Puterea lui Zeus-fulgerul exagerat

DeletedUser

Guest
Frustrari si Frustrati
Lasti jocul sa mearga, v-ati invatat sa fiti in top aceiasi pe toate lumile si in toate jocurile. Este foarte democratic ca oricine sa poata fi atacat si sa atace.
Daca va ataca cineva, poate fi distrus de ceilalti colegi ca de-aia exista aliante!

Si daca esti atacat de o alianta de 170 de jucatori timp de o saptamana numai cu fulgere, crezi ca este democratic???
Si crezi ca intreaga alianta de 170 de jucatori si o medie de 1700 de orase, poate fi distrusa de colegii tai in cursul acelei saptamani???
Mi se pare aberant sa nu se faca ceva in sensul acesta!!!
Degeaba te implici in joc si cuceresti un anumit numar de orase, daca in momentul in care intri in razboi cu o alianta acestia te ataca toti cu fulgere si distrug in cateva zile, ceea ce tu ai construit in cateva luni!!!
 

DeletedUser

Guest
Si daca esti atacat de o alianta de 170 de jucatori timp de o saptamana numai cu fulgere, crezi ca este democratic???
Si crezi ca intreaga alianta de 170 de jucatori si o medie de 1700 de orase, poate fi distrusa de colegii tai in cursul acelei saptamani???
Mi se pare aberant sa nu se faca ceva in sensul acesta!!!
Degeaba te implici in joc si cuceresti un anumit numar de orase, daca in momentul in care intri in razboi cu o alianta acestia te ataca toti cu fulgere si distrug in cateva zile, ceea ce tu ai construit in cateva luni!!!

1 la mana ai deschis acest topic de multiple ori,opreste-te aici.
2 exista o vraja prin care nu mai poti fi atacat cu vraji.
3 daca ai o alianta buna si iti trimite din 6 in 6 ore aceasta vraja pana ce cauza atacului este inlaturata si inamicul invins nu mai deschizi aceste posturi.
 

DeletedUser

Guest
Quote:Text original Achile 70
Si daca esti atacat de o alianta de 170 de jucatori timp de o saptamana numai cu fulgere, crezi ca este democratic???
Si crezi ca intreaga alianta de 170 de jucatori si o medie de 1700 de orase, poate fi distrusa de colegii tai in cursul acelei saptamani???
Mi se pare aberant sa nu se faca ceva in sensul acesta!!!
Degeaba te implici in joc si cuceresti un anumit numar de orase, daca in momentul in care intri in razboi cu o alianta acestia te ataca toti cu fulgere si distrug in cateva zile, ceea ce tu ai construit in cateva luni!!!

1 la mana ai deschis acest topic de multiple ori,opreste-te aici.
2 exista o vraja prin care nu mai poti fi atacat cu vraji.
3 daca ai o alianta buna si iti trimite din 6 in 6 ore aceasta vraja pana ce cauza atacului este inlaturata si inamicul invins nu mai deschizi aceste posturi.

La tine o data inseamna de multiple ori???? :))
Ce noutatae imi spui... chiar exista aceasta vraja????? cum se numeste????
Tu te auzi ce spui??? Sa-mi trimita alianta protectie de la Atena pana cand cucereste 1700 de orase??? =))
 

DeletedUser

Guest
sunteti niste copii.va certati pt niste amarate de fulgere,ce?aveti un oras si ca e teama ca nu cumva sa va strice vreun fulger draga voastra cladire?
3 daca ai o alianta buna si iti trimite din 6 in 6 ore aceasta vraja pana ce cauza atacului este inlaturata si inamicul invins nu mai deschizi aceste posturi.
ce a spus si MR. daca ai o alianta buna care sa te protejeze,no problemo...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cred ca ati uitat faptul ca aceasta sectiune este destinata propunerilor deci discutii despre cum gandeste unul sau altul nu au ce cauta pe aici. Va rugam ca, comentariile sa se refere strict la propunere si nu la faptele de vitejie ale unui jucator sau altuia sau despre stilurile diferite de joc, astfel de comentarii se pot face in sectiunile speciale de politica si propaganda. Dupa cum ati observat cateva discutii care nu aveau legatura cu subiectul au fost deja sterse si cum noua ne place sa lenevim va rugam sa nu ne dati mult de lucru. :D
Va multumim pentru intelegere!
 

DeletedUser

Guest
sunteti niste copii.va certati pt niste amarate de fulgere,ce?aveti un oras si ca e teama ca nu cumva sa va strice vreun fulger draga voastra cladire?
Quote:3 daca ai o alianta buna si iti trimite din 6 in 6 ore aceasta vraja pana ce cauza atacului este inlaturata si inamicul invins nu mai deschizi aceste posturi.

ce a spus si MR. daca ai o alianta buna care sa te protejeze,no problemo...
__________________
Time to reborn........

cred ca nu ai citit postarile mele de mai sus!! si asta doar pentru ca esti un copil!! :))
Nu ma certam cu nimeni, pentru un amarat de fulger , ci discutam !!!
Cand iti trimite un singur jucator fulgere, poti inlatura cauza, dar cand iti trimite o alianta intreaga, nu mai poti inlatura cauza!!!
Despre asta era vorba!!!
Citeste cu atentie postarile si apoi poti sa iti exprimi parerea!!!


Valabil si pentru trayanus tribalus si pt Mr. Tie !!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ahile dak te trazneste unu trazneste l si tu pe el :D
+ dak o alianta are sa zicem 2000 de sate iar alianta ta are doar 200 crezi ca mai conteaza un fulger in plus sau minus????
deci in orice situatie tu pierzi,nu te obliga nimeni sa incepi pe o lume unde sunt aliante foarte dezvoltate pt moment ai zeta cand o sa se implementeze grepo 2.0 o sa ai o noua lume si uite asa totul se rezuma la cat de bine stii tu sa joci nu la cat de mare este o alianta sau un jucator,pe langa asta dak un jucator vrea sa te lase fara orase atunci nu o sa te trazneasca

o idee total aiurea,
in schimb ar trebui implementat un raport maxim de pct intre atacator si aparator sa zicem de 20:1,30:1
pt ca dak unu saracu a apucat si el sa aibe un oras de 8 k si e langa mine eu il cuceresc imediat......(dar si protectia asta sa fie pe o perioada de 2-3 luni pe urma sa expire)
 

DeletedUser

Guest
intrebare

Unde vad cate fulgere si cutremure am luat pana in acest moment in joc? Exista si un top pe undeva?

Multumesc anticipat.
 

DeletedUser

Guest
Acum 15 minute am fost lovit de inca 2 fulgere .. in total am primit o gramada .. deja sunt nervos.
E aiurea .. se trezeshte orice noob cu 1500 de puncte care nu a mai intrat online de o saptamana .. si isi descarca nervii pe munca mea.

Am fost lovit in ambele orase .. de acelasi jucator in acelashi moment... direct 400 favor irosit ca sa se descarce pe mine pentru ca sunt in top.

Garantez ca jucatorul ala nu are nici cea mai mica dorintza de dezvoltare si extindere .. el va fi prezent acolo o data pe saptamana ca sa imi trimita mie fulgere.

Ca el sunt multi .. si e costisitor sa imi pun protectia de la atena non stop.


FULGERUL LUI ZEUS ESTE AIUREA !!

Ar trebui sa aiba o distantza maxima la care poate fi dat. 3-4 insule.. poate 5-6 insule. Sa pot face ceva impotriva oricarui frustrat care ma ataca cu asa ceva.

Parca vad ca in cateva saptamani se mai deschide o lume noua .. si lumea se muta acolo ... si o sa isi pastreze conturile aici doar ca sa dea fulgere in mine si in alti jucatori din top.

FULGERUL LUI ZEUS = ARMA PROSTULUI


Astept sa se ia masuri .. si sa fie schimbata vraja. Altfel promit ca o sa fac si eu la fel .. o sa apar online doar sa dau fulgere de 2-3 ori pe saptamana in primul din clasament.

E trist daca jocul se rezuma la atat. Ma asteptam la mai multe de la InnoGames.

Si inca o mare problema cu aceasta vraja .... daca tinta e protejata de scutul lui atena .. cel care vrea sa atace primeste un mesaj "tinta protejata" .. si el nu are NICI O PIERDERE. Si fara nici o jena poate sa astepte .. si sa incerce a doua zi. SI TOT ASA LA INFINIT !!

De-a dreptu PENIBIL!

Ce te plangi atata pentru un nivel la cladire.De parca ti-ar distruge o cladire de nivel 25 si tiar faceo 1.Ce e mare branza fulgeru asta.Eu nici nu-l folosesc ca nu ajuta la nimic.Oameni care se plang de fulgere sunt foarte putin si aceia sun n00bi si daca faci atata scandal pt un fulger inseamna ca e grav


Unde vad cate fulgere si cutremure am luat pana in acest moment in joc? Exista si un top pe undeva?

Multumesc anticipat.

Nu poti vedea nicaier si nu nu exista niciun top
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3352

Guest
Ce te plangi atata pentru un nivel la cladire.De parca ti-ar distruge o cladire de nivel 25 si tiar faceo 1.Ce e mare branza fulgeru asta.Eu nici nu-l folosesc ca nu ajuta la nimic.Oameni care se plang de fulgere sunt foarte putin si aceia sun n00bi si daca faci atata scandal pt un fulger inseamna ca e grav




Nu poti vedea nicaier si nu nu exista niciun top
prietene fi mai atent la ce si cand se discuta

postul lui n0ave este de prin martie - acum suntem in decembrie

postul lui n0ave este din perioada in care a inceput grepo la noi - acum avem deja vechime

daca nu sti n0ave a fost multa vreme nr 1 pe alpha - intre timp a trecut ceva vreme de cand nu mai joaca

ideea este sa fim atenti la ce anume citim si daca mai este de actualitate ceea ce citim

in rest toata lumea stie sa se bage in seama
 

DeletedUser

Guest
:)

adica am luat o gramada de fulgere si cutremure de la o alianta intreaga si nici macar nu pot sa ma "laud" cu ele? Cumva am ajuns la o pauza, voiam sa vad cate s-au adunat....poate am atins 100?!?!?! Interesant era si cate resurse am aruncat pe apa sambetei, dar asta era mai greu din cauza cercetarilor din academie...

pacat....


PS. Care nu intelege ce inseamna sa iei minim 10 fulgere pe zi sa isi scrie user-ul. I-l ajutam toti vreo 3 zile si apoi poate sa comenteze.
 

DeletedUser

Guest
Acum 15 minute am fost lovit de inca 2 fulgere .. in total am primit o gramada .. deja sunt nervos.
E aiurea .. se trezeshte orice noob cu 1500 de puncte care nu a mai intrat online de o saptamana .. si isi descarca nervii pe munca mea.

Am fost lovit in ambele orase .. de acelasi jucator in acelashi moment... direct 400 favor irosit ca sa se descarce pe mine pentru ca sunt in top.

Garantez ca jucatorul ala nu are nici cea mai mica dorintza de dezvoltare si extindere .. el va fi prezent acolo o data pe saptamana ca sa imi trimita mie fulgere.

Ca el sunt multi .. si e costisitor sa imi pun protectia de la atena non stop.


FULGERUL LUI ZEUS ESTE AIUREA !!

Ar trebui sa aiba o distantza maxima la care poate fi dat. 3-4 insule.. poate 5-6 insule. Sa pot face ceva impotriva oricarui frustrat care ma ataca cu asa ceva.

Parca vad ca in cateva saptamani se mai deschide o lume noua .. si lumea se muta acolo ... si o sa isi pastreze conturile aici doar ca sa dea fulgere in mine si in alti jucatori din top.

FULGERUL LUI ZEUS = ARMA PROSTULUI


Astept sa se ia masuri .. si sa fie schimbata vraja. Altfel promit ca o sa fac si eu la fel .. o sa apar online doar sa dau fulgere de 2-3 ori pe saptamana in primul din clasament.

E trist daca jocul se rezuma la atat. Ma asteptam la mai multe de la InnoGames.

Si inca o mare problema cu aceasta vraja .... daca tinta e protejata de scutul lui atena .. cel care vrea sa atace primeste un mesaj "tinta protejata" .. si el nu are NICI O PIERDERE. Si fara nici o jena poate sa astepte .. si sa incerce a doua zi. SI TOT ASA LA INFINIT !!

De-a dreptu PENIBIL!
Fulgerul este o portita pt.cel singur si si mic si un mod de aparare inpotriva celor mari si puternici care dupa cum se vaita nu sint atit de cinstiti.De ce sa aibe numai ei dreptul de a ataca pe cel slab si cel slab sa nu poata riposta ??????????????? Sint de acord cu fulgerele si ar trebui sa li se dea o putere de distrugere si mai mare.Si cei plingaciosi daca ar sta in banca lor sa joace cinstit nu li sar intimpla nimic.De ce cei puternici nu ataca pe cei puternici ??????????????? de ce ataca pe cei mai slabi............????????????? Sa se dea o putere de distrugere mai mare fulgerelor.......
 

DeletedUser

Guest
stefanyka

Acum am primit 2 fulgere pe 2 orase, mi-a daramat 2 cladiri f scumpe unul mic de 6 k puncte cu care nu am avut nimic . Pe profilul lui scrie ca nu mai vrea sa joace ...
Ce fel de joc mai e si asta ? Pentru ce imi pierd zilnic 10-16 ore cu el ?
 

DeletedUser

Guest
ca sa fii traznit :D
fulgerul face parte din joc dak tu ii enervezi pe aiai mici e problema ta
sau pe principiul traznestei si tu pe ei
 

DeletedUser

Guest
Ce sa trasnesti pe 4 orase de cate 1,5k puncte ...
Si nu ai inteles , eu nu am avut nimic cu el !!!
 

DeletedUser

Guest
nasol am dat si eu de cate-un jucator de genu asta insa dak il ignori atunci o sa inceteze,cel putin pe mine m au lasat fanii mei in pace
 

DeletedUser3972

Guest
pai cladiri scumpe sunt distruse.nu merita atatea pentru populatie libera.recruteaza armata,si iai pe rand.si alianta ta,ca nu poti cuceri 100 de oameni.
 
Sus