Mesaje amuzante de pe lumea OMNICON

DeletedUser5815

Guest
Booooon!!! .... ia sa stergem putin praful pe topicul asta :D

Deci, in toiul mirificei nopti care tocmai s-a incheiat, pe la ceasurile 3 si jumatate, inboxul meu a fost blagoslovit cu un mesaj deosebit...
Din seria "Neuronul fudul", subcategoria "si ce cap frumos rasare/ e al meu? al meu e oare?/ dar al cui...?!", propun dezbaterii publice analiza pe text si, eventual, compunerea unui raspuns cat mai in ton cu randurile de mai jos :D

Trec sub tacere numele autoarei (e o doamna, ce pana mea!) si sa purcedem la treaba:

Draga Tania(cu T mare asa cum doar zeii pot fi venerati)din calitatea mea de sclava eterna lipsita de apararea celor din ,,O Mica Bucata de Rai,,tradusa din dex-ul meu incoplet si nepretuit pe fata pamantului,ma rog la inaltimea voastra sa aveti grija pe ce cheltuiti asa numitul salariu, sa nu ramaneti ,,Doamne fereste,, fara Premium asa cum au ramas Germanii fara zid-ul Berlin-ului.
In calitate de schinjuita al I.A.D-ului aruncata de mai bine de doua lumi pe grepolis in adancul suferintei,unde doar cei care pe pamant nu au fost intr-o bucata de rai, au ajuns sa se spele pe cap ca mine cu asfalt romanesc vesnic moale,tin sa va informez ca alianta nostra va purta un respect...de s-ar lipsi de prezenta voastra pe Grepolis atata timp cat bagati la lotto cu biletul castigator;)
O alta problema,mandria si excesul de experienta pe care il dobanditi a ajuns in asa maniera de nici cei de la INNO Games nu mai stie ce inbunatatiri sa mai aduca la joc.

Pacat pentru o femeie sa ramana virgina si la varsta asta din cauza unui joc cu soldatei.


Have fun! :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Domna T te rog scoate rapid citatu ...ca domnisoara/doamna citez :"din dex-ul meu incoplet si nepretuit pe fata pamantului" cauta inebunita in dex acum, cand de fapt trebuie sa puna mana pe carte:)
 

DeletedUser6312

Guest
Nu stiu cine e dar pare foarte articulata duduia, cel putin in scris, sunt absolut convinsa ca e o neinteleasa:))))))))
 

DeletedUser7784

Guest
:)))) Ce dulceee e sa fii iubita de "sclavi"...si totusi.....

Doamna Tania"(cu T mare asa cum doar zeii pot fi venerati)",am incheiat citatul,sunteti intradevar zeita?
Si daca da,zeii sunt angajati la INNO?

Avem voie sa intrebam ce i-ai facut doamnei/domniosarei de s-a suparat asa de tare?

EPIC!
 

DeletedUser

Guest
Doamna zeita T autoarea ti-a cam dat peste nas :)) ultima faza cea cu virginitatea este penala =))

- - - Updated - - -

dar eu unul cred ca este creatie proprie :)). pune si numele creatoarei fara rusine. sa vedem cine este curajoasa care a dat cartile pe fata ? B-)
 

DeletedUser

Guest
Pentru duduia care a scris mesajul am o sugestie : gramatica nu omoara si nici nu te imbolnaveste de boli cronice si o comparatie extrasa din celebrul proverb romanesc, ala cu calul care moare de drum lung...
 

DeletedUser5815

Guest
alex, dragule, aici astept oamenii mari sa comenteze ;) ... ora copiilor n-a venit inca, da? :)

din pacate, trebuie sa te dezamagesc profund, oricate veleitati literare as crede ca posed eu, trebuie sa recunosc ca sintaxa mesajului, in ciuda exprimarii vadit ironico-pretioase, e atat de halucinanta, incat ma declar invinsa ... ca sa nu mai aduc in discutie serioase lacune de gramatica elementara :p

cat despre autoare, nu e frumos ce ceri ... iar nasul meu sta bine mersi la locul lui :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ultima faza cea cu virginitatea este penala =))

Este, intr-adevar... Seamana mult cu afirmatiile tale despre jucatorii care isi ignora familia pentru acest joc, sau se cearta cu partenerii de viata pentru grepolis.
Imi plac oamenii care isi dau cu parerea despre lucruri pe care nu le cunosc... Ei si-o iau peste ochi cel mai rau :)))))
 

DeletedUser

Guest
oke eram curios daca ti-a lovit nasucu tau :))

- - - Updated - - -

Este, intr-adevar... Seamana mult cu afirmatiile tale despre jucatorii care isi ignora familia pentru acest joc, sau se cearta cu partenerii de viata pentru grepolis.

eh, da eu nu am spus ca nu fac dragoste intre ei :)) am spus doar ca se cearta si atata :D
 

DeletedUser5815

Guest
a, ca o mica paranteza, sa pun si cireasa pe tort:

probabil ca persoana in cauza e putin cam ofticata din pricina faptului ca, arcasii cu care a atacat in decursul zilei de ieri (parca?!) au fost iremediabil invinsi de conturile premium de care ea, biata faptura aflata in jugul I.A.D.-ului, a fost nevoita sa se loveasca ... deci luati aminte cand atacati cu destoinicii detinatori de arcuri: daca ramaneti fara ei, clar adversarul are premium, altfel e imposibil :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
=))) doamne :)) si cand ataci cu sabieru ? intreabo pe autoare =))
 

DeletedUser

Guest
Mi se pare normal sa fie asa... Impotenta si lipsa de ambitie sunt intotdeauna cel mai bine justificate prin simpla afirmatie "e vina adversarului"
 

DeletedUser

Guest
Am spus si o mai spun odata,daca prostia ar durea ar fi multi muribunzi ,si da Alex,si tu ai fi,dar de data asta s-a gasit cineva mai ceva ca tine.
 

DeletedUser

Guest
apoi DeathSpider eu am intrat la pensie mai las si pe alti sa fie muribunzi B-)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
Prostul cel mai prost e prostul alterat de filosofie...

cum spuneam, categoria "Neuronul fudul" :D

si nu stiu daca filosofia altereaza, cat apelarea la ea fara instructiuni de folosire... gen "nu folositi cuptorul cu microunde pentru uscarea pisicii" - s-au mai vazut cazuri :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
PROSTULE
denisabc
denisabc pe 11.08.12 la ora 23:20
SAL . HABAR NAI SA JOCI . DOAMNE CHAIR ASA DE NATANG POTI SA FII esti un natarau FII SI TU CU MAI MULTA MINTE PE PLANETA ASTA.




ESTI NATARAU RAU DE TOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





FRAIERULE ESTI UN CAP SEC SOARTA PA PA!!!


sAL EU AM 1000 DE TRUPE DIN FIECARE , AI CURAJ SA MA ATACI. NU FUGI LA MAMICA . COT COT DAC , PA PA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



MULTUMESC ANTICIPAT CA MIAI CITIT MESAJUL POTI SA IMI TRIMITI INTARIRI SI RESURSE TE ROG FRUMOS RATATULE CARE ESTI.SALUTARI SI ESTI VARZA!!!
 
Sus