TOP 15 Jucatori

  • Autor subiect DeletedUser9489
  • Data de început

DeletedUser6553

Guest
Se apropie Craciunul...
salamu' devine tot mai mic:)).....
 

DeletedUser

Guest
:|,Sperai sa ramana mult timp acolo???
Deobicei "se ard repede" si deodata dispar.......
Mai vorbim pe aceasta tema peste ceva timp:D
 

DeletedUser2039

Guest
sunteti motanii care nu ajung la oala cu smantana si ziceti ca-i vineri,
 

DeletedUser

Guest
sunteti motanii care nu ajung la oala cu smantana si ziceti ca-i vineri,
Daaaaaa....si pe bune ca azi e VINERI....
siiiii..mai vorbim pe tema asta....
peste ceva timp.....
Rho...e o,un,o, oricum....o "reeditare centurionica" a oricarei lumi pe care vrei sa o alegi:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
In mod sigur nu e ceata.....
si referitor la intrebare:),te voi lasa sa ghicesti!:p
desi...nici nu e nevoie sa participi efectiv pe o lume...;)
 

DeletedUser10574

Guest
Imi cer scuze ca intervin si eu insa ma simt nevoit sa va spun ca exista un forum special creeat in acest scop numit "SPAM" .
Incercati sa evitati aceste contradictorii fara sens , asa ca nu mai aberati aici lasati spatiu pentru acele posturi cu topurile jucatorilor !
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca te priveste pe tine acest aspect ;)
Te-ai gasit tu sa ne dai peste nas...noi ce de pe gamma cu experienta mult mai mare fata de a ta,stim sa jucam acest joc spre deosebire de tn(salam etc...)...am sa te rog sa nu mai vi sa te bagi in discutii...esti in top...maine e posibil sa nu mai fi te intrebi de ce?
Pentru Ca Se poate face orice numai sa vrem...
 

Mr Jack

Super Moderator
Daca am jucat si pe gamma sper ca am voie sa-mi dau cu parerea, ca na, am experienta necesara. Sa fii in top de la inceputul serverului si pana mai raman doar cateva sute de jucatori cred ca e aproape imposibil, nimeni nu are timpul si rabdarea necesara pentru asta. Tot respectul pentru acei jucatori care stau pe o lume 1-2 ani, eu nu as putea sa fac asta, imi propun sa fac ceva si in momentul in care simt ca am realizat ce mi-am propus trec mai departe.
Fiecare joaca cum poate si cum ii place, unii joaca intens la inceput demonstreaza ce au de demostrat si apoi nu mai au motivatia necesara pentru a continua, sunt alti jucatori care au un ritm mai scazut de dezvoltare dar stabil si ajung in top ceva mai tarziu, dar in plina perioada de activitate a serverului si desigur raman acei jucatori care desi nu au realizat niciodata nimic se cred buni pentru ca au reusit sa ajunga si ei printre primii atunci cand nu se mai lupta decat cu inactivii si fantomele, astia de obicei sunt cei care simt nevoia sa se laude ca au avut sute de orase pe nu stiu care server dar ataca in continuare cu transportoare neinsotite de usoare si nu stiu sa sincronizeze 2 atacuri nici daca trebuie sa le sincronizeze intr-un interval de 1 minut.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Bine zis

Daca am jucat si pe gamma sper ca am voie sa-mi dau cu parerea, ca na, am experienta necesara. Sa fii in top de la inceputul serverului si pana mai raman doar cateva sute de jucatori cred ca e aproape imposibil, nimeni nu are timpul si rabdarea necesara pentru asta. Tot respectul pentru acei jucatori care stau pe o lume 1-2 ani, eu nu as putea sa fac asta, imi propun sa fac ceva si in momentul in care simt ca am realizat ce mi-am propus trec mai departe.
Fiecare joaca cum poate si cum ii place, unii joaca intens la inceput demonstreaza ce au de demostrat si apoi nu mai au motivatia necesara pentru a continua, sunt alti jucatori care au un ritm mai scazut de dezvoltare dar stabil si ajung in top ceva mai tarziu, dar in plina perioada de activitate a serverului si desigur raman acei jucatori care desi nu au realizat niciodata nimic se cred buni pentru ca au reusit sa ajunga si ei printre primii atunci cand nu se mai lupta decat cu inactivii si fantomele, astia de obicei sunt cei care simt nevoia sa se laude ca au avut sute de orase pe nu stiu care server dar ataca in continuare cu transportoare neinsotite de usoare si nu stiu sa sincronizeze 2 atacuri nici daca trebuie sa le sincronizeze intr-un interval de 1 minut.

Viata e miscare.
 

DeletedUser2039

Guest
eu as risca,incearca sa numeri cate recorduri a batut Valjan,aproape imposibil ?
 

DeletedUser

Guest
eu nu as putea sa fac asta, imi propun sa fac ceva si in momentul in care simt ca am realizat ce mi-am propus trec mai departe.
Fiecare joaca cum poate si cum ii place, unii joaca intens la inceput demonstreaza ce au de demostrat si apoi nu mai au motivatia necesara pentru a continua,
Jack,sa inteleg ca tratati grepolisul ca un joc individual si fiecare va propuneti sa realizati repede ceva,dupa care...pa??:D
Imi place abordarea.....
Ceea ce am spus mai sus,vis a vis de de top si mentinerea in game....tine de altceva..si nu de idealurile alea blitz;)
 

Mr Jack

Super Moderator
Jack,sa inteleg ca tratati grepolisul ca un joc individual si fiecare va propuneti sa realizati repede ceva,dupa care...pa??:D
Imi place abordarea.....
Ceea ce am spus mai sus,vis a vis de de top si mentinerea in game....tine de altceva..si nu de idealurile alea blitz;)

dupa cum am zis fiecare joaca cum ii place si cum poate, sa critici un anumit mod de a juca, duce mai mult la povestea cu strugurii acri, iar de joc individual nu poate fi vorba pentru ca jocul e facut de asa natura incat sa nu poti juca singur cel putin in perioada de inceput a serverului , individualismul apare mult mai tarziu, cam atunci cand nu prea mai joaca nimeni.

PS: cand am zis ca imi propun sa fac ceva si apoi trec mai departe m-am referit impreuna cu alianta sau grupul de prieteni cu, care am intrat, ca singur nu am ce sa realizez :)


eu as risca,incearca sa numeri cate recorduri a batut Valjan,aproape imposibil ?

nu am vazut aceleasi recorduri si la punctele de batalie, e foarte greu sa fii in top la toate capitolele, foarte putini pot
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
LOL.,Jack...in top poate si soacramea ,daca afla de la Norbit in timp util ca se deschide o lume noua,logandu-se prima evident:) glumesc ,nu imi plac strugurii ci pur si simplu incerc sa incerc sa nu inteleg:D
Despre grup de prieteni...:) cred ca de asta imi era tare teama:(,ca o sa dispareti unii ...si ii lasati pe "pofticiosi" cu buza umflata:))))))
UIte am vazut ca bosul a anuntat o noua lume.:),grupul tau de pieteni,sau grupul oricarui ar putea fi in top forever!
Ce zici te bagi ?? ;)
:D
Stimați jucători,

Hyperborea era cunoscută pe vremea Greciei Antice ca un ținut îndepărtat și pașnic. Un ținut în care imperiile se construiau prin colonizarea orașelor, nu prin cucerire.

Noi am readus un astfel de ținut în jocul nostru și, începând cu data de 10 decembrie 2012, avem plăcere de a vă prezenta lumea Hyperborea

Setări de joc:

Viteza de joc: 1
Viteza unităților: 1
Viteza negustorilor: 1
Protecția jucatorilor după intrarea pe lumea de joc: 5 zile
Limita alianței: 100 de membri
Moral: Activ
Durata de colonizare: 24 de ore
Bonus de noapte: între ora 00:00 și 08:00
Pe această lume cucerirea nu este posibilă
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2039

Guest
cum e cu protectia ? nu poti fi cucerit dar poti lua bataie ?
 

DeletedUser

Guest
:) da ,si ce....:)
uite o stategie:) nu faci armata deloc..:)
dai doar clikuri pentru farmare..si colonizezi!
si asa viteza e supersonica,daca e sa-ti refaci trupele ,mai bine faci festivaluri si esti pe locul 1!:)
lumea click,strangi resurse "clikaind",sarbatoresti si colonizezi
ce sa-ti mai bati capul ca vecinul iti omoara gloatele cand dormi:)
PS: cu siguranta vecinii tai vor fi plini de draci ca nu vor avea ce sa omoare!deci nu vor putea faca pc-uri cu tine:)))))
avantaj tu ..:)
 
Sus