Concurs Personalitatea Lunii

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Cerintele acelea sunt cele minime si deocamdata sunt sub forma de proiect. Acest topic are rolul de a contura acest proiect.
 

DeletedUser5815

Guest
Din cate stiu eu ...votul este unul independent si democratic..:))
Eu tind sa cred ca nimeni nu-ti pune pistolul la tampla sa faci ceva ce nu ti-ai dori...si daca, totusi, prin absurd, exista, procedezi asa: zici ca el si faci ca tine:)))

lucrul asta e imposibil, cata vreme votul nu este secret ... in formula actuala, oricine poate vedea cine - si pe cine - a votat :)
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
Buna ziua, mai incerc o data sa-mi spun parerea cu privire la subiectul asta, ca ultima data mi-a fost stearsa postarea ca era spam, se pare ca nu ai voie sa discuti despre propuneri, doar sa propui si atat.
Ce nu inteleg este de ce daca este vorba despre "jucatorul lunii" nimeni nu precizeaza ce a facut jucatorul pe care il propune in luna respectiva pentru a merita sa castige ? Toate propunerile sunt ceva de genu : este un lider bun, jucator bun, coleg bun, atacator bun , ma gandesc ca au aceste calitati indiferent de luna ... ar trebui sa se precizeze: a facut cele mai multe puncte de batalie, a cucerit cele mai multe orase( nu cuceriri interne), a dizolvat o alianta, a negociat un pact, a declansat un razboi , orice realizare a unui jucator prin care s-a remarcat luna respectiva.
In ceea ce priveste impunerea unui barem pentru persoana propusa e relativ pentru ca poate reprezenta foarte putin pentru o lume, si foarte mult pentru alta, daca se impune un barem atunci ar trebui gandit pentru fiecare lume separat, si deasemena ar trebui modificat in functie de evolutia lumii respective.
Votul iar este o problema, se practica propaganda in cadrul aliantei din care face parte jucatorul, am vazut ca cineva a propus sa nu ai voie sa-ti votezi colegul de alianta, ar fi ok, dar nu stiu daca se poate impune asa ceva.
 

DeletedUser

Guest
lucrul asta e imposibil, cata vreme votul nu este secret ... in formula actuala, oricine poate vedea cine - si pe cine - a votat

Tania dar e chiar foarte bine asa ; de-abia nu va pot acuza "carcotasii" de masluire a rezultatelor
Cine se teme sa voteze "vizibil" ..sa nu o faca

Eu asi veni cu o mica propunere care vad ca nu a expus-o nimeni :

Propunerile sa nu se faca pt un jucator din aceiasi aliantza ..pt ca se poate prevedea usor cine va iesi: acel candidat dintr-o familie de aliantze aliate mai mare

Deci cine propune un coleg de aliantza i se va anula propunerea ori mai tarziu , cine voteaza pt un coleg de aliantza i se va anula votul
Asa ne putem da seama cat ne respectam intre noi ca JUCATORI pe o aceiasi lume de joc , indiferent ca suntem aliatzi ori adversari

De aceea , revin , Tania , este mai bine sa se vada cine pe cine ... RESPECTA in primul rand , si este apreciat CA JUCATOR (nu coleg ...)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nimeni nu intelege ca acest concurs se desfasoara in fiecare luna si cine nu a castigat odata are sanse luna urmatoare.

Acest topic s-a creat pentru a asculta si propunerile voastre, pentru a evita neintelegerile care au existat in trecut in organizarea acestui concurs. Vad ca putine pareri si sugestii s-au postat aici.

Sa inteleg ca nu aveti nimic de spus referitor la subiect?
 

DeletedUser

Guest
Nimeni nu intelege ca acest concurs se desfasoara in fiecare luna si cine nu a castigat odata are sanse luna urmatoare.

Perfect de acord ... altul nou in luna urmatoare ; care merita
Doar ca Personalitatea Lunii trebuie sa indeplineasca anumite criterii in afara de nr de pct (care poate fi legat si de cat timp joaca...)
Ar trebui sa fie spre ex , cel mai sociabil jucator ; respectuos/civilizat atat cu colegii mai mici , atat cu adversarii , cat si cu altzi jucatori care nu fac parte din vre-o aliantza aliata lui dar nici adversa
Diplomat deci atat cu colegii cat si cu adversarii
Destul de activ atat in aparare cat si in atac
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca va zic sincer eu nu stiu despre ce concurs vorbiti daca poate sami zica si mie cineva va rog :)):D
 

DeletedUser5957

Guest
sincer mie asta mi se pare o prostie. David658 personalitatea lumii nu stiu care ? hai ma lasati ? ca la inceputul lumii pi se milogea de mine sa nu il atac. am si poza cu mesajul. deci propunerea mea suna asa : desfiintati concursul
 

DeletedUser

Guest
Tocmai pentru a evita ca neplacerile care au existat in trecut a fost creat acest topic, unde puteti sa va exprimati parerile si sa expuneti sugestii pe care le aveti in legatura cu acest concurs.
 

DeletedUser7210

Guest
mereu am vazut

"Premiu :
- Titlu special pe forum și 100 puncte de reputație;"

ce face mai exact acest premiu?:D (100 puncte de reputație)
 

DeletedUser

Guest
nu stiu.. dar sub Strategos vezi ca ai o "liniuta" verde ? la cei care castiga concursu au 2 astfel de lini...
 

DeletedUser2743

Guest
sincer mie asta mi se pare o prostie. David658 personalitatea lumii nu stiu care ? hai ma lasati ? ca la inceputul lumii pi se milogea de mine sa nu il atac


poate omul este ales de catre anumiti jucatori fiind un bun conducator sau comunicativ cu persoanele din joc.parerea mea
 

DeletedUser

Guest
Parerea mea : Mi se pare o prostie acest concurs... Sorry. Eu cred ca va-ti chinuit degeaba ;) Bafta in continuare . Cius :-h
 

DeletedUser1411

Guest
Va rog frumos..sa fiti cu postarile la subiectul principal..
Aici se discuta, propune si se fac sugestii privind reluarea si stabilirea regulilor concursului Personalitatea Lunii..
 

DeletedUser10061

Guest
Opaaaaa !!!! Io'te cum privii io'de sus in jos,si vazusei niste discutii pe-acilisa....concursuri,una~alta...propuneri personalitati...100.000 de puncte...fara numar,fara numar....hmmm....interesant...Eiiii...acuma,ma duc sa plesnesc o tigara,si apres,cobor jos din copac sa va scriu si eu parerea mea despre acest concurs. Da ?!! Bineee.....
 
Sus