Revolta vs. sistemul vechi de cucerire - avantaje si dezavantaje

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
AAAA,acum am vazut,Pi e cu moral inactiv......nasol...nasol.....cand esti mic,iti poti lua capace de la cei mai mari fara probleme....
Nu sunt deacord cu lipsa moralului,ii dezavantajeaza pe jucatorii obisnuiti in defavoarea jucatorilor ce joaca numai premium ,care s e dezvolta mult mai repede,mai mult consider ca jucatorii care nu au mai jucat niciodata Grepolis sunt 100% victime!!!!
 

DeletedUser

Guest
@bubulica1 , bineinteles am exagerat eu cand am spus ca esti dumnezeu, n-ai cum sa fii. Dar macar un Sfantu Petreu ceva, tot poti fii :))))
 

DeletedUser

Guest
In mod sigur depinde cu cine joci si cum joci ,ca si alianta!!
Am detaliat un pic mai sus ,ce se intpla cand atacatorii sunt mult mai dezvoltati decat defenderii:))
si cred ca banui.....
in astfel de joc ,spre surprinderea mea,sunt "omagiati" doar atacatorii,se uita frecvent ca cineva mai face si munca de jos ,aia urata si plina de sacrificii;)
 

DeletedUser

Guest
Chiar la lumea Epsilon faceam referire.A fost ceea mai frumoasa lume pe care am jucat, cu multi jucatori buni si activi..dar asta a fost candva.
Daca ai fi jucat contra celor din Aliens (pana sa fie vanduti) ai fi vazut pe pelea ta ca un zid se poate ridica la nevoie pe 5 orase de-o data in mai putin de 6 ore.
Indiscutabil e nevoie de premium si sa si folosesti la greu galbeni .
Dar cum spuneam acele vremuri au apus de mult si vina o au stiu ei cine!!! ca jucatori activi sau retras si nici nu vor sa mai auda de acest joc.
 

DeletedUser

Guest
Imi place foarte mult topicul asta :x Desi poate unii dintre voi sunteti adversari pe harta, discutia de aici este in termeni civilizati si absolut normali, lucru care ma bucura nespus.
:( Cu rusine recunosc ca, pentru un moment, am crezut activitatea de pe forum ca fiind iremediabil pierduta in multitudinea de discutii off topic din ultimul timp... Ma bucur ca m-am inselat si va multumesc pentru asta :*
 

DeletedUser

Guest
Imi place foarte mult topicul asta :x Desi poate unii dintre voi sunteti adversari pe harta, discutia de aici este in termeni civilizati si absolut normali, lucru care ma bucura nespus.
:( Cu rusine recunosc ca, pentru un moment, am crezut activitatea de pe forum ca fiind iremediabil pierduta in multitudinea de discutii off topic din ultimul timp... Ma bucur ca m-am inselat si va multumesc pentru asta :*

:D,ma bucur ca ai reusit sa reactivezi putin forumul ,insa nu stiu de ce dar cred ca unii nici nu mai joaca sau cel putin pe Pi,unul dintre sunt si eu din pacate :)
Insa e buna tema,putem discuta mult si bine pe diverse strategii ,lucru ce poate fi benefic multor jucatori care poate inca nu au atata experienta,sau cine stie "cat traiesti inveti" de ce nu si "veteranilor ":)
 

DeletedUser

Guest
Lumea Pi e abia la inceput, deci lucrurile nu sunt destul de bine conturate acolo. Plus ca unii nu sunt familiarizati cu sistemul acesta de cucerire si renunta cand vad ca sunt cuceriti sau cand vad ca metodele de aparare contra navei de colonizare pe care ei le cunosteau nu se aplica aici.
 

DeletedUser7685

Guest
Chiar la lumea Epsilon faceam referire.A fost ceea mai frumoasa lume pe care am jucat, cu multi jucatori buni si activi..dar asta a fost candva.
Daca ai fi jucat contra celor din Aliens (pana sa fie vanduti) ai fi vazut pe pelea ta ca un zid se poate ridica la nevoie pe 5 orase de-o data in mai putin de 6 ore.
Indiscutabil e nevoie de premium si sa si folosesti la greu galbeni .
Dar cum spuneam acele vremuri au apus de mult si vina o au stiu ei cine!!! ca jucatori activi sau retras si nici nu vor sa mai auda de acest joc.

Multumesc pentru aprecieri in numele celor care au fost ALIENS! Respect!
 

DeletedUser

Guest
Chiar la lumea Epsilon faceam referire.A fost ceea mai frumoasa lume pe care am jucat, cu multi jucatori buni si activi..dar asta a fost candva.
Daca ai fi jucat contra celor din Aliens (pana sa fie vanduti) ai fi vazut pe pelea ta ca un zid se poate ridica la nevoie pe 5 orase de-o data in mai putin de 6 ore.
Indiscutabil e nevoie de premium si sa si folosesti la greu galbeni .
Dar cum spuneam acele vremuri au apus de mult si vina o au stiu ei cine!!! ca jucatori activi sau retras si nici nu vor sa mai auda de acest joc.

Iar vina o au cei de la Inno deoarece au bagat versiunea 2 pe toate satele .. asta este parerea mea .
 

DeletedUser

Guest
Versiunea 2.x s-a implementat de ceva timp, nu cred ca are rost sa ne lamentam si acum, dupa atata amar de vreme pentru lucruri care s-au intamplat deja. Cui ii place jocul si echipa cu care joaca, va continua sa activeze indiferent de modificarile care au loc pe parcurs...
Iar discutia aici era alta, in nici un caz cine e vinovat si pentru ce. Topicul este deschis pentru a face comparatie intre cele doua sisteme de cucerire, nu sa plangem dupa versiuni vechi, jucatori care nu mai sunt pe harta si alte lucruri a caror schimbare nu sta in puterile noastre :)
 

DeletedUser

Guest
eu bine...
tu...pfffff ..
ne cunoastem,de pe undeva ??
am imbatranit si uneori m-a cam lasa memoria...

- - - Updated - - -

Offfff ce rai sunte-ti ..iar i-ati at ban lui david.....
pffff si cat ma bucuram ;) ca a revenit
0002031F.gif
 

DeletedUser

Guest
:)))) Am vrut sa pastram discutia asta in termeni civilizati si avizati, daca pot spune asa, pentru ca mi-a placut cum a decurs si cred ca multi incepatori sau jucatori nefamiliarizati cu sistemul nou de cucerire(printre care se numara si subsemnata) invata ceva util din ce e scris aici.
David a avut la dispozitie topicul de Spam. Nu l-a folosit, e problema lui.
 

DeletedUser

Guest
Daca ai timp de joc nu prea conteaza sistemul de cucerire ,parerea mea.Cat despre strategii putem vorbi la nesfarsit .Fiecare o are pe a lui in functie de orar, de zona si de alianta.
Doi jucatori cu acelas timp alocat jocului de ex 6 ore zilnic, dar unul 3 dim si 3 seara nu poate juca aceasi carte ca cel ce sta 6 ore incontinu.In 6 ore ati poti pregati atac la secunda si de pe 80 de orase ceea ce nu poate face cel ce sta 3 ore.
Cea mai buna strategie indiferent de sistemul de cucerire e sa ati faci colegii de echipa sa aibe incredere in tine sa dea totul pt tine si u la rand la fel,altfel poti fi zmeul zmeilor singur si cu 1001 strategi tot pici.
 

DeletedUser

Guest
a zis cineva pe prima pagina ca daca nu ai trupe multe nu te poti apara.E o solutie, dar care necesita timp la calculator atunci si noroc sa zic asa...muti tot ce ai tu al tau pe acel oras in unul vecin ... sau ma rog nu mai trimeti. Ochesti nava(de asta trebuie sa stai mult la pc ca daca o vezi de la inceput,te prinzi) si bagi sprijinul si activezi garda dupa valul de atacuri dar fix inaintea navei.;) deci se poate
 

DeletedUser

Guest
Ochesti nava(de asta trebuie sa stai mult la pc ca daca o vezi de la inceput,te prinzi) si bagi sprijinul si activezi garda dupa valul de atacuri dar fix inaintea navei. deci se poate

Din cate am inteles eu aici nu prea merge asa, perioada de furie declansandu-se daca orasul este golit de aparare. Sau ma insel?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
asta e ideea...lasi adversarul sa creada ca e gol...daca poti, feresti inca din primul atac, mai ales daca esti in zona mai rosie...daca ti-a prins trupele si le-a spart, le refaci cu viteza maxima(in 12 h ai timp) si le trimiti undeva aproape ..lasi sa-ti dea revolta si atacuri in gol sau in ceva sprijin(nu prea mult) ca sa nu para evidenta strategia, in timp ce pandesti nava...cand vezi ca vine, incerci sa bagi tot inaintea ei.Dar ai nevoie si de ceva noroc....
 

DeletedUser

Guest
Din cate am inteles eu aici nu prea merge asa, perioada de furie declasandu-se daca orasul este golit de aparare. Sau ma insel?

Furia incepe doar daca ai REVOLTA.Dupa 12 ore de REVOLTA incepe FURIA ,ca orasul e gol sau nu tot incepe:)).
 

DeletedUser

Guest
da... e inevitabila

- - - Updated - - -

da... e inevitabila
 

DeletedUser

Guest
Dupa cum vad, discutiile pe marginea acestui subiect cam astea au fost, deci pot inchide tema.

Va multumesc pentru participare si va astept la urmatoarea dezbatere.

In topicul SPAM as dori sa postati idei pentru dezbateri noi pe care doriti sa le avem aici pe forum.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus