Rapoarte

DeletedUser

Guest
Stie cineva daca se lucreaza la punerea la punct a sistemului de rapoarte... pentru a putea fi trimis si retrimis un raport, in asa fel incat sa functioneze ca niste dovezi... ?

E foarte important intr-un astfel de joc lucrul asta...

p.s.- si daca exista vreo harta cu marile, una generala... sa ne facem idee cat de departe sau aproape sunt aliatii sau dusmanii ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Stie cineva daca se lucreaza la punerea la punct a sistemului de rapoarte... pentru a putea fi trimis si retrimis un raport, in asa fel incat sa functioneze ca niste dovezi... ?

E foarte important intr-un astfel de joc lucrul asta...

p.s.- si daca exista vreo harta cu marile, una generala... sa ne facem idee cat de departe sau aproape sunt aliatii sau dusmanii ?

1.Poti face asta cu Print Screen --> Paint.. sau downloadezi chestia asta de aici http://forum.grepolis.net/showthread.php?t=3611 ( iti trebuie mozilla ) si apoi e mult mai usor, vei putea face screenshot direct din joc :) si sa-l si uploadezi si vei primi un link.
2.http://forum.ro.grepolis.com/showthread.php?p=9791
 

DeletedUser

Guest
Rapoarte.. Publice

AM si eu o intrebare .. nu am vazut alt topic / uri .. daca mai sunt si altele deschise imi cer scuze ... intrebarea este urmatoarea : ,, Daca eu atac un jucator ( spionaj) cum pot da spionajul sau atacul catr-e colegii tribului sau catre un singur coleg '' un fel de ,, raport public '' astept un raspuns / uri .. Multumesc !
 

DeletedUser

Guest
Intrebari despre trimiterea rapoartelor si postarea lor pe forum

Stiti cumva daca exista vreo posibilitate de a posta rapoarte pe forumul aliantei?
 

DeletedUser

Guest
raspuns

Nu e foarte greu prietene.
1) Deschizi Paint.net sau paint.
2)Intri pe pagina de net pe care doresti sa o arati.
3)Apasa PRINT SCREEN SYSRQ. Este un buton pe tastatura ta.
4) Intri in paint si apesi Ctrl+V.
5)Faci citeva retusuri daca e nevoie.
6)Salvezi in extensie .jpg sau .png. De sfatuiesc sa folosesti PAINT.NET
7) Se salveaza ca poza si poate fi vazuta.
8)Intri pe site-ul imageshack si uplad-ezi imaginea ta.
9)Intri in link-ul in care imaginea este aratata full. La imagine maxima. Copii adresa link-ului.
10)Apesi pe butonul Insert Image- sub forma de iconita care arata ca un peisaj cu un soare si un munte.Aici inserezi link-ul copiat.
Si parca atit, daca apar intrebari ma poti contacta in forum.
Succes!!!:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
da si vezi ce postezi adik daca e ceva mai personal si vrei sa arati lumii fol din paint si taie ce ar da de banuit...poate imaginea aia o sa o vada cineva care vrea sa te farmeze si tu dezvalui ....sa zicem situatia financiara ;))
 

DeletedUser

Guest
Stiti cumva daca exista vreo posibilitate de a posta rapoarte pe forumul aliantei?


Cauta->"rapoarte"-> ENTER => Rapoarte

2.4. Pentru a evita repetarea argumentelor, mai ales în cazul discuţiilor lungi, vă sugerăm ca întotdeauna să citiţi întregul topic înainte de a posta un răspuns. Înainte de a posta un topic nou, folosiţi funcţia de căutare pentru a vă asigura că nu exista un topic asemănător.
.
 

DeletedUser

Guest
sal ...am o problema nu mai primesc nici 1 raport de atac sau de altceva...nu am fkt NIMIC... cine ma poate ajuta..?
 

DeletedUser245

Guest
Salut. Vezi daca nu cumva ai bifat din greseala la filtre casutele.

Iar daca te referi la atacurile asupra satelor de tarani. Acestea,dupa update sunt stocate intr-o noua grupa din meniul "Rapoarte" si anume "Atacuri de jefuire".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Rapoartele de jefuire a satelor de Tarani apar deja intr-o rubrica nou: Rapoarte/Atacuri de jefuire.

Eu cu ceva timp am avut o problema cu rapoartele. insa cauza era in FILTRARE.

Verifica aceste 2 pozitii...
 

DeletedUser

Guest
ah da am gasit ms mult....nu le gaseam m`am gandit k s`a intamplat ceva;))
 
Sus