posibil?

  • Autor subiect DeletedUser11708
  • Data de început

Mr Jack

Super Moderator
singura lume care mai are delay +/- 30 este Alpha, Achilles are +/- 5, restul au +/- 10
 
Ultima editare:

DeletedUser12708

Guest
Pentru toata lumea,exista programe pentru delay,o sa caut si eu pe net si o sa i dau linkul la Mr Jack,iar ceea ce am vazut cu ochii mei ,si a vazut o alianta intreaga,poza postata pe forum cu nava ,3 intariri in secunda ei,1 la 1 sec,2 la 3 secunde aia nimeni nu poate zice ca ma iau dupa vorbe
 

DeletedUser6811

Guest
daca mergea la secunda, te intreb eu, de ce nu le-a bagat pe toate 4 la 1 sec. dupa nava? asa la misto ca sa zica, ca nu foloseste scripturi???? :)

astea sunt frustrari din partea neputnciosilor :D

se mai vorbea despre Fratia Ghiulului ca umbla toti la moral etc. toate numai prosti din partea unor frustati care iau bataie pe joc. punct. punct.

- - - Actualizat - - -

plus ca ar trebui sa sti la cat de experimentat esti ca sprijinul in secunda navei poate ajunge inaintea sau dupa nava (deci este extrem de riscant), dar deja iti spun prea multe.
 

DeletedUser

Guest
Pentru toata lumea,exista programe pentru delay,o sa caut si eu pe net si o sa i dau linkul la Mr Jack,iar ceea ce am vazut cu ochii mei ,si a vazut o alianta intreaga,poza postata pe forum cu nava ,3 intariri in secunda ei,1 la 1 sec,2 la 3 secunde aia nimeni nu poate zice ca ma iau dupa vorbe

Cu putina indemanare, o conexiune de internet de buna calitate si foarte, foarte multa rabdare, oricine poate face asta asa ca da-mi voie sa ma indoiesc de existenta programului ale carui "efecte" tu spui ca le-ai vazut intr-o poza. Multi pot spune multe, asta nu inseamna ca ceea ce spun ei este si adevarat. Incetati sa mai credeti in himere.
 

DeletedUser12708

Guest
Anca fara suparare ,eu am studiat jocul,am stat ,am socotit toate variabilele din joc,am lansat cu mana mea atacuri intariri ,am reusit sa bag si inaintea navel la secunda ,dar cu toate calculele aia tot intamplare a fost , NIMENI nu poate calcula tot,poate merge pe ghicite si nimeri din mai multe incercari ,si nu le am vazut numai eu,ci le a vazut o alianta intreaga ,daca ma faci pe mine mincinos,faci o alianta intreaga,imi pare rau daca asta e parerea ta despre mine ,iar daca te uiti la subiectul cu italian Wariors,ei au recunoscut ca au aceea abilitate de a baga 3 intariri in secunda cu nava,NICI un moment nu au zis ca nu e adevarat,doar ca e ceva normal la ei

- - - Actualizat - - -

Intreaba l pe el de ce nu le a bagat pe toate ,dar pe insula aia nu aveau nici un polis se asteptau la atacuri terestre,stiau de cel putin 3 ca aveam atac terestru acolo ,iar de pierdut mi au luat 3 polisuri daca chiar esti curios,si toate dupa ce am vazut cum joaca ,cand mi s a cam lasat de Tau ,dupa ce 2 jucatori au renuntat complet ,si unul mai joaca ca si mine,cand si cum
 

DeletedUser

Guest
Fara suparare, dar tu si alianta ta ce ati vazut in poza respectiva? Un centralizator de comenzi in care era prezentata ordinea atacurilor si sprijinului?

Si iarasi fara suparare, dar eu stiu pe cineva care inainte de a trimite o nava facea "munca de chinez" rezultatul fiind pe masura multitudinii de calcule si strategii pe care le facea.
 

DeletedUser

Guest
Pentru toata lumea,exista programe pentru delay,o sa caut si eu pe net si o sa i dau linkul la Mr Jack,iar ceea ce am vazut cu ochii mei ,si a vazut o alianta intreaga,poza postata pe forum cu nava ,3 intariri in secunda ei,1 la 1 sec,2 la 3 secunde aia nimeni nu poate zice ca ma iau dupa vorbe

Nu exista programe pentru delay. Nu poti influenta o variabila la care nu ai acces. Ti-a explicat Jack deja despre ce-i vorba: Exista programe de automatizare destul de inteligente ce pot ataca in locul jucatorului. Ei, respectivele programe pot fi reglate sa renunte la atac daca delay-ul e prea mare... Practic face exact ce face un jucator cand incearca sa trimita astfel de atacuri...

O singura corectie am la ce a zis Jack mai sus: Nu mai exista lume cu delay-ul de 30 de secunde. Singura astfel de lume a fost Beta. Lumea Alpha are +/- 10 secunde, la fel ca toate celelalte. Lumea Achilles (lumea eroilor) are +/- 5 secunde.

Cat despre conexiunea la internet si timpul de procesare al serverelor. Toate pot influenta rezultatul final, insa sunt separate de delay si in general neobservabile. Cand trimiti o comanda, aceasta trebuie sa ajunga la server (lumea de joc) unde este procesata.. In mod normal asta se intampla intr-o fractiune de secunda, insa cam 0.10% din toate comenzile primite (indiferent de tipul lor) vor avea timp de executie mai mare de o secunda.
In timp ce comanda de trimitere a trupei este procesata se calculeaza distanta si se adauga delay-ul aleatoriu la ea. Acest stadiu e imposibil sa fie influentat de vreun factor extern.

Au mai exista atat discutii cat si explicatii pe aceasta tema... S-a discutat si cum se poate realiza un astfel de atac si ce exista in "lume"... Totusi, de cate ori aveti impresia ca exista o posibilitate ca un jucator sa triseze puteti deschide un tichet prin sistemul de suport asupra lui. O verificare nu strica niciodata, dar va rog intelegeti ca astfel de atacuri sunt posibile.

O zi frumoasa in continuare
 

DeletedUser6811

Guest
deja ai spus prea multe amanunte care altii le invata in ani de zile :(
 

DeletedUser

Guest
daca mergea la secunda, te intreb eu, de ce nu le-a bagat pe toate 4 la 1 sec. dupa nava? asa la misto ca sa zica, ca nu foloseste scripturi???? :)

astea sunt frustrari din partea neputnciosilor :D

se mai vorbea despre Fratia Ghiulului ca umbla toti la moral etc. toate numai prosti din partea unor frustati care iau bataie pe joc. punct. punct.

- - - Actualizat - - -

plus ca ar trebui sa sti la cat de experimentat esti ca sprijinul in secunda navei poate ajunge inaintea sau dupa nava (deci este extrem de riscant), dar deja iti spun prea multe.

Am citit un ;pic si spuneai ca te lasi de grepolis daca iti dau un link?
Eu personal ti-as da,nu e greu,il am ca si multi alti de pe acest topic,insa nu il folosesc.
Recunosc ca l-am testat sa vad ce poate si ce face sa nu fiu in necunostinta de cauza,asta acum 1 an si ceva.
Tot la fel de sigur ca si afirmatia mea e ca l-au testat toti adminii(cred),,etc,etc,etc....si iti pot da si nume daca vrei!
DAca iti dau linkul,as face o idiotenie,ar fi sters imediat si eu sanctionat,ideea e alta ,il poti gasi singur si sa vezi ce face,si ca sa fiu sincer,eu personal ma indoiesc ca esti strain total de fenomen!
PS; la treaba cu ajungerea sprijinului in fata navei de colonizare cand dai la secunda,e din alt film,iti spun eu.Isi schimba ordinea de ajungere pe un atac DOAR daca e dat in aceeasi secunda!;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Roaga orice admin sa iti dea link,presupun ca te cunossti cu ei!
Eu personal nu il dau,nici daca ma roaga Norbit!
Sincer.
Modelul meu e fara decodare de cod de securitate dar se poate updata si daca joci premium ai mai multe solutii.
Premium la rusi,de acolo vine "ploaia"

last edit:
Uite kava,aproape toti cei care discuta pe tau de boot nu sunt straini de situatie.Marea majoritate stiu cu ce se mananca dar ca ...na...
daca vei citi mai printre randuri ei demonteaza supozitiile in cunostinta de cauza!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12708

Guest
Fara suparare, dar tu si alianta ta ce ati vazut in poza respectiva? Un centralizator de comenzi in care era prezentata ordinea atacurilor si sprijinului?

Si iarasi fara suparare, dar eu stiu pe cineva care inainte de a trimite o nava facea "munca de chinez" rezultatul fiind pe masura multitudinii de calcule si strategii pe care le facea.
Da Anca era poza facuta cu vvcap,iar ce am aflat si ce discuta altii cu 3 intariri in secunda navei acolo numai e nici un calcul ci numai o probabilitate de 50% sa intre inaintea navei si 50%dupa daca ar trebui sa ne luam dupa probabilitati acolo ar fi trebuit sa fie 6 intariri din care 3 sa le retraga deoarece intrau inainte de nava,ceea ce nu s a intamplat ,iar munca de chinez batran am facut si eu ,dar sant prea multe variabile ca sa fi sigur ca o sa ti iasa calculele la secunda ,oricat de chinez ai vrea sa fi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
ti-am dat adresa de mail pe privat. te rog, daca este ceva in plus fata de ce a zis jack sau norbit sa-mi dai link-ul. promit ca il testez si daca este adevarat desi ma indoiesc dau stergere cont instantaneu.

cat ceea c priveste sprijinul in aceeasi secunda cu nava cred ca am spus amandoi acelasi lucru numai ca nu ai inteles ce am spus eu.
 

DeletedUser

Guest
Kava,eu daca au spus nu te asigur ca nu ramane.
Ceea ce a spus Norbit ,este ,ca a spus totul dar in felul sau mai aparte.
FII ATENT,'face ceea ce ar face un jucator dar fara erori umane,poti seta dellay la atacuri(unul fata de celalalt),alerta de atac (cand esti atacat)
In noua versiune,am inteles de la uvex,fuge singur cu trupe si se intoarce cu atat pe nava sau cu sprijin in functie de ceea ce doresti.
Farmeaza singur,isi da logout ,pentru a pacali "ochii ageri" ..etc...
cred ca nu esti in continuare lamurit cu atacul ala la secunda.
Pai e cam asa,iti fixezi tinta,setezi orasele de atac si ora de ajungere si el face totul ca si cum ai face tu manual cu centralizatorul si cu multi nervi consumati.O face, dar mult mai exact si de aceea apar acele atacuri atat de precise,evident,dupa cum spunea si Norbit,daca nu ii iese retrage saracu',ca asa i-ai dat ordin de actiune,dar mai rar:)
daca combiuni 2 conturi cu team viewier si boot ,esti imbatabil,si asa e parerea mea ca fac italienii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
mda, intradevar nu poate manari delayul serverului dar o face mult mai eficient decat ar faceo un jucator indiferent de cat de abil este.
revenim la o discutie mai veche deschisa de mine si de cristi la inceputul lumii omicron si vad ca singura solutie BANARE ATACABILA DEFINITIVA PENTRU CEI CE FOLOSESC SCRIPTURI ILEGALE.
Iar cei ce primesc astfel de atacuri, nu au decat sa faca un tichet. Daca cel care a atacat joaca coret (lucru foarte posibil) lauda lui, daca a folosit scripturi ilegale BANAT ATACABIL DEFINITIV nu decat 5 zile. Acum i se da 5 zile, alianta il sprijina pe aceste zile, nu pierde niciun oras si pe urma o ia de la capat.
Pe aceasta cale, il rog pe STIL sa ia in considerare cererea noastra si eventual sa ne spuna ce pasi sa urmam pentru a implementa acest lucru (chestionar, etc.) Nu-mi vine sa cred ca nu este posibil asa ceva iar daca nu se ia o masura drastica nu vom termina cu aceste porcari. Am trecut de mult de "fiecaruia trebuie sa i se mai acorde o sansa"

Va multumesc
Catalin
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12708

Guest
Asta e o afacere,daca o iei ca si clienti ce i mai buni clienti sant cei care joaca cu scripturi si baga si cei mai multi bani in joc ,de aia nu prea cred ca o sa vezi mare lucru,pana nu o sa se puna in balanta zecile de clienti care se duc din cauza asta ,eu deja m am hotarat sa numai joc cu premium pe Upsilon pana nu vad cum evolueaza,pe Tau joc numai asa in dorul lelii ,si am de gand sa ma las definitiv in cazul in care se intampla acelasi lucru si pe upsilon
 

DeletedUser6811

Guest
Asta nu cred, am mai stat de vorba cu norbit in urma cu ceva timp legat de cum se pot bloca aceste scripturi si va asigur ca si ei incearca sa depuna eforturi pentru blocarea lor si nicidecum nu se pune problema tolerali lor. Singurul impedipent care a fost, este acela ca oricarui jucator sa i se dea o doua sansa indiferent de ce face. Parerea mea este ca in cazul folosirii acestui bot sa nu i se mai dea nici-o sansa. Asta este singura solutie.
 

DeletedUser11708

Guest
nu am vrut sa rezolv nimic...am intrebat aici sa vad parerea a mai multor jucatori experimentati...si multumesc frumos fiecaruia care si-a dat cu parerea;)...aaa si orasul inca nu mi lau luatB-)
Da, este posibil un astfel de asediu. Cu greu, intr-adevar, dar este posibil sa trimiti astfel de atacuri/sprijin si fara ajutorul scripturilor ilegale. Factorii care influenteaza acest lucru sunt mai multi si destul de variati, de la viteza de internet oferita de provider pana la numarul actiunilor inregistrate in server care se vor desfasura in perioada respectiva.

Ca sa nu mai spun de faptul ca banuiala dvs. asupra jucatorului/jucatorilor respectivi nu se va rezolva pe forum. Apelati la Sistemul Intern de Suport pentru a raporta nelamurirea dvs.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus