posibil?

  • Autor subiect DeletedUser11708
  • Data de început

DeletedUser11708

Guest
dupa parerile dumneavoastra sunt posibile aceste atacuri fara un script sau bot activat?(sau cum se mai spune...)/:)

image.png

image.png

image.png
 

DeletedUser

Guest
Da, este posibil un astfel de asediu. Cu greu, intr-adevar, dar este posibil sa trimiti astfel de atacuri/sprijin si fara ajutorul scripturilor ilegale. Factorii care influenteaza acest lucru sunt mai multi si destul de variati, de la viteza de internet oferita de provider pana la numarul actiunilor inregistrate in server care se vor desfasura in perioada respectiva.

Ca sa nu mai spun de faptul ca banuiala dvs. asupra jucatorului/jucatorilor respectivi nu se va rezolva pe forum. Apelati la Sistemul Intern de Suport pentru a raporta nelamurirea dvs.
 

DeletedUser6811

Guest
Pur noroc. a mancat mult ... cand era mic. nu va mai faceti griji de genul script pentru atac la secunda etc. ca nu se poate.
 

DeletedUser12708

Guest
Din pacate ,daca folosim teoria probabilitatilor,ajunge ca se poate intampla,la cateva mii de asedii sa rezulte vreunul,dar din pacate pe astea le vezi foarte des si numai la anumiti jucatori ,ele devin ceva normal,nu o probabilitate,deci sant scripturi clare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
Mai, trebuie sa intelegeti un lucru.
Exista scripturi pentru farmare si dat la facut cladiri si unitati in senat, cazarma si port, dar se pot vedea de catre admini cei care le folosesc, din pacate nu se pot bloca din start pentru ca ele simuleaza chiar browserul.
Alte lucruri nu se pot face prin scripturi pentru ca atunci ar trebui sa ai acces in bazele de date INNo si la sursele jocului lucru care este imposibil. ar trebui sa le sparga serverele iar lucrul asta s-ar vedea si remedia imediat (nu ar apuca decat sa lucreze cu ele cateva minute). Deci este imposibil sa faci alte lucruri.

Nu fac parte din echipa grepolis si nu am de ce sa le iau apararea dar inteleg foarte bine cum lucreaza toate aceste jocuri pentru ca sunt un amarat de IT-st.

Asa ca terminati cu acuzele astea ca sunt nefondate. Nici un admin daca ar juca nu ar putea sa dea atacurile la secunda pentru ca nici ei nu au acces la sursele jocului si implicit sa modifice randomun de +-30 sec pe atac/sprijin.

- - - Actualizat - - -

Din pacate ,daca folosim teoria probabilitatilor,ajunge ca se poate intampla,la cateva mii de asedii sa rezulte vreunul,dar din pacate pe astea le vezi foarte des si numai la anumiti jucatori ,ele devin ceva normal,nu o probabilitate,deci sant scripturi clare

si ca sa mai lamurim putin lucrurile, cate orase are jucatorul care a atacat? intreb lucrul asta pentru ca si la mine cand aveam 120-130 de orase imi ieseau astfel de atacuri pentru ca aveam 60-70 de orase de atac si atacam cu toate, ce nu iesea la secunda anulam si dadeam de pe altul.
 

DeletedUser12708

Guest
Nimeni nu neaga existenta scripturilor pentru dat la secunda,se pare ca esti primul,una e sa ai sute de orase,intrebarea e cu cate ajungi in timp util ,iar politica jocului e ca la oricare afacere e sa nu si piarda clientii,ceea ce nu e condamnabil ,dar tare as fi curios de unde ai scos random de plus ,minus 30 ,ala e la noroc,daca chiar nu stii, deci habar n ai ce vorbesti

- - - Actualizat - - -

Iar prin faptul ca ai afirmat ca e plus minus 30,mai dovedesti ceva,ca n ai dat niciodata vreun atac sprijin,intarire cu manuta ta,sa vezi de curiozitate cat e de fapt randomul ala :D
 

DeletedUser6811

Guest
Nimeni nu neaga existenta scripturilor pentru dat la secunda,se pare ca esti primul,una e sa ai sute de orase,intrebarea e cu cate ajungi in timp util ,iar politica jocului e ca la oricare afacere e sa nu si piarda clientii,ceea ce nu e condamnabil ,dar tare as fi curios de unde ai scos random de plus ,minus 30 ,ala e la noroc,daca chiar nu stii, deci habar n ai ce vorbesti

- - - Actualizat - - -

Iar prin faptul ca ai afirmat ca e plus minus 30,mai dovedesti ceva,ca n ai dat niciodata vreun atac sprijin,intarire cu manuta ta,sa vezi de curiozitate cat e de fapt randomul ala :D

Prietene, joc grepolis de peste 2 ani, am fost no.1 pe 2 lumi diferite si in top 5 pe inca 2.
Prin afirmatia ta de mai sus dovedesti ca nu ai avut curiozitatea sa citesti vreodata instructiunile wiki ale acestui joc. Cei drept, noul sistem prin care te invata cum sa joci nu prea mai ai nevoie de wiki. Eu am luat instructiunile alea din scoarta in scoarta si am inceput sa joc de la ver.1 care probabil nici nu sti cu ce se mananca.
Asa ca nu va mai gasiti toti incepatorii sa dati cu pietre cand nu este cazul.
Am incheiat discutia si bafta la joc va urez.
 

DeletedUser12708

Guest
Sa nu crezi ca esti singurul care citeste wikipedia,pe cand jucam eu jocul asta tu cred ca nici n ai auzit de el, dar de curiozitate intreaba pe ticket sa vezi cat e lagul( se cheama lag nu random) la intariri sprijin .iar faptul ca ai fost pe primul loc pe nu stiu cate lumi,nu dovedeste decat ce am zis eu,ca habar n ai de joc ,dar ai ''abilitati'' cum se exprima unii uimitoate :D
 

DeletedUser6811

Guest
http://en.wikipedia.org/wiki/Lag
lag/delay/latency/random la acelasi lucru se refera si intradevar, nu este de +-30 sec. este de +-10 sec+delay-ul in functie de coneziunea la net. deci mai avantajos pentru atacurile la secunda.

Cu asta chiar am incheiat discutia ca vad ca o dai in alte barci.

daca cunoaste cineva un astfel de script (care te ajuta sa ataci la secunda) il rog sa-mi dea link-ul pe privat, chiar o sa-l incerc si daca intradevar functioneaza in clipa urmatoare am renuntat definitiv la joc. dar sunt ferm convins ca nu exista asa ceva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12708

Guest
Vezi ca e un subiect pe lumea tau,ceva cu italienii,daca nu l ai citit,acolo nu se pune la indoiala existenta,ci doar folosirea lor ;)

- - - Actualizat - - -

Iar faptul ca ai trecut de la 30 la 10 ,dovedeste ca incepi sa citesti mai atent wikipedia,cam dupa 2 ani,dar sa zicem ca te iertam ,dar faptul ca pana mai inainte erai in afara subiectul nu schimba cu nimic ,nimic din ce am afirmat despre persoana ta ;)
 

Mr Jack

Super Moderator
sa lamurim putin lucrurile, bot care sa influenteze delay-ul nu exista ( sau cel putin nu stiu eu sa existe) , bot-urile care exista fac ce face si un jucator cand incearca sa sincronizeze un atac trimite si intoarce atacuri pentru a intra intr-un interval prestabilit, doar ca face asta ceva mai eficient, acest tip de bot-uri nu sunt asa de greu de detectat ca dovada sunt destui jucatori banati pentru folosire de bot, o metoda sa descoperim toti jucatorii care folosesc asa ceva e adevarat, nu avem , dar totusi majoritatea sunt detectati.
 

DeletedUser12708

Guest
si ca sa ti spun patanii si pe pielea mea ,de la unul din italieni,a trimis atacurile de departe,a trimis nava,care a intrat inainte ultimelor doua atacuri(astea trimise fara script,dupa scandal),si dupa a dat repede cu bata in balta si a trimis 4 intariri in 2 secunde dupa nava ,din 4 incercari ca sa nu si rupa singur nava ,asa ca nu mi spune ca nu exista script ;)
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
ba spun, pana nu dovedeste cineva contrariu, da-mi pe privat un script care sa trimita atacuri fara sa fie influentat de delay si atunci o sa-ti dau dreptate, pana in acel moment sunt doar supozitii.
 

DeletedUser12708

Guest
Vezi ca a postat la subiectul de pe tau ,cineva ca a vazut scriptul ,exista si se gaseste de cumparat pe net,daca vrei intreaba l ,pe mine nu ma intereseaza sa le folosesc,deci nici sa ma pun sa le caut
 

DeletedUser6811

Guest
si ca sa ti spun patanii si pe pielea mea ,de la unul din italieni,a trimis atacurile de departe,a trimis nava,care a intrat inainte ultimelor doua atacuri(astea trimise fara script,dupa scandal),si dupa a dat repede cu bata in balta si a trimis 4 intariri in 2 secunde dupa nava ,din 4 incercari ca sa nu si rupa singur nava ,asa ca nu mi spune ca nu exista script ;)

vezi ca esti incepator? daca-ti ataci singur nava se numeste vizita si nu o scoate.
de atacuri fake dupa nava ai auzit? ce fac acum este sa te mai si invat sa joci :D

repet, mai citeste wiki.
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
Vezi ca a postat la subiectul de pe tau ,cineva ca a vazut scriptul ,exista si se gaseste de cumparat pe net,daca vrei intreaba l ,pe mine nu ma intereseaza sa le folosesc,deci nici sa ma pun sa le caut

raspunsuri de genul cineva a auzit, un prieten a vazut tot am primit, imi cer scuze, am devenit reticent la astfel de afirmatii pe care tot le fac unii pe unde apuca dar nimeni nu arata ceva concret.
 

DeletedUser12708

Guest
posibil sa ai dreptate,mai uita omul in aproape 2 ani,dar cu 4 intariri in 2 secunde ,aia era problema ,iar de incepator ai dovedit prin afirmatiile care le ai facut cine e ;)

- - - Actualizat - - -

raspunsuri de genul cineva a auzit, un prieten a vazut tot am primit, imi cer scuze, am devenit reticent la astfel de afirmatii pe care tot le fac unii pe unde apuca dar nimeni nu arata ceva concret.
daca tie iti e greu sa afli,hai ca ma dau peste cap si il intreb eu ,poate binevoieste sa mi raspunda ;)
 

DeletedUser7210

Guest
Unii nu stiu ce vb sau cel putin nu-si gasec cuvintele potrivite:) NU exista programe care sa influenteze decalajul sau norocul,e clar asta:) sunt doar programe care incearca sa ajute,dar sunt usor de depistat:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
Mai repede uiti niste cifre decat modul de joc in sine.
In orice caz, ii rog pe cei care au jucat pe primele lumi daca-si mai aduc aminte de delay-ul la atac/sprijin. am tot cautat acum pe wiki si nu am mai gasit nimc. atunci stiu sigur ca era de +-30 sec. (ce este drept nu m-am bazat niciodata pe un delay mai mare de 4-5 secunde, ce era peste anulam si nu stateam sa ma uit unde ma dus).
 

DeletedUser7210

Guest
Mai repede uiti niste cifre decat modul de joc in sine.
In orice caz, ii rog pe cei care au jucat pe primele lumi daca-si mai aduc aminte de delay-ul la atac/sprijin. am tot cautat acum pe wiki si nu am mai gasit nimc. atunci stiu sigur ca era de +-30 sec. (ce este drept nu m-am bazat niciodata pe un delay mai mare de 4-5 secunde, ce era peste anulam si nu stateam sa ma uit unde ma dus).

Decalajul de -+30 a fost pe beta...nu stiu exact pe celelalte lumi:)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus