The Lords of Eternity vs Centurionii

  • Autor subiect DarkAngel 4ever
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
:)
poi ce ziceam, ideea nu a facut nimic , cuvintele cu care ai imbracat-o .....
dar nu e nici o problema, am sa revin cand am sa fac un sfert din numarul trupelor ucise de tine.(am 10k ....mai am 90k)
 

DeletedUser

Guest
@Zhao

Afirmatia lui are un sambure de adevar. Daca nu era crismihai razboiul asta se termina mult mai repede si asta pentru ca nimeni din Grepolis nu cred ca dispune de atat timp ca el. Imagineaza-ti TLoE fara biremele de la el si atacurile nonstop asupra noastra. Plus ca din ce aud in ultima vreme el face si ordinea in alianta. Si dovada a venit chiar azi in ampla operatiune asupra lui cryssmen care a esuat datorita mobilizarii exemplare a tuturor aliantelor in ciuda implicarii sale directe in coordonare si atacuri.

Nu spun ca TLoE nu are si alti jucatori buni dar crismihai face cam 50-60% din treaba pe putin si aici ma refer la: atacuri, aparare, conducere, etc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
multe situatii inca nu au fost aduse la zi in acest razboi.oricum,bulele de grasime incep sa iasa la suprafata apei,si odata cu ele scot si mizeria de pe fund. :mad:


da asa am postat acum ceva timp pe acest forum. si am avut dreptate.

stiti proverbul cu tiganul cand se vede sef? e cam asa se intampla si la voi,dragii mei aliati Centurionii,care incepeti sa trimiteti mesaje de amennintare aliatilor vostri.asta ca drept multumire la nenumaratele raspunsuri la cererile voastre de ajutor,nu?

uitati`va bine la citat`ul meu ca este postat de ceva vreme pe forum.nu credeam ca o sa`mi dati ocazia de a`l posta.dar voi chiar incepeti sa fiti nesimtiti prin atitudinea fata de aliatii vostri.

daca am acordul admin`ului sa pot posta aici mesajul,si cred ca`l am, o sa`l postez indiferent de consecinte sa vedeti toti,cei implicati sau nu in acest razboi cum i`si trateaza Centurionii aliatii:

"
Dolphix astăzi la ora 13:32
Buna ziua

Colegul nostru cryssmen are o furie si o noua revolta in orasul HAPLEA - 8. Am sa va rog sa trimiteti sprijin, atat cat puteti si cat mai repede posibil.

Multumesc

NU DATI PROTECTIA ORASULUI

repet

NU DATI PROTECTIA ORASULUI

Nu mai accept nici un fel de greseala in privinta asta. Cine greseste, plateste ... fara nici un fel de exceptie si discutie ...

Pentru informatii suplimentare contactati-l direct pe cryssmen

Multumesc inca o data tuturor"


sa tinem totusi cont ca sunt jucatori care cred in aceasta aliere intre aliante si poate au investit bani sa urce in clasament si sa`si rupa trupele in ajutorul unora care ajunsi pe podium incep sa se ridice cu pretentii.

posibil sa veniti cu raspunsuri,precum ca nu a`ti stiut de mesaj,sau nu stiu ce scuza mai gastiti,dar, asa ceva este

INADMISIBIL intre aliati.

cum aveti tupeul sa`i amenintati pe cei carora le cereti permanet ajutorul.

ajungem la vorba :

-pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti

da,Multumesc,si sper sa nu fie sters post`ul.
 

DeletedUser2467

Guest
prietene esti incredibil.ce a facut dolphix?cu ce te.a deranjat?a cerut sprijin in mod corect pentru un coleg si atat.te.a deranjat asa mult ca a scris mare si "cine greseste plateste"???normal ca are dreptate.gandeste.te ca ai revolta si ceri care si soldati de la atena si gand ca poti primii in total 150 care si n soldati de la atena.dar dupa primele 2 care iti da un jucator protectia orasului si gata pa.ai pierdut carelele si soldatii.ti.ar conveni lucrul asta????ca ai putea pierde orasul din cauza asta????asa ca nu mai posta aiurea si consider ca este normal ce a zis dolph si ii respect decizia.cred ca nu mai are rost sa postezi dupa mine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Topicul nu cere detalii despre modul de conducere al aliantelor.Am mai spus asta si o repet.Va rog sa reveniti la "alianta",nu sa continuati discutiile despre lideri.
 

DeletedUser2706

Guest
@iokul. Nu m-am implicat deloc in acel atac, absolut deloc. daca ma implicam atacam cu toate satele mele de usoare ..... minim 2 sate luam indiferent de cate bireme se adunau. Am dat doar cu un sat de usoare acolo unde mi-au zis colegii.
De la noi au atacat acolo 4-5 jucatori si au atacat complet aiurea. Fara vraji pe atacul cu nava de cucerire, cu mass dat in alianta noastra cu tinta reala,...... De aici era CLAR ca nu eu am organizat atacurile.

Da, sunteti multi, foarte multi, dar nu PUTERNICI, asta e parerea mea. Aveti si jucatori buni, dar putini. Noi, cu toate atacurile voastre si oamenii slabi ce au plecat suntem o echipa care atacam si ne ajutam impreuna. Iar cei care au plecat vor inapoi sau sunt spioni la voi (au stagnat, nu au unde ataac, nu fac puncte, nu iau sate......)


Alta e problema si arata slabiciunea voastra evidenta. Degeaba ai numar daca nu ai si calitate. Numarul de jucatori buni cred ca e la fel la noi si la voi. CUM SA CERI DEF , "chiar si 5 bireme ", la 90% din lume cand te ataca DOAR 4-5 persoane. Si asa cum am zis, daca atacam eu, luam sigur 1-2 sate.
Satul Haplea 8 nu mai avea bireme la ultimile atacuri.


Asa cum am zis, e bataie de joc la adresa serverului ca din toate aliantele de pe server, trei sferturi sa fie Centurioane, 10% sa fie aliate voua iar restul 15% sa fie dusmane. Si cu toate asta SA NU PUTETI sa ne ingenunchiati.

Nu am vorbit, nu vorbesc si nici nu voi vorbii cu celalate aliante, nu vreau sa le influentez absolut deloc. Daca ei se complac in a fi "familia" centurioanelor e treaba lor. NOI asa cum am vorbit de la inceputul serverului vom fii o singura alianta cu 1-2 academii. Fara familii, fara aliati dar cu pacturi de neagresiune cu cei care nu ne ataca si vor. ASA SE JOACA JOCUL, nu se sugruma un server prin numar. Bagam timp si aur aiurea daca serverul nu e corect si echilibrat

Multumesc si apreciez parerea ta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@ala mic

Te rog frumos sa te calmezi. Serios omule ce ti-a sarit tzandara asa? Parca am aruncat cu apa clocotita pe tine in timp ce dormeai. Vad ca iti place sa faci o telenovela din orice eveniment. E spiritul latin care ne caracterizeaza pe noi ca natie din pacate .... Ia-o mai usor si cu calm. Motivul pentru acel citat era faptul ca multi nu cunosc ca Protectia Orasului de la Atena NU previne atacurile cu trupe. Si nu e numai vina lor, e vina felului cum e descris in Wiki. Si eu am avut aceasta falsa impresie mult timp cand m-am apucat de joc si ii inteleg. Mesajul lui Dolphix nu facea decat sa sublinieze acest aspect ca sa nu mai existe greseli. Crede-ma ca ne-am saturat toti sa le tot spunem asta si sa te trezesti ca vine unu care nu citeste circualrele sau e recrutat recent si zice aa gata orasul nu mai poate fi atacat am dat au protectia orasului.

@crismihai

Daca tu zici ca nu ai organizat te cred. Oricum nu aveam de unde sa stiu sigur dar cunoscand ca ai atacat si tu m-am gandit ca ai preluat conducerea operatiunii, mai ales ca am tot auzit ca faci legea in alianta.

Razboiul se desfasoara de cam 2 luni. Nu a trecut suficient timp ca sa se termine. Oricum in astea doua luni nu am stat degeaba. 300 Lords of Eternity au fost eradicati, Garda Pretoriana e pe patul de moarte iar voi ati pierdut un numar semnificativ de jucatori buni.

Stii care este problema acestui joc? E imposibil sa distrugi un jucator activ, mai ales daca e sustinut de alianta. Tu il ataci, el face puncte si apoi mai ia orase sau face altele noi (aici ma gandesc la Cantacuzino).

Legat de cererea de sprijin sa stii ca nu e o idee rea. Daca fiecare om ar trimite 5 bireme s-ar strange pe putin 1000-2000 iar costul si timpul de reparatie fiind distribuite ar fi fff mici. Mesajul lui Dolphix a avut intentia de a sublinia ca oricine poate ajuta. Si e normal sa ceri sprijin cat mai mult ca nu stii exact cati ataca. Poate tu te hotarai sa dai cu tot ce ai in cryssmen. Nu stii niciodata ce surprize apar.

Daca lucrurile mergeau putin diferit acum puteau sa fie 5 aliante TLoE. Intreaba-i pe 13ccca si Ben Hur ce mesaje au primit de la Zhao inainte sa formam o familie. S-ar putea sa le mai aiba.
 

DeletedUser2706

Guest
Nu e asa. TloE au zis de la inceputul serverului si CONTINUU ca vom fii o singura alianta si 1 maxim 2 academii.

300 era o alianta de 50-60 de membrii mici si inactivi, ferme. Am luat 10-20 de conturi active si le-am bagat in academie. Deci s-a desfiintat ca am vrut noi, nu pt. ca ati atacat-o voi.

"Poate tu te hotarai sa dai cu tot ce ai in cryssmen. "La cryssmen massul ala a fost dat cu mult inainte de a lansa eu
 

DeletedUser

Guest
ehh , dc sa nu postez si eu o mica parere pe aci , desi daca mi se permite sa citez "sunt un noob" , in apararea mea - e prima data cand joc pe grepolis si chiar mai mult, e prima data in viata cand imi pierd timpul cu jocuri de genu asta dar ma pot lauda cu faptul ca prind si invat foarte repede unde mai pui ca am o vointa de invidiat uneori .... :)

ce m'a atras mai mult sa postez a fost nervozitatea cu care ala mic ce respira greu a aparut pe topic ... --> tin sa te anunt ca toata lumea a primit acelasi mesaj ..nu doar aliatii Centurionilor .. ci si fiecare membru a familiei lor ... si nu vad nici macar un cuvant care sa apese atat de greu in acel mesaj ... doar a vrut sa sublinieze si sa se asigure ca nimeni nu face o asa mare greseala ( sa dea protectia orasului) intr'un moment atat de important...

si ca sa scriu si cateva cuvinte despre adevaratul subiect al topicului... imi plac posturle lui crismihai .... si ,chiar hilar fiind, nu pierde nici o ocazie sa faca referire la numarul enorm de mare de winguri al Centurionilor ( :)) serios acu ..in 90% din posturile tale scoti in evidenta chestia asta :)) )
- partea buna e ca'ti acord toata dreptatea mea legata de acest aspect ... hai sa fim seriosi .. unde e farmecul si fair-play'ul jocului cand razboiul se duce in raport de 1:7 ( TLoE : Centurionii) :)

in rest :-?? nu prea'mi permit pt moment sa intervin ..dupa cum am precizat in primele randuri ..sunt .. ce sunt ...

bft all .
respect !
 

DeletedUser

Guest

"
Dolphix astăzi la ora 13:32


Nu mai accept nici un fel de greseala in privinta asta. Cine greseste, plateste ... fara nici un fel de exceptie si discutie ...

"


mi`am dat seama ca toti au primit acel mesaj. era foarte simplu sa explice motivul,nu sa vina cu amenintari.

in jocul asta sunt tot felul de oameni,si eu ma numar printre ei.

ma irit cand sunt amenintat.mai ales de persoane care`mi cer ajutorul.daca voi nu aveti demnitate in voi,si acceptati ,asta este problema voastra.

si se observa din mesaje (de aparare) pe care le postati pe forum.va este frica sa faceti comentarii.

sunt aliat cu centurionii de foarte mult timp,i`am sprijinit de foarte multe ori,dar observ ca incepeti sa aplicati tupeul.

domnu iokull,fa dom`le o sedinta cu cei ce au dreptul sa trimita mesaje aliantelor aliate,invata`i sa vorbeasca,a inceput scoala,au o sansa sa`si dezvolte vocabularul(nu ca eu a`s sta f. bine) .

in al 2`lea rand nu stiu cine este dolphix.a venit cu mesajul de ajutor,a`l 2`lea mesaj, si apoi cu amenintari.

acesta a fost motivul iesirii mele,poate pt unii cam fara inteles.

Multumesc!
 

DeletedUser

Guest
Din nou...

Nu incepeti cu comentariii despre felul in care este condusa o alianta.Discutii puteti avea despre razboi si ceea ce implica acesta.Pt. orice alt fel de discutii va invit sa deschideti un nou topic folosind modelul de pe celelalte lumi si nu numai.Sper ca m-am facut inteles.Daca se va continua voi invoca regulamentul,actiune pe care n-o doresc...si cred ca nici voi :)
 

DeletedUser

Guest
@ala micu
Ai si tu dreptate intr-un fel. Dolphix era pe joc la momentul respectiv si mi-a luat-o inainte. A dat acelasi mesaj tuturor probabil din graba. Amenintarea nu era in nici un caz valabila pentru aliantele prietene ci numai pentru jucatorii nostrii care refuza sa inteleaga anumite lucruri. Imi pare rau ca s-a inteles altceva.


@crismihai

Eu nu ma indoiesc ca ati venit de la inceputul serverului cu planul de care zici tu numai ca pe parcurs lucrurile s-au schimbat, au venit alti oameni pe la conducere, alti consultanti si lucrurile au inceput sa se mai schimbe pe la voi fata de cum era planul initial. Acelasi lucru s-a intamplat si la noi si era previzibil.

Te rog sa fii impartial in legatura cu 300. Cand i-ati luat voi sub aripa voastra aveau cam 80 de membrii. Ei au incasat foarte multe lovituri de la noi inainte sa scapati de ei. Ce-i drept ati luat 10-20 de jucatori cum zici tu dar numai cand au ajuns sa fie 90% ferme si 10% jucatori. Si intr-adevar a fost o manevra f buna pt ca aia tipau toata ziua pe forum dupa ajutor si va secau de sprijin total aiurea pentru niste jucatori de ocazie.

Iar in legatura cu situatia serverului ea este urmatoarea. Stii si tu ca aliantele "Centurionii" netrecute la profilele noastre nu au treaba cu noi. Sunt wannabes sau academii la care am renuntat.

http://ro4.grepolismaps.org/0f556b89677eea7120862daa6eab3f80
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Just my 2 cents:

1) Legat de 13ccca si Ben Hur, nu, nu am vrut ca ei sa intre in familie, ci pur si simplu am dorit sa fuzioneze cu noi. Tin minte ca (,) chiar 13ccca mi-a propus acest lucru, imediat dupa ce eu i-am propus fuziunea, iar la aprox. 30 minute, dupa ce l-am refuzat, a devenit academia voastra. Concluzia? Nu mai faceau fata ca alianta, si isi cautau o "gazda" cu ajutorul careia sa supravietuiasca.

2) In legatura cu 300 Lords, m-am ocupat doar eu, de acea academie. In ce sens? Eu am vorbit initial cu intemeietorul aliantei, Bolborici Gheorghe. Am tinut legatura 2-3 saptamani, dupa care pur si simplu, a devenit inactiv, motiv pentru care nu am mai putut tine legatura cu academia, si am desfiintat-o.
Mai mult decat atat, nici nu mi-ar fi placut sa ramana in continuare academia noastra, pentru ca nu au fost TLE de la bun inceput, asa cum nici 44, 45, 55, 54, nu au fost Centurioni de la inceput. Aliantele de genul imi dau senzatia de tigani cu cortul, de rromi care pleaca peste hotare, si se stabilesc acolo. Precizez faptul ca aliantele TLE si TLE 2, au fost fondate de mine, personal, inca din prima zi a lumii delta.
 

DeletedUser

Guest
a) Cum ar fi fuzionat cu voi ei fiind cate ~70, respectiv ~90 ? Tot mai trebuia sa faceti o alianta macar. Intr-adevar le era f greu singuri mai ales in M55 care era dominata de voi. Tot respectul pentru 13ccca care e un super jucator. N-a pierdut nici un oras inconjurat de inamici, ba din contra a prosperat.


b) Bolborici si-a luat vacanta 3 saptamani cum zici tu. Problema este ca noi il asteptam cu nerabdare. Cand a iesit l-am mancant desi a fost sustinut puternic de voi. Chiar si dupa ce Bolborici a intrat in eternitate pe 2010-08-07 (Colonizari Bolborici) voi ati mai tinut alianta aia vreo 10 zile timp in care au avut loc dezertari si cuceriri, moment la care v-ati dat seama ca sunt o adunatura de incompetenti. Ti-am zis, strategic a fost o manevra f buna. Singurul avantaj pe care vi l-au adus pe parcurs este ca au incasat lovituri ... un fel de alianta scut. :))
 

DeletedUser

Guest
Poti sa te bati cu pumnul in piept cat vrei, ca tu faceai si tu dregeai... Chestia e, ca sunteti lupi intre oi. Daca nu erau centurionii sa ofere sprijin jucatorilor activi, va-ti fi batut joc de toti de pe server. Voi vreti aliante mici si neputincioase sa le luati din cand in cand un sat, asa, cand are maretul crismihai chef. Si varzuka, spune ce vrei, ca i-a ajuns locul unu la cap. Am sa iti spun un singur lucru cris, centurionii au ascultat sfatul lui Il Che si va-u dat un nou vietnam >:)
 

DeletedUser2467

Guest
Ce credeti ca se va intampla pe serverul Delta dupa ultimele evenimente???
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus