The Lords of Eternity vs Centurionii

  • Autor subiect DarkAngel 4ever
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2467

Guest
vom fi de doua ori mai putini dar orasele celor inactivi vor ajunge la cei care le folosesc la potential maxim si astfel va fi o putere de lupta mai mare.ai dreptate tu intr-un fel dar nu pot spune ca total pentru ca exista avantaje si dezavantaje in ceea ce spui.in fine ramane de vazut ce va fi.serverul nu se va termina curand.oricum dupa cum cred ca se si stie razboiul a devenit naval.si nu unul de trupe.
 

DeletedUser

Guest
@1mpact

15% participa in razboi de ambele tabere, nu-ti face iluzii si asta o stiu din surse sigure nu numai statistic. Tu crezi ca am fi reusit sa luam atatea orase asa de repede daca erau toti activi si la ei? Multi s-au lasat de joc sau au avut probleme in RL ca si la noi. Marele avantaj al celor din TLoE este ca-l au pe crismihai care e hyperactiv. Altfel lucrurile ar fi fost muult mai grele.

La noi se lasa mai multi si sunt mai multi inactivi deoarece suntem mai numerosi, desi rata de renuntare e aceiasi ca si la ei, cum e si normal. Oricum acest lucru ne avantajeaza mai mult pe noi decat pe ei deoarece jucatorii activi de la noi pot creste f repede prin cuceriri interne.


@crismihai
In legatura cu orasul lui devil altele au fost problemele. In primul rand operatiunea nu a fost organizata chiar asa cum trebuie. Erau multi jucatori in zona care aveau nave usoare ce puteau sparge blocada dar nu au fost contactati .... nu stiu nici eu de ce. Eu unul nu am fost implicat. In al doilea rand multi nu s-au prins ca razboiul a devenit naval si au fost luati pe nepregatite. Le-am dat o circulara in sensul asta dupa cum stii. De exemplu la inceput rareori vedeam bireme din partea celor de la voi. Acum 1000 de bireme sunt norma. Cert e ca am ajuns la concluzia ca fara 4-5 orase de usoare sau atac in grup pus la punct pana la ultimul detaliu nu mai merge. Acum v-ati pus si voi la punct apararea si a inceput razboiul de transee practic.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2467

Guest
timpul trece razboiul se schimba se pierd orase,se castiga altele.asteptam sfarsitul.....o sa raman pana la sfarsit(as vrea).acum ramane de vazut.
 

DeletedUser

Guest
Amice ce spui tu e doar o vorba, aici nu e chiar un razboi curat si cu manusi...cei care suntem prinsi in el facem ce putem sa ne mentinem, ceilalti abandoneaza conturile cand se aproprie cate un iz de razboi.Adevarul este ca razboiul s-a intins deja destul incat sa apara tradatorii, aliantele mici care au fost cucerite de centurioni au uitat gandul rascoalei..probabil ca nu erau destul de inchegate, dar razboiul va continua foarte mult pe lumea delta.Pentru ca atunci cand lorzi se vor declara invinsi, lumea revine centurionilor adica celor 9 brigazi ale lor si concurenta din top 10 inseamna ca tre' sa te bati(ca si alianta) cu toate hoardele, dar la fel ca orice imperiu....
Exista o vorba: nu manca decat ce poti digera....
 

DeletedUser

Guest
Da, era doar o vorba :) Imi plac mie...

Si eu sunt de parere ca va continua destul de mult razboiu asta pe ro4, care este un veritabil Razboi Mondial pot spune. Se profita de multe: de spioni, de tradatori, dezertori, inactivitate si altele. Trebuie atentie maxima la detalii, pentru ca acolo este un element important al razboiului dat fiindca buturuga mica rastoarna carul mare. Pofta a disparut, probabil s-a instalat monotonia de ambele parti (cu cateva exceptii). Nici nu ma asteptam sa dureze 3-4 luni... Cel mai probabil vom prinde 2011 pana se va termina... de tot. Pana se va rasturna balanta (in mod decisiv si final) nu poate sti nimeni cat mai este.
 

DeletedUser

Guest
pai momentan centurionii au inclinat balanta cam decisiv...au colonizat cam toate aliantele medii, in curand top 10 vor fi doar ei....
 

DeletedUser

Guest
Si...abia atunci va fi un server echilibrat in adevaratul sens al cuvantului!
 

DeletedUser

Guest
:)

ei hai , ca incet incet apar aliante mici , cu ambitii mari ;) or sa apara si conflictele pe sate intre jucatori mai mari si cu ajutorul lui "divide et impera" se restabileste dezordinea fireasca .
 

DeletedUser2467

Guest
hmmmmm esti cu lorzii.nu o sa ne destramam pe chestii de genul asta.NICIODATA.
 

DeletedUser2706

Guest
Atata timp cat toate celalalte aliante de pe server se complac in a fi aliati sau winguri ale centurionilor serverul este complet aiurea.
E treaba lor dar una e sa fii ALIANTA independenta si alta e sa fi wing, "familie". In plus serverul e complet dezechilibrat, se joaca si se baga bani aiurea. De aici a si plecat razboiul, pe alte servere pe fiecare mare sunt 1-2 aliante Mari cu 1 maxim 2 academii, nu nspe mii de winguri, jucatori care nu au unde ataca si de unde lua sate , unde nu ai ce ataca ca toti sunt aliati

E si solutia sa devenim toti aliati, sa stam 2-3 luni sa ne uitam unii la altii si apoi serverul sa se inchida.. Si ce am rezolvat? Doar ca am pierdut timpul si banii aiurea.

Exemplu relevant : Era o alianta cu multi jucatori langa mine-Armada. Rar ii atacam, cand aveam nevoie urgenta de puncte. Primesc de la leaderul lor sa nu ii mai atac ca si asa ii ataca centurionii. Am zis ok, ca e foarte bine ca sunt independenti . Nu le-am zis sa vina la noi, ci sa fie alianta. Si vad acum ca au fuzionat cu centurionii 44 :))))) Asta e serverul, asta e conceptia "ii cotropim cu numarul"

Asta e parerea mea, ca jucam degeaba. Noi rezistam foarte bine, atacam excelent, ne-am dezvoltat excelent conturile pe baza razboiului. Dar in timp dezechilibrul cred de 1:10 in numarul conturilor se va vedea. Apoi ce veti face???? Inchidem serverul si am jucat degeaba

Bafta!
 

DeletedUser

Guest
@crismihai

Permite-mi sa te contrazic. ARMADA aveau la un moment dat pact si cu ANGELS si cu noi. Ne-au rugat sa nu-i mai atacam si am fost de acord. Stii de ce au fuzionat la noi jumate dintre ei? Pentru ca prietenii vostrii ANGELS au inceput sa recruteze la greu de la ai, astfel ca liderul lor Narcis cel Mare, ramanand cu 50 de oameni a vrut sa intre la noi. Am decis ca ar fi urat sa-l refuzam.


Te rog sa-mi explici ce mare tragedie este daca se inchide serverul. E un joc, Alin, nu confunda cu RL. Nu joci cu un scop anume. O faci numai pentru distractie. Plus ca nu cred ca se asteapta nimeni ca un joc sa tina la infinit. Tot ce are un inceput trebuie sa aiba si un sfarsit candva. Oricum ai lua-o tot jucam degeaba. Nu ne aduce nici un beneficiu in RL decat putina distractie si evidare. Si sincer nu cred ca Delta e asa de "broken" cum pretinzi. Daca nu-ti placea nu mai jucai sau te concentrai pe Beta, dar tinand cont ca acolo te-ai cam lasat, tind sa cred contrarul.

Cred ca afirmatia legata de felul cum v-ati dezvoltat e mai mult valabila pentru tine. Ce-i drept jucatorii activi de la voi s-au coordonat admirabil cand i-au luat orasul lui babaros. Singura problema este ca au avut pierderi enorme de nave usoare pentru un oras de 4500 de puncte.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2706

Guest
Din primele 12 aliante doar 2 nu fac parte din "familia" centurioni. :))))
"Ce aliante se ridica"......."vin altii din spate" .........? Ma faceti sa rad in barba
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
mda....poi trebuia sa va ganditi la asta de pe vremea cand voi erati cei care dominau serverul.

asa centurionii, au facut ce era firesc de facut, au venit cu un wing, apoi cu inca unul si cum in numar sta puterea , au inceput sa va puna mari probleme.

mi_s incepator dar nu cred ca nu e cinva la voi care sa nu se fi gandit la vreo contra-solutie......asa ca asteptam ...sa vedem...ca pe calea armelor se pare ca nu reusiti (vin centurionii cata frunza cata iarba :D)
 

DeletedUser2706

Guest
Varzuka se vede ca ti se potriveste numele. Nu stii ce s-a intamplat dar iti dai cu parerea.

Noi daca dominam lumea o dominam printr-o SINGURA ALIANATA si 1 maxim 2 winguri asa cum e normal si asa cum se intampla pe alte servere.
Nu facem aliante doar ca sa dominam prin numar, ca altfel vei juca doar tu, "familia" si aliatii pe server.

Vezi de aia ma feresc sa pun pe forum, ca raspund toti noobi (vezi ca asta e permisa si nu e jignire)

Asta e frumos ca nu reusim prin arme :)))) Cand tocmai s-au spart zeci de mii de trupe de la voi. Si nu e prima si nici ultima oara. Cand urmatorul de la voi din clasamenul ofensiv are o treime din cat am omorat eu...........Daca nu stii ce se intampla pls nu mai posta aiureli.
"vin centurionii cata frunza cata iarba " :))) Da , asa e ........ si se sparg toti cati vin. Intreaba ce e pe server si apoi posteaza

In loc sa te intrebi DE CE 90% din server nu poate dobora restul de 10% bagi posturi rupte de realitate

Hai, pa!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2467

Guest
nush.a fost o chestie aiurea.nu trebuia spusa.imi pare rau ca daca am jignit pe cineva.
 

DeletedUser

Guest
Varzuka se vede ca ti se potriveste numele. Nu stii ce s-a intamplat dar iti dai cu parerea.

Noi daca dominam lumea o dominam printr-o SINGURA ALIANATA si 1 maxim 2 winguri asa cum e normal si asa cum se intampla pe alte servere.
Nu facem aliante doar ca sa dominam prin numar, ca altfel vei juca doar tu, "familia" si aliatii pe server.

Vezi de aia ma feresc sa pun pe forum, ca raspund toti noobi (vezi ca asta e permisa si nu e jignire)

Asta e frumos ca nu reusim prin arme :)))) Cand tocmai s-au spart zeci de mii de trupe de la voi. Si nu e prima si nici ultima oara. Cand urmatorul de la voi din clasamenul ofensiv are o treime din cat am omorat eu...........Daca nu stii ce se intampla pls nu mai posta aiureli.
"vin centurionii cata frunza cata iarba " :))) Da , asa e ........ si se sparg toti cati vin. Intreaba ce e pe server si apoi posteaza

In loc sa te intrebi DE CE 90% din server nu poate dobora restul de 10% bagi posturi rupte de realitate

Hai, pa!


mda....credeam ca exista putin mai multa glagorie si putin mai multa modestie.
Recunosc peste tot pe server faptele tale eroice sunt binecunoscute si te admiram toti pentru asta, doar ca probabil nu te_am nimerit intr_o pasa prea buna.

e forum , fiecare are dreptul sa isi dea cu parerea , iar eu daca am gresit cu ceva imi cer umile scuze (desi niste idei nu ar trebui sa faca rau , vorbele cu care le imbraci sunt in general cele care jignesc)

Eu totusi consider ca nu am jignit pe nimeni , dar vad ca tu vi aici si faci aluzii cu privire la abilitatile mele de jucator. oi fi eu noob dar am macar atata inspiratie sa nu disconsider un jucator doar pe baza faptului ca a avut curaj sa isi exprime parerile (pareri care sunt in contradictie cu ale mele si poate chiar cu realitatea).

Ideea era ca la inceput voi ati fost favoritii , toata lumea credea ca voi veti domina lumea delta fiindca la vremea aia erati "pe val". Aveati o serie de aliati iar singura amenintare erau Centurionii.
Acum ca nu mai sunteti No1 in topuri , o parte din aliati si majoritatea protejatilor si a "menajatilor" au trecut de partea Centurionilor , iar voi ati ramas sa va laudati ca sunteti cei 10% care tin piept celor 90% .

mda, nu zic ....respect deplin , dar Nemuritorii din armata lui Xerses au pierdut doar in filmul 300, realitatea este alta. Daca nu duceti si lupte politice pana la final dupa lupte spectaculoase si cu pierderi extraordinare de ambele parti , veti fi din pacate , inghititi.

daca nici acum nu consideri ca m_am facut inteles si crezi in continuare ca nu imi merit locul pe forumuri externe , promit ca am sa tac si am sa te las pe tine sa vorbesti cu cei care iti spun lucruri pe care vrei sa le auzi.

o seara buna
 

DeletedUser2706

Guest
Mesajul meu nu a vrut sa fie o jignire la adresa ta. Noob inseamna incepător, ceea ce ai zis ca esti. Eu am vrut sa iti zic ca ceea ce ai postat nu este realitatea de pe teren.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus