Pedeapsa folosire scripturi interzise

  • Autor subiect DeletedUser6811
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
:)) Scuze, nu a fost intentionat...

Sunt si nu sunt de acord cu pedeapsa capitala... Daca ar fi dupa mine ar depinde foarte mult de caz la decizia adminului ce baneaza, insa logic ca asa nu se poate.

Iar in general, cel putin o a doua sansa orice pedeapsa trebuie sa o acorde intr-un fel sau altul... Deci nu prea ar merge pedeapsa capitala.

Atunci sa se tavaleasca in chinuri in timp ce isi recupereaza numarul considerabil de orase facute fantoma :D
 

DeletedUser6811

Guest
Da spune numele adminului care ti-a dat pedeapsa pentru ca ai "folosit" cu succes un script de hack.Poate aflam adevarul asa.Desi cred ca stiu motivul pentru care a fost defapt blocat, au mai fost cazuri si inainte.

Parca te rugasem sa nu te bagi in seama si pe aici sau simti nevoia sa te afirmi????
 

DeletedUser

Guest
Sincer, daca i se iau orase le recupereaza rapid ori el ori alianta lui... Timpul pierdut si orasele pierdute in acel timp in fata unor jucatori reali, insa, nu prea recupereaza usor. Depinde acum si la ce stadiu din joc vorbim..
 

DeletedUser6811

Guest
Sincer, daca i se iau orase le recupereaza rapid ori el ori alianta lui... Timpul pierdut si orasele pierdute in acel timp in fata unor jucatori reali, insa, nu prea recupereaza usor. Depinde acum si la ce stadiu din joc vorbim..

Nu inteleg. "Timpul pierdut si orasele pierdute in acel timp in fata unor jucatori reali, insa, nu prea recupereaza usor." este o altfel de pedeapsa la care te gandesti??
 

DeletedUser

Guest
Pai de exemplu, pot fi 5 zile banati in mod atacabil sau neatacabil.... Eu zic ca e o diferenta enorma...
Repet, depinde si la ce stadiu din joc vorbim...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Si cum stiu eu de exemplu, ca un jucator este banat atacabil?
 

DeletedUser6811

Guest
banat in mod atacabil exista posibilitatea foarte mare sa nu se prinda "dusmanii".
Uite, mai fac o propunere:
5 zile banat in mod atacabil iar dupa expirarea celor 5 zile transformarea a 25% dintre orasele ramase in fantoma :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6312

Guest
:))))) Da da da, cred ca asa am sa fac si eu :D Sansele de a gasi un banat pe atacabil sunt la fel de mari precum sunt si cele de a castiga potul cel mare la loto 6/49 :)))))))))))))))))))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
propun instiintarea prin foum, mesaj in joc intemeietorului sau celor care solicita [sau ce variante vreti voi] despre ce anume a facut, cat este banat si ce fel de ban a primit respectivul inconstient. nu avem nevoie de colegi nesimtiti care folosesc boti, scripturi ilegale sau multi-cont. asa ca astefl ajutam la decimarea lor, prin excludere si cuceriri in joc, intru satisfacerea colectiva, nu doar dezavantajul si miserupismul unora. sper ca, pe viitor, sa fie posibila, acceptata si adoptata aceasta politica.
o seara senina!
 

DeletedUser

Guest
iacata si o anomalie: chiar acum am o cucerire in desfasurare. am bagat nava in urma cu cateva ore. nu mai pot trimite sprijin de pe nici un oras pe cel asediat caci, chipurile, jucatrul are aplicata o interdictie. probabil, ma gandesc eu, interdictia a fost aplicata sau are efect DUPA momentul intrarii navei. iar acum nu mai am cum trimite sprijinuri. sau oi fi vreun norocos din ala de poate doar ataca inclusiv cu cucerire vreun polis al unui jucator banat?! ceea ce, ca sa-mi continui silogismul, nu ma ajuta cu nimic. caci, de am atacat eu, la fel de bine pot ataca si altii.. sau ce naiba se intampla?!
 

DeletedUser6811

Guest
mi s-a intamplat si mie o data. i s-a aplicat avertismentul dupa intrarea navei. bucurate ca orasul este al tau pentru ca nu mai poate fi atacat, asta daca nu cumva au fost lansate atacuri inainte de banare.

tin sa multumesc pe aceasta cale administratorilor acestui joc pentru eforturile depuse in ultimul timp. Pe lumea Omicron sunt banati 2 din primii 3 jucatori :D (cati or mai fi inafara de ei) unul dintre ei pentru folosire scripturi ilegale, celalalt nu stiu exact. vad ca efortul nostru a inceput sa dea roade :D

Norbit, te rog nu ma baga in vacanta pentru afirmatia de mai sus, PLS !!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
propun instiintarea prin foum, mesaj in joc intemeietorului sau celor care solicita [sau ce variante vreti voi] despre ce anume a facut, cat este banat si ce fel de ban a primit respectivul inconstient. nu avem nevoie de colegi nesimtiti care folosesc boti, scripturi ilegale sau multi-cont. asa ca astefl ajutam la decimarea lor, prin excludere si cuceriri in joc, intru satisfacerea colectiva, nu doar dezavantajul si miserupismul unora. sper ca, pe viitor, sa fie posibila, acceptata si adoptata aceasta politica.
o seara senina!

Daca facem asta ni se vor cere explicatii din partea tertilor jucatori la cum anume am ajuns la concluzia respectiva. Ca noi sa ne putem motiva pedeapsa in fata tertilor si a eventualelor argumente ale lor ar insemna sa dam diverse detalii despre contul banat, trecand astfel peste politica de confidentialitate existenta.

iacata si o anomalie: chiar acum am o cucerire in desfasurare. am bagat nava in urma cu cateva ore. nu mai pot trimite sprijin de pe nici un oras pe cel asediat caci, chipurile, jucatrul are aplicata o interdictie. probabil, ma gandesc eu, interdictia a fost aplicata sau are efect DUPA momentul intrarii navei. iar acum nu mai am cum trimite sprijinuri. sau oi fi vreun norocos din ala de poate doar ataca inclusiv cu cucerire vreun polis al unui jucator banat?! ceea ce, ca sa-mi continui silogismul, nu ma ajuta cu nimic. caci, de am atacat eu, la fel de bine pot ataca si altii.. sau ce naiba se intampla?!

Sper ca nu insinuiezi nimic... Asta e, imi pare rau, dar e ghinionul tau...
Sau daca nu banam nu-i bine, daca banam nu-i bine?

mi s-a intamplat si mie o data. i s-a aplicat avertismentul dupa intrarea navei. bucurate ca orasul este al tau pentru ca nu mai poate fi atacat, asta daca nu cumva au fost lansate atacuri inainte de banare.

tin sa multumesc pe aceasta cale administratorilor acestui joc pentru eforturile depuse in ultimul timp. Pe lumea Omicron sunt banati 2 din primii 3 jucatori :D (cati or mai fi inafara de ei) unul dintre ei pentru folosire scripturi ilegale, celalalt nu stiu exact. vad ca efortul nostru a inceput sa dea roade :D

Norbit, te rog nu ma baga in vacanta pentru afirmatia de mai sus, PLS !!

Mai ... ma iau imediat de tine.. De unde pana unde ideea ca te-as bana pentru asa ceva? Arata chiar urat astfel de rugaminti..
 

DeletedUser

Guest
Pune-l sa faca flotari :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pai si daca face febra si nu mai poate sa te tina in brate?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu ma tine nimeni in brate, stau pe picioarele mele proprii si personale X(

Si asta se cheama OFF TOPIC sau SPAM.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
Initial am vrut sa postez un alt tichet in care cineva era banat definitiv la prima abatere pentru folosire scripturi si de aici venea rugamintea (Stiu ca nu ai voie sa postezi discutii private mai ales cu administratori ai jocului).
In orice caz, acele banari, pana la urma nu au fost definitive ci numai praf in ochii nostrii si ca atare imi retrag cuvintele de lauda de mai sus.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus