Si am ajuns la cel de-al cincelea zeu !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Propun sa il avem si pe ... Hades ca zeu . Sa avem 5 zei .

Hades - Zeul Intunericului
:eek:

Descriere

Zeul împărăției subpământene, fiul lui Cronos și al Rheei.
A participat la lupta dusă de olimpieni împotriva titanilor. Când s-a făcut împărțirea Universului, lui Zeus i-a revenit Cerul, lui Poseidon - Marea, iar lui Hades - lumea subpământeană.

Puteri Divine
1. Cosmar

Favoruri: 450
-Hades foloseste o vraja asupra unui oras ce ii determina pe cativa razboinici sa se sinucida.
-Cosmarul este o vraja al lui Hades prin care face ca trupele unui oras sa moara, intre 1 si 15 din trupele existente in orasul respectiv.
- Poate fii folosit o data la 12 ore pe acelasi oras.

2.Oglinda

Favoruri: 150
-Lacrimile lui Hades formeaza o oglinda ce poate intoarce o vraja asupra orasului.
-Oglinda v-a intoarce favorul unui jucator asupra sa.
-Timp de durata: 2 ore
-Sansa de reusita a blocarii vrajii: 50%
-Sansa de reusita a intoarcerii vrajii: 25%
(Practic daca eu folosesc o vraja pe ,,tine" si tu ai avut activata Oglinda , vraja o respinge iar puterea se foloseste pe tine , daca reuseste)

3.Nemurire

Favoruri: 250
-Furia lui Hades se aude din centrul pamantului.Glasul lui ii incurajeaza la lupta pe razboincii terestrii.
-Puterea de atac a trupei terestre inamice scade cu 20%.

4.Chemarea mortiilor

Favoruri: 50
-Din crapaturile pamantului se elibereaza calareti ce se alatura orasului.
-Orasul ales primeste un calaret.

Unitati Mitice
1. Himera
chimera_web.jpg

Descriere​
Himera reprezintă în mitologia greacă un monstru tricefal, având un cap de leu, unul de capră și unul de șarpe sau de balaur. După Hesiod, este un monstru feminin, născut din cuplul Echidna-Typhon.

Costuri​
Lemn: 3650
Piatra: 4025
Argint: 2953
Favoruri: 395
Populatie: 40
Timp: 4:00:00 (Incepe)

Informatii Unitate​
Arma Ascutita: 975
Viteza: 18
Prada Razboi: 250
Aparare Arme Neascutite: 150
Aparare Arme Ascutite: 250
Aparare Arme De Atac La Distanta : 475

se526a.jpg


2. Cerber
Cerberus.jpg


Descriere

În mitologia greacă, Cerber este câinele monstruos cu trei capete, considerat frate cu Hidra din Lerna și Leul din Nemeea. Mama sa este Echidna, iar tatăl său este Typhon. Avea pe spate o mulțime de șerpi agresivi, iar coada lui era tot un șarpe. Este "câinele lui Hades", deoarece păzește intrarea în Infern, permițând doar sufletelor morților să intre, dar mai ales veghează ca nimeni să nu mai iasă, împiedicându-le întoarcerea în lumea celor vii.

© Copyright 2010 : Mircea Marius

Credits:
www.wikipedia.ro
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pro.Zic ca ar mai trebui inca un zeu.Dar cred ca nu se poate implementa asa ceva.Si sunt de acord cu Himera.
 

DeletedUser

Guest
al cincelea zeu nu se poate implementa ori ,,creatia" mea?:(

Al cincelea zeu, creaţia ta e cât de cât ok.

„-Cosmarul este o vraja al lui Hades prin care face ca trupele unui oras sa moara. (5-15 Unitati)” eventual 5-15% din unităţi.

„3.Nemurire” - este cu 10% dorul de la Hera, deci nu e original.

„4.Chemarea mortiilor
Favoruri: 50” undeva, un alt membru al acestui forum a găsit forumula cu care se calculează favorurile pentru un loc ocupat din fermă. Dacă cauţi acea formulă, o aplici şi editezi postul va fi ok.

În rest eu sunt pro.
 

DeletedUser

Guest
E o idee foarte buna...
inca o idee a mea: - Himera: 3550 Lemn , 3250 Piatra , 4000 Argint , 260 Favoruri .
- Wendigo : 5000 Lemn , 5000 Piatra , 6500 Argint , 330 Favoruri .
 

DeletedUser

Guest
E o idee foarte buna...
inca o idee a mea: - Himera: 3550 Lemn , 3250 Piatra , 4000 Argint , 260 Favoruri .
- Wendigo : 5000 Lemn , 5000 Piatra , 6500 Argint , 330 Favoruri .

Parerea mea este ca preturile sunt destul de mari.
Deasemenea, nu vad ce legatura are acest Wendigo cu Grecia Antica.
 

DeletedUser2467

Guest
sunt de acord cu implementarea unui nou zeu dar totusi sunt cam multe chestii acolo sus:rolleyes: care nu prea se leaga de grepolis.
 

DeletedUser

Guest
Parerea mea este ca preturile sunt destul de mari.
Deasemenea, nu vad ce legatura are acest Wendigo cu Grecia Antica.

mda.. m-a cam luat valul :)) . am sa modific saptamana viitoare. sunt prea ocupat astazi :). Si cineva a zis ceva de o formula.. la ce se refera ?:D
 

DeletedUser

Guest
Cred ca daca s-ar modifica pe serverul RO cu al 5-lea zeu,in toate tarile Grepolis-ul s-ar modifica.
 

DeletedUser1684

Guest
din cate imi amintesc era asa: o vraja in care se dau unitati (fie de orice fel) favoruruile folosite la acea vraja erau determinate de formula (pe care nu mio amintesc cu certitudine maxima): (locul ocpat in ferma de unitate=X) =>X * 10 + 10 = 10X + 10 ...oricum daca o verificati la zeita protectoare si la semn divin o sa va dea....
 

DeletedUser

Guest
Eu ziceam de forumă şi se referă la favorurile necesare pentru un loc ocupat în fermă.
Cred că o găseşti în subiectul „încă un set de zei” sau ceva de genul.
 

DeletedUser1684

Guest
vam scris cu o postare in urma formula : 10x+10 in care x reprexinta nr de locuri ocupate in ferma de toate unitatile obtinute din vraja...cred ca la asta va referiti...
exemplu: zeita protectoare:10* x+ 10= 10* 5+ 10= 10* (1+1+1+1+1)+ 10= 60 favoruri
semn divin: 10* x+ 10= 10* 4 +10= 50
(10 * suma locurilor ocupate de trupe in ferma + 10)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Al cincelea zeu, creaţia ta e cât de cât ok.

„-Cosmarul este o vraja al lui Hades prin care face ca trupele unui oras sa moara. (5-15 Unitati)” eventual 5-15% din unităţi.

„3.Nemurire” - este cu 10% dorul de la Hera, deci nu e original.

„4.Chemarea mortiilor
Favoruri: 50” undeva, un alt membru al acestui forum a găsit forumula cu care se calculează favorurile pentru un loc ocupat din fermă. Dacă cauţi acea formulă, o aplici şi editezi postul va fi ok.

În rest eu sunt pro.

uh La Nemurire am specificat ca trupele terestre ma rog
nu inteleg ce ai vrut sa zici prin faza cu ferma ..
Si la cosmar.. a nu stiu 15% probabil e prea mult ... 1%-5% daca va fii in procent :).
 

DeletedUser1684

Guest
defapt nu...10 15 % e chiar bine...gandestete ca cineva nu ataca cu 10 unittai (care 10% reprezinta o zecime adica 1) ci ataca cu vreo 1.000-1.000 si ceva...deci nu ar fi mare chestie ca sa zicem ca din 1.000 ar ramane 900 si tot ar fi mult...sau 500 care sar scade atunci 50 si tot ar ramane 450 ca nu poti sa zici ca din 500 sar scade numai 5 si ar ramen 495 sau din 1.000 10 si ar ramane 990...atunci ce sar rezolva cu acel 1%...?
 

DeletedUser

Guest
defapt nu...10 15 % e chiar bine...gandestete ca cineva nu ataca cu 10 unittai (care 10% reprezinta o zecime adica 1) ci ataca cu vreo 1.000-1.000 si ceva...deci nu ar fi mare chestie ca sa zicem ca din 1.000 ar ramane 900 si tot ar fi mult...sau 500 care sar scade atunci 50 si tot ar ramane 450 ca nu poti sa zici ca din 500 sar scade numai 5 si ar ramen 495 sau din 1.000 10 si ar ramane 990...atunci ce sar rezolva cu acel 1%...?
Trupele unui oras nu trupele atacatoare o.o
si da am schimbat de la 5% la 15%
-Hades foloseste o vraja asupra unui oras ce ii determina pe cativa razboinici sa se sinucida.
-Cosmarul este o vraja al lui Hades prin care face ca trupele unui oras sa moara, intre 5% si 15% din trupele existente in orasul respectiv.
 

DeletedUser

Guest
sunt de acord cu implementarea unui nou zeu dar totusi sunt cam multe chestii acolo sus:rolleyes: care nu prea se leaga de grepolis.

Cum ar fii? Te rog sa te referi la lucrurile noi puse (ce am dat update/ ca am scos altele):eek:.
 

DeletedUser

Guest
Ar fi foarte tare si mai ales infatisarea lui HADES facuta ca si a celorlalti zei.
 

DeletedUser

Guest
mda

UN MARE PRO DE LA MINE!

ar fi ceva extraordinar inca un zeu , si chiar acum intr-o seara m-am gandit ce frumos ar fi cu inca un zeu:). Acum depinde de Stil , si restul adminilor cum o sa trateze asta.

Respect pt. cel cu ideea
 

DeletedUser

Guest
UN MARE PRO DE LA MINE!

ar fi ceva extraordinar inca un zeu , si chiar acum intr-o seara m-am gandit ce frumos ar fi cu inca un zeu:). Acum depinde de Stil , si restul adminilor cum o sa trateze asta.

Respect pt. cel cu ideea

Mai,nu depinde de ei ci de INNOGAMES.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus