Si am ajuns la cel de-al cincelea zeu !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
PRO,sunt de acord cu idee e o idee buna sa-l avem pe Hades al 5-lea zeu.Doar ca mai trebe schimbate puterile,costul favorurilor etc.
 

DeletedUser

Guest
ares

nu inteleg d c intr-un joc cu si despre razboi si cuceriri d c nu apare si zeul Ares?mi se pare interesanta ideea si cred ca ar iesi ceva frumos!voi ce parere aveti?
 

DeletedUser

Guest
unde dai si unde crapa?!Ares era intrutotul dedicat razboiului,deaia ii si spunea "zeul razboiului".plus ca lui ares i s-ar putea administra noi puteri menite sa sprijine armata cat mai mult!
 

DeletedUser

Guest
Care este problema daca nu il avem pe Ares ?
Este timp , cum de-acum inainte il vom avea pe Hades , este timp si pentru Ares !
Spor la joc.
 

DeletedUser

Guest
Hades va fi noul zeu.Caci tema se numeste al 5-lea zeu,propun inchiderea topicului.
 

DeletedUser

Guest
dar ares era zeul razboiului......... si mi se parea corect sa il avem dak tot este un joc de razboi
 

DeletedUser3728

Guest
da destul de bun dar a cerber nu ai dat toate detaile in cazul asta aleg pro pentru imaginile deosebite
 

DeletedUser

Guest
Mica lectie de mitologie :)

Alegerea celor 4 zei actuali este una foarte logica si va explic si de ce.
1 Zeus a mai avut 2 frati mai mari, toti 3 fiind nascuti din Reea si Cronos :poseidon si Hades si 3 surori Hestia(zeita focului), Demetra( zeita holdelor) si Hera( zeita casatoriei si a familiei )cu care s-a si casatorit.
Dupa ce Zeus si-a infrant tatal, si a devenit stapan peste zei lumea a fost impartita intre cei 3 frati prin tragere la sorti , astfel ca Poseidon a ajuns stapan peste ape, Hades peste infern , iar Zeus al cerului :)
2 Zeus a avut dupa cum probabil stiti nenumarati copii, dar cel mai iubit dintre acestia a fost Palas Atena( Palas=fata tanara, curata), care s-a nascut in niste circumstante mai ciudate, si care este zeita intelepciunii, a razboiului eroic si al strategiilor :)
3 Despre Ares : Zeus nu a fost niciodata multumit de fii sai "oficiali" pe care i-a facut Hera ( Hefaistos si Ares). Unul era urat, iar altul prost.
Ares era unul dintre cei mai detestati zei ai Olimpului , caci el era zeul razboiului nemilos, nedrept si al varsarilor de sange; adica un zeu care nu-si are locul intr-un zeu de strategie, un zeu care este greu de crezut ca ar acorda " favoruri" si ar ajuta cumva jucatorul.
Ares nu s-a remarcat prin nici un fel de fapte de vitejie( mai degraba prin aventurile sale cu Afrodita), si a devenit mai cunoscut datorita serialelor Xena, si Hercules :D


Deci, dragi colegi, il avem pe zeul razboiului deja;) doar ca el nu este Ares :)
 

DeletedUser

Guest
bun raspuns nu stiam chiar asa bine trecutul lui Ares dar totusi pentru filmele copilariei(Xena si Hercules) trebuie luat in considerare si Ares care totusi dupa cum spuneai era zeul razboiului nemilos,necinstit care desi nu ar accorda favoruri nimanui in anumite circumstante cand interesul sau era comun cu al unui om cred ca iar fi accordat niste favoruri..........
 

DeletedUser

Guest
meritam un al 5-lea zeu...:D

da este bine-venit cel deal 5-lea zeu...asteptam cu totii o schimbare in jocul acesta...nu ma intelegeti gresit este un joc fain ...multi suntem deja dependenti de acest joc dar este nevoie de schimbari sa faca jocul mai interesant astfel ne stimuleaza mai bine .....cu respect armagedon666
 

DeletedUser

Guest
Hades v-a fi implementat in versiunea 2.0

Asa a spus Stil intr-un post precedent...
 

DeletedUser

Guest
Acest lucru nu ai de unde sa-l stii !!!
Poate la inceputul lui Ianuarie va fi gata ..
 

DeletedUser

Guest
uh La Nemurire am specificat ca trupele terestre ma rog
nu inteleg ce ai vrut sa zici prin faza cu ferma ..
Si la cosmar.. a nu stiu 15% probabil e prea mult ... 1%-5% daca va fii in procent :).

1-5 la suta pt 450 favoruri!!!!:eek::eek::eek:
15% e perfect.
daca tii tu la 1-5% atunci ar fi cam 150-200 favoruri.
 

DeletedUser

Guest
Bun!

Ar fi... PFF SUPER!! Ar fi cel mai calumea dar de craciun pt Grepolis daca sar implementa alt zeu! TOTAL PRO! :D SPER SA AI SUCCES! ADMIN PLEASE implementeaza asta! VOTEZ PRO! E o ideo buna!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus