pace de sarbatori

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
eroareh.jpg
...??? dc de pe akm???? parca maine era!!!
 

DeletedUser

Guest
Sunt curios daca sunt si altii care joaca de placere...dar au cont premiu si ce spun acum.
Adica, nici macar o ora sa nu fie enuntata corect???
Probabil sunt angajati din bugetarii care au fost disponibilizati...:confused:
 

DeletedUser

Guest
Aceasta pace a fost activata pe toate tarile.Deci nu a gresit Echipa Grepolis Romania ;)
 

DeletedUser3728

Guest
Mai bine cu Pacea de sarbatori da ca erai in prag de a fi curerit.
Deci spune Multumesc!
 

DeletedUser

Guest
Aceasta pace a fost activata pe toate tarile.Deci nu a gresit Echipa Grepolis Romania ;)

Eu m-am referit la CE si CUM s-a anuntat!!! Care este o bataie de joc!
Pentru pace am fost unul care a militat ca toate aliantele de pe Beta sa nu se atace in timpul sarbatorilor.
Deci....pentru cine are un pic de logica, nu ma deranjeaza...
Altceva este deranjant!
Dar pentru cei la care trebuie sa le fac desen...mai bine imi gasesc ceva mai bun de facut.

Fara suparare, ati dat-o in bara!
 

DeletedUser

Guest
Pe lumile cu sistem de cucerire vechi a fost deja activata pacea mai rapid pentru a contracara posibilitatea calcularii unei cuceriri ce ar pune aparatorul in imposibilitatea de a ataca devensiv nava de colonizare.

Chiar daca unii dintre voi sunteti nervosi de aceasta decizie, va rog sa tineti cont ca a fost una necesara pentru apararea majoritatii jucatorilor existand deja in planul multora cucerirea in ultimul moment.

Chiar daca decizia nu respecta anuntul original, jignirile si acuzele gratuite nu isi au locul aici.

Va dorim un Craciun fericit!
 

DeletedUser

Guest
Pe lumile cu sistem de cucerire vechi a fost deja activata pacea mai rapid pentru a contracara posibilitatea calcularii unei cuceriri ce ar pune aparatorul in imposibilitatea de a ataca devensiv nava de colonizare.

Chiar daca unii dintre voi sunteti nervosi de aceasta decizie, va rog sa tineti cont ca a fost una necesara pentru apararea majoritatii jucatorilor existand deja in planul multora cucerirea in ultimul moment.

Chiar daca decizia nu respecta anuntul original, jignirile si acuzele gratuite nu isi au locul aici.

Va dorim un Craciun fericit!

Eu sunt multumit de raspuns!
Dar...un cometariu mic tot trebuie sa fac:
"Noi...plebea...cei multi...jucatorii...intradevar nu trebuia sa fim anuntati. Doar, daca jucam de placere...mare lucru ca un aspect marunt vine si ne-o strica"
 

DeletedUser

Guest
Nici noi nu am stiut dinainte, daca incalzeste pe cineva cu ceva.

Decizia s-a luat dupa ce au aparut zvonuri si s-au vazut pe mai multe lumi (de pe .ro si/sau altele) planuri de a executa atacuri cu tot "arsenalul" in ultimul moment. Asta ar fi insemnat ca pacea ar fi ajutat practic atacatorii fara a putea face aparatorii mare lucru.

Cred ca e clar ca daca s-ar fi stiut din timp de aceste 24 de ore nu s-ar fi rezolvat nimic, iar acum am fi discutat despre cat de nedreapta a fost activarea pacii pentru aparatori si cum 10% din orase si-au schimbat posesorul in ultima ora.
 

DeletedUser

Guest
Pe Beta atacurile normale ajung la tinta, dar am unii colegi carora li se intorc navele de cucerire acasa, multumite, in spiritul craciunului, dupa ce au vizitat orasul. Intrebare: pana maine la 18 atacurile de curatare isi fac efectul?
 

DeletedUser

Guest
... nu ati stiut, mi se pare normal ca atunci cand afli. sa dai un msg global la toate lumile cu aceste informatii ... voua nu ??? ... am pierdut timp ... si bani (reali si virtuali) ...am incercat sa fac tot posibilul sa cuceresc un oras ...mi-am calculat cu zilele ce si cum... si nu primim nimik pt asta??? pt aceste neplaceri?
 

DeletedUser1527

Guest
Eu am inteles ca a fost o neconcordanta intre ceea ce s-a anuntat initial si ce s-a intamplat de fapt.

Dar, cred ca era civilizat sa ne anuntati astazi cand s-a luat aceasta decizie , sa nu mai stam ca "fraierii" sa facem calcule, cand atacam, sa stam si noi linistiti.

Si, asa cum voi, moderatorii, ne cereti noua intelegere (pe care unul eu o accept), trebuie sa intelegeti si voi iritarea unora dintre noi, pe care aceasta decizie i-a dezavantajat.

De exemplu, am inteles ca colegul meu "xbish" a fost penalizat pe forumul extern.

Cred ca e o decizie nedreapta.
 

DeletedUser

Guest
Cand ati aflat voi, am aflat si noi.

De asemenea, atacurile fara nava de colonizare ar trebui sa ajunga normal pana maine in jurul ore 18:00. A fost totusi o perioada (astazi, in jurul orei 19:00 din cate am inteles) in care nu au functionat nici ele. Aceea a fost intradevar o problema pentru care ne cerem scuze.

Va rog sa ne anuntati daca mai aveti vreo problema cu orice atac.

@star: Bunul simt pe acest forum nu e optional. Am inteles ca xbish a fost suparat dar comportamentul lui nu face cinste nimanui iar permiterea unui asemenea comportament e imposibila.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ok...trec peste ...am inteles akm am 2 intrebari ..
1. Dc putem ataca??
2. Cand se termina ...perioada pt c cu cucerire veche si cand va incepe pt cealalta perioada..???
 

DeletedUser

Guest
pace??

De ce sa activat pacea de azi??...mi-a stricat toate planurile ma prins cu revolta asupra unui jucator.
 

DeletedUser

Guest
1.Problema apare la sistemul vechi de cucerire unde odata ajunsa nava de colonizare si inceput procesul de colonizare asupra unui sat, aparatorul are 24 de ore (la viteza 1) sa-si atace propriul sat pentru a distruge nava de colonizare.

Astfel daca maine in jurul orei 17:00 ar fi ajuns o nava de colonizare intr-un sat inamic, in jurul orei 18:00 deja ar fi cucerit satul fiindca pacea l-ar fi protejat impotriva atacurilor. Astfel de "cuceriri" erau deja in planul multora de pe serverul .ro si nu numai.

Nu are sens intreruperea celorlalte atacuri.

2. Se termina in mod normal. Nu stiu raspusul la intrebarea asta.
 

DeletedUser2986

Guest
Fratilor..Pun la cale un atac cu revolta, cer sprijin, toate alea, si azi la 22 cand ajunge atacu mi se zice ca este pace??? Ce inseamna asta?????????
 

DeletedUser1301

Guest
Stimati colegi!

Imi permit sa intervin si eu...

1. Nimeni dintre noi nu a stiut de aceasta situatie (desi am pierdut timp si bani...nu conteaza, le sacrificam pt. joc...)
Totusi, imi este imposibil sa cred ca asa sunt nemtii...la cat i-am cunoscut eu pana acum. Iar pe serverele din strainatate nu am intalnit (inca) situatia data ca fiind "generala"... Sper sa fiu contrazis.

2. Indiferent de ce ar fi zis mai colericul nostru coleg, Xbish... se poate intelege ca era iritat, ca multi altii... a avut ghinionul sa fie primul care isi spune parerea, poate neadecvata, dar in niciun caz jignitoare...

3. De la moderarea forumului, pana la banarea unui jucator de pe joc, e o cale...luuunga. Indiferent daca e primul, sau ultimul jucator, nu are relevanta.
Dar, nu incurcati merele cu perele... :)


4. Faptul ca e la prima abatere, decizia luata este deplasata.
Daca asa se intelege sanctionarea unor vorbe necugetate, poate, este un fapt regretabil. Care nu avantajeaza pe nimeni.


Summa summarum:
Va rog, reconsiderati aceasta decizie, spre beneficiul tuturor.
Va recomand totodata profilul aliantei noastre, CHARTA, in care subliniem ca inainte de toate ESTE UN JOC... mai si gresim, inevitabil. Dar raman un joc, in care toti avem de castigat.

Cu un pic de vointa, totul se poate rezolva. TOTUL.

Cu stima,
Simbaleo
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dragă Failure,

Ai primit o avertizare pe forumul Forum Grepolis din partea Echipei de administrare a acestui forum.

Motiv: Limbaj nepermis

De fapt are rost să mai scriu? Va fi doar al treilea post şters în 5 minute. Norbit mă dezamăgeşti.
Am încălcat regulamentul iar?
 

DeletedUser

Guest
Da. Ai incalcat regulamentul.
Continuati sa discutati despre pacea de sarbatori CIVILIZAT. Daca nu, inchidem si topicul.

Haideti, ca se poate !

2.7 Este interzis a se posta în numele unui jucător banat. Banul a fost dat din anumite considerente legate de regulament. Orice post, al jucătorului banat, de pe alt cont înseamnă afront adus echipei de moderatori şi sfidarea regulamentului.
 

DeletedUser

Guest
Servus tesis.
Nu pentru acel post am fost sancţionat ci pentru următorul, aşadar scuza nu e bună.
Aşteptăm altceva, civilizat dacă vorbesc cu tine iar necivilizat dacă vorbesc cu altcineva.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus