Pedeapsa folosire scripturi interzise

  • Autor subiect DeletedUser6811
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6811

Guest
Propun ca pedeapsa pentru folosirea scripturilor interzise sa fie banarea permanenta a jucatorului in cauza pe toate lumile de pe acest server.
Nu o consider o greseala la care sa mai merite o a doua sansa, ci un fapt premeditat care trebuie tratat ca atare.
 

DeletedUser6312

Guest
Nu stiu... eu as propune ca sanctiune pierderea a 30% din numarul total de polisuri daca jucatorul e prins pentru prima oara cu scripturi ilegale. Cu banarea permanenta as fi deacord doar in caz de recidiva.
 

DeletedUser6811

Guest
punctele de cultura pentru acele polisuri le are, in 2-3 zile le-a recuperat :)
 

DeletedUser6312

Guest
Nu chiar, considera si timpul pierdut cu recrutari de trupe si atacuri pentru cucerirea acelor polisuri :D
 

DeletedUser

Guest
punctele de cultura pentru acele polisuri le are, in 2-3 zile le-a recuperat :)

Corect :D Desi nu cred ca se va aplica, sunt de acord cu banarea permanenta. E prea de tot asta cu scripturile...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu zic ca n-are rost banarea permanenta,deoarece d.p.m.d.v. jucatorul isi va face alt cont pe care va folosi aceleasi scripturi.
Adminii au procedat corect,banandu-l 5 zile aceasta fiind parca prima lui abatare de acest gen,pentru ca i se va mai da o snasa..Tine de moralul si gandirea jucatorului..

Iar faza cu pierderea a 30% din orase e aceeasi pedeapsa ca si pentru multicont,singura diferenta e ca acolo se pierd 25% de orase.Orasele se recupereaza usor,asta zic eu ca nu e cine stie ce sanctiune.
 

DeletedUser

Guest
Iar faza cu pierderea a 30% din orase e aceeasi pedeapsa ca si pentru multicont,singura diferenta e ca acolo se pierd 25% de orase.Orasele se recupereaza usor,asta zic eu ca nu e cine stie ce sanctiune.

E adevarat ce spui tu, dar daca exista un coleg "binevoitor" si amator de cultura, poate umple orasul de sprijin si muncesti la el ca la cariera de piatra...
Banarea pentru 5 zile atacabil este asemanatoare cu cea pentru folosirea unui limbaj licentios pe forum sau in mesaje private iar din punctul meu de vedere infractiunile nu sunt deloc similare, instalarea si utilizarea acestor scripturi fiind mult mai grava decat cateva injuraturi sau jigniri aruncate la nervi...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
care sunt acele scripturi interzise ?:).....
curios si m-as risca :)))
 

DeletedUser

Guest
Din prima ban permanent...Nu prea merge...
As zice contra...
 

DeletedUser

Guest
Pro
Ban permanent daca are chef sa joace cu scripturi interzise
Ban pe 5 zile nu prea se merita \
Pai daca se foloseste scriptul de trupe instant\
Nu cred ca il dezavantajeaza asa tare 5 sile de ban
 

DeletedUser

Guest
PRO.
Folosirea scripturilor interzise nu este o greseala,este o fapta premeditata,mai ales ca nu se gasesc la orce colt.
 

DeletedUser

Guest
Nu exista script de trupe instant.

voi chiar sunteti de belea ma faceti sa imi iau ban aiurea
Vrei sa iti vin cu link pentru script cu trupe intant?
Norbit esti admin mai de la inceputul jocului insa vad ca ma dezamagesti

Daca toti sustineti ca nu exista inseamna ca am dreptul sa il folosesc?????
 

DeletedUser3972

Guest
PRO.
O banare permanenta este cea mai buna solutie dupa parerea mea.
 

DeletedUser

Guest
voi chiar sunteti de belea ma faceti sa imi iau ban aiurea
Vrei sa iti vin cu link pentru script cu trupe intant?
Norbit esti admin mai de la inceputul jocului insa vad ca ma dezamagesti

Daca toti sustineti ca nu exista inseamna ca am dreptul sa il folosesc?????

Da. Vreau sa-mi dai link cu scripturi de trupe instant. Chiar te rog sa o faci.

Eu ti-as recomanda sa nu-l folosesti.. Fiindca e mai degraba un keyloger sau un altfel de programel ce ajuta o alta persoana sa-ti sparga parola. Scripturi de trupe instant nu exista.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da. Vreau sa-mi dai link cu scripturi de trupe instant. Chiar te rog sa o faci.

Eu ti-as recomanda sa nu-l folosesti.. Fiindca e mai degraba un keyloger sau un altfel de programel ce ajuta o alta persoana sa-ti sparga parola. Scripturi de trupe instant nu exista.


Si daca iti dau link ce castig eu la faza asta???
Stii cat costa un asemenea script????
Vad ca o tii una si buna ca nu exista
Deci daca l-asi folosi nu asi putea sa fiu banat ca nu exista
 

DeletedUser

Guest
Nu te supara dar eu cred ca habar n-ai despre ce vorbesti. Ba ca-mi dai link, ba ca(,) costa bani....

Hai foloseste-l si spune-mi dupa ce l-ai folosit. Iti promit ca nu te banez pentru trupele respective si te las sa le si pastrezi, doar foloseste-l odata si spune-mi unde l-ai folosit.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus