Părerea ta contează-Concursul Personalitatea Lunii

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
sunt de acord cu tine, pot sa fac un topic?........... pentru ca deja suportul nu a rezolvat aceste probleme, sunt multe nemultumiri, regulamentul este interpretabil si cred ca ar trebui exista un astfel de topic pt a lamuri pentru a nu mai fi interpretat.
 

DeletedUser

Guest
in 2 cazuri sunt sigura ca nu s-au incalcat regulile, nu stiu sigura la al 3-lea...........uite la verisori dovada e un mesaj...... regulile de la conexiune comuna nu s-au incalcat.
 

DeletedUser

Guest
sa depuna contestatie la Norbit pe suport .si ii va arata cum au interactionat conturile...pentru care au primit ban!
 

DeletedUser

Guest
esti f amabil.........dar sti cum sunt fetele...........nu se multumesc cu putin..........asa ca vreau un raspuns oficial si sincer cred ca topicul acesta ar putea fi deschis chiar de un moderator, banuiesc ca interesul fiecaruia este rezolvarea problemelor nu adancirea lor.
 

DeletedUser

Guest
aici nu pot sa te ajut ..eu ti-am spus din ceea ce stiu ,din experienta jocului...
.dar sti cum sunt fetele...........nu se multumesc cu putin......
gresit ...cum le inveti asa le ai !!;)
 

DeletedUser

Guest
am vazut ca exista topicuri in care staful cere parerea jucatorilor, daca chiar exista interes si vor sa afle cred ca acest topic ar fi util, binenteles cu discutii oneste si binenteles fara suparare, si staful si jucatorii sunt oameni, fiecare poate gresi si fiecare poate primi o explicatie pt a nu mai repeta gresala..........nu din greseli invatam?
 

DeletedUser

Guest
Scrie negru pe alb regulile de folosire in comun a unei conexiuni !
 

DeletedUser

Guest
ok, daca scrie negru pe alb, si daca decizile sunt intodeauna corecte, nu inteleg ,de ce nu poata exista un topic in care xce jucator poate renunta de bunavoie la confidentialitate si spune problema lui, regulamentul este public unde este problema, deranjeaza pe cineva un astfel de topic?
 

DeletedUser

Guest
de ce nu poata exista un topic in care xce jucator poate renunta de bunavoie la confidentialitate si spune problema lui
2.8 Este interzis a se posta copia totala sau parţială a unui mesaj privat primit pe forum, în joc, sau în orice sistem de mesagerie care conţine insulte, jigniri sau acuze aduse echipei de admini/moderatori. Postarea discuţiilor purtate cu membrii echipei de suport (ticketele) fără acordul scris al adminului respectiv, se sancţionează direct cu ban.
6.3. Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe aceasta temă, pe forum, va fi considerată infracţiune şi pedepsită cu un avertisment, iar tema va fi închisă/ştearsă. Excepţie de la regulă face o discuţie la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiunea primită. Aluziile de orice fel sunt deasemenea interzise.
 

DeletedUser

Guest
..........inca mai astept raspunsul oficial, se poate deschide acel topic?

- - - Updated - - -

si am aratat cu degetul pe cineva?................am cerut un subiect general, nimeni nu a dat nimic cu copy past, cer o discutie de principiu pt o intelegere mai buna a regulamentului.
am un raspuns.........cu prietenul imaginar..........dar nu am unul cum dovedeste cineva existenta "imaginarului", care sunt criterile si sincer as vrea sa stiu.

- - - Updated - - -

2.8 Este interzis a se posta copia totala sau parţială a unui mesaj privat primit pe forum, în joc, sau în orice sistem de mesagerie care conţine insulte, jigniri sau acuze aduse echipei de admini/moderatori. Postarea discuţiilor purtate cu membrii echipei de suport (ticketele) fără acordul scris al adminului respectiv, se sancţionează direct cu ban.
6.3. Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe aceasta temă, pe forum, va fi considerată infracţiune şi pedepsită cu un avertisment, iar tema va fi închisă/ştearsă. Excepţie de la regulă face o discuţie la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiunea primită. Aluziile de orice fel sunt deasemenea interzise.


in regulament nu scrie ca nu pot dezbate un caz la modul general, de principiu.
 

DeletedUser

Guest
mario, nici o lume nu este deschisa nelimitat............si poate ca zeta va mai fi o luna, o saptamana o zi.................dar nu ma forta, daca vreau sa plec plec, dar nu ma obiga, am inteles ca este o decizie a celor din administratie si ma refer la nemti sa inchida lumea in mom cand vor fi sub 300 de jucatori activi.............dar pana atunci cred ca fiecare trebuie sa fim corecti si sa primim decizi corecte.
 

DeletedUser

Guest
Jucătorii trebuie să declare utilizare în comun a conexiunii de Internet (acasă, la şcoală, la locul de muncă). Numai după minim trei zile pot sterge legătura de internet împărțită, în cazul în care legătura de internet nu mai este activă.

În timp ce "utilizarea în comun a legaturii la internet" este activa si 48 de ore după procesul de stergere, nu este permisă coordonarea de atacuri împotriva altor jucători. De exemplu, Jucatorul A atacă pe cineva, Jucatorul B care a folosit aceași legatura de internet cu Jucatorul A , nu poate ataca același jucator decât dupa 48 de ore. Jucătorilor care împart o conexiune la internet, nu le este permis să-și trimită resurse unul altuia sau să-si trimita sprijin reciproc. De asemenea, este strict interzisa folosirea Puterilor Divine unul pe celălalt în acest timp.

Fiecare jucător are dreptul la un singur cont. Vă rugăm să respectaţi regulile!

Fiecare jucător utilizator al unei conexiuni la Internet trebuie să declare toate conturile pe care le cunoaşte.

De exemplu: Dacă trei jucători utilizează în comun aceeaşi conexiune la Internet, fiecare jucător trebuie să-i declare aici pe ceilalţi doi.



Priveste ce scrie la Utilizarea unei conexiuni in Comun !
 

DeletedUser

Guest
multumesc, esti un amabil:))............stiu sa citesc, cunosc acest regulament, dar acest regulament nu imi spune cum se stabileste daca un jucator are mai multe conturi.
 

DeletedUser

Guest
ca sa intelegi mai bine este vb despre 2 conturi cu conexiunea declarata fiecare cont are propietaru sau si nu sa incalcat delocx regulamentul si au blocate pt ca cineva banuieste ca amandoua conturile sant admninistrate de acelasi jucator ceeea ce este toatal fals si mai este o prob conturile au fost blocate dupa 2 zile de la declararea impartirii de conexiune si va spun inca o data nu sa incalcat regulamentul


si nu o mai dati cu chestii ca lumea se inchide si bla bla pana se inchide eu vreau sa joc care e prob?ce va deranjeaza atat?si dc sa fiu obligat sa ma las dak io nu vreau?
 

DeletedUser1411

Guest
Seara buna..

Sosolinha...genul acesta de problema pe care vrei sa il deschizi tu intr-o tema separata..se poate rezolva strict la nivel de suport tehnic (asistenta)aflat in meniul lumii pe care activezi..:)
 

DeletedUser

Guest
:)) asta era de fapt ...:)...e adevarat nu cred ca cineva isi poate da seama daca e un prieten virtual sau 1 player cu 2 conturi declarate ca si conexiune comuna...tre' sa recunosc ca e frecventa partea a 2 -a....
Acum ,soso...,cum iti spuneam doar adminul iti poate pe suport sa iti dea detalii in felul cum au interactionat cele 2 conturi in privinta conexiunii comune!
 

DeletedUser

Guest
alexandra eu vreau o discutie despre regulament, as vrea sa cunosc criterile, eu vreau sa fie respectat si banuiesc ca si voi la fel.
Cum poti sa ai certitudinea ca un jucator are 2 conturi, cum iti dai seama, ca banuiesc ca trebuie sa existe o certitudine atunci cand se aplica o pedeapsa.

- - - Updated - - -

uite iti dau un exemplu de nelamurire:
la scoala, eu sunt din Craiova la mine erau in jur de 1000 de elevi, daca m-as fi logat in timpul orei de informatica asta insemna ca am 50 de conturi?.......la laboratorul de informatica au acces toti elevii si este putin probabil ca sa stiu cine din scoala mai joaca grepolis.
 

DeletedUser

Guest
la scoala, eu sunt din Craiova la mine erau in jur de 1000 de elevi, daca m-as fi logat in timpul orei de informatica asta insemna ca am 50 de conturi?.......la laboratorul de informatica au acces toti elevii si este putin probabil ca sa stiu cine din scoala mai joaca grepolis.
nu,evident..fiecare terminal (pc) lasa o "amprenta "sau mai multe....pe care sistemul de monitorizare al adminilor il detecteaza!!
e dificil sa-ti raspund aici eu,atat cat stiu,dar pe scurt....te pot vedea de pe ce calculator joci chiar daca ai 2 in casa (in cazul folosirii aceleiasi conexiuni)
Nu e chiar asa cum zici dar ,treaba aia cu "virtualul " sau multicont....NIMENI nu o poate spune cu siguranta(parerea mea)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus