai bun jucator de grepo" pentru ca totusi fiind vorba de grepolis ce putem vota altceva decat realizarile cuiva de pe joc? realizari care pot fi dovedite , calitatile umane ale cuiva sunt de apreciat dar sunt cunoscute doar de cei apropiati, nu putem vota o persoana pentru asa ceva, din simplu motiv ca nu o cunoastem , deci parerea mea este, ca daca tot votam ceva, sa votam fapte, nu vorbe.

foarte adevarat fapte statistici nu pacaleli ca teo ajutat pe tine x cu resurse eu ma refer la nopti nedormite ca sa aajuti un preten sa ia un oras la dimineti care intri doar sa ajuti pe un coleg nu la faptul ca te ajuta x doar cu resurse si cu un ful de trupe ... nici nu mai comentez ca vb degeaba ..
 

DeletedUser

Guest
Cu tot respectul pe care ti-l port danix.1, atunci se necesita redenumirea Concursului din "Personalitatea Lunii" in "Jucatorul Lunii".

Ceea ce nu e neaparat gresit.

Sa nu ma intelegi gresit. Eu nu contesc ce zici tu . Nu zic ca e fals. Din contra. Doar ca, in opinia mea, nu se "pupa" criteriile cu denumirea concursului.
 

DeletedUser

Guest
Am vazut ca s-a postat definitia cuvantului "personalite" din DEX, dar nimeni nu sesizeaza si faptul ca aceasta definite este interpretata in fuctie de situatie si este adaptata in functie de domeniul in care persoana aleasa ca si "personalitate" isi desfasoara activitatea, de exemplu o "personalitate" in domeniul medical (adica un medic ale carui calitati profesionale il fac sa distinga de colegii lui de breasla, calitati profesionale influentate de trasaturile sale morale si intelectuale) nu poate fi o "personalitate" in domeniul aeronautic sau orice alt domeniu strain de medicina.

PERSONALITÁTE, personalități, s. f. 1. Ceea ce este propriu, caracteristic fiecărei persoane (1) și o distinge ca individualitate; ansamblu de trăsături morale sau intelectuale prin care se remarcă o persoană; felul propriu de a fi al cuiva.

Parte din definitie este si aceasta "ansamblu de trăsături morale sau intelectuale prin care se remarcă o persoană".

O personalitate pe grepolis prin ce trasaturi morale sau intelectuale se face remarcat?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ai lasat "fraza" in aer.

E adevarat ce ai spus, dar nu inteleg unde vrei sa ajungi.
 

DeletedUser

Guest
imi pare rau, dar eu nu pot sa votez pe cineva pentru calitatile lui morale si lingvistice.. atat timp cat nu-l cunosc .. david658 poate fi de exemplu o persoana cu aceste calitati, dar nu am de unde sa stiu eu ..asa ca nu pot sa-l votez pentru asa ceva

Cred ca.... ,mr jack nu vorbesti indeajuns de serios ca acel david ar avea ceva calitati morale sau lingvistice,tind sa cred ca totusi ai gresit intamplator exemplul si a fost pur si simplu o intamplare...
sa fim seriosi!
Uite ca si calitati lingvistice si gandire ..scot palaria in fata lui ..the executor (parca asa ceva),sa nu confundam "marfa" cu "ambalajul"
parerea mea;)..
 

DeletedUser

Guest
david658 poate fi de exemplu o persoana cu aceste calitati,

Si daca tot a venit vorba de asta, cei care l-au votat pe david ca si personalitatea lunii poate doresc sa ne impartaseasca si noua motivele pentru care au facut-o. Sa ne expuna si noua acel "ansamblu de calitati morale sau intelectuale" prin care david s-a remarcat. Si david e doar un exemplu in acest caz...
 

DeletedUser5815

Guest
dar poate nu s-a inteles nota ironica a exemplului lui Mr Jack vizavi de persoana "david" .. aveti nevoie de o schema? :)
 

DeletedUser

Guest
dar poate nu s-a inteles nota ironica a exemplului lui Mr Jack vizavi de persoana "david" .. aveti nevoie de o schema? :)

Eu cu siguranta am.....nu am prins-o cum nu am prins nici schema ca ar fi o personalitate pe o lume...
Siderat am ramas ca l-am vazut cu "coronita" personalizata.....:-/
Ma gandeam ca uite iata un adept...poate se explica mai in detaliu,caci eu nu am luat decat o vacanta de pe urma lui "david" si nimic altceva,reverindu-ma la o "ceva" cu care sa ma uimeasca/:)
Reedit: Cred ca am avut un cosmar ca David ar detine vre-un titlu de personalitate ..brrr...m-am edificat..acum ..huhhhhh ce vis urat ....sper sa nu se traduca vreodata in adevar..si realitate:D
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
Cu tot respectul pe care ti-l port danix.1, atunci se necesita redenumirea Concursului din "Personalitatea Lunii" in "Jucatorul Lunii".

Ceea ce nu e neaparat gresit.

Sa nu ma intelegi gresit. Eu nu contesc ce zici tu . Nu zic ca e fals. Din contra. Doar ca, in opinia mea, nu se "pupa" criteriile cu
denumirea concursului.

ultima problema a concursului asta este denumirea ...

...problema este ca a fost facut fara niciun criteriu clar, si apar discutii ca unu sau altu nu a meritat sa castige
 

DeletedUser

Guest
tot nu am cum sa cred pe cuvant pe unu care voteaza pe x sau pe y fara dovezi doar cu faptul ca e baiat de treaba si ca ajuta si vb calumea poi atuncia ar trebui sa dam titlu asta la 80 % din jucatori ...... fapte concrete nu doar voturi de la colegi din alianta cu care e normal sa votezi .. poi asa fac si eu pun la alianta ca vreau sa ies eu personnalitate luni si sa vezi ce de mai voturi se aduna (daca nu ma voteaza or dat de dracu o sa specific si asta ) ... dar eu cred ca lucru asta trebuie sa vina de la colegi nu ca vrei tu sa castigi 3 monede si un titlu care sincer nu stiu la ce foloseste ...
 

DeletedUser

Guest
Dupa cum spuneam anterior ,am un "cosmar" ce ma urmareste ....in prima faza am crezut ca nu am vazut bine sau ca am visat dar acum am gasit si proba!!!
Intrebarea este daca e reala sau nu .....
9IDsOGuF4Jsus7hTEOZC.png

PS: Va rog sa nu imi spuneti ca e cat se poate de reala iar individul chiar o poseda si nu o afiseaza ......MOR nu de alta!!!
uite...mai mare ca sa se vada cat mai bine!!!!
Cred ca sa dus draq' treaba asta cu personalitatea!!
5K8HrQHb_TOe3PHOy2W9.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
David are medalia de personalitatea lunii din cate stiu eu... Si daca o are este pentru ca cineva l-a votat, nu i-a dat-o nimeni pentru ca are ochii frumosi.
 

DeletedUser

Guest
sunt convins ca nu stii ce ochi are ....:D
nu o vad la avatarul lui si de aceea (exista incompatibilitate intre vacanta vs personalitate:p?)
pentru mine deja treaba asta cu personalitatea e egala cu ZERO ....din moment ce unul ca el o poseda..ca sa nu mai zic ca l-am vazut candidand pe eroi 2 luni parca ,la rand!!!
de aceea "latru" ca nu e corecta practica curenta de a o obtine!!!

- - - Updated - - -

Ca sa fiu mai concludent,vis a vis de aceasta modalitate de abordare am sa prezint si ceva interesant!!
Tinand cont ca e prima lume aparuta ,NU pot sa cred ca "personalitatea " poate fi propusa si votata cu o asemenea linie de rezultate!!
Hai sa comentati un pic sa vad daca e posibil asa ceva!!
DQaMdpeo2tEggQCxu6LQ.png


Am vazut ca raspunsurile sunt de genul.....sa fie la atacatori ,aparatori ,orase .bla bla ....heloooooooo....vede cineva ??minunativa un pic de "prestanta "interna a acestui jucator ,asa cum se doreste dupa cum am vazut ..si mai discutam!Tineti cont ca este o personalitate si ca a fost propus pe elita jocului (eroi ) de 2 ori daca nu ma insel ....
-BZ8MOVz-qDD2MqImeaO.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
bubulica, nu pot decat sa fiu de acord cu tine.... de-aia s-a si suspendat la un moment dat votul, tocmai pentru ca unele propuneri s-au facut la misto si votarea a fost pe masura...
din pacate, cel - sau cei - in cauza n-au sesizat ironia propunerilor si au luat-o in serios... dar asta nu ii disculpa pe cei care au dat startul bascaliei in ceea ce priveste aceasta medalie...
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca personalitatea lunii ar trebui sa fie bazata pe criteriul atacator = n puncte...poate ca un jucator joaca mai defensiv, dar ajuta alianta si isi lasa orasele descoperite pentru colegi...
Propunerile ar trebui facute de cine doreste si pe cine doreste...de unde sa stie altul din alta alianta ca x joaca mai defensiv?
Daca un altul din alta alianta considera ca trebuie propus cineva din alta alianta pentru ca a fost atacat de respectivul mereu, pentru ca tot timpul a avut de furca cu el, liber la propus...asta ar fii punctul 1
Punctul 2... personalitate se refera si la comportamentul pe care il are fata de colegi, acum iarasi de unde sa stie restul cum e el?
Cred ca va ramane la atitudinea moderatorilor sa stabileasca ce si cum, intre noi vor exista mereu divergente.

- - - Updated - - -

In ceea ce priveste postul de mai sus al lui bubulica, chiar daca nu imi place sa o spun, are dreptate...poate ca aici, la situatii de genul, ar trebui sa intervina moderatorii
 

DeletedUser5815

Guest
@daddydoru
din pacate, moderatorii nu isi pot da cu parerea despre ce si cum sunt facute propunerile, dat fiind faptul ca ei nu au voie sa joace pe lumile pe care le modereaza si nu pot cunoaste situatia in joc obiectiv
propunerile ar fi trebuit sa fie serioase, cel putin asa s-a vrut, doar ca dezinteresul jucatorilor a generat voturi fara acoperire si medalii date aiurea... de aici si polemicile ulterioare

app, medalia ta e gata, doar ca am impresia ca e o mica problema: numele tau pe joc nu se pupa cu numele de pe forum :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6090

Guest
Buna, raspund in locul colegului, momentan nu e, din cate am inteles a incercat sa modifice id contului, a facut tiket , s-a promis rezolvarea situatie dar a trecut o luna si nu s-a rezolvat nimic...:(..!!!!
 
Ultima editare de un moderator:
Sus