Puterea lui Zeus-fulgerul exagerat

DeletedUser

Guest
Si pana la urma se face ceva cu aceasta "eroare" ?

Limita distantei poate o fi greu de implementat ca deh ... mai tarziu multe sate ... naiba stie.

O marire a favorurilor necesare este simplu de facut, rapid si util fara eforturi prea mari din partea programatorilor.

De asemenea se poate impune un anumit nivel la templu, senat si cazarma, impunand astfel un minim de dezvoltare inainte de a permite unui jucator de a ataca in acest mod.
 

DeletedUser

Guest
Trecura vreo 4 zile de la ultima postare legata de acest subiect si nu vad nici un admin interesat de subiectul asta, se discute variantele propuse de jucatori ? daca nu macar sau sa se vina cu alternative din partea "jocului" de unde sa putem alege noi variante / solutii.

Cu puterea lui Zeus orice "ferma" de 1000 puncte poate sa stea pe joc doar ca sa dea cu fulger celui care a ajutat la transformarea lui in ferma, intra o data pe luna si poc fulger ...
 

DeletedUser

Guest
Hai ma nene, nu mai astepta ca astepti degeaba :) era bine macar sa dea un mic raspuns...dar batman batman :)) 132 fulgere de pe 22.04 si pana azi primite :)
 

DeletedUser

Guest
contra
Aceasta putere are scopul ei, cei care primesc fulgere, in opinia mea au calcat ei cumva pe bec, nu zic e rau sa fii victima unor asemenea "curentari " dar e mai interesant jocul cu aceasta putere, decat fara.
 

DeletedUser

Guest
E mai interesant ca ce? Ca orice noob sau copil de 5-6 ani da cu fulger doar pentru faptul ca altu e mai bun ca el? Ca el nu a fost in stare sa se dezvolte si asa mai departe? Pai se va ajunge ca jucatorii activi si buni sa se lase de joc si sa ramana copii care nici nu cumpara premium, nu fac decat sa astepte 200 favoruri sa mai dea un fulger :) E interesanta in momentul in care nu se exagereaza , ia sa primesti si tu 130 de fulgere intr-un timp mai scurt sa te vad atunci ce postare mai faci :)
 

DeletedUser

Guest
E mai interesant ca ce? Ca orice noob sau copil de 5-6 ani da cu fulger doar pentru faptul ca altu e mai bun ca el? Ca el nu a fost in stare sa se dezvolte si asa mai departe? Pai se va ajunge ca jucatorii activi si buni sa se lase de joc si sa ramana copii care nici nu cumpara premium, nu fac decat sa astepte 200 favoruri sa mai dea un fulger :) E interesanta in momentul in care nu se exagereaza , ia sa primesti si tu 130 de fulgere intr-un timp mai scurt sa te vad atunci ce postare mai faci :)

Cei care curenteza parerea mea e ca o fac la ordin, organizat, nu asa cum vreti voi sa para aleatoriu, iar voi victime inocente, ati dat atacuri pe vreo alianta mai bengoasa cu membrii uniti si care s-au solidarizat si de aici potopul, trebuia sa te gandesti inainte de a ataca ca aia ar putea riposta si asa.
Intr-adevar e cam ieftina pentru damage-ul care il face, dar raman la parerea ca e interesanta si utila.
 

DeletedUser

Guest
Pai o alianta care da cu fulgere e considerata una foarte slaba, poate fi formata din mii de membrii, atat timp cat o alta vine si ataca continuu, cucereste orase e mult mai buna...tu dai cu fulger eu iti iau oras, care e mai bengos? :)) Pe mine putin ma intereseaza de cladiri, abia nu sta senatu pe loc... resurse iau garla si fac si cladiri si trupe :) Trupele sunt importante

Asa ca degeaba spui tu ca sunt uniti....uniti sunt cei care ataca organizat cu trupe si nu cu fulgere ca noobi :)
 

DeletedUser

Guest
Pai o alianta care da cu fulgere e considerata una foarte slaba, poate fi formata din mii de membrii, atat timp cat o alta vine si ataca continuu, cucereste orase e mult mai buna...tu dai cu fulger eu iti iau oras, care e mai bengos? :)) Pe mine putin ma intereseaza de cladiri, abia nu sta senatu pe loc... resurse iau garla si fac si cladiri si trupe :) Trupele sunt importante

Asa ca degeaba spui tu ca sunt uniti....uniti sunt cei care ataca organizat cu trupe si nu cu fulgere ca noobi :)

Eu n-am zis ca fac bine sau sunt buni daca actioneaza asa, din contra, pur si simplu jocul permite asta, iar cei care sunt cu adevarat buni trebuie sa se gandeasca si sa previna o situatie ca asta adica se devina victima unor "noobi" fulgeratori. :)
 

DeletedUser

Guest
Zeus

Deci nici mie nu mi-se pare corect cu furia lui zeus mi-a distrus cate 5-6 unitati din fiecare si toate unitatile mitice respectiv 2 lei inaripati si 5 minotauri ...nu-i corect adica aia au viata mai mare decat cea unitatilor normale .... De ce sa moara atatia si asa usor ???
Ginomun este online acum Report Post Edit/Delete Message
 

DeletedUser

Guest
contra
Aceasta putere are scopul ei, cei care primesc fulgere, in opinia mea au calcat ei cumva pe bec, nu zic e rau sa fii victima unor asemenea "curentari " dar e mai interesant jocul cu aceasta putere, decat fara.

Tu nu ai inteles ce am spus eu, orice ferma poate sa te fulgere doar asa ca ai fost mai tare ca el. De ce sa existe o astfel de putere disponibila unui jucator de 1500 - 2000 de puncte ( chiar si mai sus ), daca acel jucator nu este in stare sa se dezvolte ? Prin impunerea unei dezvoltari minime a unor cladiri mai importante din Polis dispare aceasta problema. Gandeste-te ca pentru a cucerii un sat la un moment va trebuii sa omori 30 K trupe, iti convine sa depui atata efort ca sa cuceresti un sat de 2 K ca sa scapi de niste fulgere ?

Cum zicea Chas3r, pentru fulgere organizate exista raspunsul ... cucerirea de sate si avantajul va fi a celor care cuceresc satele nu a celor care dau cu fulgere.
 

DeletedUser

Guest
"noobi fulgeratori" looool uite mi-ati dat o idee. Pe asta cu fulgerele nu am sesizat-o pana acu dar il voi fulgera si eu repetat pe ala de mi-o luat satu pe care pusesem io ochiu!
 

DeletedUser

Guest
"noobi fulgeratori" looool uite mi-ati dat o idee. Pe asta cu fulgerele nu am sesizat-o pana acu dar il voi fulgera si eu repetat pe ala de mi-o luat satu pe care pusesem io ochiu!

retrag...tocmai un nemultzumit mi-a tras un fulger de mi-a ciufulit blana....mai da unii oameni se baga in seama total degeaba. Si mi-a dat si un mesaj amenintzator.......oi oi

alt mesaj......ca daca nu incetam cu atacurile in bietul jucator care are 3 orase tari(vai saracu) da in noi cu 20-30 fulgere pe zii(aliantza din care face parte individul procreat in 91') Pai omu ala nu trebuia sa se gandeasca ca daca vine sa colonizeze intr-o zona in care sunt 10-15 membrii dintr-o alianta ( care si-au impartit treburile intre ei) o sa se expuna la anumite riscuri? (omu motiveaza ca la el e inghesuiala- numai pot io de inghesuiala lui) !!!! (m-a calcat asta pe mustar ....stiu ca e doar un joc online dar se vede caracteru omului)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mdah...
Acum n0ave nu mai are de ce sa se planga de atacuri ca e tot pe primul loc si are 10 orase.
Ei bine sa stie ca nu toti platesc la greu premium si tot nu se plang de atacuri.
Nu se va face,asta e sigur.
 

DeletedUser

Guest
E o mare diferenta sa ataci cu trupe pe langa a da cu un fulger ;) fulgere distruge cladiri si atat, pe cand trupele distrug jucatorul :)
 

DeletedUser

Guest
E o mare diferenta sa ataci cu trupe pe langa a da cu un fulger ;) fulgere distruge cladiri si atat, pe cand trupele distrug jucatorul :)

trupele distrug jucatorul, dar daca acel jucator este ferma si te fulgera ajungi sa fi obligat sa il cuceresti lucru deloc placut avand in vedere ca la un moment dat pentru a cucerii un nou sat trebuie sa omori mii de trupe.

sustin in continuare impunerea unei dezvoltari minime pentru a putea folosii aceasta putere si limitarea pe distanta a acestui fulger.
 

DeletedUser1644

Guest
si ca de obicei noi BLA BLA BLA degeaba... in timp ce ei factureazã pe cârca noastrã...
kâhhh
 

DeletedUser

Guest
Eu tot sunt de parere de a pune sub actiune acest fulger(s-au alta forta magica) pina la un limita raza.

(Daca se gasesc 20-30 jucatori si vin peste tine doar cu vraji de astea, atunci, degeaba ai perdut timp 4-5... Luni pe acest site.
 

DeletedUser

Guest
nu va asteptati la minuni , oricat de frumos ar suna propunerea de a limita fulgerul , nu o sa se implementeze prea curand (sau chiar deloc)
 

DeletedUser

Guest
In cazul asta, cum m-am lasat de triburi dupa 3 ani, de asta va fi o nimica toata :D
 

DeletedUser

Guest
fulgerele astea sunt o tampenie totala.ar trebui sa fie inlocuite cu nusthiu de exempu:forta divina(daca ar exista ar oferi sa zicem 1 catapulta pt. 200 favoruri)
 
Sus