Lumea "Solo" (fara aliante)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Buna ziua,
Este o propunere foarte tare pt jucatori care joc pe puterile lor...
Cum este lumea "My" sa vine urmatorul lumea ""Solo" unde in aceasta lume sa fie tot versiunea 2; dar exclus alianta.
Toti jucatori va trebui sa se straduieste pe puterile lor fara ca o alianta sa face parte.
Este o lume in care nu se fac aliante si ar fi multi mai multi jucatori care ar accepta provocarea aceasta.
Pt. ca pe alte lume aliante mai mici nu au nici o santa sa faca fata unuia mai mare decat cei mici. Pe lumea iota avem o alianta care trebuia sa rezist unuia de 5ori mai mare si era atat de dificil sa port un razboi cu ei pt a obtine o victorie.
Si am zis intr-un mesaj "Ai nocroc cu alianta lasule (SW)dar daca era fara eram doar noi doi"
.....(SW)(D)
:supermad:
Ar fi cea mai mare provocare ca jucator, toti ar lupta 1vs1.
Deci ar fi mult mai mult "FUN" asa fara nici un stres ca vine o turma peste tine cu 12 atacuri de la alianta dar la fel nici sprijinul nu priesti...
Dar cred ca merita aplicata aceasta propunere.
"Fiecare pt el"
Toate cele bune
antyss
 

DeletedUser

Guest
daca s-ar deschide asa o lume,eu tot mi-as gasi aliati personali :p
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua,
Este o propunere foarte tare pt jucatori care joc pe puterile lor...
Cum este lumea "My" sa vine urmatorul lumea ""Solo" unde in aceasta lume sa fie tot versiunea 2; dar exclus alianta.
Toti jucatori va trebui sa se straduieste pe puterile lor fara ca o alianta sa face parte.
Este o lume in care nu se fac aliante si ar fi multi mai multi jucatori care ar accepta provocarea aceasta.
Pt. ca pe alte lume aliante mai mici nu au nici o santa sa faca fata unuia mai mare decat cei mici. Pe lumea iota avem o alianta care trebuia sa rezist unuia de 5ori mai mare si era atat de dificil sa port un razboi cu ei pt a obtine o victorie.
Si am zis intr-un mesaj "Ai nocroc cu alianta lasule (SW)dar daca era fara eram doar noi doi"
.....(SW)(D)
:supermad:
Ar fi cea mai mare provocare ca jucator, toti ar lupta 1vs1.
Deci ar fi mult mai mult "FUN" asa fara nici un stres ca vine o turma peste tine cu 12 atacuri de la alianta dar la fel nici sprijinul nu priesti...
Dar cred ca merita aplicata aceasta propunere.
"Fiecare pt el"
Toate cele bune
antyss

In opinia mea,Grepolis prin definitie inseamna team-work si aliante.De unde vine si raspunsul.Oricum,o propunere foarte reusita felicitari de idee.
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua,
Este o propunere foarte tare pt jucatori care joc pe puterile lor...
Cum este lumea "My" sa vine urmatorul lumea ""Solo" unde in aceasta lume sa fie tot versiunea 2; dar exclus alianta.
Toti jucatori va trebui sa se straduieste pe puterile lor fara ca o alianta sa face parte.
Este o lume in care nu se fac aliante si ar fi multi mai multi jucatori care ar accepta provocarea aceasta.
Pt. ca pe alte lume aliante mai mici nu au nici o santa sa faca fata unuia mai mare decat cei mici. Pe lumea iota avem o alianta care trebuia sa rezist unuia de 5ori mai mare si era atat de dificil sa port un razboi cu ei pt a obtine o victorie.
Si am zis intr-un mesaj "Ai nocroc cu alianta lasule (SW)dar daca era fara eram doar noi doi"
.....(SW)(D)
:supermad:
Ar fi cea mai mare provocare ca jucator, toti ar lupta 1vs1.
Deci ar fi mult mai mult "FUN" asa fara nici un stres ca vine o turma peste tine cu 12 atacuri de la alianta dar la fel nici sprijinul nu priesti...
Dar cred ca merita aplicata aceasta propunere.
"Fiecare pt el"
Toate cele bune
antyss

Tu ai jucat prea mult timp SOLITAIRE pe calculator si asta ti-a cauzat dereglari la sistemul nervos al gandirii .Cu siguranta asta este cauza pt care tu exprimi asemenea tampenie. Poti sa joci singur sah si sa-ti dai mat din prima mutare?... hahaha
 

DeletedUser

Guest
Tu ai jucat prea mult timp SOLITAIRE pe calculator si asta ti-a cauzat dereglari la sistemul nervos al gandirii .Cu siguranta asta este cauza pt care tu exprimi asemenea tampenie. Poti sa joci singur sah si sa-ti dai mat din prima mutare?... hahaha
Pai lasi ca tine se ascund tot timpul in spatele aliantei dar eu cer sa joci pe puterea ta daca te tina
doar 1vs1 nu 1vs100
Dar dovedesti ca nu esti in stare si eu odata am cerut ajutorul aliantei doar odata nu ca tine...
Doar odata sa imi trimite sprijin la orasul asediat atat restul am facut pe puterea mea.
Pai nici nu cred ca ai rezista fara alianta doar sa se deschide lumea solo si vom vedea.
Fara alianta doar noi doi.
 

DeletedUser2467

Guest
buna ziua,
este o propunere foarte tare pt jucatori care joc pe puterile lor...
Cum este lumea "my" sa vine urmatorul lumea ""solo" unde in aceasta lume sa fie tot versiunea 2; dar exclus alianta.
Toti jucatori va trebui sa se straduieste pe puterile lor fara ca o alianta sa face parte.
Este o lume in care nu se fac aliante si ar fi multi mai multi jucatori care ar accepta provocarea aceasta.
Pt. Ca pe alte lume aliante mai mici nu au nici o santa sa faca fata unuia mai mare decat cei mici. Pe lumea iota avem o alianta care trebuia sa rezist unuia de 5ori mai mare si era atat de dificil sa port un razboi cu ei pt a obtine o victorie.
Si am zis intr-un mesaj "ai nocroc cu alianta lasule (sw)dar daca era fara eram doar noi doi"
.....(sw)(d)
:supermad:


Ar fi cea mai mare provocare ca jucator, toti ar lupta 1vs1.
Deci ar fi mult mai mult "fun" asa fara nici un stres ca vine o turma peste tine cu 12 atacuri de la alianta dar la fel nici sprijinul nu priesti...
Dar cred ca merita aplicata aceasta propunere.
"fiecare pt el"
toate cele bune
antyss
epic fail.pls close this....
 

DeletedUser

Guest
Pai lasi ca tine se ascund tot timpul in spatele aliantei dar eu cer sa joci pe puterea ta daca te tina
doar 1vs1 nu 1vs100
Dar dovedesti ca nu esti in stare si eu odata am cerut ajutorul aliantei doar odata nu ca tine...
Doar odata sa imi trimite sprijin la orasul asediat atat restul am facut pe puterea mea.
Pai nici nu cred ca ai rezista fara alianta doar sa se deschide lumea solo si vom vedea.
Fara alianta doar noi doi.

Dar e o placere sa joci 1 contra 100!
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua,
Este o propunere foarte tare pt jucatori care joc pe puterile lor...
Cum este lumea "My" sa vine urmatorul lumea ""Solo" unde in aceasta lume sa fie tot versiunea 2; dar exclus alianta.
Toti jucatori va trebui sa se straduieste pe puterile lor fara ca o alianta sa face parte.
Este o lume in care nu se fac aliante si ar fi multi mai multi jucatori care ar accepta provocarea aceasta.
Pt. ca pe alte lume aliante mai mici nu au nici o santa sa faca fata unuia mai mare decat cei mici. Pe lumea iota avem o alianta care trebuia sa rezist unuia de 5ori mai mare si era atat de dificil sa port un razboi cu ei pt a obtine o victorie.
Si am zis intr-un mesaj "Ai nocroc cu alianta lasule (SW)dar daca era fara eram doar noi doi"
.....(SW)(D)
:supermad:
Ar fi cea mai mare provocare ca jucator, toti ar lupta 1vs1.
Deci ar fi mult mai mult "FUN" asa fara nici un stres ca vine o turma peste tine cu 12 atacuri de la alianta dar la fel nici sprijinul nu priesti...
Dar cred ca merita aplicata aceasta propunere.
"Fiecare pt el"
Toate cele bune
antyss
Bah man, daca tu n-ai alianta si joci 1vs100 si esti complexat din cauza asta...asta e:)
Chestia cu ascunsul in spatele unei aliante e CEA Mai mare tampenie pe care am auzit-o decand am cont pe forum.
Daca se face o lume fara aliante(ceea ce NU o sa se intample), o sa se creeze grupuri de interese care o sa se ajute intre ele - deci tot la aliante ajungi; Pentru ca GREPOLIS se joaca in echipa:pro: !!!
 

DeletedUser

Guest
Pai lasi ca tine se ascund tot timpul in spatele aliantei dar eu cer sa joci pe puterea ta daca te tina
doar 1vs1 nu 1vs100
Dar dovedesti ca nu esti in stare si eu odata am cerut ajutorul aliantei doar odata nu ca tine...
Doar odata sa imi trimite sprijin la orasul asediat atat restul am facut pe puterea mea.
Pai nici nu cred ca ai rezista fara alianta doar sa se deschide lumea solo si vom vedea.
Fara alianta doar noi doi.

Zici ca e nentu Bula rau si se ia de ideea ta geniala?!!! Sesizeaza ce graieste si restu' lumii. De-asta zic eu sa incerci si tu sa bati macar o data calculatorul ala la SOLITAIRE. Poate,poate iti vei schimba punctul de vedere la niste chestiuni ...hahaha
Dar dovedesti ca nu esti in stare si eu odata am cerut ajutorul aliantei doar odata nu ca tine...
Doar odata sa imi trimite sprijin la orasul asediat atat restul am facut pe puterea mea.

De ce faci tu niste afirmatii care sunt peste puterea ta de intelegere? Ca sa-ti explic cum sta treaba: EU DEGEABA AM AVUT ALIANTA CA NU AM APELAT NICIODATA LA VREUN SPRIJIN.Nu am apelat pt ca nu am vrut sa le cer ajutorul, fiind foarte departe de mine. Habar n-aveam ce si cum se joaca jocul asta cand mi-a fost recomandat sa-l incerc. Ma tenta oaresce idee sa vad cum este pt ca mi-a parut interesant dar nu mai aveam chef de jocuri.Am reusit sa adun vreo 9-10 polisuri ,mai intreband pe unul, mai apeland la altul cu vreo informatie, dar cu sprijin niciodata. In plus eu sunt extrem de departe fata de actuala alianta. Daca mi-ar fi tatait fundul cum se pare ca iti tataie tie, as fi intrat intro alianta mai prin apropiere. Si am fost bombardat de unul care avea puncte triple fata de mine. Am intrat in alianta aia pt ca mi-a placut numele lor de scena , nu ca ar fi fost extraordinari de buni(nici macar nu sunt pe podium dar totusi , sunt buni :D ) . Daca e vreunul de pe zeta ce este cu mine in alianta poate sa-ti confirme ca nici macar forumul intern nu l-am mai citit de multa vreme . Daca altcineva care e pe zeta cu mine in alianta aduce vreo dovada ca eu am suspinat dupa sprijinul aliantei, eu iti dau contul meu de pe zeta sa te joci. Pana atunci nu mai fa afirmatii care intrec puterea ta de intelegere. Daca la ora actuala se pun 3-4 insi pe mine stii cum ma curata de pe harta? Rezist eu cat o-i rezista dar daca aia 3-4 sunt dementi ca mine, nu se vor lasa pana nu imi vor lua si ultimul polis :D
PieS: Acum ca stiu jocul ma tine sa joc singur contra a 3 ca tine ... hahaha. Daca nu esti bun, de-asta te pica toti si speri ca prin SOLO sa te mai ierte si pe tine ceilalti :D Sunt sigur ca dupa ce stai o spatamana pe acea lume ipotetica pe care o soliciti, o sa vi sa-mi spui : Domne , am avut o idee proasta. O alianta este o alianta chiar daca nu soliciti sprijin,tu ai nevoie de ei la fel cum au si ei nevoie de tine. Un singur lucru nu pot eu accepta intro alianta (asa cum nu acceptam nici pe triburi ) CONDUCATORII CARE SOLICITA SPRIJIN. Nu stiu de ce dar chestia asta imi displace total. Cand te implici in ceva trebuie sa fi un exemplu, iar solicitarea de sprijin de la cei pe care ii conduci este cel mai prost exemplu dat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Lol eu vreu solo sa va bat nu sa fug de voi,
Si sa fie scos modul sprijin doar activ in momentul in care trimiti nava.
Nu ma fa las pe mine ca eu am deaface doar cu lasi care doar de alianta depind si nu de ei...
 

RANINAGHI

Membru
Buna ziua,
Este o propunere foarte tare pt jucatori care joc pe puterile lor...
Cum este lumea "My" sa vine urmatorul lumea ""Solo" unde in aceasta lume sa fie tot versiunea 2; dar exclus alianta.
Toti jucatori va trebui sa se straduieste pe puterile lor fara ca o alianta sa face parte.
Este o lume in care nu se fac aliante si ar fi multi mai multi jucatori care ar accepta provocarea aceasta.
Pt. ca pe alte lume aliante mai mici nu au nici o santa sa faca fata unuia mai mare decat cei mici. Pe lumea iota avem o alianta care trebuia sa rezist unuia de 5ori mai mare si era atat de dificil sa port un razboi cu ei pt a obtine o victorie.
Si am zis intr-un mesaj "Ai nocroc cu alianta lasule (SW)dar daca era fara eram doar noi doi"
.....(SW)(D)
:supermad:
Ar fi cea mai mare provocare ca jucator, toti ar lupta 1vs1.
Deci ar fi mult mai mult "FUN" asa fara nici un stres ca vine o turma peste tine cu 12 atacuri de la alianta dar la fel nici sprijinul nu priesti...
Dar cred ca merita aplicata aceasta propunere.
"Fiecare pt el"
Toate cele bune
antyss
frate pt ca tu nu stii sa joci alaturi de alianta ta nu inseamna ca trebe sa desfiintam aliantele
puteai cere atujot de la alianta ta sa il atace pe ala sau sa te ajute pt tine
oricum daca vrem sa ajutam pe cineva il ajutam chiar daca nu suntem intro alianta
REVOOOOOOLTA!!!
:pro::pro::pro::pro::pro::pro:
 

DeletedUser

Guest
Cred ca este idea cea mai buna, o lupta pe puterea fiecaruia, in fuctie de cum stie sa se dezvolte, foarte tare, si cam pe cand lumea aceasta noua?
Astept cu nerabdare sa vedem atunci care pe care.
Felicitari celui care a venit cu aceasta idee, bravo.
 

DeletedUser6401

Guest
Nu mi se pare o idee buna. Chiar daca nu vor exista aliante, tot vor fi jucatori care se vor uni pentru un scop comun, un fel de aliante neoficiale.
 

DeletedUser

Guest
Haideti sa jucam fara aliante fara mod sprijin doar cu atacuri si sprijin in care asediez orasele sau sa sprijin proprie orase...
Fara alianta nu ramai intreg doar cei tari si experti vor ramane...
 

DeletedUser6401

Guest
Tot nu e bine. Se pot aduna mai multi jucatori pe unul singur si il pot bate repede.:(

De ce nu vrei sa lasi jocul asa cum este?!?
 

DeletedUser

Guest
Cred ca este idea cea mai buna, o lupta pe puterea fiecaruia, in fuctie de cum stie sa se dezvolte, foarte tare, si cam pe cand lumea aceasta noua?
Astept cu nerabdare sa vedem atunci care pe care.
Felicitari celui care a venit cu aceasta idee, bravo.

Bubico, tu esti frate geaman cu inventatorul acestei idei tampite? Nu de alta dar sunt sigur ca cel care a brevetat aceasta idee inovatoare, nu-i singur la parinti. Mai are frati ,mai are surori ... hahaha
 

DeletedUser

Guest
Mă Bulă, mă...mă scuzaţi. Domnu Bulă (presupun că nu e Bula - cum ar zice copii), e prima postare a dumneavoastră cu care sunt de acord.
 

DeletedUser

Guest
lol nu stiu ce probleme aveti ,iti recomand sa te duci la oalianta care are 4-5 membrii activi aproape de tine ,nu conteaza a cata e in clasament cel mai important e sa fie aproape de tine si sa te ajute si asa puteti sa va dezvoltati si voi mai bine ,sa strangeti toti jucatorii activi de prin zona etc


nu merge nici modul solo pt ca tot poti sa vorbesti ,sa te imprietenesti cu cativa jucatori si sa va inetelegeti sal atacati toti pe unu ceea ce ar fi perfect legal chiar si fara alianta

puterea unei aliante sta in forta de grup,cu cat ai mai multi oameni activi si care sunt alaturi de tine mereu ,cu atat mai bine ,si daca stiu sa isi tina piept adversarilor si de unii singuri cu atat mai bine

Nu e nimic rusinos in a cere sprijin atunci cand te ataca mai multi jucatori cuun numar de orase mult mai mare decat al tau ,conducator sau membru obisnut ,oricine ai fi in alianta nu conteaza -daca conducatorii fac fata la 100 de atacuri de la 30 de persoane cu propiul sprijin atunci cand cere unu mai mic ajutor conducatorii cu ce il sprijina?:))..voi credeti ca liderii sunt superoameni?:))

de exemplu in loc sa il sprijin eu pe un jucator cu 1600 trupe defensive de pe un singur oras ,sa raman descoperit ,mai bine vb cu alti 5 colegi si ii dam cate 4-500 trupe fiecare ,sa mai avem si noi trupe pt fentare atacuri-in felu asta nici nu se simte ca ai sprijinit pe cineva

Poti sa fii tu cat de smecher nu rezisti cand se pun multi pe tine oricat de bun ai fii ,doar daca sunt aia prea incepatori,si daca sunt incepatori capata experienta luptanduse cu tine si pan la urma tot o sa te impinga in spate
 

DeletedUser

Guest
Ar fi ceva special dar eu zic ca nu o sa se faca deoarece la baza grepolisului este alianta...nu sunt de nici o parte
 

DeletedUser

Guest
"De ce nu..."
Ar fi o noua provocare o lume solo, acum sa vedem daca ar fi aprobata, cum ar trece testele.
Nu stiu de ce nu as fi pentru. ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus