Lumea "Solo" (fara aliante)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6401

Guest
Este nevoie de o organizare foarte buna si de membri activi pentru ceea ce vrei tu sa faci. Eu prefer sa intru in mijlocul lor si sa ii tin ocupati pana vin ceilalti si cuceresc zona.
 

DeletedUser

Guest
Dar de ce nu va tine pe nimeni sa va jucati fara ajutorul aliantei ca tot timpul doar mesaje de genul
"Ajutorr sunt atacat"
adica
"Lasi astea vin toti pe mine macar sa vine unul contra unul , lasii..."
Deci pt voi ar fi o problema mare daca ati juca pe puterile voastre?
 

DeletedUser

Guest
Fuck OFF cu tot cu propunerea ta.
Ce naiba nu înţelegi că e joc de echipă?
 

DeletedUser6553

Guest
:)

Iarata-l pe failure el e genul care sta in spatele colegilor si face pe papagalul
 

DeletedUser6401

Guest
Dar de ce nu va tine pe nimeni sa va jucati fara ajutorul aliantei ca tot timpul doar mesaje de genul
"Ajutorr sunt atacat"
adica
"Lasi astea vin toti pe mine macar sa vine unul contra unul , lasii..."
Deci pt voi ar fi o problema mare daca ati juca pe puterile voastre?

Bineinteles ca ma "tine" sa joc fara ajutorul aliantei. Chiar daca sunt intr-o alianta foarte buna, mai fac din cand in cand si dueluri cu diferiti jucatori.

Nu am obiceiul sa cer ajutorul cand vad ca vine un atac. Prefer sa ma descurc pe cont propriu. Colegii intervin doar cand nu pot face fata mai multor jucatori. :p Singur este greu sa ma bati!
 

DeletedUser

Guest
La câte greşeli fac cei care vin cu astfel de propuneri, şi cei care le susţin...nu fac alţii într-o viaţă câte fac ei în 12 luni, dar mă rog. Pentru mine e tot una.

Zicea că stau în spatele colegilor şi dau cu papagalul şi am fost puţin (sau mai mult) afectat. Acum nu dau doi bani pe ce a zis.
 

DeletedUser

Guest
Hmmm... OK!
Sa zicem ca se face aceasta lume Solo, fara alianta si chiar fara mesaje "in game". Intrebarea mea e urmatoarea: ce te face sa crezi ca anumiti jucatori nu vor juca in echipa?
Omul e o fiinta sociabila, oricat ai incerca sa-l inpiedici sa-si creeze realati de parteneriat, ajutor reciproc sau orice lucru asemanator... el va gasi o solutie.
Cea mai simpla alternativa e sa iti faci un site extern si ai acolo aceleasi avantaje pe care ti le ofera "alainta" in joc doar ca nu o sa-ti scrie la profil.
Asa ca sunt de acord cu:
...e joc de echipă...
Indiferent de cat se va incerca nu se va putea realiza acesta propunere, cel putin fara modificari semnificative din punctul meu de vedere e practic inposibil.

 

DeletedUser

Guest
Nu ar merge propunerea decat printrun 'sistem de duel"
adica sa iti apara un mesaj " adysanu te provoaca la duel " cu optiunile :acepti refuza, si o sectiune unde sa se posteze rezultatele tuturor luptelor, dar atunci ar trebui un numar limita de orase ca alfel nu sar mai termina lumea niciodata

o astfel de idee e buna dar nu pt grepolis ,grepolisul inseamna munca de echipa si strategie ,daca shimbam asta nu o sa mai fie tot grepolisul pe care il stim cu totii
 

DeletedUser

Guest
Dar voi ca postati aici la aceasta propunere puteti raspunde la o intrebare?
Ati supravetui fara alianta si sa va descurcati pe puterile voastre?
Ati putea voi sa raspundeti cu un simplul: "As putea"
 

DeletedUser

Guest
Frate, de ce nu vrei sa intelegi ca lumea de pe acest forum nu vrea sa auda de ideea ta si li se pare inutila si neaplicabila.
Daca faceai un poll, iesea o proportie undeva de 98% vs. 2%.

Nu te incapatana si let it go.

Mi-e si frica sa imi imaginezi ca tie ti se pune pata pe o fata si ea nu te vrea... ce o sa faci, o sa insisti pe langa ea pana crezi tu o sa accepte? Nu merge asa, din pacate...
 

DeletedUser

Guest
Esti pe lambda nr 1 dar poate nu vei fi si pe restul lumilor care apare........
Ce nu intelegeti e ca vreau sa vad cel mai bun jucator din romania care sa descurcat el singur si tu ca esti pe lambda nr1 nu esti cel mai bun jucator din romania pt ca nici nu stim cine este......
Doar asa putem sa vedem care e cel mai bun.
Eu nu primesc bani sau ceva pe idea ci doar doresc sa vedem cine reuseste sa treaca mai departe sau cine pica...
Cum apare o lume nou voi stati la panda sa intrati primi pe lumea sa va faceti puncte si sa stati ca distrusi noaptea pe grepolis ca sa nu cadeti pe locul 2 sa nu liptiti mai mult de o ora de la grepolis ca te ajunge altul la clasament....
 

DeletedUser

Guest
antyss dute joaca tu cs 1vs 1 si vezi acolo cine e cel mai bun jucator din romania,grepolisul la fel ca multe alte activitati pe care omul le intreprinde este un joc de strategie in primul rand si in al 2 lea rand este un joc de socializare,nu vei putea supravietuii niciodata singur prea mult timp in astfel de jocuri.

Eu cred ca tu militezi pentru ideea ta,sa zicem neinspirata, pentru ca pana acum ai ajuns de fiecare data mancare pentru pesti 1 pentru ca esti noob=incepator 2 pentru ca ai fost tot timpul in aliante numite dupa filme,dupa jocuri,dupa harry potter...ideea e aliante conduse si infiintate de copii de 12 ani ce nu au capacitate de conducere si organizare,sau au in foarte mica masura.


Iti urez mult succes la the west un joc ce poate fi jucat in grup sau singur....
 

DeletedUser

Guest
Esti pe lambda nr 1 dar poate nu vei fi si pe restul lumilor care apare........
Ce nu intelegeti e ca vreau sa vad cel mai bun jucator din romania care sa descurcat el singur si tu ca esti pe lambda nr1 nu esti cel mai bun jucator din romania pt ca nici nu stim cine este......
Doar asa putem sa vedem care e cel mai bun.
Eu nu primesc bani sau ceva pe idea ci doar doresc sa vedem cine reuseste sa treaca mai departe sau cine pica...
Cum apare o lume nou voi stati la panda sa intrati primi pe lumea sa va faceti puncte si sa stati ca distrusi noaptea pe grepolis ca sa nu cadeti pe locul 2 sa nu liptiti mai mult de o ora de la grepolis ca te ajunge altul la clasament....

Sunt multi jucatori foarte buni, greu de facut comparatie.
 

DeletedUser

Guest
bai antyss unii au net la munca si stii cum e......10 minute muncesti 50 joci grepolis asa ajungi sa ai multe pct si sa fii pe primul loc cel mai usor...
 

DeletedUser

Guest
Hey hekia ia mai uitate la mesaje ca ai de la mn unu ar mai treui sa intri pe cont , nu mai conteaza!
 

DeletedUser4252

Guest
Este o idee cretina daca nu ai ce face dute si joaca triburile speed cu playeri din alte tari acolo esti pe cont propriu sa vezi cum e ... Sa ii explice un moderator acestui player ca aceasta lume nu se va face niciodata cum au mai zis-o si multi altii daca tu nu sti sa joci in echipa nu inseamna ca trebuie sa se scoata aliantele.

Sa dea cineva TC sa nu o mai lungim atat aiurea ...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus