Părerea ta contează-Concursul Personalitatea Lunii

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
atat timp cat conturile au incalcat o regula....nu e bine....
am mai spus, doar un admin poate da detalii si nu aici...(eroare umana cred ca se poate..a se citi admin.)
 

DeletedUser

Guest
bubulica eu sunt mai blonduta si nu inteleg, daca regulamentul nu este secretizat de ce aceasta discutie , la modul general este secretizata, ca nimeni nu atenteaza la siguranta nationala.
toti suntem oameni, toti putem gresi, dar hai sa ne punem de acord cum sa facem sa nu gresim, sa evitam pe cat se poate aceasta gresala umana.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
De ce nu pui intrebarea direct?
Spune exact ce nelamurire ai si o sa-ti raspunda cineva competent.
De fapt, pe tine te intereseaza cum se pedepsete multicontul?
 

DeletedUser

Guest
nu
ne intereseaza dc se blocheaza 2 conturi fara dovada ca sant administrate de aceeasi pers mai ales ca NU SA INCALCAT REGULAMENTUL
 

DeletedUser

Guest
pe mine ma intereseaza care este certitudinea la un multicont.
ca sa aplici o pedeapsa trebuie sa ai o dovada a incalcari regulamentului, o dovada certa, pe mine acea dovada ma intereseaza.
banuiala este o dovada certa?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
uite o discutie ce merita urmarita cu interes.....numai sa aiba loc .cu cei avizati sau cum spunea sefa,competenti !!!
PS: in urma unor "sesizari",am sa ma fac mai bine inteles....ma intereseaza modul de abordare a chestiunii pe forum,tinand cont ca e delicata situatia in ceea ce priveste confidentialitatea datelor.
de aceea am spus ca e interesanta si de urmarit ,avand in rolurile principale "avizatii"
pac pac :)Desi cred ca nu va avea loc nici o dezbatere ..parerea mea
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
dar nu incalcam confidentialitatea, nimeni nu da nume, pur si simplu este un studiu pe caz, ma refer la regulament..........vezi tu pe forum dat cu copy paste de la suport?........eu nu vad, este o discutie la modul general.Stiu ca exista multicont real, stiu ca exista si jucatori care sparg conturi, stiu ca munca administratorilor nu este tocmai usoara dar cred sau banuiesc ca ei sunt obiectivi si ca au criterii certe de a pune pedepse la incalcari de regulament.Dar faptul ca exista jucatori incorecti nu inseamna ca toata lumea este incorecta.
 

DeletedUser

Guest
dar nu incalcam confidentialitatea, nimeni nu da nume, pur si simplu este un studiu pe caz, ma refer la regulament..........vezi tu pe forum dat cu copy paste de la suport?........eu nu vad, este o discutie la modul general.Stiu ca exista multicont real, stiu ca exista si jucatori care sparg conturi, stiu ca munca administratorilor nu este tocmai usoara dar cred sau banuiesc ca ei sunt obiectivi si ca au criterii certe de a pune pedepse la incalcari de regulament.Dar faptul ca exista jucatori incorecti nu inseamna ca toata lumea este incorecta.
hmmm....intradevar nu esti "blonda"...
am sa citesc maine daca ai reusit ceva...
raman la parerea mea..desi ar fi fost interesant pentru mine ..

- - - Updated - - -

Ce pesimist esti in seara asta!

Daca e vorba de mine....1000% realist ,ca si in real de altfel :)
 

DeletedUser

Guest
eu sunt optimista si inca astept sa am aceasta discutie........si raspuns,............................. banuiala e dovada?
 

DeletedUser7851

Guest
Regulamentul pe care fiecare jucator s-a obligat sa il respecte in momentul in care si-a creat un cont pe grepolis.ro este destul de clar si concis in ceea ce priveste conexiunea comuna de internet. Acesta spune:

@Jucătorii trebuie să declare utilizarea în comun a conexiunii de Internet (acasă, la şcoală, la locul de muncă). Numai după minim trei zile pot sterge legătura de internet împărțită, în cazul în care legătura de internet nu mai este activă.

În timp ce "utilizarea în comun a legaturii la internet" este activa si 48 de ore după procesul de stergere, nu este permisă coordonarea de atacuri împotriva altor jucători. De exemplu, Jucatorul A atacă pe cineva, Jucatorul B care a folosit aceași legatura de internet cu Jucatorul A , nu poate ataca același jucator decât dupa 48 de ore. Jucătorilor care împart o conexiune la internet, nu le este permis să-și trimită resurse unul altuia sau să-si trimita sprijin reciproc. De asemenea, este strict interzisa folosirea Puterilor Divine unul pe celălalt în acest timp.@

La fel de clar si concis este si regulamentul de functionare a forumului, care la aliniatul nr. 6.3 spune urmatoarele:

@Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe aceasta temă, pe forum, va fi considerată infracţiune şi pedepsită cu un avertisment, iar tema va fi închisă/ştearsă. Excepţie de la regulă face o discuţie la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiunea primită. Aluziile de orice fel sunt deasemenea interzise.@



pe mine ma intereseaza care este certitudinea la un multicont.
ca sa aplici o pedeapsa trebuie sa ai o dovada a incalcari regulamentului, o dovada certa, pe mine acea dovada ma intereseaza.
banuiala este o dovada certa?

Deja nu mai este o discutie generala

In aceasta postare dvs insinuati ca administratorii a acestui joc nu au dovezi certe pentru aplicarea sanctiunilor si ca acestea se fac doar in baza unor banuieli.
 

DeletedUser

Guest
Soso, imi cer scuze dar tu de fapt ce anume ceri? Stiu, ti-au fost colegii banati (cel putin eu asa am inteles). Stiu, dintr-o data esti curioasa de ce si cum anume facem noi. Dar atata timp cat avem dreptate, nu vad de ce conteaza cum anume ajungem la o anume concluzie.

Imi pare rau, treaba fiecarui jucator e, dupa cum a spus si Odmm mai sus, sa respecte regulamentul. Restul e treaba noastra, si atata timp cat o facem corect nu vad unde anume e problema.
 

DeletedUser

Guest
problema mea este la "banuiesc".........la acest cuvant este problema mea.
Ati cronometrat macar o data care secunde ii trebuiesc unui jucator sa se delogheze ca sa se logheze altul in locul lui?
sau un caz......eu trimit un mesaj ca sunt norbit sa zicem........asta este o dovada ca pe contul ala joaca norbit?
...........scz, am preferat exemplul tau pt ca eram in discutie..........si nu spun ca administratorii nu sunt corecti, dar exista si cazuri cand , obisnuiti cu tot felul de marlanii sa considere o similitudine in majoritatea cazurilor, toti suntem oameni, gresala este omeneasca.

- - - Updated - - -

Regulamentul pe care fiecare jucator s-a obligat sa il respecte in momentul in care si-a creat un cont pe grepolis.ro este destul de clar si concis in ceea ce priveste conexiunea comuna de internet. Acesta spune:

@Jucătorii trebuie să declare utilizarea în comun a conexiunii de Internet (acasă, la şcoală, la locul de muncă). Numai după minim trei zile pot sterge legătura de internet împărțită, în cazul în care legătura de internet nu mai este activă.

În timp ce "utilizarea în comun a legaturii la internet" este activa si 48 de ore după procesul de stergere, nu este permisă coordonarea de atacuri împotriva altor jucători. De exemplu, Jucatorul A atacă pe cineva, Jucatorul B care a folosit aceași legatura de internet cu Jucatorul A , nu poate ataca același jucator decât dupa 48 de ore. Jucătorilor care împart o conexiune la internet, nu le este permis să-și trimită resurse unul altuia sau să-si trimita sprijin reciproc. De asemenea, este strict interzisa folosirea Puterilor Divine unul pe celălalt în acest timp.@

La fel de clar si concis este si regulamentul de functionare a forumului, care la aliniatul nr. 6.3 spune urmatoarele:

@Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe aceasta temă, pe forum, va fi considerată infracţiune şi pedepsită cu un avertisment, iar tema va fi închisă/ştearsă. Excepţie de la regulă face o discuţie la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiunea primită. Aluziile de orice fel sunt deasemenea interzise.@





Deja nu mai este o discutie generala

In aceasta postare dvs insinuati ca administratorii a acestui joc nu au dovezi certe pentru aplicarea sanctiunilor si ca acestea se fac doar in baza unor banuieli.
eu daca sunt jucator si am o contestatie si raspunsul primit este banuiesc, considerati ca acest banuiesc arata o certitudine?..........eu asta vreau sa stiu.

- - - Updated - - -

Soso, imi cer scuze dar tu de fapt ce anume ceri? Stiu, ti-au fost colegii banati (cel putin eu asa am inteles). Stiu, dintr-o data esti curioasa de ce si cum anume facem noi. Dar atata timp cat avem dreptate, nu vad de ce conteaza cum anume ajungem la o anume concluzie.

Imi pare rau, treaba fiecarui jucator e, dupa cum a spus si Odmm mai sus, sa respecte regulamentul. Restul e treaba noastra, si atata timp cat o facem corect nu vad unde anume e problema.

Sincer as vrea sa avem o discutie si nu pe forum, dar din pacate nu stiu cum pot sa am aceasta discutie, as fi incantata daca am avea aceasta discutie.
 

DeletedUser

Guest
In postarile colegilor mei vi s-a explicat destul de clar faptul ca astfel de probleme nu se rezolva pe aici. Pentru a nu lasa loc de interpretari, voi mai cita odata din regulamentul de functionare a forumului Grepolis Romania :



2.2. Vă rugăm să postaţi răspunsuri care au legătură cu topicul. Dacă nu puteţi oferi un răspuns potrivit cu topicul este mai bine să nu postaţi nimic.

6.3. Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe aceasta temă, pe forum, va fi considerată infracţiune şi pedepsită cu un avertisment, iar tema va fi închisă/ştearsă. Excepţie de la regulă face o discuţie la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiunea primită. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

Inchei cu mentiunea ca acest topic se numeste "Părerea ta contează-Concursul Personalitatea Lunii".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
In postarile colegilor mei vi s-a explicat destul de clar faptul ca astfel de probleme nu se rezolva pe aici. Pentru a nu lasa loc de interpretari, voi mai cita odata din regulamentul de functionare a forumului Grepolis Romania.


6.3. Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe aceasta temă, pe forum, va fi considerată infracţiune şi pedepsită cu un avertisment, iar tema va fi închisă/ştearsă. Excepţie de la regulă face o discuţie la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiunea primită. Aluziile de orice fel sunt deasemenea interzise.

Excepţie de la regulă face o discuţie la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiunea primită.
 

DeletedUser

Guest
eu daca sunt jucator si am o contestatie si raspunsul primit este banuiesc, considerati ca acest banuiesc arata o certitudine?..........eu asta vreau sa stiu.

Sincer as vrea sa avem o discutie si nu pe forum, dar din pacate nu stiu cum pot sa am aceasta discutie, as fi incantata daca am avea aceasta discutie.

In aceasta postare ati facut referire la un caz anume, nu la o situatie generala. Nu e prima postare in care faceti asta. Si topicul acesta are cu totul alt scop.

- - - Updated - - -

pe mine ma intereseaza care este certitudinea la un multicont.
ca sa aplici o pedeapsa trebuie sa ai o dovada a incalcari regulamentului, o dovada certa, pe mine acea dovada ma intereseaza.
banuiala este o dovada certa?

Iar aici ati facut aluzie la impartialitatea echipei de administrare.
 

DeletedUser

Guest
Daca nu "banuim" corect (= sa zicem ca nu esti jucatorul Norbit, in cazul tau fictiv) exista sistemul de suport unde se poate depune o contestatie (link-ul e direct afisat in fereastra de interdictie). Si acolo iti spui povestea. E o greseala uneori intalnita, sa banam pentru multi-account un caz de cedare de parola...

Desigur, daca tu sa zicem ca te-ai logat doar din Oradea, si deschizi contestatie din Bucuresti (un exemplu fictiv cu doua orase alese la intamplare) exista deja o scurta problema. Si nu are sens sa-mi explici cum s-ar putea intampla asta si etc. Stiu ce-i probabil, ce-i improbabil...

S-au mai purtat astfel de discutii pe forum si esti libera sa le cauti. Nu putem sta pentru fiecare caz sa dam aceleasi explicatii. Daca tii mortis sa te agati de subiectul acesta, ai la dispozitie sistemul de suport sau mesageria privata de pe forum. Insa raspunsurile ti le pot acorda in limita timpului, de care nu prea dispun in acest moment.. Insa ti le acord mai devreme sau mai tarziu..

Totul se rezuma in principal la "Respectati regulamentul jocului si nu patiti nimic". :) Atata timp cat avem dreptate si nu banam pe nedrept, scuza-ma, dar chiar nu vad care-i problema!?
 

DeletedUser

Guest
Gresit eu am facut referile la regulament nu la echipa de administrare, am cerut lamuriri privind regulamentul, v-as ruga sa cititi toata discutia nu partial.
si ca sa fiu mai clara din DEX
banuiesc inseamna dovada?........certitudine?
si am dat exemplul cu scoala.
cazul cu fictiv jucatorul norbit nu este acelasi cu cazul Oradea, si mai am o intrebare sincera, pot ajunge intr-o zi de la Oradea la Bucuresti?.............fictiv discutand despre aceste SF-uri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca nu ma insel, ati cerut explicatii cu privire la modul in care ne dam seama ca X face Y lucru. E posibil sa fi inteles eu gresit.

In caz contrar, intreb din nou, ce anume doriti? Dar daca intradevar asta doriti, chiar sunt foarte bune raspunsurile mele de mai sus. Atata timp cat avem dreptate, nu conteaza. De asemenea, in acest caz va rog sa oprim discutia noastra aici.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus