Punctele de cultura

DeletedUser

Guest
mult mai rapid.....dar e bine asa , cu cat e mai greu cu atat e mai interesant
 

DeletedUser964

Guest
cultura

Daca cineva iti cucereste un polis, punctele de cultura care le-ai folosit pentru a cuceri tu orasul respectiv ti se inapoiaza?
 

DeletedUser

Guest
Puncte de cultura

Am si eu asa o intrebare legata de punctele de cultura...odata ce pierd toate orasele si mi se da altul(undeva la marginea hartii) punctele de cultura cistigate pina in acel moment le pierd sau le pastrez?

Adica eu sunt in asa o situatie..am avut 4 orase...momentan inca 2 si 80 de puncte de cultura, posibilitatea de a face 8 orase in total...daca mai pierd si pe ultimele, acolo unde ma duc voi pastra aceste puncte de cultura?
 

DeletedUser

Guest
Mi-au disparut 3 puncte de cultura!!!

:mad: CUM ESTE POSIBIL ASA CEVA????????
Am avut posibilitatea sa mai colonizez un oras(al sase-lea) ca ave-am 5/6 si ave-am 31 de puncte de cultura. Imi mai trebuiau pana la 45 sa am posibilitatea sa iau orasul cu Nr.7 si ........surpriza acum am 28 de puncte imi apare 5/5 si paradoxal punctele de batalie pentru parade au ramas aceleasi deci acum am dat doua parade si pentru a obtine punctul 31 de cultura imi cere peste 10000 de puncte de batalie.:mad::mad::mad:
 

DeletedUser

Guest
ai resetat cumva vreo cercetare din academia unui oras de-al tau? :D
 

DeletedUser

Guest
Am resetat Recrutare de trupe si nava rapida de transport,dar nu mi se pare normal eu punctele le-am facut in batalie ce treaba are asta cu resetarea nu m-am folosit de cercetarile alea sa castig puncte si daca tot au disparut 3 puncte nu trebuia sa se reduca si numarul de puncte de batalie ca parca pentru punctul de cultura cu Nr.28 imi trebuiacam 6000 de puncte de batalie nu 9000 cat am dat eu acum sa-l fac:mad:
 

DeletedUser

Guest
Citeste wiki-ul si nu te mai enerva.Scrie clar ca odata resetata o cercetare pierzi un punct de cultura.Nu este niciun fel de eroare.
 

DeletedUser

Guest
cultura

daca nu beneficiez de administrator nu imi pot vedea punctele de cultura?
 

DeletedUser

Guest
salut

Am si eu o rugaminte imi puteti spune toti pasi pana ajung la angora ca nu o gasesc:|
 

DeletedUser

Guest
Dai pe prezentarea orasului si in dreapta senatului e o "teapa" alba.Aia e agora.

2233l.jpg
 

DeletedUser5491

Guest
am si eu o intrebare:
mi se reseteaza nivelele de cultura daca dau inceput nou?
exemplu: am nivelul de cultura 3, iar orase 1/3; daca dau inceput nou o sa am acelasi nivel de cultura sau revine la 2 cum era initial?
 

DeletedUser5491

Guest
ce nasol :(
asta e.. daca nu te aliezi cu cine trebuie o "incasezi" :)
 

DeletedUser

Guest
Daca ai avut nivelul de cultura 3 sau mai mare de 3, dupa reinceperea jocului nivelul de cultura se va reseta la 3. In acest caz daca ai nivelul de cultura 3 acesta varamane neschimbat in schimb vei pierde toate punctele de cultura oferite de eventualele parade triumfale de dinainte. Pentru o noua parada triumfala iti vor trebui iar puncte de batalie deoarece daca ai avut puncte de batalie netransformate in puncte de cultura ele nu vor mai putea fi folosite pentru noi puncte de cultura.
 
Sus