Concurs Personalitatea Lunii

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început

DeletedUser1411

Guest
Am luat în considerare cererile voastre pentru revenirea la concursul Personalitatea Lunii, dar având în vedere problemele şi discuţiile care au avut loc în trecut, dorim să vă cerem părerea în privinţa desfăşurării acestuia.

În următoarele zile vă rugăm să vă expuneţi părerile despre întrebările expuse mai jos. Răspunsurile voastre vor ajuta la modificarea regulamentului vechi de desfăşurare al acestui concurs.

1. Cum credeţi că ar trebui să se facă propunerile pentru alegerea jucătorului-personalitate?

2. Termenul-limită de prezentare al propunerilor să fie ultima zi a lunii respective, ex. 30 Iunie 2012

3. Propunerile, voturile precum şi persoana propusă pentru acest titlu să îndeplinească următoarele cerinţe: să fie jucători activi ai lumii respective, să aibă un punctaj în clasamentul general de cel puţin 100.000 de puncte şi minim 25.000 de puncte ca luptător (ofensiv+defensiv).


Aşteptăm propunerile voastre cu interes!
 

DeletedUser

Guest
3. Propunerile, voturile precum şi persoana propusă pentru acest titlu să îndeplinească următoarele cerinţe: să fie jucători activi ai lumii respective, să aibă un punctaj în clasamentul general de cel puţin 100.000 de puncte şi minim 25.000 de puncte ca luptător (ofensiv+defensiv).

Aşteptăm propunerile voastre cu interes!

Alecsandra , pentru lumile mai vechi ( de la ny in sus ) aceste cerinte sunt prea mici . pe lumile respective , cei care au sub 200.000 puncte ca atacatori nu se pot numi jucatori de grepolis .
 

DeletedUser

Guest
Tocmai in ideea asta am creat topcul asta inainte de a organiza concursul si pe celalte lumi de joc, pentru a afla parerile si sugestiile voastre in legatura cu el. Orice idee este bine primita ;)
 

DeletedUser7210

Guest
se practica ca intemeietorul sa aleaga un jucator din propria lui alianta si sa-i "oblige" pe ceilati jucatori sa intre pe forum si sa-l voteze...uneori ies jucatori care n-au treaba cu acest joc...(asa cum sa intamplat pe zeta,iota si cu siguranta pe multe alte lumi:D)

parerea mea e sa luati in considerare doar voturiile venite din partea jucatorilor care nu-s din aceiasi alianta cu cel propus...atunci putem sa vedem ce jucator e apreciat cu adevarat si in final sa-l numiti o personalitatea;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6817

Guest
Total deacord, se dau zeci de globale in alianta cand vine vorba de asa ceva..
 

DeletedUser

Guest
Sincer ma bucur ca se reia "Personalitatea Lumii X" , dar vreau ca cei nominalizati sa fie jucatori si nu epave! Daca mai iese un castigator gen David658, care mai apoi sa se umfle in pene pe forum o sa imi iau ban permanet. Pentru ca nu o sa ma pot abtine sa nu ii spun 1 sau 2! Hai totusi sa fim seriosi toata lumea stie, cred ca e si el constient, ca e mascariciul forumului!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1411

Guest
Din cate stiu eu ...votul este unul independent si democratic..:))
Eu tind sa cred ca nimeni nu-ti pune pistolul la tampla sa faci ceva ce nu ti-ai dori...si daca, totusi, prin absurd, exista, procedezi asa: zici ca el si faci ca tine:)))
 

DeletedUser

Guest
La noi se merge pe sistemul de turma, cel putin in ce priveste votul! Si cand spun la noi ma refer la tara, nu doar la joc!
 

DeletedUser1411

Guest
Haide..s-o revolutionam!:))
Sa fim noi cei care se pun de-a curmezisul!
Ce-ar putea sa ni se intample?:))

Poate doar sa ne redobandim increderea de sine si propriul nostru EU...:)
 

DeletedUser

Guest
Singura metoda prin care putem schimba ceva este implicarea noastra, atat prin vot ca si prin prezentarea parerilor noastre atunci cand ce se intampla in jurul nostru ia o intorsatura neplacuta.
Edmund Burke a spus la un moment dat un mare adevar "evil trimphs when good men do nothing"...
 

DeletedUser

Guest
deci eu propun asa
sa nu se mai faca un topic pe lumea X , ci sa se faca un pool , iar un administrator al lumii X sa trimite un mesaj global catre absolut TUTUROR JUCATORILOR si in acel pool sa fie votati jucatorii ..

cat despre niste anumite cerinte , nu stiu ce sa zic .. ar trebui ca pe toate serverele sa se adune toate punctele primilor 100-150 playeri sa se imparta la 2 , iar acela sa fie punctajul pentru participare la personalitatea lunii ..
 

DeletedUser7210

Guest
Din cate stiu eu ...votul este unul independent si democratic..:))
Eu tind sa cred ca nimeni nu-ti pune pistolul la tampla sa faci ceva ce nu ti-ai dori...si daca, totusi, prin absurd, exista, procedezi asa: zici ca el si faci ca tine:)))

de ce organizati acest concurs,sa vedeti ce?
 

DeletedUser

Guest
Acest concurs este organizat in primul rand pentru a scoate in evidenta jucatorii cu performante deosebite in joc, lideri care si-au condus aliantele spre primele pozitii in clasament sau spre medalia de Stapanul Lumii, colegi care si-au ajutat co-echipierii intotdeauna, chiar si atunci cand situatia a fost poate in detrimentul lor.
Tocmai de aceea am creat acest topic acum, inainte de a-l lansa. Stim ca au existat nemultumiri cu privire la castigatorii din trecut dar, cu ajutorul vostru, cu ajutorul parerilor si sugestiilor voastre, vom face acest concurs sa fie pe placul tuturor.
 

DeletedUser

Guest
ar trebui sa organizati si un concurs cu titlul ,, papagalul lunii '' . sunt destui pe forum . va fi bataie pentru primul loc .
 

DeletedUser

Guest
@Anca: deci ies din discutie atunci cei cu 100.000p si 25.000p batalie :) (aia nu se remarca nicicum).
 

DeletedUser

Guest
pentru a scoate in evidenta jucatorii cu performante deosebite in joc, lideri care si-au condus aliantele spre primele pozitii in clasament sau spre medalia de Stapanul Lumi

Este clar ca cine are 100.000p sau 25.000p batalie nu a bifat nici o cerinta din ce ai spus mai sus, deci automat criteriul prezentat mai sus iese din discutie.
 
Sus