Adminii Grepolis - discutii, sugestii

Ce admin favorit aveti ?

  • zburlici

    Voturi: 10 9,7%
  • Seraphyne

    Voturi: 10 9,7%
  • SComan

    Voturi: 9 8,7%
  • CAGE

    Voturi: 9 8,7%
  • torukmakto

    Voturi: 41 39,8%
  • Nihilius

    Voturi: 24 23,3%

  • Total votanți
    103
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Când eu m-am luat odată de un MODEARTOR ( nu de admini ) , tot cu chestii dastea , că am zis că poate are pile la admini şi poate să nu se joace CORECT , m-aţi banat imediat ( asta acum 6-7 luni ) .. Acum , pe ăsta îl lăsaţi să zică că "SUFERIŢI DE PUTERE" sau mai ştiu eu ce , şi nu îl banaţi deloc..

Pff , scuze dacă enervează pe cineva postul meu , dar .. am simţit nevoia să zic asta.

Ps-> Dacă aici scrie Adminii Grepolis - sugestii , discuţii .. Eu am o sugestie pentru toţi ..
Dacă tot un moderator de pe acea lume şi adminii de pe acea lume nu au voie să joace pe lumea X , mai bine , nici un MODEARTOR sau altceva să nu se joace pe nici o lume , şi aşa se pot evita ogrămadă de probleme
şi în plus , dacă este aşa , puteţi să vă puneţi alt nick şi nu vă va mai contesta nimeni că jucaţi 'ilegal' .
 

DeletedUser4080

Guest
Nu va analiza el doarece orice plangere la adresa adminilor va fi analizata de cei care se ocupa cu verificarea adminilor.
Depinde ce ti se pare tie esential. Speculatiile nu reprezinta ceva esential.
In legatura cu acel caz la care faci tu referire cu acel jucator al carui cont a fost sters, orice cont poate fi sters dupa minim 14 zile de inactivitate (7 zile atunci cand se foloseste optiunea de stergere a contului). Faptul ca mai pot exista orasele pe harta inca cateva zile dupa stergerea contului asta nu inseamna ca, contul nu a fost sters deja. Orice jucator are o problema cu privire la faptul ca nu se poate loga pe cont daca va anunta prin sistemul intern de suport o astfel de problema in acest interval va avea o sansa sa reintre in posesia contului.

Pentru a nu vi se fura contul, trebuie sa va alegeti o parola greu de ghicit (e bine sa contina litere, cifre, alte caractere), sa nu dati parola nimanui, iar in cazul in care va logati din alta parte decat de pe calculatorul personal la care doar dumneavoastra aveti acces este bine sa stergeti toate datele cu privire la respectiva sesiune(parole memorate automat de browser, cookies si temporary files).


Deja e prea tarziu
 

DeletedUser4080

Guest
Când eu m-am luat odată de un MODEARTOR ( nu de admini ) , tot cu chestii dastea , că am zis că poate are pile la admini şi poate să nu se joace CORECT , m-aţi banat imediat ( asta acum 6-7 luni ) .. Acum , pe ăsta îl lăsaţi să zică că "SUFERIŢI DE PUTERE" sau mai ştiu eu ce , şi nu îl banaţi deloc..

Pff , scuze dacă enervează pe cineva postul meu , dar .. am simţit nevoia să zic asta.

Ps-> Dacă aici scrie Adminii Grepolis - sugestii , discuţii .. Eu am o sugestie pentru toţi ..
Dacă tot un moderator de pe acea lume şi adminii de pe acea lume nu au voie să joace pe lumea X , mai bine , nici un MODEARTOR sau altceva să nu se joace pe nici o lume , şi aşa se pot evita ogrămadă de probleme
şi în plus , dacă este aşa , puteţi să vă puneţi alt nick şi nu vă va mai contesta nimeni că jucaţi 'ilegal' .


1 eu nu m-am luat de nicun admin/moderator doar ,,le-am pus pe masa un subiect adevarat(o sa il dovedesc cat de curand''

2.Ma cheama george nu ,,pe asta''
 

Nihilius

Membru activ
Georgi, dar care sunt dovezile tale ? Niste afirmatii pe forum, altceva nu ai ? Ti-am mai spus, adu dovezi, nu ceva scris pe undeva de altcineva. Asa multe se pot scrie, dar de la a scrie ceva si pana a avea si dovezi e cale lunga. Cu putin imaginatie pot sa scriu pe forum o conspiratie intreaga cu inno games, bag si pitici de gradina, extraterestrii, zona 51, masoni,jedi, sith, etc.

Ticket cu dovezi, nu cu vorbe scrise undeva asta sper sa trimiti. In functie de asta, primesti sau nu ban pe acest forum, asta ca sa fie clar.
 

DeletedUser

Guest
Ps-> Dacă aici scrie Adminii Grepolis - sugestii , discuţii .. Eu am o sugestie pentru toţi ..
Dacă tot un moderator de pe acea lume şi adminii de pe acea lume nu au voie să joace pe lumea X , mai bine , nici un MODEARTOR sau altceva să nu se joace pe nici o lume , şi aşa se pot evita ogrămadă de probleme
şi în plus , dacă este aşa , puteţi să vă puneţi alt nick şi nu vă va mai contesta nimeni că jucaţi 'ilegal' .
Adică niciun admin şi niciun moderator să nu se joace Grepolis?
Păi tu eşti chiar nebun măi? Gândeşte-te aşa: În afară de Stil niciun moderator şi niciun admin nu e plătit, ceea ce înseamnă că o face din plăcere. Păi unde ar fi plăcerea să te ocupi de un joc dacă nu ai voie să te joci?
Să stea un moderator aici pe forum toată ziua şi să nu aibe voie să se joace?

Cam asta se întâmplă când vorbiţi (scrieţi) înainte să gândiţi.

@ Nihilius, nu-ţi bate prea mult capul. Va depune (sau nu) tichet, şi se va rezolva.
 

DeletedUser

Guest
Eu unul nu aș fi de acord să renunț la joc de exemplu. Mai mult, jucând, am descoperit multe lucruri utile care nu sunt la îndemâna oricui și de multe ori le-am expus la întrebări. Sublinez, jucând, nu făcând parte din echipă.
 

DeletedUser

Guest
xBlandy e de treaba dar trebuie sa-i scrii 1 milion de mesaje ca sa se lamureasca de ceva
 

DeletedUser

Guest
Vad ca nu stiti niciunul povestea in urma cu 3 luni poate mai mult,nu mai imi amintesc exact,unui jucator simplu i-a fost spart contul i s-a schimbat parola si adresa de e-mail,probabil cel ce a schimbat parola fie a facut-o pentru bani fie din razbunare deoarece contul a fost lasat de izbeliste...dupa 1 luna timp in care au fost trimise zeci de tickete si email-uri de catre prietenii jucatorului....contul a fost sters,datorita simplului fapt,ca admininu puteau sa identifice contul :)eek:nu il gaseau:eek:) dupa ce contul a fost sters au reusit sa il gaseasca dar nu s-a mai putut face nimic.Prea multa corectitudine aici:))


@Failure


Sunt admini si moderatori ce joaca pe beta(pana acum doar unul din ei a abuzat de prea multe drepturi)in rest,la fel ca pe gamma razboiul continua!

Da, dintr-o eroare pe Gamma a existat problema cu motospider. Si a fost un scandal fiindca nu au stiut ce-i ce-au deschis tema sa ne spuna in fata, din prima ce-i doare.

Dar in rest aberezi si esti de neinteles. Acum 3 luni te-am lasat pagini intregi sa iti explici oful (parca era cu diferenta dintre noi si germani) si n-ai fost in stare decat sa scrii ceva ce ti se parea tie, probabil, ca ar fi interesant sau ar captiva pe cineva. Acum iti dau 10 zile de la inceput sa te calmez si am sa-ti promit ca, daca continui astfel, te vom ruga sa nu ne mai fi utilizator al forumului/jocului.

O zi buna in continuare.
 

DeletedUser

Guest
Când eu m-am luat odată de un MODEARTOR ( nu de admini ) , tot cu chestii dastea , că am zis că poate are pile la admini şi poate să nu se joace CORECT , m-aţi banat imediat ( asta acum 6-7 luni ) .. Acum , pe ăsta îl lăsaţi să zică că "SUFERIŢI DE PUTERE" sau mai ştiu eu ce , şi nu îl banaţi deloc..

Pff , scuze dacă enervează pe cineva postul meu , dar .. am simţit nevoia să zic asta.

Ps-> Dacă aici scrie Adminii Grepolis - sugestii , discuţii .. Eu am o sugestie pentru toţi ..
Dacă tot un moderator de pe acea lume şi adminii de pe acea lume nu au voie să joace pe lumea X , mai bine , nici un MODEARTOR sau altceva să nu se joace pe nici o lume , şi aşa se pot evita ogrămadă de probleme
şi în plus , dacă este aşa , puteţi să vă puneţi alt nick şi nu vă va mai contesta nimeni că jucaţi 'ilegal' .

Akmon, nici nu se pune problema renuntarii (ca doar, initial cel putin, fiindca ne-a placut jocul am acceptat sa adminam/moderam).
Si nici nu s-ar rezolva nimic. Marea majoritate a acuzelor sunt paranoice, nu bazate pe fapte.
 

DeletedUser

Guest
xBlandy e de treaba dar trebuie sa-i scrii 1 milion de mesaje ca sa se lamureasca de ceva

Eu am depus până acum 2 tichete (de când joc Grepolis) şi la ambele mi-a răspuns xblaandy, scurt şi la subiect. Mi-a înţeles problema şi mi-a dat un răspuns clar, fără să fiu nevoit să-i mai pun o întrebare. În concluzie, sunt aproape convins că tu eşti de vină, şi nu xblaandy.
Poate ne areţi discuţia ta, să vedem despre ce e vorba.
 

DeletedUser

Guest
xBlandy e de treaba dar trebuie sa-i scrii 1 milion de mesaje ca sa se lamureasca de ceva
De acord cu Failule , poate n-ai inteles tu , omu' se exprima destul de clar.

In privinta cu renuntarile adminilor
Nu am zis sa renunte , dar .. ar trebui sa isi schimbe numele ..
si asa nimeni nu v-a mai stii ce admin sau mod este fiecare , si nu il va mai "trage" pe adminul sau modul X la "CONCLUZII" , ce daca acestea sunt adevarate sau false.
 

DeletedUser

Guest
Tot ar exista comentarii, ba chiar ar fi mai mari, cum că ne-am ascunde :) Tot tu ești nemulțumit că jucăm cu cărțile pe față? Sistemul actual nu a fost contestat în atâtea comunități și vine paranoia să schimbe tot? Plus că numele meu are o istorie în spate, să-l schimb pentru că așa vor alții?
 

DeletedUser

Guest
Este posibil ca uneori sa inteleg mai greu ce doreste sa spuna un jucator sau cu ce fel de problema se confrunta. Uneori jucatorii nu ne furnizeaza anumite date care ne sunt necesare pentru ai ajuta sa rezolve problema. Deasemenea este posibil sa si gresim pentru ca suntem oameni si nu roboti.
Este absolut necesar ca adminii sa joace acest joc pentru a cunoaste modificarile frecvente care apar in acest joc si pentru a vedea cum se manifesta aceste modificari astfel incat sa poata raspunde cat mai bine si mai corect la intrebarile primite de la jucatori.
 

DeletedUser

Guest
Daca un jucator este banat pentru ca are doua conturi, el alegand sa joace pe unul din ele, orasele din celalalt cont pot fi cucerite?
 

DeletedUser

Guest
de ieri am incercat sa-mi comut contul, din lumea beta, de pe facebook, pe adresa mea de mail si nu mai pot sa ma loghez in nici un fel, va rog ajutati-ma sa reintu pe cont
 

DeletedUser

Guest
:)

eu am bagat bani pe lumea My,shi akm e blocata,totushi,ce probleme au aparut.ca timpu se scurge.shi asta inseamna puncte.
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu sigur ce s-a defectat dar cateva baze de date nu pot fi accesate (printre care si cele ale lumilor Zeta si My de pe versiunea romaneasca a jocului).

Nu mai dureaza mult si lumile vor fi din nou functionale.
 

DeletedUser

Guest
Este posibil ca uneori sa inteleg mai greu ce doreste sa spuna un jucator sau cu ce fel de problema se confrunta. Uneori jucatorii nu ne furnizeaza anumite date care ne sunt necesare pentru ai ajuta sa rezolve problema. Deasemenea este posibil sa si gresim pentru ca suntem oameni si nu roboti.

De acord cu tine in privinta asta.

Dar daca jucatorii respectivi nu furnizeaza datele necesare pentru a fi ajutati sa le rezolvati problema, de ce nu le faceti un mic post undeva la anunturi sau altundeva, unde sa le spuneti ce anume lucruri sa precizeze in privinta problemei X. Evident ca dureaza ceva pentru a face ceva de genul asta dar poate fi de ajutor pentru voi, cei care rezolvati problemele astea si oarecum va poate usura munca.
 

DeletedUser4080

Guest
Da, dintr-o eroare pe Gamma a existat problema cu motospider. Si a fost un scandal fiindca nu au stiut ce-i ce-au deschis tema sa ne spuna in fata, din prima ce-i doare.

Dar in rest aberezi si esti de neinteles. Acum 3 luni te-am lasat pagini intregi sa iti explici oful (parca era cu diferenta dintre noi si germani) si n-ai fost in stare decat sa scrii ceva ce ti se parea tie, probabil, ca ar fi interesant sau ar captiva pe cineva. Acum iti dau 10 zile de la inceput sa te calmez si am sa-ti promit ca, daca continui astfel, te vom ruga sa nu ne mai fi utilizator al forumului/jocului.

O zi buna in continuare.

Poate nu am reusit sa elcidez anumite cazuri insa poate ma elucidezi tu,de cand pana cand babaros rivalul meu de pe gamma ma reclama la tine:O

Dubios...

Si apropo stiu ca ai prins ,,drag de mine''
 

DeletedUser

Guest
Poate nu am reusit sa elcidez anumite cazuri insa poate ma elucidezi tu,de cand pana cand babaros rivalul meu de pe gamma ma reclama la tine:O

Dubios...

Si apropo stiu ca ai prins ,,drag de mine''

Da, am prins. Tu de cate ori te mai iei de mine sau de echipa de administrare fara ceva concludent primesti interdictie 10 zile pe forum. Poti sa te consideri "special"...

Cat despre reclamat, la sistemul de suport e cel mai usor dar nu toata lumea stie asta. Sau nu e bine ca acceptam reclamatii? Sau ar trebui acceptate preferential.. dusmanii n-au voie?
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus