Pareri despre noua bara de meniu !

DeletedUser5815

Guest
din punctul meu de vedere, strict personal, bara arata foarte bine, dar pozitia in suprafata de joc e defectuoasa.... s-ar putea remedia cu buton de hide si pozitionarea ei in fata tuturor ferestrelor pe care le deschizi in joc ... in ideea ca am nevoie sa ajung si la forum, sa deschid si mesaje, rapoarte si mai stiu eu ce, fara ca ferestrele sa-mi acopere meniul si fara minimizare .... ma rog, pentru un display de dimensiuni peste medie, nu e o problema, dar pentru un laptop obisnuit e jale
 

DeletedUser

Guest
Se pare ca tot in ideea comunista traim!
Ramanem cu fixurile de atunci. Daca asa am prins de la inceput asa o sa facem pana cand o sa murim. Lucrurile se mai schimba, se imbunatatesc.
Cum poate fi imbunatatire faptul ca noua bara obtureaza partea de jos ? Asta e progres? Deci avem coltul cu minimap , coordonate si sfetnici apoi imediat dedesubt loc liber + partea de jos fara optiune de hide sau ceva... Macar inainte era ocupata doar o latura acuma sunt 2 . E o schimbare total neinspirata.
 

DeletedUser5359

Guest
Cum poate fi imbunatatire faptul ca noua bara obtureaza partea de jos ? Asta e progres? Deci avem coltul cu minimap , coordonate si sfetnici apoi imediat dedesubt loc liber + partea de jos fara optiune de hide sau ceva... Macar inainte era ocupata doar o latura acuma sunt 2 . E o schimbare total neinspirata.

ai varianta ca din browser sa ii setezi zoom-ul da-l si tu la 90% sau chiar mai mic si nu o sa mai ai aceasta problema!
 

DeletedUser5359

Guest
niciodata nu ii poti multumi pe toti!
intotdeauna or sa existe nemultumiti, indiferent de schimbarile facute!
incearca sa te obisnuiesti la fel cum ai facut si cu versiuna 2
 

DeletedUser

Guest
Se pare ca tot in ideea comunista traim!
Ramanem cu fixurile de atunci. Daca asa am prins de la inceput asa o sa facem pana cand o sa murim. Lucrurile se mai schimba, se imbunatatesc. O comparatie ar fi: Am Dacia Logan, masina de serviciu, iar firma vrea sa imi dea un Golf 4 in schimbul daciei.
Multi dintre voi observ ca o refuzati. Vi se pare normal?

nu mai generaliza daca tu traiesti cu fixurile comuniste. mie mi se pare normal sa critici si sa respingi anumite chestii. tu ai vrea sa facem exact invers, ca in epoca de aur , sa accepti ceea ce iti da partidul si sa aplauzi. asa ca nu te mai lega de chestii pe care nu le stapanesti..

bara e destul de enervanta mai ales pt cei care joaca de pe telefon si minilaptop(cei care nu aveti habar nu mai interveniti sa spuneti ca e faina pt toata lumea). mie imi acopera 1/3 din insula ceea ce nu mi se pare normal si as vrea ceva imbunatatiri..
 

DeletedUser5359

Guest
nu mai generaliza daca tu traiesti cu fixurile comuniste. mie mi se pare normal sa critici si sa respingi anumite chestii. tu ai vrea sa facem exact invers, ca in epoca de aur , sa accepti ceea ce iti da partidul si sa aplauzi. asa ca nu te mai lega de chestii pe care nu le stapanesti..

bara e destul de enervanta mai ales pt cei care joaca de pe telefon si minilaptop(cei care nu aveti habar nu mai interveniti sa spuneti ca e faina pt toata lumea). mie imi acopera 1/3 din insula ceea ce nu mi se pare normal si as vrea ceva imbunatatiri..

aici ai dreptate! si pe mine ma incurca cand sunt pe telefon!

nu-i asa ca atunci cand s-a trecut la versiunea 2 ai fost unul din nemultumiti?
 

DeletedUser

Guest
aici ai dreptate! si pe mine ma incurca cand sunt pe telefon!

nu-i asa ca atunci cand s-a trecut la versiunea 2 ai fost unul din nemultumiti?

am fost si atunci nemultumit dar nu in aceeasi masura..atunci mi-a parut rau ca s-au lasat multi colegi de joc..si sincer si acum cred ca versiunea veche era mai comoda..
 

DeletedUser5359

Guest
se misca mai bine pe sistemele mai slabute, e drept!
dar nici asta nu este rea!
 

DeletedUser8142

Guest
Pe mine nu mă încurcă această bară, dar cred ca s-ar putea face un buton gen Hide/Unhide (Ascuns/Vizibil):

I-a varianta propusa pentru a nu ocupa mai mult spatiu:

Numai atât aş vedea atunci când bara e ascunsă :
-butonul Hide / Unhide şi butonul Deconectare
n1bay8.jpg


Butonul Profil ar putea fi înlocuit cu Wiki
2r2ndye.jpg


Iar Profilul să fie introdus în setări, căci de setări consider că se face orice modificare din profil.
2drrlfr.jpg

dmembp.jpg




a II-a varianta propusa pentru a nu complica treaba celor care se ocupă cu scripturile jocului, ar fi creearea unui buton care să "îndeplinească" funcţia Hide/Unhide:

wu5rps.jpg
 

DeletedUser9105

Guest
Mie mi se pare foarte buna propunerea lui magicianul.
 

DeletedUser6926

Guest
sa zis mai sus ca am trecut de la 1.x la 2.x
da dar e un mic decalaj acum
atacurile nu mai merg la secunda
au un delay de +-10 sec
cel putin asta am observat eu
si da intradevar bara aceea e enervanta
parerea mea este ca era mai buna cea "clasica"
 

DeletedUser9489

Guest
2.35(lansat pe Beta grepolis) aduce si butonul Show/Hide (S-a lansat ieri, 31 ianuarie 2013)

PxaYKTChrSzA2ixinxZY.png
.

Butonul stanga sus va arata dimensiunea barei, cel din stanga jos Oprire sunet(Zeus, dar va aparea in 2.36), cel din dreapta sus (Wiki), iar cel din dreapta jos DECONECTAREA!
 

DeletedUser

Guest
mda...premiumul tot acolo in mijloc a ramas...prezentarea orasului nu apare...
 

DeletedUser

Guest
bara meniu nou

mda...premiumul tot acolo in mijloc a ramas...prezentarea orasului nu apare...

Cred ca este cea mai buna chestie sa se faca butonul acela ca pe beta in partea stanga, dar sa fie cu numere de la 1-10 pt micsorarea iconului si ideal ar fi pe bara sa apara si un buton in care sa dai direct pe oras.
Asa sigur ii va ajuta pe cei cu monitoarele mai mici, iar pe cei care ii incurca bara sa poata sa o faca mai mica sa nu mai incurce asa de mult.
Eventual sa fie mai lunguiata si mai putin groasa.
Ce parere aveti?
eEu cred ca este mai bine asa si va rezolva problema si celor care sunt contra si celor care sunt pentru.
 

DeletedUser8418

Guest
ce propuneri tampite,sigur sunteti niste copii care nu au ajuns nici macar la 100k pt si vreti multe de la joc
 

DeletedUser

Guest
ce propuneri tampite,sigur sunteti niste copii care nu au ajuns nici macar la 100k pt si vreti multe de la joc

Laudarosii mor repede, noroc cu colegii. Iti garantez ca singur nu esti in stare de nimic, decat cu parade si sa ataci cu colegii si iti spun ca este bine sa nu te lauzi singur mai bine sa te laude altii sau sa te stie de frica.
Din punctul meu de vedere nu trebuie sa te legi de alti si ar fi mai bine sa impaci si capra si varza.
Asta nu inseamna ca tu esti cel mai bun jucator si gata toata lumea trebuie sa se ia dupa tine si sa faca ce vrei tu.
Aici trebuie sa placa tuturor si sa inteleaga, sa le fie cat mai usor acest joc sa poti sa ai cu cine sa joci si sa le iei orasele celor mici asa cum te lauzi ca ai destule puncte.

"În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături."

"Ţine minte, fericirea nu depinde de ceea ce eşti sau de ceea ce deţii, ci doar de ceea ce gândeşti."
Dale Carnegie
 
Sus