Razboaiele lumii Rho

DeletedUser10432

Guest
e mai bine ca nu ai cuvinte....
ai spune numai aberatii pe tema asta ce e pe tapet!
mai citesc unii si mai si cred ca tot ce zboara se si mananca!
lasa sa joace lumea cinstit si sa se termine cu golaniiile!
eu de exemplu ma simt frustrat daca ar fi iertat unul care face multi si vine cu povesti de 2 lei!
ma cred ca ai cazut in cap cand ereai mic pe cuvant TU NU INTELEGI CA REVENISEM EU SE POATE VEDEA IP LA DRACU IN LOCU AS TACE SI M AS SAH CA TOT TE DAI IN SPECTACOL DE PARCA ESTI MAI INTELIGENT CA TOTI (nu uita ca sah ul e un joc pt oameni inteligenti asta daca te consideri unu normal)
nu e singurul joc online care il joc dar pe alte jocuri odata "prins" unu cu 2 sau mai multe conturi e blocat definitiv dar tinand cont ca celalalt cont erea administrat de cineva care baga bani in joc nah normal cum sa ai faca ceva au ales sa imi dea mie ban definitiv
deasta e mai bine sa jucam pe alte tari civilizate gen spania anglia decat aici si sa asi bata un admin joc de noptile pierdute de catre uni
FELICITARI!!!!
 

DeletedUser

Guest
Piticule,tre' sa recunosc ca sunt prost si cand "eream " mic am cazut in cap de nenumarate ori,insa chestia asta nu m-a ajutat ,NU reusesc sa inteleg ce scrii! Acum daca stau sa m-a gandesc,oare daca nu cadeam ,reuseam sa pricep oare:-/
Cert e ca tu nu intelegi ceea ce ti-a raspuns Kod!
 

DeletedUser10432

Guest
tu nu intelegi ce sa intamplat sunt atatea cazuri de multi cont si oameni sunt doar blocati pt cateva zile dar acum adminu sa trezit cu "curu" in sus si ma blocat definitiv daca ti e tise pare ok toata chestia asta din partea mea te poti duce se te inscri sa dei si tu un admin vad ca , gandesti la fel ca uni din ei
nu pricepi din cauza greselilor pe care le fac cand scriu sau din cauza inteligentei tale care da pe afara
veziti de jocu tau si nu mai scrie atat
 

DeletedUser

Guest
Piticule ,eu incerc sa-ti explic ,ca si jucator ca adminul are dreptate!
Urmareste-mi rationamentul:Tu cu gura ta ai spus si aici pe forum ca cineva a avut grija de contul tau si tu ai aparut de 2 zile si ai fost banat..nu?

Buuuun....atunci ,in mod normal ,ei vad acolo ca un Ip,ma rog..a avut acces pe cele 2 conturi..pana aici ai inteles??

mai departe,in prima faza se blocheza cele 2 conturi...corect ..??
mai departe...cel care a avut aces la contul tau face tiket si discuta probabil cu adminul..in astefel de cazuri ti se da ocazia care din conturi sa ramana in joc (e posibila si o micsorare a numarului de orase ale contului,se transforma in fantome),acela in mod normal a ALES ca contul care se va debloca SA FIE AL LUI...
de aici acea cerere despre care vorbea Kod,de deblocare a unui cont,adminul a deblocat contul lui(el il vedea ca si detinator de 2 conturi)..si al tau(nr.2) a ramas blocat definitiv!

In nici un caz nu crede ca se tine cont de faptul ca unul foloseste premium si altul nu!
nu esti primul si nici ultimul care pateste asa ceva ,cu parere de rau astea sunt regulile!
daca te vei uita cu atentie,esti vinovat ,pentru ca ai dat parola si acel cineva a administtrat 2 conturi!

PS;nu pot fi admin din 2 motive,nu imi doresc si nu pot aplica deoarece "am cazier",asta pentru tine asa sa nu crezi altceva!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ok, am sa ma comport ca in alte tari civilizate si urmatoarea data cand se mai discuta de acest aspect am sa banez contul pe forum (ca asa se face "dincolo", si din cauza asta in public nu apar niciodata astfel de discutii).

@Piticu: Nu ma intereseaza ca ai revenit sau nu. Defapt, din punctul nostru de vedere tu poti fi vechiul proprietar sau pur si simplu unul nou.. Pai asa, daca lipsesti 2 luni, incalci regulamentul cu cea mai mare incredere.. Pentru o interdicite (chiar si pe atacabil) de cateva zile se merita... Ba mai mult, la fiecare astfel de blocare iti poti ruga un prieten de pe alta lume de joc sau chiar alt joc sa faca tichet ca e contul lui si "a revenit" (apropo, chestiile astea se intampla, nu sunt doar din imaginatia mea -- cum ar fi sa deblocam conturile asa, dupa buna credinta?)...

Si te rog nu fa afirmatii aiurea. Nu exista blocare de detinere a mai multor conturi in care sa fie deblocate mai multe conturi. E deblocat un cont per persoana cand si doar cand acest lucru se observa clar (practic, daca, sa zicem, contul e dat peste weekend in ingrijirea altuia, nu-l blocam pentru multi si va pedepsim pe amandoi). Nu e cazul tau, insa... In momentul in care tu lasi o persoana sa intre mult timp pe contul tau e ca si cum l-ai fi cedat. Din punctul nostru de vedere e, dupa cum a incercat si Tatal lor sa-ti explice, vorba de un jucator ce a intretinut in mod evident in intreaga perioda de verificare doua conturi. Simplu si logic, fara alte complicatii.

Vrei sa intelegi, bine, nu vrei sa intelegi, iarasi bine... Dar discutia pe tema asta se incheie aici (si-asa deja incepeti, vad, sa va si jigniti intre voi).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10432

Guest
din partea mea blocatima si pe toate lumile de joc si niciodata nu am vazut un admin sau vrun prieten de al lui blocat pt multicont si spun asta ca am luat cont acum un an de la un prieten de al adminului ......
exista sali de net unde pot intra acum ca tot veni vb asa am sa va fac sa munciti si voi macar blocand niste ip conturi cum vreti sa le spuneti voi
bafta dar am sa intru zi de zi sa va "umplu frigideru" pe forum pana am sa ma plictisesc si credema se va intampla foarte greu lucru asta bafta la modificat viitoarele postari ale mele
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Daca am editat, inseamna ca postarea ta nu a fost in ordine. Era un avertisment.
Discutiile se pot purta si in mod civilizat.
 

DeletedUser10432

Guest
in mod civilizat se putea raspunde si de catre colegul tau admin nu ca am eu contul mai mic sau mai stiu eu ce banalitate a gasit pt blocare definitiva a contului pana acum toti au tacut in fata voastra e timpu sa va streseze si pe voi cineva
 

DeletedUser

Guest
E cred ca acum ai sa-ti iei cel mai tare ban,sa vad cum ai sa mai scapi si de asta!
Nu te chinui sa schimbi IP-uri...nu are rost,e degeaba:)
In cel mai bun caz ai sa te trezesti cu toate terminalele banate pe Grepolis
succesuri....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Domnul tatal tuturor sa inteleg ca ne schimbam discursul? Acuma numai sunt de vina admini pentru orice?
 

DeletedUser

Guest
Domnul tatal tuturor sa inteleg ca ne schimbam discursul? Acuma numai sunt de vina admini pentru orice?

Domnul" nu stiu cum sa-ti zic",pentru mine ce e corect e corect si atat!
Stii foarte bine ca nu suport prostia si aroganta!
Eu nu imi schimb discursul nici daca ar fi vorba de mine,mai mult nu stiu daca cazul sa discutam speta aici de fata a "omului tau"(de aceea vociferezi),cand e destul de clar pentru ce a luat ban!
Nu sunt eu in masura sa dau explicatii, ci mi-am exprimat o simpla parere ca si jucator!Daca nu ai inteles ,reiat te rog discutia de la capat si poate pricepi!
Daca te referi si la asta>>
E cred ca acum ai sa-ti iei cel mai tare ban,sa vad cum ai sa mai scapi si de asta!
Nu te chinui sa schimbi IP-uri...nu are rost,e degeaba
In cel mai bun caz ai sa te trezesti cu toate terminalele banate pe Grepolis
succesuri....
,era un simplu sfat si atat!Oricum ceea ce a scris acolo pentru mine era penibil si daca eram moderator ii dadeam ban direct(pe toate conturile ca sa m-a intelegi)!
Daca vrei sa injuri sau sa fii "bine crescut",exerseaza pe alte mijloace de socializare,sau fa-o mai cu perdea,de aceea nu imi plac "baietii destepti"!
Ceea ce se intampla e posibil din cauza varstei fragede a unora din cei ce posteaza pe forumul extern,asta e ,insa nu cred ca lipsa bunului simt ar trebui sa fie DOAR direct proportionala cu varsta!In caz ca este,BAN...fuga la scoala ,mai studiezi ,mai aprofundezi...mai citesti ceva..inveti sa porti o discutie..si dupa reincerci!
E un capat de tara ca se da ban?? NU! Si eu am luat pentru motive bine intemeiate,clar,pe forum evident,si...am murit?? Se pare ca nu,daca il voi mai lua odata am sa inteleg ca locul meu nu e aici si am sa m-a conformez!
Nu schimb si nici nu voi schimba vre-un discurs,eu sunt eu si atat!Ceea ce stiu sau nu stiu,e al meu ,imi apartine si m-a reprezinta fie ca le convine unora ca tine sau nu.
In general ca si in viata, aroganta si apartenenta la un mic grup exclusivist se plateste mai devreme sau mai tarziu!Esti cunoscut si poate respectat in grupul tau,bun,excelent,poate o meriti insa fiecare are dreptul la a-si forma o parere si a avea simpatii,in cazul meu simpatia mea fata de tine a apus demult .Nu sunt deranjat de actualele tale preferinte in materie de conversatie si nici nu m-a intereseaza!
Ca si replica pe romaneste,eu sunt geaman,ingeneral acestia pot avea mai multe caractere,drept urmare stii ca eu pot si porc si domn,depinde de situatii!!
Aaa....si sa nu uit,daca te deranjeaza nickul meu si nu il poti pronunta,pot face pentru tine ceva,il schimb ,poate renunti la mistouri,ce zici,poti??
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Domnul" nu stiu cum sa-ti zic",pentru mine ce e corect e corect si atat!
Stii foarte bine ca nu suport prostia si aroganta!
Eu nu imi schimb discursul nici daca ar fi vorba de mine,mai mult nu stiu daca cazul sa discutam speta aici de fata a "omului tau"(de aceea vociferezi),cand e destul de clar pentru ce a luat ban!
Nu sunt eu in masura sa dau explicatii, ci mi-am exprimat o simpla parere ca si jucator!Daca nu ai inteles ,reiat te rog discutia de la capat si poate pricepi!
Daca te referi si la asta>>,era un simplu sfat si atat!Oricum ceea ce a scris acolo pentru mine era penibil si daca eram moderator ii dadeam ban direct(pe toate conturile ca sa m-a intelegi)!
Daca vrei sa injuri sau sa fii "bine crescut",exerseaza pe alte mijloace de socializare,sau fa-o mai cu perdea,de aceea nu imi plac "baietii destepti"!
Ceea ce se intampla e posibil din cauza varstei fragede a unora din cei ce posteaza pe forumul extern,asta e ,insa nu cred ca lipsa bunului simt ar trebui sa fie DOAR direct proportionala cu varsta!In caz ca este,BAN...fuga la scoala ,mai studiezi ,mai aprofundezi...mai citesti ceva..inveti sa porti o discutie..si dupa reincerci!
E un capat de tara ca se da ban?? NU! Si eu am luat pentru motive bine intemeiate,clar,pe forum evident,si...am murit?? Se pare ca nu,daca il voi mai lua odata am sa inteleg ca locul meu nu e aici si am sa m-a conformez!
Nu schimb si nici nu voi schimba vre-un discurs,eu sunt eu si atat!Ceea ce stiu sau nu stiu,e al meu ,imi apartine si m-a reprezinta fie ca le convine unora ca tine sau nu.
In general ca si in viata, aroganta si apartenenta la un mic grup exclusivist se plateste mai devreme sau mai tarziu!Esti cunoscut si poate respectat in grupul tau,bun,excelent,poate o meriti insa fiecare are dreptul la a-si forma o parere si a avea simpatii,in cazul meu simpatia mea fata de tine a apus demult .Nu sunt deranjat de actualele tale preferinte in materie de conversatie si nici nu m-a intereseaza!
Ca si replica pe romaneste,eu sunt geaman,ingeneral acestia pot avea mai multe caractere,drept urmare stii ca eu pot si porc si domn,depinde de situatii!!
Aaa....si sa nu uit,daca te deranjeaza nickul meu si nu il poti pronunta,pot face pentru tine ceva,il schimb ,poate renunti la mistouri,ce zici,poti??
1. Cine de la noi a intervenit in discutie?
2. Am zis eu ceva in apararea lui? Te-am rugat doar sa iti vezi de ale tale si sa nu te mai priveasca problemele altora.
3. Am remarcat doar o schimbare a discursului tau fata de admini.
4. Vociferat implica o anumita atitudine care nu ma caracterizeaza. Dintre noi doi, sincer, cred ca tu vociferezi doar de dracul de a fi bagat inseama.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1.Nu m-a intereseaza daca a facut-o sau nu,e problema voastra!
2. E un forum extern unde fiecare poate sa-si spuna parerea ,acum nu cred ca tu ai calitatea necesara sa-mi interzici asa ceva!
3. Ai remarcat prost,am si specificat,ce e corect e corect si atat!
4. Nu implica nimic la tine deoarece la stilul de editare pe care il ai (si il cunosc destul de bine),nu iti exprimi in nici un fel starea!
Degeaba esti sincer,pe mine nu m-a intereseaza sa fiu bagat in seama mai ales de tine,am mai spus-o anterior,pe un forum pot "latra" cat vreau,atat timp cat respect anumite reguli impuse si iar m-a repet fie ca iti convine sau nu!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu iti interzic nimica. Te-am rugat doar sa nu mai latri inutil. Din cate stiu parca nu mai aveai voie aicea?
Si nu ma fa sa pun si eu niste intrebari despre o anumita debanare.
 
Sus