Punctele de cultura

DeletedUser

Guest
Faci asa fel incat sa mai dobandesti 6 puncte de cultura.9-3=6.
 

DeletedUser

Guest
Daca la mine in Agora am 3/3 Cum sa fac 6? 3/3 am pe cele dou orase
 

DeletedUser

Guest
Pune printscreen ca nu inteleg de loc ceea ce zici.Ca sa poti cuceri al treilea oras ai nevoie,cum a spus cineva mai sus,de 9 puncte de cultura.Acestea se dobandesc prin cele 4 optiuni prezente in "Agora"->"Cultura"
 

DeletedUser

Guest
Primul (cucerit = al doilea) oras nu era gratis?..

Deci, cel de-al treilea (al doilea cucerit) ar avea nevoie doar de 3 puncte cred... Nu stiu sigur. Ady pune te rog un print-screen sa intelegem si noi pentru a te putea ajuta.
 

DeletedUser

Guest
@ ady16
1zxoyza.jpg

1 - Nivelul Cultural al oraselor tale ( e unu si acelasi pt toate care le ai)
2- Punctele de cultura
3- arata orasele posedate in momentu de fata din maximul de orase pe care le pot avea(4/5) cu acest nivel cultural ( punctul 1)
In exemplul dat de mine, nivelul cultural imi permite sa mai am 1 oras
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Astea sunt punctele mele de cultura. Maine mi se tremina FESTIVALUL ORASULUI si mai fac un punct. Nu am unde sa stochez mai mult de trei pucte.

Ce am inteles de la an0n1m este ca imi trebuie 3 puncte. e bine??

captur.png
 

DeletedUser47

Guest
După ce vei ajunge la 3 din 3 puncte de cultură nivelul de cultură al oraşului va creşte şi vei putea cucerii/coloniza un oraş nou. După ce bara punctelor de cultură (aia albastră) se va "umple" aceasta va creşte cerând un număr mai mare de puncte de cultură pentru nivelul următor de cultură.
 

DeletedUser

Guest
Puncte de cultura

Cate puncte de cultura primesc la o piesa de teatru, dar la jocurile olimpice?
 

DeletedUser

Guest
Zau,e greu sa cauti inainte sa intrebi sau macar sa nu deschizi teme aiurea si sa postezi unde trebuie?Pt. fiecare actiune primesti cate un punct de cultura.

LE:scuze Dany,scriam in acelasi timp...
 

DeletedUser

Guest
Daca nu iti convine nu raspunde ca mai sunt si altii nu esti tu miezu din fanta
 

DeletedUser

Guest
Daca nu iti convine nu raspunde ca mai sunt si altii nu esti tu miezu din fanta


Nu cred că are sens răspunsul ăsta al tău.

Serios, acum. Ai la îndemănă o sumedenie de tutoriale. În cazul în care nu găseşti ceva acolo sau ai nedumeriri legate de interpretarea unor traduceri..da..poţi pune întrebări.
Însă, în momentul în care pui o întrebare al cărui răspuns îl găseşti foarte uşor în Wiki şi capeţi răspuns la acea întrebare, totuşi..nu cred că te costă nimic un ,,mulţumesc'' . Cum e aia? Ah..da.. ,,Părerea mea ''.
 

DeletedUser47

Guest
Unora le este greu sau pe româneşte lene să caute în wiki. Nu îi laud pentru asta dar cât aţi scris pentru al critica puteaţi mai bine să scrieţi decât răspnsul şi un eventual link către wiki.

ady16@ Fiecare din cele 4 festivităţi care se găsesc în Agora "Festivalul oraşului, Jocuri Olimpice, Paradă triumfală şi Piese de teatru" odată organizate îţi vor aduce un punct de cultură. Poţi găsii mai multe informaţii şi tutoriale pentru începători pe wiki
 

DeletedUser

Guest
Răspuns , am dat. Dar cum Alin a fost cu 1 s. mai fast, am şters postul meu anterior.
Şi ceea ce am scris mai sus, nu este o critică. Nu am căderea de a face sau aduce critici. Era doar o simplă observaţie. Nimic mai mult. Scuzele mele dacă s-a înţeles că aş critica ceva sau pe cineva. :(
 

DeletedUser

Guest
Puncte de cultura

Cum s-ar fi desfasurat jocul daca nu existau punctele de cultura?
 
Sus