pace de sarbatori

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Tocmai azi v`ati gasit toti sa atacati....DE CE ? ... pentru ca persoana in cauza nu se poate apara si asa v`ar favoriza voua colonizarea ? Asta vi se pare corect ? S`a facut pra mare "tam-tam" pe subiectul asta.Oricine poate gresi,nu va mai victimizati atat.

Te rog sa ramai la argumente, fara excese de limbaj.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2703

Guest
Pai si nu se putea da un mesaj tuturor jucatorilor cu scuzele cuvenite?

Am inteles ca nava colegului meu a intrat la ora 20:05 aseara.Asta inseamna ca asediul se termina cel mai tarziu la ora 9:05 azi dimineata(daca avea cercetata "Democratie" aparatorul).In acest interval se dadea lupta pt oras,si daca totul decurgea conform planului(care fusese facut cu mult timp inainte)orasul era al colegului meu/nostru,repet la ora 9:05 cel tarziu.

De la ora 9 pana la ora 18,sunt 9 ore in care orasul era deja cucerit,deci, ce treaba am eu cu pacea in aceasta situatie?
Nu inteleg de ce cu 24 de ore inainte.Parerea mea este ca nava trebuia sa se intoarca inapoi acasa,doar daca ajungea dupa ora 5,in aceasta dimineata!

Ceea ce ati facut cu aceasta pacea a fost lipsa de profesionalism!(nu intelegeti gresit,ideea in sine a fost foarte apreciata,dar felul in care sa pus in practica a lasat de dorit)

Sarbatori fericite va doresc tuturor!
 

DeletedUser

Guest
@Norbit apreciez faptul ca ai ramas singurul pe "baricade". Tot respectul!
Comentarii:
1. Nu ai spus nimic de latura educativa de care aminteam.
2. In continuare cred ca oamenii cerebrali va deranjeaza. Asta zice multe...
3. Sincer....ma doare-n "tenis" de demisia voastra atata timp cat va comportati ca niste bugetari dati afara de statul roman si care s-au obisnuit tot timpul sa primeasca ordine!
4. Greseala voastra, dovedita (!), este impardonabila.
5. Revin...spun...ati "dat-o cotita" in loc sa va asumati responsabilitatea din prima clipa. Mai mult, v-ati aratat "muschii" si ati dat ban...(nu mai comentam....sunt destule postari).
6. Din cate am inteles in alte tari daca a fost o mica inatrziere s-au cerut scuze prin mesaj global. Voi ce ati facut? Ati actionat ca si politistul roman care sta la colt de strada sa te prinda ca gresesti (in loc sa PREVINA) si de care stim cu totii ca-l cumperi cu ceva ..suma.
EU PERSONAL, PE ACASTA ATIDUTINE PAGUBOASA SI MITICESCA (sa ma scuze cei din sus care au caracter) SUNT SUPARAT...REVOLTAT.
Adica nici la un joc nu avem loc in tara asta de nulitati???
Nu avem loc de orgolii de 2 bani???
Acum, chiar ca-mi trec toate injuraturile prin minte....identic cum le vin la multi atunci cand un Q7 calca pe cineva pe trecere de pietoni si pleca linistit mai departe.
Jenant!!! Suntem natia (tara nu are nici o vina!) ....pe care o meritam!!! Daca si la un joc.....
 

DeletedUser

Guest
Pana atunci sunteti niste fustrati.Tocmai azi v`ati gasit toti sa atacati....DE CE ? ... pentru ca persoana in cauza nu se poate apara si asa v`ar favoriza voua colonizarea ? Asta vi se pare corect ? S`a facut pra mare "tam-tam" pe subiectul asta.Oricine poate gresi,nu va mai victimizati atat.

Fara suparare...cumpara un dictionar...cere ajutorul unei femei....ca nu stii sa citesti!
Noi am propus pace mai multa!!!
Noi ne legam de atitudine.
Recomadarea mea!:
1. Daca esti admin (moderator) nu mai incerca sa-ti faci "reclama" cu ...cei din "masa".
2. Daca esti asa de ...ingust (ca sa fiu delicat) si nu stii sa citesti / analizezi nu te mai baga ca "musca-n lapte"!!!



1.1. Trataţi-i pe ceilalţi cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pai ce argumente sa mai am,toata lumea se plange ca au pierdut bani,timp si ca pacea s`a activat mai devreme.Indiferent a cui este greseala,tot o greseala ramane,nu se mai poate face nimic.Toata lumea e numai dupa "mortaciuni" sa ia sate moca,daca puteti sa le mai oferiti voi cateva sate,poate asha se mai satura.Eu unu ma bucur ca s`a activat pacea mai devreme,si fara sa fie anuntata.
 

Nihilius

Membru activ
Scuze pentru aceasta situatie cred ca le-ati primit, atat pe forum cat si prin sistemul de tickete (cei care au facut tickete). Situatia nu este una provocata de noi, oricat de mult ati dori sa ne asumam vina pentru ea nu o vom face. Nu o vom face nu pentru ca am avea un orgoliu nemasurat sau ceva similar, ci pentru ca nu suntem vinovati de ea. Pacea a intrat altfel decat ne asteptam noi cei din echipa grepolis, decat am fost anuntati. Daca aveam aceste informatii, stiam dinainte ce se va intampla va anuntam,nu dorim discutii aprinse mai ales acum in preajma sarbatorilor. Multi dintre membrii echipei grepolis joaca si noi suntem afectati de toate problemele pe care le intampinati.


Daca vreti sa continuam discutia va rog sa va limitati doar la argumente, fara jigniri sau excese de alt fel.

Ca o precizare, pedepsele primite pe forum se discuta doar prin sistemul de tickete. Va rog sa incetati cu discutia pe acest subiect. Daca cel care a primit o pedeapsa considera ca a fost pedepsit incorect il invit sa faca un ticket.


1.1. Trataţi-i pe ceilalţi cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ.

2.7 Este interzis a se posta în numele unui jucător banat. Banul a fost dat din anumite considerente legate de regulament. Orice post, al jucătorului banat, de pe alt cont înseamnă afront adus echipei de moderatori şi sfidarea regulamentului.

5.2. Crearea altor conturi pentru a scăpa de închiderea contului este interzisa şi se sancţionează cu închiderea conturilor respective.


6.3. Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport


ps: Craciun fericit tuturor !!!
 

DeletedUser2703

Guest
Toata lumea e numai dupa "mortaciuni" sa ia sate moca

Esti tu ferm convins ca era sat moca?
Te rog nu iti da cu parerea daca nu esti in cunostinta de cauza!
 

DeletedUser

Guest
avand in vedere ca forumul EN stia ca nu poti sa ataci cu nava de cucerire decat cu 24h inainte daca vrei sa cuceresti, eu vad doar 2 concluzii posibile:
1.Voi va bateti joc de noi(adica ati primit si nu ne-ati zis nimic poate pt ca nu ati inteles nu are f mare importanta)
2.Ei isi bat joc de voi (pt ca altora au putut sa le spuna, dar voua nu)

Si implicit daca isi bat joc de voi, isi bat joc si de noi, toti cei care jucam ac joc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mea culpa Nihilius!
Dar, explicam (am fi scris o carte) ce avem "pe suflet" si flacaul imi aduce argumente puerile.
Este total iesit din decor....Noi, cei din conducerea aliantei Romania, facem scandal cand se cuceresc orase fantoma (fara sa fie strategice)...colegii mei pot sa confirme acest aspect...inclusiv forumul intern.
Si, ma "freaca la melodie" de ieri cu orasele fantoma cand nu este vorba de asta!
Trebuie banat! :p
Asta-i ori este cu voi...ori ..autist!
Revin...bunul simt consta mai mult in faptul ca nu esti iprocrit! Cine apreciaza asta, cine stie la ce ma refer....STIE!
 

DeletedUser

Guest
Am vazut ca este banat PE JOC jucatorul Xbish!
Sunt de acord ca se pot face greseli si ca ati reactionat sub imperiul ...presiunii. Este normal.
Pentru binele...tuturor....va spun (nu va rog) sa reveniti.
NU am sa amenint....dar nu suntem copii care nu stiu engelza si germana!
Pentru ca suntem prieteni in primul rand si dupa aceea o alinata, o sa purtam si razboi cu voi!
Sunteti jenanti!
Mai bine va recunosteti vina in ceea ce priceste "pacea" si reveniti la banarea de pe joc a lui Xbish!
Menode tipic de roman "ajuns" si de comunisti.

Sa nu uitam ca este un joc....
 

DeletedUser

Guest
Si atunci ce va opreste sa cuceriti polisurile dupa ce trece pacea?sau va e frica de posibilele atacuri care vor veni.Eu unu asta inteleg,de aia va tot agitati atat,tocmai pe data de 23 24 v`ati gasit toti sa luati sate...E clar,au gresit,dar e omenesc,nu cred ca au facut ceva intentionat.Prea o luati personal,si mult mult prea tragic...
 

DeletedUser1527

Guest
As vrea sa inteleg un lucru ?

Si acest forum este asa cum este "tara noastra minunata" ?

Cand ai ceva sa spui, si nu-i convine unui moderator "mic", ni se pumne pumnul in gura ?

De ce l-ati banat pe "xbish" ? Ca a spus lucrurilor pe nume si v-a deranjat ?

De ce nu ne banati pe toti , cei din alianta Romania ?

Doar noi suntem de vina, ca voi n-ati fost capabili sa anuntati ca pacea incepe mai devreme. Si in plus, in loc sa va cereti scuze cum era normal, voi banati un jucator pe joc, si nu pe forum, cum era normal.

Ce joc mai e asta ? Ce echipa sunteti ?

Si mai faceti asta si acum de sarbatori !

Astept niste pareri competente, si niste raspunsuri pe masura.
 

DeletedUser

Guest
Avand in vedere ca este Noaptea de Ajun....va urez la cei care conduc acest joc (in Romania) ca si moderatori sau cei care baneaza....SA AVETI NOROC, ATAT CAT ATI FOST DE CINSTITI!
Daca sunt banat aveti raspunsul....daca nu...Domnul va face restul!

" Contul dvs este blocat.
Motiv Am observat ca folositi mai multe conturi pe acelaşi computer, fara a respecta regulile jocului. In plus jigniri la adresa Echipei Grepolis Romania.
Atacuri Contul nu poate fi atacat pe durata blocării." - acesta este mesajul catre Xbish.

Asa noroc si sanatate sa aveti la anul cat sunteti de corecti!!!!!
 

DeletedUser

Guest
eu zic sa scriem la inno germania, imi trimite-ti mie textele si le trimit eu in germana, asta asa sa vada adminii ca nu bagam bani degeaba in jocu asta sa le platim lefele.

1.Ps textele se pot traduce si trimise la taticu vostru, sa vedem ce parere au faceti abuz sau nu?

2.Inca astept raspunsul la intrebarile lui star

3.Sa ma lamureasca si pe mine cu o chestie, eu sunt mai prost, daca bag de exemplu 50 de euro in monede si se trezeste unu sa-mi dea ban ce se intampla imi returneaza cineva banii? sau faceti cum am patit mai demult aveam activat tot am intrat in vacanta dupa 2 zile de la activare si cand m-am intors din vacanta imi expirasera tot? oare inno stie ce faceti?


in spirit de sarbatoare
Craciun Fericit
 

DeletedUser

Guest
1. Toti cei care nu inteleg faptul ca acest joc are un regulament care trebuie respectat, in mod inevitabil vor fi sanctionati in caz ca incalca acest regulament.
2. Nici un jucator nu este sanctionat daca nu exista dovezi ca ar fi incalcat regulamentul, iar dovezile ii sunt prezentate respectivului jucator in momentul in care depune tichet in legatura cu motivul sanctionarii.
3. Daca aveti si alte nelamuriri cu privire la joc va asteptam prin intermediul sistemului intern de suport. Craciun fericit!
 

DeletedUser1527

Guest
1. Voi , moderatorii, nu intelegeti ca , un forum este pentru discutii.
Noi aici ne spunem pasurile, problemele.

Ar fi bine, sa incercati sa intelegeti, ca noi avem acest drept de a critica echipa voastra, mai ales atunci cand gresiti.

Singurul mesaj, care este cat de cat, la inaltime este cel al lui nihilius.

Restul veniti cu placa invatata de acasa : "S-a incalcat regulamentul ...."

DAR VOI NU ATI INCALCAT REGULAMENTUL ?????

ATUNCI CAND ATI ANUNTAT PACEA GRESIT ?

ATUNCI CAND ATI DAT BAN UNUI COLEG, DOAR PENTRU CA ASA AVETI VOI CHEF ?

Pe voi cine va trage la raspundere ?
 

DeletedUser

Guest
@xblaandy....am condus oameni ca si manager....multi...nu intram in amanunte.
Nu-mi povestii de regulamente!
Stim cu totii (sper ca reusesti sa te ridici la nivelul la care iti vorbesc acum)
cum se aplica si care este unitatea de masura!
Am spus ca a fost o decizie a domniilor voastre luata in pripa, panica, frustrare...nu analizez.
Este omeneste sa gresesti (tot la voi ma refer), deci...asta este...se poate reveni.
Ati gresit prima data cand ati balbait-o cu "pacea". Am demostrat ca se stia pe alte Grepolisuri...
Nu mai persistati in alta greseala!!!
Oameni buni, nu-s chiar un copil de liceu....imi pot permite multe...de la a incepe un razboi direct la "originile jocului" cat si a bloca Grepolis pe Romania.
Reamintesc, este un joc.....si eu nu ma joc cu amentintari. Ma "joc" cu fapte!
 

DeletedUser

Guest
Pacea de sarbatori a fost prost implementata (exemplu: se pot da puteri divine distructive in timpul pacii), prost comunicata (nu mai comentez, doar ca ultima explicatie am primit-o astazi in jur de ora 13:00) , si prost perceputa de jucatori (nici nu avea cum sa fie altfel). Din pacate nu este vina Echipei Grepolis Romania ca s-a intamplat acest lucru probabil de vina e spiritul craciunului (prea bun vinul).
Oricum cine nu incalca regulamentul jocului nu are de ce sa fie sanctionat, la fel cum cei care incalca regulamentul nu au cum sa nu fie sanctionati si prin urmare orice discutii pe aceasta tema devin inutile.
 
Ultima editare de un moderator:

Nihilius

Membru activ
Imi asum sarcina de a deveni tinta pentru darts, dar nu am ce sa fac.

Nu il ajutati in niciun fel pe colegul vostru cu aceste postari. Oricat de mult ati posta aici, doar Xbish va primi raspunsurile de la adminul care se ocupa de el, asta prin sistemul de tickete. Nu vom discuta o banare data in joc pe forum, nu avem cum face asta.

Referitor la restul (pacea, banul de pe extern, banul in joc, etc) deja incepem sa le amestecam. Daca cineva a gresit in joc indiferent cine este el va fi pedepsit, decizia va fi luata pe baza doveziilor, dupa ce si jucatorul isi va expune punctul de vedere.

Pacea (sincer incep sa am alergie la acest termen, numai pace nu este) a debutat altfel decat am fost anuntati noi (eu unul am vazut si pe .net threaduri prin care jucatorii erau suparati ca a inceput mai devreme decat se anuntase, se planuia). Nu cer sa nu fim criticati, dar asta trebuie in anumite limite.

Va rog sa incetati cu postarile referitoare la banarea lui Xbish, asa cum v-am mai spus nu au niciun rost discutiile aici.
 

DeletedUser

Guest
Nihilius sigura tinta este colegul nostru "BAN" iar voi ati fost sagetile lui,
din motivul ca a avut luciditatea sa arate ca ati gresit si l-ati transformat intr-o tinta, ca il citez iar pe ""Nihilius""
Este normal ca noi: frati de arme,colegi,prieteni dintr-o organizatie,familie, ALIANTA sa ai sarim in ajutor la fel ca si in acest joc.
Pacat ca mi-ati lasat un gust amar de sarbatori cu aceasta mirsavenie.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus