Părerea ta contează-Concursul Personalitatea Lunii

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1411

Guest
Mi-aş dori să vă ştiu părerile personale vis-a-vis de reluarea concursului Personalitatea Lunii..
În postarea voastră, vreau să aveţi în vedere urmatoarele aspecte:
- dacă eşti pro sau contra reluării acestui concurs, argumentând răspunsul..
- dacă eşti de acord, care crezi că ar trebui să fie condiţiile/regulile care ar trebui stabilite înaintea concursului?
- după cum bine ştiţi, au existat discuţii şi-n privinţa numelui acestui concurs..dacă aveţi sugestii sau propuneri pentru redenumirea concursului...


Aşadar..vă aştept...

Alexandra
 

DeletedUser

Guest
pentru divertisment consider ca acest concurs trebuie reluat, abia mai reusim si noi sa ne destindem si sa mai aflam cate ceva despre altii!
 

DeletedUser4567

Guest
Acest "concurs" are trebui facut pe lumile active, Zeta deja este o lume care nu mai are continuitate...
 

DeletedUser6873

Guest
Acest "concurs" are trebui facut pe lumile active, Zeta deja este o lume care nu mai are continuitate...


Atata timp cat ai jucatori care joaca , nu vad de ce nu s-ar face si aici acest concurs!


Avand in vedere ca este o lume care face aproape 2 ani , cerintele ar trebui sa fie :

- Peste 150.000 - 200.000 puncte
- Peste 100.000 batalie (atacatori / aparatori )


Iar drept de vot sa aiba jucatorii care detin peste 5 - 10 orase !
 

DeletedUser1411

Guest
Acest "concurs" are trebui facut pe lumile active, Zeta deja este o lume care nu mai are continuitate...

Andrei..cum iti explici ca, totusi, pe aceasta lume "fara continuitate" exista in prezent 622 jucători, 137 aliante si 34.526 orase?
 

DeletedUser5815

Guest
eu tot nu inteleg: continuitate la ce anume? nu vor mai exista castigatori de acum incolo, zarurile au fost aruncate si cu asta basta
titlul de castigator se acorda o singura data si atat ... in rest, niciun fel de suprematie nu va mai declara o alianta sau alta castigatoare ... deci, pentru ce atata lupta?!

mi-aduc aminte ca prima oara cand am intrat pe jocul asta si am avut pe cine sa intreb, principala mea preocupare a fost asta: care e finalitatea? cine si in ce conditii castiga?
raspunsul a fost relativ, dezamagitor si ambiguu: ceva cu 80% din harta, dar nu se stia exact ce si cum

acum s-a oferit finalul... care mai e scopul "continuitatii"?

si asta e o problema valabila pentru toate lumile care s-au incheiat odata cu castigarea titlurilor ce trebuiau castigate
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu cred ca toti jucatorii impartasesc acelasi punct de vedere, sunt jucatori carora le place jocul in sine..........nu minunile au fost telul lor.
 

DeletedUser5815

Guest
de acord cu tine, dar... care joc?!
inteleg ca orice joc are o miza, un ceva acolo care sa te anunte ca ai terminat si poti incepe alta partida... adica alta lume, in speta
nu te opreste nimeni sa o iei de la 0 in alta parte, cu aceiasi colegi... dar asta inseamna sa ai sange in vene sa incepi de la primul orasel si sa demonstrezi din nou ca esti bun, intr-adevar... daca esti.
ce faceti voi acum e un bambilici fara poarta, unde nu se mai inregistreaza golurile ... unde e placerea jocului? unde e miza? unde-s luptele? .... cucerirea de inactivi si fantome si ridicarea aiurea de minuni - dupa ce au fost deja adjudecate- nu inseamna ca joci....si chiar de-ar fi asa, oricum nu-i mai pasa nimanui de performante pe o lume castigata deja
vrei sa faci istorie in continuare? o iei de la capat si gata.. demonstrezi ca inca mai poti
 

DeletedUser

Guest
:)) Tania .........sincer nu minunile au fost telul meu personal, uite eu joc rummy si il joc de ani buni, imi place, castigi o partida la rummy sau castigi o batalie....este cam acelasi lucru pt mine, meciul conteaza, bambilici cum ii spui tu.........altfel insemna ca telul jocului pt mine spre ex ar fi trebuit sa fie cam asa:
joc din nov 2010,,, adica am tricotat manusi......ca sa nu fac bataturi cand car resurse cu roaba la minuni:))..........si cu cat alerg mai repede cu resursele sunt cu atat mai buna.............credeam ca jocul este strategie dar acum aflu ca e constructorul atlet spre minuni.:D
 

DeletedUser

Guest
oricum inca nu sa castigat lumea mai este pana atunci .....un pic si sper s-o castigam noi

prin noi ma refer la TBP
 

DeletedUser5815

Guest
succes la demolat doua minuni de la Triada si una de la Phoenix :D
cam greu pe joc defensiv, dar nah.... speranta moare ultima
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
de fapt sant 4 mai are si TLL una si odata ce inca nu a fost desemnat un castigator inseamna ca lupta continua si mai vb peste cateva zile dak ai observat schimbarile de situatii sant f rapide B-)
 

DeletedUser

Guest
Ce faceti ? Chiar daca aveti 4 minuni, primiti *.....* :))) Medalia si certificatul s-au dat.
La 7 minuni (pe care niciodata nu o sa le aveti), o sa primiti fascinanta coronita deasupra imaginii de la profil unde iti arata locul pe care esti clasat. Eu o am deja de pe Lambda, asa ca nu am nici ce pierde nici ce castiga. (In loc de asta
player_points.png
, la 7 minuni primesti asta
crown.png
)
Numai bine !
 

DeletedUser5815

Guest
:)) Tania .........sincer nu minunile au fost telul meu personal, uite eu joc rummy si il joc de ani buni, imi place, castigi o partida la rummy sau castigi o batalie....este cam acelasi lucru pt mine, meciul conteaza, bambilici cum ii spui tu.........altfel insemna ca telul jocului pt mine spre ex ar fi trebuit sa fie cam asa:
joc din nov 2010,,, adica am tricotat manusi......ca sa nu fac bataturi cand car resurse cu roaba la minuni:))..........si cu cat alerg mai repede cu resursele sunt cu atat mai buna.............credeam ca jocul este strategie dar acum aflu ca e constructorul atlet spre minuni.:D
degeaba incerci sa fii ironica in ceea ce ma priveste...strategie este pana la inceperea minunilor... din momentul ala e un altfel de strategie - cea a calculelor -si e o cursa contra cronometru cine le face primul, ca sa se termine ceea ce e de terminat si pe urma jucatorii sa-si vada de lumile noi ... cateodata se impune si o operatiune in forta pentru demolarea unei minuni a adversarului, dar cam la asta se rezuma tot jocul, de cand se de startul la constructii
bla-bla-bla-ul asta cu alianta si colegii si comuniatea nu sta in picioare si nu e un argument suficient.... cu aceiasi oameni o poti la de la inceput pe o lume noua... atunci demonstrezi din nou ca poti si ca pozitia unde ai ajuns anterior nu e intamplatoare
dar poate pentru unii e mai greu sa lupte din nou cu un singur orasel si sa-si demonstreze calitatile - nu cantitatile
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Tania, nu sunt ironica, iti spun punctul meu de vedere...........tu privesti dintr-un unghi, eu din altul........se numeste opinie diferita. Eu personal nu am nimic de dovedit nimanui, imi cunosc limitele, stiu ce pot si cat pot, nu imi trebuie aprecierea nimanui, pot trai doar cu aprecierea mea.:D
 

DeletedUser

Guest
si dak e asa cum spui atunci dc mai joci?dc nu ai dat stergere cont dak pt tine nu mai are nici un rost lumea zeta?
e treaba noastra dak mai vrem sa jucam aici sau nu si cui nu-i mai place poate da un click si termina cu lumea zeta asa poti face si tu
 

DeletedUser

Guest
degeaba incerci sa fii ironica in ceea ce ma priveste...strategie este pana la inceperea minunilor... din momentul ala e un altfel de strategie - cea a calculelor -si e o cursa contra cronometru cine le face primul, ca sa se termine ceea ce e de terminat si pe urma jucatorii sa-si vada de lumile noi ... cateodata se impune si o operatiune in forta pentru demolarea unei minuni a adversarului, dar cam la asta se rezuma tot jocul, de cand se de startul la constructii
bla-bla-bla-ul asta cu alianta si colegii si comuniatea nu sta in picioare si nu e un argument suficient.... cu aceiasi oameni o poti la de la inceput pe o lume noua... atunci demonstrezi din nou ca poti si ca pozitia unde ai ajuns anterior nu e intamplatoare
dar poate pentru unii e mai greu sa lupte din nou cu un singur orasel si sa-si demonstreze calitatile - nu cantitatile

Sis, munca patriotica s-a abolit la Revolutie :)))))) Si iar ridici pretentii de unde nu sunt?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus