Pedeapsa folosire scripturi interzise

  • Autor subiect DeletedUser6811
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6811

Guest
Si ca sa se vada ca nu vorbesc prostii, postez tichetul in cauza dar tot fara nume:
------------

//Editat de Norbit: Postarea tichetelor pe forum e interzisa fara acordul explicit al ambelor parti.

----------------------

Acum nu mai este banat sau este banat atacabil pentru inca cateva zile.
Mai e ceva de comentat??????
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu e vorba de nici un praf in ochi. Pedeapsa initiala sau banul initial nu e tot timpul la fel ca cel de dupa contestatii.
 

DeletedUser6811

Guest
Ba este praf in ochi ce ati facut.
Ati facut verificari, ati constatat ca avem dreptate, ati facut banari (si chiar definitive intr-o prima faza) si acum gata, e liniste si cei cu scripturi isi vad in continuare de treaba (tot cu scripturi).
 

DeletedUser

Guest
Nu e praf in ochi si discutia despre modificarea modelului de banare e in desfasurare in aceasta tema. Pana una alta se baneaza dupa un regulament intern care, dupa cum v-am mai spus deja, prevede o a doua sansa (in functie de situatie si posibilitate) pentru aproape orice.

E problema jucatorilor in cauza daca au de gand sa continue la fel sau nu..
 

DeletedUser6811

Guest
Bun, si cum vezi tu rezolvarea aceste probleme pentru ca daca nu se fac sesizari din partea noastra, nu verificati si ca atare se va juca cu scripturi fara probleme.
 

DeletedUser

Guest
Se fac verificari si aleatoriu, in lipsa sesizarilor.... insa mai rar fiindca, in general, tot timpul sunt sesizari de rezolvat :)

Cu ce anume il ajuta ca joaca cu scripturi 2 luni si apoi e banat? Asta e, va raman voua sate fantoma in jur..
 

DeletedUser6811

Guest
Nu e chiar asa pentru ca in alea doua luni iti macini nervii cu ei
 

DeletedUser

Guest
Cred ca asa cum exista un regulament clar pe forum e necesar, obligatoriu chiar din punct de vedere logic si legal sa existe si un sistem clar de sanctiuni tot pe forum. Nu inteleg de ce nu se aplica inca un sistem clar de sanctiuni unitar pentru toate lumile si valabil pentru toti jucatorii si adminii. Asta ar diminua mult posibilitatile de interpretare, ar pune pe ganduri pe unii jucatori predispusi la abateri si ar reduce considerabil numarul de tickete si atunci s-ar putea si raspunde mai rapid la ele.
Am mai cerut asta pe forum si nu sunt singura care am cerut asta, iar un sistem de sanctiuni intern stiut doar de admini mi se pare abuziv si nelegal, regulamentul este obligatoriu pentru toti si la vedere la fel trebuie sa fie si sanctiunile.
 

DeletedUser

Guest
regulament intern....scuzati-ma dar nu exista asa ceva in anul 2012,unde avem libertatea de exprimare si dreptul la informatie..va rog sa postati acel regulament intern..grepolis,fiind un joc public..avem dreptul sa stim pedepsele..sa stim ce prevede acel regulament intern..informatia trebuie sa fie transparenta...nu uitati..nu este 1950 toamna ci 2012 vara
 

DeletedUser

Guest
2 luni si apoi e banat....daca aveam 2 luni scriptu..eram banat imediat..ca acum..deci il gasisem din intamplare si am vrut sa vad cum merge...si inca ceva..fiecare acuzat are dreptul la aparare..si are dreptul sa vada dovezile care il incrimineaza....nu ma puteti judeca si executa fara aparare,fara sa imi aratati dovezile...nu uitati..comunismul a cazut in 1989..au murit multi ca sa fie starpit..
 

DeletedUser

Guest
Cred ca asa cum exista un regulament clar pe forum e necesar, obligatoriu chiar din punct de vedere logic si legal sa existe si un sistem clar de sanctiuni tot pe forum. Nu inteleg de ce nu se aplica inca un sistem clar de sanctiuni unitar pentru toate lumile si valabil pentru toti jucatorii si adminii. Asta ar diminua mult posibilitatile de interpretare, ar pune pe ganduri pe unii jucatori predispusi la abateri si ar reduce considerabil numarul de tickete si atunci s-ar putea si raspunde mai rapid la ele.
Am mai cerut asta pe forum si nu sunt singura care am cerut asta, iar un sistem de sanctiuni intern stiut doar de admini mi se pare abuziv si nelegal, regulamentul este obligatoriu pentru toti si la vedere la fel trebuie sa fie si sanctiunile.

Pedepsele sunt unitare. Si nu e nimic abuziv sau ilegal, doar ca un regulament al pedepselor vizibil ar crea foarte multe discutii de care noi nu am avea cum sa ne aparam datorita politicii de confidentialitate.

Tu daca vei veni sa-mi spui ca X e banat pentru multi dar nu are pedeapsa pentru multi, eu te voi putea contrazice insa fara argumentatie.... si sincer, uite ce incredere aveti in noi ;)

Deci nu, regulamentul intern ramane intern si nu despre asta e vorba in aceasta tema.

regulament intern....scuzati-ma dar nu exista asa ceva in anul 2012,unde avem libertatea de exprimare si dreptul la informatie..va rog sa postati acel regulament intern..grepolis,fiind un joc public..avem dreptul sa stim pedepsele..sa stim ce prevede acel regulament intern..informatia trebuie sa fie transparenta...nu uitati..nu este 1950 toamna ci 2012 vara

Dreptul tau se termina unde incepe dreptul altuia. Nu confunda domeniul public cu domeniul privat. Aici ai anumite drepturi cu anumite conditii.
Informatia trebuie sa fie transparenta, dar doar daca e in favoarea ta... Nu?

2 luni si apoi e banat....daca aveam 2 luni scriptu..eram banat imediat..ca acum..deci il gasisem din intamplare si am vrut sa vad cum merge...si inca ceva..fiecare acuzat are dreptul la aparare..si are dreptul sa vada dovezile care il incrimineaza....nu ma puteti judeca si executa fara aparare,fara sa imi aratati dovezile...nu uitati..comunismul a cazut in 1989..au murit multi ca sa fie starpit..
Minti. ;)
 

DeletedUser

Guest
pedepsele sunt unitare. Si nu e nimic abuziv sau ilegal, doar ca un regulament al pedepselor vizibil ar crea foarte multe discutii de care noi nu am avea cum sa ne aparam datorita politicii de confidentialitate.

Tu daca vei veni sa-mi spui ca x e banat pentru multi dar nu are pedeapsa pentru multi, eu te voi putea contrazice insa fara argumentatie.... Si sincer, uite ce incredere aveti in noi ;)

deci nu, regulamentul intern ramane intern si nu despre asta e vorba in aceasta tema.



Dreptul tau se termina unde incepe dreptul altuia. Nu confunda domeniul public cu domeniul privat. Aici ai anumite drepturi cu anumite conditii.
Informatia trebuie sa fie transparenta, dar doar daca e in favoarea ta... Nu?


Minti. ;)

demonstreaza
 

DeletedUser

Guest
si daca nu reusesti sa vii cu dovezi,domnu norbit..inseamna ca te pot acuza de calomnie..aici e un site extern si tu in public ma faci mincinos....si daca vreodata intri in calculatorul meu..iti mai aduc o acuzatie..violarea intimitatii si mai pot fi si altele..asa ca te rog:
ori adci dovezi..ori iti ceri scuze aici in public
 

slash26ro

Membru
puneti, oameni buni, sa vada toata lumea :ce-mi interzici; de ce-mi interzici si ce pedeapsa risc daca incalc un anumit articol...
 

DeletedUser

Guest
se pare ca pedepsele sau dau dupa bunul plac..nu e corect fata de noi...si ,mai mult,nu mi se pare corect ca un coleg sa fie banat definitiv pt folosirea unui script...definitiv sa fie banati cei care folosesc 2 sau mai multe conturi...el ar fi putut fi sanctionat..garantat nu ar mai fi gresit si a doua oara...acum va rog frumos sa-mi raspundeti:de ce acum o luna un alt coleg de al nostru a fost banat atacabil doar 5 zile pt folosirea aceluiasi script???????????????? nu vi se pare ca faceti discriminari?
 

slash26ro

Membru
Dreptul tau se termina unde incepe dreptul altuia. Nu confunda domeniul public cu domeniul privat. Aici ai anumite drepturi cu anumite conditii.
Informatia trebuie sa fie transparenta, dar doar daca e in favoarea ta... Nu?

E dreptul meu sa stiu de ce am fost dezavantajat la atacurile pe un anumit jucator, de ce te-ai balbait in raspunsurile la tiketele mele si de ce m-ai lasat balta fara sa ma lamuresti...
Informatia trebuie sa fie transparenta si in aceste cazuri in care s-a facut clar specificatii ca un anume jucator incalca regulamentul insa nu s-a luat nici o masura
 

slash26ro

Membru
Si la fel cum spunea colega noastra, Bia,...pe ce criterii aplicati sanctiunile? va intalniti seara la o bere si in functie de dispozitia voastra...zboara sau mai joaca?...avem situatii similare cu sanctiuni diferite...nu ti se pare normal sa punem intrebari?
 

DeletedUser

Guest
ARTICOLUL 30 - Libertatea de exprimare
(1) Libertatea de exprimare a gandurilor, a opiniilor sau a credintelor si libertatea creatiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare in public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.

Citat din Constitutia Romaniei

Si cenzura este sistemul de inchidere a ticketelor fara a se termina discutia (ma refer doar la unii nu la Norbit) cenzura este si sistemul de a fi obligati sa acceptam neconditionat niste hotarari fara a ne putea apara si in caz de discutii suplimentare fiind amenintati de unii cu ban definitiv.
Si incalcarea dreptului la informatie este nepublicarea sistemului de sanctiuni si e vorba aici si de protectia jucatorilor nu doar a admini-lor. Aceasta trebuie sa functioneze de ambele parti nu unilateral.
Sa continui cu citate din constitutia romaniei? Este aliniata la normele UE.
 

DeletedUser

Guest
Pedepsele sunt unitare. Si nu e nimic abuziv sau ilegal, doar ca un regulament al pedepselor vizibil ar crea foarte multe discutii de care noi nu am avea cum sa ne aparam datorita politicii de confidentialitate.

Tu daca vei veni sa-mi spui ca X e banat pentru multi dar nu are pedeapsa pentru multi, eu te voi putea contrazice insa fara argumentatie.... si sincer, uite ce incredere aveti in noi



Nu inteleg de ce ar trebui sa va aparati atat timp cat totul ar fi clar si stiut de toata lumea, cred ca abia atunci nu ar mai fi motive sa fiti acuzati de aplicarea preferentiala a pedepselor.
Si nefiind totul la vedere cum putea avea incredere cand sunt vizibile diferentele intre pedepsele sau alte masuri luate de voi si nu vreti sa faceti publice criteriile pe baza carora se aplica sanctiunile si ce sanctiune merita fiecare abatere.
 

DeletedUser9214

Guest
ARTICOLUL 30 - Libertatea de exprimare
(1) Libertatea de exprimare a gandurilor, a opiniilor sau a credintelor si libertatea creatiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare in public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.

Citat din Constitutia Romaniei

Si cenzura este sistemul de inchidere a ticketelor fara a se termina discutia (ma refer doar la unii nu la Norbit) cenzura este si sistemul de a fi obligati sa acceptam neconditionat niste hotarari fara a ne putea apara si in caz de discutii suplimentare fiind amenintati de unii cu ban definitiv.
Si incalcarea dreptului la informatie este nepublicarea sistemului de sanctiuni si e vorba aici si de protectia jucatorilor nu doar a admini-lor. Aceasta trebuie sa functioneze de ambele parti nu unilateral.
Sa continui cu citate din constitutia romaniei? Este aliniata la normele UE.



In legatura cu banarea colegului nostru alexis77 nu mi se pare corect ceea ce faceti, pe cei care folosesc multi cont ii banati provizoriu si doar ii sanctionati iar pe alexis77 care voi ziceti fara sa demonstrati ca a folosit nu stiu ce lati banat total si atacabil . Mi se pare mie sau nu sunt aceleeasi reguli pt toata lumea ? Vreau un raspuns concret de la cineva capabil sa raspunda si sa se ocupe de administratia jocului nu de la cei care inchid tikete fara a da un raspuns la ele

Stima si Respect
Chis Victor
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus