Si am ajuns la cel de-al cincelea zeu !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
sunt niste bani in joc , pe care grepolis romania trebuie sa-i plateasca pt asa ceva , ca si pt update-uri.

Din cate inteleg, dumneavoastra credeti ca Echipa Grepolis Romania plateste ca sa aiba update-urile si sa se implementeze propunerile care le vor membri echipei. Imi pare rau sa va dezamagesc, dar nu este nici pe departe asa.
Cei de la InnoGames fac update-urile cand vor ei pe serverele din Romania si cand implementeaza ceva, implementeaza pe toate serverele din lume, nu numai in Romania.
 

DeletedUser

Guest
defapt nu...10 15 % e chiar bine...gandestete ca cineva nu ataca cu 10 unittai (care 10% reprezinta o zecime adica 1) ci ataca cu vreo 1.000-1.000 si ceva...deci nu ar fi mare chestie ca sa zicem ca din 1.000 ar ramane 900 si tot ar fi mult...sau 500 care sar scade atunci 50 si tot ar ramane 450 ca nu poti sa zici ca din 500 sar scade numai 5 si ar ramen 495 sau din 1.000 10 si ar ramane 990...atunci ce sar rezolva cu acel 1%...?

Vraja e direct data pe oras.... Acele 5-15 procente pot fi importante... In 24 de ore ai putea omori aprox. 200 de unitati fara nici o lupta. (pe lumile cu viteza 2 sau 3 acest numar ar creste).. Ar deveni pe loc cea mai folosita vraja din joc.

Ideea originala cu 10-15 unitati ar fi mai buna, dupa parerea mea.

sunt niste bani in joc , pe care grepolis romania trebuie sa-i plateasca pt asa ceva , ca si pt update-uri.

Grepolis, varianta tradusa in limba romana, apartine in totalitate de firma InnoGames. Asta inseamna ca tot profitul se duce direct acolo, iar toate update-urile se implementeaza si la noi cum se implementeaza si pe celelalte servere. Noi puteam doar vedea si discuta propunerile voastre, si eventual i le putem transmite lui Stil care la randul lui le transmite mai departe angajatorului lui... S-a mai discutat despre asta...

De aceea avem si nevoie de foarte multe detalii si o foarte buna previzualizare a ceea ce inseamna astfel de adaugari ce pot afecta intregul joc destul de mult :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Vraja e direct data pe oras.... Acele 5-15 procente pot fi importante... In 24 de ore ai putea omori aprox. 200 de unitati fara nici o lupta. (pe lumile cu viteza 2 sau 3 acest numar ar creste).. Ar deveni pe loc cea mai folosita vraja din joc.

Ideea originala cu 10-15 unitati ar fi mai buna, dupa parerea mea.



Grepolis, varianta tradusa in limba romana, apartine in totalitate de firma InnoGames. Asta inseamna ca tot profitul se duce direct acolo, iar toate update-urile se implementeaza si la noi cum se implementeaza si pe celelalte servere. Noi puteam doar vedea si discuta propunerile voastre, si eventual i le putem transmite lui Stil care la randul lui le transmite mai departe angajatorului lui... S-a mai discutat despre asta...

De aceea avem si nevoie de foarte multe detalii si o foarte buna previzualizare a ceea ce inseamna astfel de adaugari ce pot afecta intregul joc destul de mult :)

asta inseamna ca nu sunt sanse de "al 5-lea zeu" ?
 

DeletedUser

Guest
Nu-mi place să combat ideea de "ce visez noaptea vin şi prezint ziua", pentru că orice muncă de creativitate, chiar dacă are succes sau nu, este bună.
Felicitări că vă gândiţi la idei de modificare. Din experienţa mea (nu foarte vastă) legată de jocuri, ştiu că o companie lansează un vot sau concurs atunci când sunt în pană de idei, sau vor să implementeze ceva care schimbă radical jocul.
Aceste schimbări radicale sunt enorm de greu de implementat, uneori fiind nevoie să schimbi întregul engine (motor) al jocului.
Să vă dau un mic exemplu: doar schimbarea acelei roze a vânturilor, cercul împărţit în 4 unde apar zeii, să-l faci cu 5 sloturi este o muncă de câteva zile pentru programatori. Ca să nu mai vorbim de altele...
Felicitări pentru idee, contra propunerii prin lipsa unei metode uşoare de implementare.
 

DeletedUser

Guest
Nu-mi place să combat ideea de "ce visez noaptea vin şi prezint ziua", pentru că orice muncă de creativitate, chiar dacă are succes sau nu, este bună.
Felicitări că vă gândiţi la idei de modificare. Din experienţa mea (nu foarte vastă) legată de jocuri, ştiu că o companie lansează un vot sau concurs atunci când sunt în pană de idei, sau vor să implementeze ceva care schimbă radical jocul.
Aceste schimbări radicale sunt enorm de greu de implementat, uneori fiind nevoie să schimbi întregul engine (motor) al jocului.
Să vă dau un mic exemplu: doar schimbarea acelei roze a vânturilor, cercul împărţit în 4 unde apar zeii, să-l faci cu 5 sloturi este o muncă de câteva zile pentru programatori. Ca să nu mai vorbim de altele...
Felicitări pentru idee, contra propunerii prin lipsa unei metode uşoare de implementare.

Foarte corect,cand veniti cu propuneri ganditi-va ca sunt sanse de -50% sa se aplice
 

DeletedUser

Guest
,,Nu-mi place să combat ideea de "ce visez noaptea vin şi prezint ziua", pentru că orice muncă de creativitate, chiar dacă are succes sau nu, este bună.
Felicitări că vă gândiţi la idei de modificare. Din experienţa mea (nu foarte vastă) legată de jocuri, ştiu că o companie lansează un vot sau concurs atunci când sunt în pană de idei, sau vor să implementeze ceva care schimbă radical jocul.
Aceste schimbări radicale sunt enorm de greu de implementat, uneori fiind nevoie să schimbi întregul engine (motor) al jocului.
Să vă dau un mic exemplu: doar schimbarea acelei roze a vânturilor, cercul împărţit în 4 unde apar zeii, să-l faci cu 5 sloturi este o muncă de câteva zile pentru programatori. Ca să nu mai vorbim de altele...
Felicitări pentru idee, contra propunerii prin lipsa unei metode uşoare de implementare."
Nu cred ca sunt programatorii de la InnoGames niste fraieri ... Nu cred (si stiu ca nu e asa ) de greu sa programeze ... mai ales ca acolo e partea cea mai simpla dupa mine. Ma rog.. Fiecare cu pararea lui :) Merci pt .. Comments. Mai astept.

Updated 4:45 PM 01.11.2010
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Aceasta propunere are aceleasi sanse ca toate celelalte...

Am sa va rog sa incercati sa vorbiti despre propunere si sa nu respingeti/acceptati o idee dupa usurinta de implementare (care variaza si de cum a fost scris pana acum jocul) ce e mai degraba cunoscuta doar de dezvoltatori. Mai bina va canalizati aceasta energie in a construi ceva constructiv.
 

DeletedUser

Guest
Aceasta propunere are aceleasi sanse ca toate celelalte...

Am sa va rog sa incercati sa vorbiti despre propunere si sa nu respingeti/acceptati o idee dupa usurinta de implementare (care variaza si de cum a fost scris pana acum jocul) ce e mai degraba cunoscuta doar de dezvoltatori. Mai bina va canalizati aceasta energie in a construi ceva constructiv.

aceasta propunere va fi transmisa celor de la innogames ?
 

DeletedUser

Guest
Daca va fi detaliata suficient, da... Nu vad de ce nu...

Un al cincilea zeu, chiar daca reprezinta o modificare majora, ar fi dupa parerea a din ce in ce mai multor persoane modificare binevenita.
 

DeletedUser

Guest
adrian vad ca a detaliat destul de bine , in mare se stie cam despre ce e vorba:)

ar trebui stabilite puterea de atac , viteza de miscare a trupelor mitice , si altele :)

sa vedem care se va implica pe aici
 

DeletedUser

Guest
adrian vad ca a detaliat destul de bine , in mare se stie cam despre ce e vorba:)

ar trebui stabilite puterea de atac , viteza de miscare a trupelor mitice , si altele :)

sa vedem care se va implica pe aici
Dupa cum vezi am si dat un -update- astazi.
Ce contine?
-Rearanjarea in pagina
-Corectarea unor greseli de scriere
-Adaugarea descrierii la Himera
-Adaugarea costurilor/puterile Himerei
-Schimbarea efectului (cu %) a Cosmarului

-----Daca aveti idei va rog postatile ! Am sa le prelucrez si am sa va ,,creditez"----
 

DeletedUser3022

Guest
este o idee incredibil de buna.
eu zic sa o punem in aplicare.
iar dupa aceea sa ne gandim la un alt zeu pana ajungem la numarul de 10 propun eu
 

DeletedUser

Guest
este o idee incredibil de buna.
eu zic sa o punem in aplicare.
iar dupa aceea sa ne gandim la un alt zeu pana ajungem la numarul de 10 propun eu

Normal limitarea ar trebui sa fie la 12 zei (cat sunt in Olimp), dar in cazul acesta cred ca 5 zei ar fi de ajuns pentru inceput.
 

DeletedUser

Guest
buna ideea cu al cincilea zeu dar cred ca ar mai trebui sa scazi din costuri:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus