pace de sarbatori

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
in primul rand raspundeti la intrebarile de mai sus, pe care le-am pus eu si star, dupa veniti cu alte texte.
 

DeletedUser

Guest
oricum urmatorul pas va fi sa vorbim cu cei care chiar au facut jocu asta si stiu sa se ocupe profi de el sa vedem ce parere au, nu e normal sa te certi pe forumul extern si sa-ti iei ban pe joc, pt simplu fapt ca asa vrea un admin deranjat de anumite jigniri,
Inca o intrebare daca va fac pe toti adminii in toate felurile o sa-mi iau ban si pe joc? ahhh am uitat sunteti romani DAAAAAAAA
 

DeletedUser

Guest
este pt prima data cand scriu pe acest forum.Doresc doar sa-mi exprim solidaritatea pentru Xbish , si cred ca dk echipa grepolis ar fi explicat de la inceput situatia si si-ar fi cerut scuze (in numele celor care au facut posibila gresala cu pacea, dk ei sunt straini de aceasta gresala ) nu s-ar fi ajuns in situatia aceasta .........
Nu il cunosc nici pe Xbish nici pe cei din Romania dar cred ca este frustrant sa bagi bani in grepolis si sa vezi cum ti se naruie totul .............

va doresc un Craciun fericit ..................
 

DeletedUser1301

Guest
Dati-mi voie sa inchid si eu subiectul, la randu-mi...
Dar, fiind un forum, pot face remarcile mele:

1. Nu are rost sa discutam aici niste chestii care se rezolva altundeva...Asa cum a zis si nihilius. Probema lui Xbish va fi discutata altundeva. Sa va zic un lucru: problema lui si-a pierdut actualizatea, odata ce s-a ajuns ca el sa renunte de buna voie...De tot... Indiferent de ce dezcizii se vor lua.
Pacat ca noi am pierdut un jucator priceput, un "client fidel", care investa mult timp si bani...Si, odata cu el, si pe altii... In curand voi da si eu delete la cont... Va multumesc ca v-am cunoscut pe toti, desi doar prin intermediul nickurulor...

2. Din pacate insa, senzatia lasata este ca orice ar face acest jucator, va fi pedepsit. Daca nu pt. faptul de fi fost primul care a avut o reactie de profunda dezamagire, chiar daca deplasata (tin sa mentionez: NU JIGNIRE, in sensul strict al cuvantului...)
Impresia lasata este ca orice am face, adminii trebuie sa cada in picioare... Si daca nu s-au gasit motivele de acum, s-au gasit altele... Felicitari pt. faptul de a fi voi mai buni, sa ne dati exemple de indulgenta...chiar daca gresim.
Si eu lucrez cu oameni de mult timp, si stiu ca aceasta este democratia din Romania, cea balcanica...In care mori cu dreptatea in buzunar...
Sa vad dau un exemplu: si ungurii erau revoltati... Stiti care a fost prima masura luata la injuraturile (pe bune) postate acolo. SI-AU CERUT SCUZE IN NUMELE COMPANIEI, indiferent cine era de vina.... Ei sau nemtii...Nu au banat un jucator...Sau altul. Apoi ne dati regulamentul pe gat... Bunatatea sau indulgenta nu au regulament. Au inima.... Si dorinta de a face un colectiv cat mai bun.

3. Ulterior, dati-mi voie sa consider ca adminii chiar nu au stiut de aceste modificari survenite in ultima clipa...
DAR... A. asta nu scuza faptul ca oricine ar fi putut sti de situatie, daca se uita pe forumurile din engleza... Si, consider ca NU NOI trebuia sa urmarim acele forumuri, ci altii sa le implementeze, sa le traduca pt. noi... Sa ne informeze...

Cu un ultim omagiu, coplesit si cu durere in suflet...
al vostru actual si fost coleg,
Simbaleo

P.S. Nu uitati, moderarea inseamna mult mai multe decat o simpla aplicare a unor regulamente...
 

DeletedUser2703

Guest
Odata cu renuntarea la joc a celor din alianta Romania,am sa fac si eu acelasi lucru!
Nu are rost sa stam si sa isi bata joc de noi!

Voi(moderatorii) ar trebui sa atrageti jucatorii , nu sa ii faceti sa se lase de joc!Nu cred ca aceasta situatie e in folosul nici uneia dintre parti.

Sa fiti siguri ca daca o sa mai faceti acest tip de greseli,si veti lua decizii abuzive in continuare,veti ramane doar voi prin "zona",si va apucati de jucat soliter!
 

DeletedUser

Guest
@Simbaleo...un mesaj cald si cu mult suflet....
Dar!
Inutil.
Nu avem ce sa induplecam...sa rugam sa cersim....NOI DORIM DREPTATE!
SIMPLUUUUU!
Pentru asta o sa luptam!
Si s-a facut ceva marsav.
La fel cum am inceput sa fim priteni luptand pentru un oras...asa o sa ne consolidam prietenia prin lupta cu admini, moderatori sau cine o sa fie.
De pierdut nu avem nimic, noi....doar cei care nu sunt cinstiti!
De ce sa nu comentam cum si de ce a fost banat un coleg de-al nostru? ESTE SECRET DE STAT?
NU este un joc in primul rand???

Reguli? Hm...am impresia ca altii nu au tinut cont de reguli, cei care sunt luptatorii dreptatii.
La noi....cine tipa (a se citi foloseste forta) mai tare are dreptate, de cele mai multe ori.
Sunt si exceptii....pentru asta va cer sa luptati, colegii mei, jucatori de pe Grepolis.
Daca as stii ca a gresit Xbish (in afara ca a fost prea...vehement cu dreptatea....am explicat si in alte postari, inclusiv bun simt vs. ipocrizie) nu as spune nimic. Mai mult, l-as certa, pentru ca dorim cei care suntem mai maturi sa avem si un mic rol educativ pentru cei mai fragezi.
DAR, NU A GRESIT!
Cine are curaj, sa incercam o confruntare fapte vs. fapte!!!
 

Nihilius

Membru activ
Xbish si-a primit banul pentru fapte petrecute in joc, pe baza unor dovezi de acolo. Toti adminii dau banuri sau alte pedepse doar pe baza unor fapte. Banul a fost luat pentru ce s-a intamplat in joc, pentru actiunile sale de acolo.

Am mai spus acest lucru de n ori, fiecare decizie a unui admin e bazata pe niste dovezi, pe fapte. Jucatorul isi poate prezenta versiunea sa, adminul ii va comunica decizie in sistemul de tickete.


Cum nu mi-ati ascultat sfatul de a nu mai discuta despre banarea colegului vostru voi inchide acest topic , cel putin momentan.

Orice alt topic deschis pentru a comenta un ban primit in joc va fi sanctionat conform regulamentului. Inteleg supararea voastra legata de aceasta vacanta, dar nu avem ce sa mai facem, asta nu inseamna ca este permis totul.


ps:

Regulamentul forumului
6.3. Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe aceasta temă, pe forum, va fi considerată infracţiune şi pedepsită cu un avertisment, iar tema va fi închisă/ştearsă. Excepţie de la regulă face o discuţie la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiunea primită. Aluziile de orice fel sunt deasemenea interzise.
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus